Zasady gry > Karty

Luna

<< < (2/2)

Snake PL_issken:

--- Cytat: Kapitan Shinobi w Lutego 13, 2019, 11:37:56 pm ---Co do Zaćmienia to wg mnie jest prosto:
odwrócona Luna ma "wyłączony" modyfikator, po odwróceniu karty sytuacja wraca do normy.

--- Koniec cytatu ---
Ale jeśli mielibyśmy grać, że efekt trwa do końca gry, nawet po odrzuceniu Luny, to zaćmiona też powinna działać.

Kapitan Shinobi:
Mój pierwszy post na tym forum dotyczył pytań z Inferna. Jedno z nich dotyczyło Luny.
Odpowiedział mi IZZY, który napisał, że ona działa nawet jak spadnie.
Stąd myślałem, że takie są ustalenia dotyczące tej karty (i stąd moje dalsze wątpliwości).


--- Cytat: Izzi w Grudnia 04, 2018, 12:20:46 pm ---
6. Jak jest dopuszczone akurat do gry, to może być ich nawet 5, brak zasady, która by temu przeczyła, ale wojownik może korzystać i tak tylko z jednej takiej samej karty umocnień jednocześnie. Lepsze jest jednak to, że nawet jak Luna spadnie to jej efekt już zostaje w grze do końca gry - pewnie dlatego jest to Promo.

PS. Jak karty Promo na turnieju są dopuszczone, to można je dać do talii w ilości sprecyzowanej zsadami danego turnieju, więc Twoja przykładowa talia, przy odpowiednich zasadach byłaby możliwa.

--- Koniec cytatu ---

Ja też skłaniałbym się ku wersji, że po tym jak spadnie, działanie się kończy (jest to logiczne i nie powoduje errorów).
Na karcie (przynajmniej polskiej) napisano "do końca gry" jak dobrze pamiętam, ale mimo to wydaje się, że chodziło im o "dopóki karta pozostaje w grze".

Efekt zaćmienia na Lunę jest wg mnie analogiczny, jak zaćmienie SW: Merkury, gdy mam akurat Merkuriańską Ohydę.
Strefa nie ma żadnego wpływu, ale pozwala utrzymać w grze Ohydę, co uzasadniał Pretor. Nie pamiętam już jaki to był wątek, ale była taka dyskusja (chyba karty - Całkowite Zaćmienie). Ja byłem po stronie, że Ohyda powinna spaść, ale Pretor miał sensowne i logiczne argumenty (czyli w skrócie lepsze), co mnie zmusiło do zmiany stanowiska.

pretorianstalker:
Promo nie są przedyskutowane bo średnio można tego używać. :) Można się spierać... Ale podobny zapis jest np. na Ujawnieniu przeznaczenia. :) I jak spadnie to jednak nie działa.

Kapitan Shinobi:
Też tak zawsze grałem (Ujawnionko, gdyby działało po spadnięciu, było by DUŻO za mocne).
Jeśli chodzi o Promki, to często widać (w tematach turniejowych), że te "nie gamebrejkery" są dopuszczane (taki np. Nicholai i Luna na przykład).
Może należałoby je przedyskutować.
Moje stanowisko jest na tę chwilę takie: Luna spada, Luna nie działa.
No i jak mam 5 Lun, to i tak mod. jest jednokrotny. Ewentualnie dodać to, co jest dodane na innych Miastach - jedno w grze na raz - problem byłby odgórnie rozwiązany.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej