Maja 07, 2024, 08:50:23 pm
Strony: 1 [2] 3 4 ... 9   Do dołu

Autor Wątek: Degradacja  (Przeczytany 15896 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #15 dnia: Września 15, 2011, 02:29:10 pm »

Zmiana tego co zostaje w grze lub nie zostaje nie ma wpływu na działanie danej karty zasadniczo - więc jeśli pisze, że zostaje permanentnie to po co to zmieniać? Powiedz może lepiej skąd wziął Ci się pomysł na tą dyskusję i co tak naprawdę jest jej celem? Faktycznie walczysz o to, żeby Degradacja nie działała po tym jak zostanie zdjęta z gry?
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #16 dnia: Września 15, 2011, 04:42:48 pm »

Nie chodzi mi o nic wiecej ponad to co napisałem. I nie walczę tylko postuluję.

Nie widzę sensu naciagania zapisów i decydowania że karta pozostaje w grze skoro jej usunięcie niczego nie zmienia.

Nie chce sie powtarzać wiec proponuje zebyscie na spokjonie przeczytali to co napisałem i zastanowili sie czy nie jest to sensowne rozwiazanie. Tak naprawdę nie wiele by to zmieniało.

Degradacja wciąż obniżałaby wartosć wojownika ale tylko dopóki byłaby w grze.

Shore Leave wciąż powodowałby że wojownik znajdowałby sie poza grą i wciąż wojownik dostawałby bonusy do współczynników a usunięcie karty powodowałbo że wojownik wraca do gry z bonusami które już uzyskał.  Karte tak jak teraz mógłby odrzucić włascicel ale równiez przeciwnik. To jest zmiana wobec obecnych zasad ale wydaje mi sie całkiem sensowna i uzasadniona.

Chodzi mi o generalną zasadę: Karta w grze - efekt karty działa. Karta usunieta z gry efekt przestaje działać.

Ewentualnie druga wersja. Brak zapisu na karcie że zostaje w grze, jest dołaczona do wojownika itp powoduje że jej działanie jest permanentne i nie mozna go usunąć.

W tej chwili mamy sytuację że zdecydowalismy sie że wszystkie karty zostają w grze ale działanie nie których jest permanentne. Wg mnie absurd. 
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #17 dnia: Września 15, 2011, 06:33:27 pm »

Wg Ciebie absurd bo nie masz pojęcia co się na forum dzieje. Nie zebrała się żadna komisja żeby ustalać czy gramy tak czy inaczej. Zasada jest taka, że zaczęliśmy dołączać pewne karty bo nikt nie chciał grać z setką różnych znaczników. I nikt nie decydował o permanentnym działaniu degradacji bo to po prostu jest NAPISANE NA KARCIE! To co piszesz nie ma totalnie sensu - jak zazwyczaj zresztą. Nagle Shore Leave działa mimo, że jest poza grą, a Degradacja nie? Czemu? Nie wiadomo - chcesz wiedzieć pisz do Mulqa w sprawie wszystkich konkretnych kart i pytaj jak działają... Teraz zasada jest jasna - kart w grze - działa, poza grą - nie działa, chyba, że na karcie napisano inaczej. A Ty chcesz poprawić pare kart żeby działały inaczej niż na nich napisano. Po co to komu? Tylko z powodu tej degradacji czy burzy Ci to jakiś pomysł na deck turniejowy?
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #18 dnia: Września 15, 2011, 08:32:39 pm »

A czy na karcie Degradacja napisane jest że zostaje w grze? Nie. Zmieniliscie bo było Wam wygodniej. Dla mnie wygodniej jest jak po usunięciu karty z gry jej efekt przestaje działać. Stąd mój postulat o przemyslenie sprawy. Niestety przynajmniej jesli chodzi o Ciebie postulat trafił w próżnię.

Najbardziej mnie w tym wszytskim smieszy Twoje przekonanie że ustalenia na Forum sa jedynym rozsądnym, zgdynym z zasadami rozwiązaniem. Uwierz mi że gdyby nie to że musze potem grac wg tych ustaleń to w ogóle bym głosu nie zabierał bo srednia przyjemnosc sprawia mi dyskutowanie z osoba, która nie umie napisać postu bez obrażania innych rozmówców.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

necrobutcher

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 621
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #19 dnia: Września 15, 2011, 09:06:42 pm »

Ehhh troszeczkę m głupio bo przez moje turniejowe spostrzeżenia zrobił się mortal kombat na forum.
Muszę się zgodzić z Marcinem stety albo niestety jak kto woli. Dla mnie dołączanie karty ma jakiś głębszy sens, to tak jak z przeprogramowaniem, itd, albo gramy że jak coś dołączmy to po zdjęciu nie ma już efektu tej karty, albo efekt poszczególnych kart jest stały i kart nie dołączamy.
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2011, 09:13:45 pm wysłana przez necrobutcher »
Zapisane
Non Serviam !

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #20 dnia: Września 16, 2011, 01:03:58 am »

To niech mi ktoś wyjaśni na jakiej zasadzie Shore działa, a Degradacja nie, skoro zapis jest taki sam. Chcecie grać mimo takiego samego zapisu karty inaczej - grajcie. Kompromis wypracowany na forum jak do tej pory nie doczekał się rozwiązania, które mogłoby z nim konkurować. Jak pojawi się coś sensownego to będziemy dyskutować. Na chwilę obecną nie widze opcji grania tego samego zapisu w dwoch przypadkach inaczej. Permanent to permanent - jest takie słowo na degradacji i skoro jest to warto wziąć to pod uwagę. Na serio fakt iż jedna Degradacja po zdjęciu działa dalej jest takim problemem? Wyjaśnijcie mi o co tutaj tak na serio chodzi bo sam nie wpadłbym na to, że nad tą jedną sytuacją można w ogóle jakoś specjalnie dyskutować.

Cytuj
A czy na karcie Degradacja napisane jest że zostaje w grze? Nie. Zmieniliscie bo było Wam wygodniej. Dla mnie wygodniej jest jak po usunięciu karty z gry jej efekt przestaje działać. Stąd mój postulat o przemyslenie sprawy.
Zmieniliście bo było wam wygodniej - dobre hasło. Sprawa wbrew temu co Ci się wydaje przemyślana była kilkanaście razy w różnych aspektach i nie ma sensu dyskusji ożywiać bo nie wymyślisz nic lepszego niż jest.

Cytuj
Najbardziej mnie w tym wszytskim smieszy Twoje przekonanie że ustalenia na Forum sa jedynym rozsądnym, zgdynym z zasadami rozwiązaniem. Uwierz mi że gdyby nie to że musze potem grac wg tych ustaleń to w ogóle bym głosu nie zabierał bo srednia przyjemnosc sprawia mi dyskutowanie z osoba, która nie umie napisać postu bez obrażania innych rozmówców.
Nigdzie nie napisałem, że ustalenia forum są zgodne z zasadami. Ustalenia forum prostują zasady tam gdzie te podawały wersje sprzeczne, były niezgodne z logiką jakąkolwiek i prowadziły do błędów. Mnie śmieszy logika jaką się posługujesz pisząc swoje posty i co mam zrobić? Dla mnie większość rzeczy o jakich piszesz w kwestii zasad to absurdy i tyle. Wiele osób wiele razy dyskutowało nad wieloma z tych kwestii, a co jakiś czas musimy zaczynać to od nowa tak dla zasady. Mimo tego, że nie ma żadnego sensownego kompletnego rozwiązania, nad którym możnaby w sumie dyskutować. Pada tylko hasło - zmieńmy Degradację i na tym się kończą Twoje przemyślenia. A co dalej z tego w grze wyjdzie to już się nie zastanawiasz.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #21 dnia: Września 16, 2011, 08:08:02 am »

Widzę że kwestia przenosi sie na dyskusję o kartah ogólnie dołączanych. No to w takim razie powiedzmy zagrywam ujawnienie, przeciwnik go nie zakłóca i do kńca gry dobieram sobie do 10 kart i nikt mi w tej kwesti nic nie zrobi bo ujawnienia nie ma w grze tylko zostaje jego efekt.

necrobutcher
Na forum zawsze był "mortal kombat" więc się nie martw (dyskusja to zawsze dobra rzecz).

