Maja 09, 2024, 12:11:14 am
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14   Do dołu

Autor Wątek: Jerrycon - Pruszków, 8-9 V 2010  (Przeczytany 42820 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Jerrycon - Pruszków, 8-9 V 2010
« Odpowiedź #45 dnia: Kwietnia 07, 2010, 05:30:47 pm »

No ja też myślę, że to żart - Sidebar ma 25 kart i już  - bez przesady... (Diabler - zdaje się że ani mina ani lutek nie są jeszcze ograniczone, tak samo jak zużycie nie jest jeszcze zbanowane - Gothik - zasady na turniej to te w tym "długim" poście - reszta to dyskusja - więc jeśli coś dodajesz, to do tamtego postu prosimy, żeby nie byo zamieszania ;) )
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2010, 05:33:32 pm wysłana przez Skoq »
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: Jerrycon - Pruszków, 8-9 V 2010
« Odpowiedź #46 dnia: Kwietnia 07, 2010, 06:08:49 pm »

rozmawialismy kiedys w kwestii sidebardu, ale do zadnych wiazacych wnioskow nie doszlismy ... słowem: nieee !

jezeli cos to wypadalaby to doglebie przedyskutowac, ewentualnie jakas ankieta jesli znajda sie jacys zwolennicy.
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

date

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
Odp: Jerrycon - Pruszków, 8-9 V 2010
« Odpowiedź #47 dnia: Kwietnia 07, 2010, 10:03:19 pm »

uwazam ze miedzy pojedynkami rozmiar sidebaru nie ma wiekszego znaczenia bo nikt nie sprawdzi z ktorego pudelka idzie karta...pozostaje chyba liczyc na uczciwosc graczy

z drugiej strony sie troche dziwie ze organizator musi prosic o pozwolenie na wprowadzenie "dodatkowych" zasad badz przeprowadzac ankiete...
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Jerrycon - Pruszków, 8-9 V 2010
« Odpowiedź #48 dnia: Kwietnia 07, 2010, 10:18:28 pm »

z drugiej strony sie troche dziwie ze organizator musi prosic o pozwolenie na wprowadzenie "dodatkowych" zasad badz przeprowadzac ankiete...

Oczywiście że może wprowadzić zasady jakie mu się tylko podobają tylko trzeba się liczyć z tym iż graczy na takim turnieju będzie o kilku mniej.
Zapisane

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Jerrycon - Pruszków, 8-9 V 2010
« Odpowiedź #49 dnia: Kwietnia 07, 2010, 11:21:04 pm »

Cóż organizatora trzeba uszanować :) A zasady takie same obowiązują każdego. W końcu skoro co chwila banujemy nowe karty, robimi nieco inne zasady niż te polecane przez oficjalną stronę :) Niech każdy ma nieco dystansu i będzie gotowy pograć na innych zasadach, a jak ma jakiś pomysł to niech sam zorganizuje turniej na własnych zasadach.

Taka moja opinia  ;D
 
Zapisane

date

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
Odp: Jerrycon - Pruszków, 8-9 V 2010
« Odpowiedź #50 dnia: Kwietnia 08, 2010, 12:11:33 am »

otóż to...zresztą sidebar 10 kart wystarczy żeby wsadzić nadwyżki i zużycie  x 5 ;-)
Zapisane

Jerry

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 66
  • Irytujący Kłapouchy Gaduła ;)
    • Zobacz profil
Odp: Jerrycon - Pruszków, 8-9 V 2010
« Odpowiedź #51 dnia: Kwietnia 08, 2010, 05:02:15 pm »

OK.
Wycofuję pomysł z sidebarem 10k. Obowiązuje standard, czyli do 25 kart w sidebarze.
Nec Hercules...
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Jerrycon - Pruszków, 8-9 V 2010
« Odpowiedź #52 dnia: Kwietnia 08, 2010, 05:07:08 pm »

Nie wiem jaki był zamysł tego side baru :) Skoro i tak wiadomo, ze nie da się ograniczyć rozpsrzestrzeniania się informacji na temat tego kto czym gra, to po co kombinować? Żeby każdy do talii musiał pakować kontry na wszelkie możliwe przeszkadzajki? :) Od tego wlaśnie jest side bar.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Jerrycon - Pruszków, 8-9 V 2010
« Odpowiedź #53 dnia: Kwietnia 08, 2010, 10:01:27 pm »

A mnie sie pomysł nawet podobał i dziwie sie że aż takie oburzenie wywołał. Popieram pomysł że każda talia powinna być jak najbardziej uniwersalna. Czasami tworzymy talie żeby zaskoczyć przeciwnika kartami zwykle nie używanymi. Po pierwszej grze efekt zaskoczenia znika. Ograniczenie sidebaru rozwiązywało by ten problem. Skoro każdy uważa że podglądanie talii przeciwnika jest nie w porządku, a równocześnie nie jesteśmy w stanie temu zapobiec jedynym rozwiązaniem jest ograniczenie sidebaru. 
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

oan2

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Jerrycon - Pruszków, 8-9 V 2010
« Odpowiedź #54 dnia: Kwietnia 08, 2010, 10:25:58 pm »

Organizatorzy, a jak z tą miną? Organiczona zostaje do jednej sztuki, czy nie?

