Maja 12, 2024, 12:53:37 pm
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 84   Do dołu

Autor Wątek: Allegro :)  (Przeczytany 274729 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Allegro :)
« Odpowiedź #120 dnia: Sierpnia 13, 2006, 11:29:29 am »

nic tego nie przebije, normalnie szczyt szczytów
http://www.allegro.pl/item120909152_same_unikaty_najbardziej_poszukiwane_karty_do_dt.html
ten ktoś chyba upadł na głowe ... i to przynajmniej z 5-tego piętra
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

koszal

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 237
    • Zobacz profil
Allegro :)
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpnia 13, 2006, 12:59:32 pm »

Dokładnie, tyle, że gość nie upadł na głowę tylko chce kogoś okrutnie naciąć. Ostatnio dziwię się, za ile idą niektóre karty (w tym moje), ale wysoka cena wynika z licytacji, czyli komuś po prostu zależy w danym momencie bardzo na karcie. To jednak jest po prostu niezdrowe: "Znawcy DT wiedzą, ile to jest warte"- dokładnie wiedzą, mam nadzieję, że nikt się nie natnie. Sam czasem używam zwrotów, że coś jest rarytasem, ale ludzie! Nie przy niewinnej sztuczce, czy megadziale!!!
Zapisane

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Allegro :)
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpnia 13, 2006, 03:11:44 pm »

koszal, Co to za wzgledy tedniczne ? :) http://www.allegro.pl/item120499604_przerwanie_linii_dostawczej_x_4.html no i trzeba dodac ze przerwanie linii mozna miec jedno w talii ;)

Dodam zeby uwazac na usera Yuppik, ktory jest od niedawna na naszym forum, a raczej nie na niego tylko na karty ktore szprzedaje. Kupilem miedzy innymi t32 z jakas bialym kulkiem o srednicy centymetra naklejonym super glue prawie na srodku karty, maxwella z zlamanym rogiem, siewce zaglady z kreska na odwrocie. Fakt ze oddal mi z kasy ktora zaplacilem 5 zl i zaproponowal zwrot, ale jednak wysylka sie nie zwraca. Teraz stoi sobie nicola z jakas kreska - wyglada to na ulamanie. Ehh szkoda gadac :]
Zapisane

koszal

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 237
    • Zobacz profil
Allegro :)
« Odpowiedź #123 dnia: Sierpnia 13, 2006, 04:54:47 pm »

Te względy techniczne to allegro, które świruje mi czasem. Chodzi o to, że jak już ktoś złoży ofertę w aukcji to jak chcę dodać zdjęcia to muszę się gimnastykować z jakimś linkiem, a to z kolei nie zawsze działa. A przy 70, czy 80 aukcjch jednocześnie to nie mam sił na tyle ćwiczeń nadgarstka.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Allegro :)
« Odpowiedź #124 dnia: Sierpnia 13, 2006, 10:44:33 pm »

Jak myślicie? Skąd się wziął taki nagły wzrost cen na allegro? :) Odkąd pamiętam, to ceny spadały i spadały - allegro obserwuje ponad rok i z biegiem czasu można było kupować coraz taniej... W ubiegłoroczne wakacje ceny były na średnim poziomie, czasem coś poszło drogo - 7-8zł ;) Czasem mega drogo - 15zł :P Po wkacjach - kompletny zastój - karty były i mozna było kupować za grosze. Potem przez jakiś czas niewielkie wahania i teraz BOOM! ;)
Czy to z powodu tego turnieju w Katowicach? Ale raczej nie sądzę - w te wysokie ceny zamieszani są najcześciej ludzie, którzy nawet na forum nie są zarejestrowani, a czesto są zarejestrowani ale się nie udzielają i nie wyrażają chęci aby grać :) WTF is going on?
A oto pare ciekawych cen zeszłorocznych z allegro:
-Zakłócenia - 2-3zł
-Koordynator walki - 1zł :P Kupiłem tak 2 sztuki
-Ukryte siły... ogólnie na sztuki nie schodziło nic co było commonem, chyba, że z Golgothy lub Apokalipsy.
-Alakhai - 10 - 13zł
-Biogigant - 8 - 12zł
ehh... to były czasy ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

nman

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Allegro :)
« Odpowiedź #125 dnia: Sierpnia 13, 2006, 11:17:14 pm »

Ja pamiętam ceny z przed roku z wakacji. Były mniej więcej na teraźniejszym poziomie. Po wakacjach wszystko poszło w dół. Pewnie ludzie w waakacje mają więcej czasu na swoje hobby. Dodam jeszcze tylko jeden fakt. Porównując ilośc sprzedawanych zestawów kart teraz i rok temu wydaje mi się ze rok temu było tego przynajmniej 2x wiecej. Pamiętam, że było zawsze kilka zestawów wystawionych od 1 zł. Teraz czasami nie ma żadnego. Oczywiście chodzi mi o całe kolekcje (500 kart lub więcej), a nie o zestawy 10 kartowe ;)
Zapisane
asady są dla ludzi, nie ludzie dla zasad.

koszal

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 237
    • Zobacz profil
Allegro :)
« Odpowiedź #126 dnia: Sierpnia 14, 2006, 08:47:26 am »

Z tymi zestawami to niezupełnie tak było. Jakiś miesiąc temu (czerwiec/lipiec) na allegro chodziły praktycznie same zestawy, a pojedynczych kart było mało. Co do cen, nie mam pojęcia Pret dlaczego tak się dzieje, myśłałem przez moment, że faktycznie turniej ma znaczenie, ale wówczas tylko karty przydatne w talii schodziłyby dobrze. Muszę też napisać, że większość osób, które licytuje u mnie karty, zna Forum. Nawet jak nie są to zarejestrowani ludzie to śledzą, co się dzieje. Zresztą, za każdym razem jak wchodzę na naszą stronkę paseczek: Przez ostatnie 24h na Forum byli jest coraz dłuższy. Myśl nasuwa mi się taka, że DT WRESZCIE ODŻYWA, co bardzo mnie cieszy, gdyż byłem raczej sceptyczny, ba!- nie wierzyłem, że Forum odegra jakąś znaczącą w tym rolę. Tymczasem sporo osób pisze, że własnie reaktywują/ rozpoczynają swoją przygodę z tą fantastyczną grą, że znaleźli w swoich miastach Graczy, itp. itd. Jednak tylko mały procent z nich udziela się w wypowiedziach na Forum. Niemniej jednak, zjawisko jest bardzo sympatyczne, a wzrost cen- jak sądzę- wynika ze wzrostu wartości kolekcji każdego z nas. Teraz pozostaje utrzymać dobrze jak widać obrany tor reanimacji DT. A kto wie, co wydarzy się za parę lat... Kto wie...
Tymczasem gratulacje dla wszystkich, którzy się do tego przyczyniają i oby udało się nam wszystkim rozwijać poziom i nie spoczywać na laurach.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Allegro :)
« Odpowiedź #127 dnia: Sierpnia 14, 2006, 03:39:36 pm »

Cytuj
Ja pamiętam ceny z przed roku z wakacji. Były mniej więcej na teraźniejszym poziomie.

A ja musze pwiedzieć, że w tamte wakacje kupowałem karty i w tym prawie same wyjątki i ceny były duuużo niższe. Gdyby były takie jak dziś to nic bym nie kupował.
A jak napisałem:
Zakłócenia - około 3zł (to są fakty ;) tyle to kosztowało i nijak się to ma do dzisiejszych 12zł)
Kosa semai - około 6zł - dziś nawet po 15zł
Moznaby wymieniać i wymieniać - ceny były dużo niższe.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

koszal

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 237
    • Zobacz profil
Allegro :)
« Odpowiedź #128 dnia: Sierpnia 15, 2006, 11:30:25 am »

Zgadza się...  i nawet wtedy robiłem  :shock: na tą kosę semai za 6zł. Może to przejściowe zjawisko, a może przeczucie, że kupowanie kart do DT ma jednak sens? Chodzi mi o to, że jak zaczynałem swoją zabawę w uzupełnianie kolekcji poprzez allegro to kupowałem bez przekonania, że potrzeba mi ich więcej, niż na jedną talię, bo i tak grałem w tym samym gronie i niewiele się zmieniało, rzadko pojawiała się jakaś ciekawsza karta, o którą warto powalczyć, a jak osiągała wyższą cenę to po prostu odpuszczałem, bo zdawałem sobie sprawę, że ta karta po prostu będzie "nudzić się" w kolekcji. Teraz zdaję sobie sprawę (i chyba nie tylko ja), że zrobię z kart sensowny użytek, a co więcej mam z kim pogadać o swojej kolekcji itp itd. Po prostu korzyści zaczynają być dużo bardziej wymierne.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Allegro :)
« Odpowiedź #129 dnia: Sierpnia 15, 2006, 04:44:20 pm »

http://www.allegro.pl/item121283150__doom_trooper_pojedynczo_do_kolekcji_.html
Rozumiecie o co chodzi w tej aukcji? Bo ja ni huhu ;)
Za jednye 9,99zł mogę se kupić nadwyżki :/ ??  Jedne... :/ ??
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

koszal

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 237
    • Zobacz profil
Allegro :)
« Odpowiedź #130 dnia: Sierpnia 16, 2006, 08:28:50 am »

Myślałem, że rozumiem o co chodzi z tymi ostatnimi wydarzeniami, ale byłem w wielkim błędzie. Przy okazji Pret doliczyć by trzeba jeszcze koszta wysyłki, powiedzmy polecony, priorytet- 5zł (poczta widać zdziera w rodzinnym mieście tego użytkownika, bo u mnie razem z kopertą to jakieś 4,55 kosztuje max). A co powiesz na pancerz behemota za 6zł?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Allegro :)
« Odpowiedź #131 dnia: Sierpnia 16, 2006, 10:15:44 am »

Jak to co - przecież pisze w tytule "tanio" ;) Czegoż chcieć więcej ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

bogus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 107
    • Zobacz profil
Allegro :)
« Odpowiedź #132 dnia: Sierpnia 16, 2006, 11:18:44 am »

kupowal ktos z was cos od allegrowiczki : aneczka322 , bo wylicytowalem 2 karty juz jakis czas temu wyslalem 3 maile i nic  :?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Allegro :)
« Odpowiedź #133 dnia: Sierpnia 16, 2006, 11:34:27 am »

http://www.allegro.pl/show_user.php?search=aneczka322 - tutaj można sprawdzić kto kupował - jak widać do tej pory wszystko było ok :) Myślę, że problem może polegać na tym, że sprzedający wyjechał czy coś :) Nie zawsze informują wszystkich kupujących o takich rzeczach. Cierpliwości.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

bogus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 107
    • Zobacz profil
Allegro :)
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpnia 16, 2006, 12:48:58 pm »

to ze mozna taka tabelke sobie wlaczyc to wiem  :P (ale jak ktos czeka tak jak ja... )  chodzilo mi raczej o to zeby ktos co cos kupil wypowiedzail sie jak sie z nia kontaktowal albo wlasnie czy pisala cos ze jej nie bedzie ...
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 84   Do góry