Zasady gry > Karty

Skradzione papiery

<< < (2/4) > >>

Lapson:
Nie da rady. Gdy Kradniesz kartę musisz ją od razu zagrać. Gdy zagrywasz inspirację wykonujesz z niej 3 akcje które nie mogę być przerwane przez inne (chyba że drugą inspirację) - dlatego wtedy przeciwnik nie może zagrać żadnej karty typu Grabież lub Boskie natchnienie.

Reasumując nie da się skraść kart wymagających akcji przy pomocy inspiracji. Co innego gdy ktoś zagrał inspirację i Grabież w twojej turze wtedy chyba da się skraść o ile mnie pamięć nie myli.

pretorianstalker:
Tak - ta druga opcja przejdzie. Ktoś rzuca inspirację w twojej turze - i wykorzystuje swoje 3 akcje na jedną kartę, albo ostatnią akcję na dowolną kartę specjalną wymagającą akcji - i wtedy możesz natychmiast zagrać taką kartę ze Skradzionych.

Muleq:
Gdyby dobrze pokombinować to nawet ta pierwsza opcja jest do zrobienia. Załóżmy że w turze przeciwnika zagrywam Inspirację po której przeciwnik zagrywa swoja Inspiracje i np Grabież. W tym momencie zagrywam Skradzione, przeciwnikowi kończa sie akcje z jego Inspiracji i wchodza moje 3 akcje z mojej Inspiracji które wykorzystuje na użycie Grabieży. Chyba powinno sie udać ;).   

pretorianstalker:
Tak, ale to bardzo mocno hipotetyczna sytuacja :P

Czysiaczek:
Nie rozumiem czemu w drugim przypadku miałoby to zadziałać. Przecież jeśli kradnę komuś kartę to jest tak, że on jej nie zagrywa tylko ja. Z tego wniosek, że przeciwnik nie traci akcji. Idąc dalej tym tropem, skoro nie traci akcji, to nadal te swoje akcje ma, a ja nie mogę zagrać skradzionej karty, bo tych akcji "jeszcze" nie mam.

Moim zdaniem, jeśli pierwszy przypadek nie działa, drugi też nie ma prawa bytu... ale może się mylę. Przetłumaczcie mi po chłopsku  :P

P.S. Przypominam sobie erratę do kart z Waszego portalu i tam jest napisane czarno na białym, że pierwsza sytuacja jest możliwa. Co w takim razie skłoniło Was do zmiany swojego zdania?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej