Maja 07, 2024, 09:03:19 pm
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8   Do dołu

Autor Wątek: Avangarda - Warszawa 23-24 VII 2011  (Przeczytany 21526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 23-24 VII 2011
« Odpowiedź #90 dnia: Lipca 21, 2011, 10:35:18 pm »

rzeczywiscie. ostatni odjezdza ok. 23.20. ja bym pewnie nim pojechal juz do domu (a raczej w kierunku domu), a przy okazji pokazalbym innym gdzie wysiasc.

hmm, blad. sprawdzilem rokzlad w dni powszednie. w sobote ten 23.30, ma skrocona trase. musielibysmy jechac juz o 23.

ogolnie tak patrzac, to tragedii nie ma. komunikacja jakos da sie dojechac w ok. 40minut.
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 10:47:07 pm wysłana przez Lechu »
Zapisane

Kati

  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 23-24 VII 2011
« Odpowiedź #91 dnia: Lipca 22, 2011, 09:31:02 pm »

Pytanko mam, jak wyglada wlot do wawy w sobote w okolichach 12-13 ?
Bo myslimy czy by nie lepiej przez Piaseczno pojechac
Zapisane

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 23-24 VII 2011
« Odpowiedź #92 dnia: Lipca 22, 2011, 09:38:28 pm »

przez piaseczno lepiej bo bedziecie mieli blizej na nowoursynowska, ale ogolnie z racji tego, ze sa wakacje i ze to bedzie sobota kolo poludnia to i w jankach i dalej cala aleja krakowska powinna byc (wyjatkowo) pustawa. wiec jezeli do piaseczna nadrabiacie duzo, to nie ma sensu, ale jesli to niewielka roznica, to radze przez piaseczno jechac.
Zapisane

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 23-24 VII 2011
« Odpowiedź #93 dnia: Lipca 23, 2011, 07:09:19 am »

gdyby ktoś był zainteresowany będę miał przy sobie keepera ang mint na sprzedaż :P
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 23-24 VII 2011
« Odpowiedź #94 dnia: Lipca 23, 2011, 08:11:00 am »

Mi natomiast znalazło się kilka U z angielskiego morta...
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 23-24 VII 2011
« Odpowiedź #95 dnia: Lipca 23, 2011, 09:13:32 am »

Weźcie, weźcie - ktoś się skusi... :)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 23-24 VII 2011
« Odpowiedź #96 dnia: Lipca 24, 2011, 09:07:47 am »

i jak, dotrwaly jakies krzesla do konca rozgrywek?

z mojej perspektywy turniej bardzo fajny. Muleq przypomnial mi moja teze, ze dobrze zlozona 60tka ma na 10 gier 9 dobrych dojsc. w drodze do finalu rozegralem 10 pojedynkow i wygralem 9, wiec moze cos w tym jest. niestety w finale spotkalem sie z lepiej zlozona 60tka Pukiego i przegralem ;) warto dodac, ze w finalowej czworce nie znalazla sie talia bractwa ani zaden tzw "samogwalt", a byly tam talie bauhausu, capitolu, mishimy i legionu. co do moich gier to dokladniej je opisze w dziale z taliami.

jeszcze jedna uwaga odnosnie rozstawienia w cwiercfinalach (bo chyba nadal nie kazdy rozumie jak to ma sie odbywac):

polfinal 1:
(1A v 4B) v (3A v 2B)

pofinal 2:
(4A v 1B) v (2A v 3B)

tym samym pierwszy zawodnik z danej grupy moze dopiero w finale spotkac sie z pierwszym z grupy przeciwnej, a takze z drugim z jego wlasnej grupy. idea jest taka, zeby dwoch najlepszych graczy spotkalo sie w finale (niezaleznie od tego czy zostali rozlosowani w tej samej czy w roznych grupach).
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 23-24 VII 2011
« Odpowiedź #97 dnia: Lipca 24, 2011, 09:38:58 am »

Z mojej perspektywy turniej utwierdził mnie w przekonaniu że zasada na wiele ataków w Gracza jest bezsensu ;). Więcej czasu zajął mi dojazd do Warszawy niż rozegranie 8 pojedynków. Dodatkowo moja talia, która w założeniu miała miażdżyć została zmiażdżona przez dobrze złożone 60 - tki a nawet zle złożona 80 -tke Qliga ;). Gratulacje dla Pukiego. Miałem okazje z nim zagrac for fun więc wiem jak smigała jego talia. Pamiętam jak w drugiej turze zadeklarowałem że bedę go atakował na co on zagrał Inspiracje i 2 minuty później skończył grę ;).

Nie wiem jak innym ale mnie udało sie nie zniszczyć żadnego krzesła mimo że dwukrotnie było bardzo blisko ;).
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 23-24 VII 2011
« Odpowiedź #98 dnia: Lipca 24, 2011, 12:31:45 pm »

Kilkanaście połamanych krzeseł, kilka dobrych kart w drafcie (Pech, Zabójstwo, Deathlockdrum), jeden mandat,
zero wygranych. Zapamętam ten turniej.

Nigdy nie lubiłem ataków w puchę, po tym turnieju nie lubię ich jeszcze bardziej. Walki wojownik kontra wojownik
mogę policzyć na placach, dostawałem głównie w odsłoniętą klatę. Wcześniej pole czyściła np. Eliminacja albo gliniarze,
którzy wyłapali moich braci. (HWDP!, chciałoby się krzyknąć, gdy dołożyć do tego mandat.) Oprócz puchy była też,
o dziwo dla mnie dozwolona, Wymiana i nie pamiętam, co jeszcze.

Mam dwie refleksje. Pierwsza: należy ograniczyć do jednego ataki w gracza, żeby zwiększyć szanse na to,
co powinno być esencją DT. Druga: powinno oddzielić się graczy, żeby nie było wiadomo, kto czym gra.
Już słyszę prychnięcia i komentarze w stylu "Ale wymyślił", ale nie podoba mi się, że można modyfikować talię
w zależności od tego, czym będzie grał przeciwnik. Wiem, że na niektórych turniejach może to być trudne,
bo dostajemy salkę lub pół korytarza, ale tak powinno być. Wiem też, że pewnie nigdy tak nie zagramy.

Cieszę się, że pojawiło się dwóch nowych graczy: Mort Marcin i Piotrek. Pukiemu gratuluję pierwszego miejsca,
Mulqowi gratuluję refleksu :) W sumie było fajnie, mimo że tyłek w siniakach.
Zapisane

Kati

  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 23-24 VII 2011
« Odpowiedź #99 dnia: Lipca 24, 2011, 02:25:27 pm »

Snake, bardzo fajny  pomysł masz. Ciężej z wykonaniem tego pomysłu, no bo jak?  Ja ze swojej strony muszę dodać, iż mimo wiedziałem kto czym gra, nie wprowadzałem żadnej modyfikacji z sidebarem. Ot sama z siebie śmigała jak zła. Nawet przeciw Snake-owemu bractwu (ah gdyby ostateczne, bądź akcja więcej to byłby finisz w 2 turze :) ), Pukiego Capitolowi ( talia bez rewelacji ;) ) no i samemu Bauhausowi. Necrobutcher bardzo pomysłowa talia, gdyby nie to, że defensywna, fajnie by się z nią grało, przynajmniej w moim odczuciu. No i Nekro, moje Nemezis  ;D  każdy pojedynek z Tobą uczy mnie czegoś nowego, teraz też tak było, co kosztowało mnie spektakularne zwycięstwo  ::). Warto tutaj także wspomnieć o Talii Trablera, jedynego, przy którym mój Blitzkrieg! zamienił się w Sitzkrieg. Rzadko się zdarzają tak słabe rozdania, kiedy wszystko co trzeba, przez całą grę, znajduje się w tym magicznym miejscu, tuż poza zasięgiem Na czarną godzinę  8)

Nowych graczy następnym razem zapraszamy także na turniej główny, początki bywaja trudne, ale doświadczenie niezbędne :)

A co do krzeseł i klimatyzowanego budynku... hmmm, o niektórych rzeczach dżentelmeni po prostu nie wspominają  ;D  najwięcej kłopotu z nimi miał Paweł, który na drafcie, zapobiegawczo, siedzial  na 5
Za same krzesła powinni tą klimatyzację włączyć, albo i była, tyle, że w salach...

A tak to jak zwykle, kupa śmiechu, dobrej zabawy i kto nie był niech żałuje. Michał liczę, iż zdjęcia z aparatu pojawią się szybko

« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2011, 02:33:38 pm wysłana przez Kati »
Zapisane

necrobutcher

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 621
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 23-24 VII 2011
« Odpowiedź #100 dnia: Lipca 25, 2011, 04:26:16 pm »

Moim zdaniem, ciężko wyegzekwować coś takiego. Równie dobrze można zakazać Sidebaru.
Co do turnieju, to też jestem zwolennikiem jednego ataku. Tak jak pisał Muleq, dłużnej jechaliśmy niż graliśmy. Poza tym chyba jak na każdym turnieju było sympatycznie, i wesoło.
Zapisane
Non Serviam !