P.S. Pomysl z ograniczeniem sidebaru bardzo ciekawy.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Jerrycon - Pruszków, 8-9 V 2010
« Odpowiedź #55 dnia: Kwietnia 08, 2010, 10:31:24 pm »

Ograniczenie side baru - moim zdaniem nie tędy droga. Zaskoczenia i tak nie będzie jak ktoś już wie czym gra przeciwnik - to nawet nie kwestia side baru tylko zagrywania kart, które i tak w talii masz... Tyle z mojej strony :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

oan2

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Jerrycon - Pruszków, 8-9 V 2010
« Odpowiedź #56 dnia: Kwietnia 08, 2010, 10:39:20 pm »

Nie nalegam, żeby wprowadzić ograniczenie. Poprostu uważam, że pomysł jest ciekawy. Może kiedyś ktoś go wprowadzi na turnieju. A co do zaskoczenia, to masz racje. Po pierwszej, no może drugiej grze każdego gracza zniknie, bo już wszyscy zdąrzą sie wymienić informacjami, kto czym gra.
Zapisane

date

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
Odp: Jerrycon - Pruszków, 8-9 V 2010
« Odpowiedź #57 dnia: Kwietnia 09, 2010, 10:04:31 am »

wiem ze jest jeszcze miesiac do spotkania ale czy organizator moze podsumowac/potwierdzic wszystkie zasady ?

Z tego co widze kontrowersyjne karty to wybieg (1 szt lub ban), luterianski (1 szt lub 5) i zuzycie (1 szt lub ban)

...dodatkowo teraz do mnie dotarlo ze body i smieretlna sa do 5 szt...to tez zamierzone ?
Zapisane

Gothik

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 175
  • Zawód: Operator Wieżyczki
    • Zobacz profil
Odp: Jerrycon - Pruszków, 8-9 V 2010
« Odpowiedź #58 dnia: Kwietnia 09, 2010, 10:33:16 am »

Ok, jako że do turnieju został okrągły miesiąc, kończymy z ankietami i dyskusjami - zasady ostateczne zostały uaktualnione we wcześniejszym dużym poście, czyli tu: http://www.doomtrooper.pl/smf/index.php?topic=1307.msg17728#msg17728. Ostatnie (naprawdę) to:

1. ZUŻYCIE podczas Jerryconu będzie kartą ZAKAZANĄ.
2. Na wniosek kilku młodszych stażem graczy o skromniejszych kolekcjach, którzy chcieliby wziąć udział w turnieju PRZENOŚNA MINA zostaje przesunięta z grupy kart anihilowanych po użyciu do grupy kart OGRANICZONYCH do 1 szt. na kolekcję.
3. Zgodnie z STR Sidebar ma mieć tylko i wyłącznie 25 kart.

W przypadku kart nie wyszczególnionych w regułach Jerryconu obowiązują normalne zasady STR, czyli pojawiające się w niektórych postach WYBIEG i PRZERWANIE LINII DOSTAWCZYCH są OGRANICZONE, a przypadku BOOBY TRAP, ŚMIERTELNEJ RANY i LUTERAŃSKICH WIERNYCH nie obowiązują żadne ograniczenia. Ma to w naszym zamyśle wpłynąć na krótszy czas poszczególnych gier (to a propos ustawiających się kolejek do niektórych graczy, a jeden z najszybszych "skracaczy" gier - mina - jest ograniczona), a brak restrykcji na luterków może sprawi, że pojawi się więcej grających korporacjami, a nie tylko znawcy sztuki i repudiate, repudiate, repudiate...

Powodzenia w montowaniu talii!

P.S.
z drugiej strony sie troche dziwie ze organizator musi prosic o pozwolenie na wprowadzenie "dodatkowych" zasad badz przeprowadzac ankiete...
 

Nie musi nikogo o nic prosić. Ale turnieje są nie tylko dla organizatora, ale też dla graczy i wszyscy powinni się dobrze bawić. Zawsze to miło i elegancko zapytać kogoś o opinię co do zmian zasad, prawda? Jakbyśmy - jako organizator - powiedzieli, że gramy bez sidebaru, bractwo i sztuka są zakazane i wszyscy z automatu mają rozmiar ręki ograniczony do 5 kart "bo tak się podoba organizatorowi", to chyba byśmy sami w pustej sali sobie pasjansa stawiali.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2010, 10:44:27 am wysłana przez Gothik »
Zapisane
"Powtarzam sobie, że tam nie pojadę
Chociaż jestem juz w drodze"
 
                                Steve Albini, Big Black

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Jerrycon - Pruszków, 8-9 V 2010
« Odpowiedź #59 dnia: Kwietnia 09, 2010, 05:59:35 pm »

W końcu głos rozsądku, aż zacytuję moją ulubioną postać "Twój głos jest miodem ...dla uszu!" :P
Co do punktu drugiego to moim zdaniem jakiś urban myth, o wiele łatwiej obronić się przed Minami niż Czaszkami, które zdecydowanie faworyzują obecne zasady ;) Myślę, że mam szansę na trzecie zwycięstwo z rzędu :P Przy okazji jak ktoś jeszcze chce pożyczyć jakieś karty na turniej to niech pisze.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14   Do góry