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 23-24 VII 2011
« Odpowiedź #101 dnia: Lipca 25, 2011, 04:27:48 pm »

Tak... ogólnie mówiąc -  konwent nie do powtórzenia. Spora ilość graczy z całej Polski, dawno niewidziany Atti, zróżnicowane talie, niepowtarzalny klimat ;), wiele ataków w gracza, krzesełka z szczyptą adrenaliny (spokojnie sobie siedzisz aż tu nagle sru i oznajmiasz że nie nie połamałeś ;D, ja sam się przyznaję do trzech).
Teraz żeby nie było - nasza grupa B była grupą śmierci 2,3,4 i nie wiem jak dalej były miejscami od nas. Cieszy mnie że nie było powtarzania losowania bo słyszałem takie głosy. Draft jak zwykle przyniósł ciekawe karty np. pech, alakaj. Ja niestety od dawien dawna miałem same bezwartościowe (ty zacytuję) szity nie do po....
Turniej wygrały talie typowo nastawione na atak - spoko. Teraz już wiem czemu tak Puki marudził że chce za mną zagrać w półfinale co mu Lechu wybił z głowy ;D
Przy następnych turniejach z wieloma atakami jestem za całkowitym zbanowaniem PRZERWANI LINII DOSTAWCZEJ ponieważ ma ona spore znaczenie dla szybkich talii.
Zapisane

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 23-24 VII 2011
« Odpowiedź #102 dnia: Lipca 25, 2011, 08:09:05 pm »

Ogólnie super jak zwykle. Były walki z krzesełkami (nawet ich producent ostrzegał przed śliskimi powierzchniami :P), budynek klimatyzowany - od tego chłodu jestem chyba przeziębiony :P, ustawka na nocnym parkingu, mianowicie: 23:30 parking 2 fury po 5 chłopa, zapalone światła, uchyla się szyba i Mlody mówi: "Szef się pyta czy macie towar?" myślałem, że umrę :D Potem jeszcze poświeciliśmy Skoqowi w potrzebie - dosłownie :-)
Co do gier: talia nie ruszyła - nie mam nic na swoją obronę :P W 8 grach udało mi się ostrzelać Atylle i Duranda (samodoskonalonego :D !!!) i poza tym 0 sukcesów, z Muleqiem oczywiście wygrałem, ale co to za wyczyn :P Trudno może w Raciborzu będzie lepiej :)

Do następnego !

PS. Zdecydowanie popieram Nekro, przy wielu atakach przerwanie linii dostawczej jest równe powiewowi wątpliwości czy funtowi ciała. Banowac przy takich zasadach! :D
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 23-24 VII 2011
« Odpowiedź #103 dnia: Lipca 25, 2011, 08:09:35 pm »

Przerwanie linii powinno być zasadniczo banowane wraz z kartami do discardu - zasadniczo można je wykorzystać w identyczny sposób.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 23-24 VII 2011
« Odpowiedź #104 dnia: Lipca 25, 2011, 10:21:05 pm »

Dzięki wszystkim za przybycie (było nas ostatecznie 17 osób) - co prawda miejsce pt. "Super nowy budynek SGGW" było w rzeczywistości bez włączonej klimy, w ciasnym korytarzu, z rozjeżdżającymi się ogrodowymi krzesłami i bez jakiegokolwiek bufetu, a o przenosinach przez pół Wawy nie wspomnę, ale kto by się tam szczegółami przejmował  ;D Pograliśmy w dwóch grupach, przy takich a nie innych zasadach turniej poszedł szybciutko, miałem wrażenie, że do północy to już nawet po drafcie będzie, ale skończyliśmy jednak po 3.00 w XXI LO przy Grójeckiej, grając ostatniego drafta po uprzednim zjedzeniu czegoś niedobrego w jedynym czynnym miejscu w okolicy  ;). Pierwsza czwórka to:
1. Puki,
2. Lechu,
3. Nekro ( z podstawki)
4. Atticus (brawo - po paru latach przerwy nadal w formie ;) )

Gratuluję zwycięzcy i pozostałym czołowym zawodnikom turnieju - szczegóły miejsc i wyniki niedługo udostępnię, zaktualizuję również rankingi.

Z drafta - fajne karty - Pech, Alek, Nicodemus, Crenshaw, Kosa Semai, Ah-Uh, T32 i inne
Najfajniejsze kombo trafił TrStarter (farciarz jakich mało) - w zestawie do drafta miał Grabież i Biogiganta :D

Proszę o wrzucenie gdzieś do ściągnięcia zdjęć z turnieju przez kolegów - fotografów ;)
I to tyle - do zobaczenia na Goblikonie!

PS Jak opuszczaliśmy SGGW, to na naszym korytarzyku pozostała istna strefa wojny - połmane krzesła, kawał drzewa z lasu i ogólny bałagan ;D - a graliśmy w części budynku poświęconej leśnictwu - Wenusjańska Dżungla w rzeczy samej...
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8   Do góry