Muleq
Jak czytam twoje posty od jakiegoś dłuższego czasu to zwracasz się w liczie mnogiej tak jakby istniała jakas grupa "trzymająca władzę" (masoneria jakaś czy co?). Zwróć proszę uwagę iż na początku dyskusji kilka osób wypowiada swoje opinie więc to nie jest tak że tylko Pret ma takie stanowisko.
Zapisane

Kruk

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #22 dnia: Września 16, 2011, 08:25:10 am »

Cholernie pogmatwała się ta dyskusja, a chodziło (pozornie) o prostą sprawę. Jednak najciekawsza rzecz to ta, którą powiedział Nekro. Z tego wynikałoby, że karty specjalne typu "Ujawnienie przeznaczenia" czy "Degradacja" (czyli te bez adnotacji "KARTA ZOSTAJE W GRZE") zostawiamy na stole tylko w roli przypominacza, znacznika itd. Pozostawałyby też na stole po zagraniu np. "Zrównania z ziemią" czy "Anihilacji".
I jest to jakieś rozwiązanie naszej dyskusji.
Zapisane

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #23 dnia: Września 16, 2011, 08:34:52 am »

oj nie, nie, nie, nie !
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #24 dnia: Września 16, 2011, 10:43:57 am »

No właśnie nie jest dobre takie rozwiązanie - bo nie można takiej karty w grze zostawić nawet jako przypominacz - ona musiałaby wylądować w discard pile i mielibyśmy "tonę znaczników" wspomnianą powyżej. 
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #25 dnia: Września 16, 2011, 10:50:50 am »

Sprawę Ujawnienia rozwiązuje Podwojenie czasu. Jakieś inne przykłady takich kart poza Degradacją i Shore Leave?
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #26 dnia: Września 16, 2011, 02:03:11 pm »

Szaleństwo nekromutantów.
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #27 dnia: Września 16, 2011, 03:07:49 pm »

Sztuka pokoju ;)

"Muleq
Jak czytam twoje posty od jakiegoś dłuższego czasu to zwracasz się w liczie mnogiej tak jakby istniała jakas grupa "trzymająca władzę" (masoneria jakaś czy co?). Zwróć proszę uwagę iż na początku dyskusji kilka osób wypowiada swoje opinie więc to nie jest tak że tylko Pret ma takie stanowisko."

Nekro to zdecyduj sie czy jest liczba mnoga czy jej nie ma ;). Dlatego pisze w liczbie mnogiej bo zdaje sobie sprawe ze nie tylko Pretor tak mysli. Jest grupa kilku osób na Forum, która narzuca swoje zdanie pozostałym. Nie twierdze ze to źle. Po prostu te osoby maja bardzo podobna wizje zasad i dlatego nie ma miedzy nimi wiekszych sporów. Zaakcepotwalem to że chcac grać na turniejach musze grac wg zasad forumowych ale nie oczekujcie ode mnie że jak mam inne zdanie to go nie napiszę.

(dyskusja to zawsze dobra rzecz).


Dyskusja tak ale nie pyskówka z Pretorem, który każde zdanie zaczyna od twierdzenia jak sie ze mna nie zgadzasz to nie masz racji i gadasz bez sensu.

A teraz ad rem.
Nie kwestionuje zasady że karty wywierające trwały efekt na grę powinny w niej zostawać. Problem polega na tym że ustalając to nie zrobiliscie/my jeszcze jednego kroku. Zapis o permanentym działaniu miał sens tylko wtedy gdy karta nie zostwała w grze ( wtedy rzeczywiscie trzeba było stosować znaczniki ). Jesli zmieniamy jej zapis że jednak zostaje to automatycznie musimy uznac że jej działanie nie jet permanentne. Bo skoro zostaje w grze to jej działanie trwa tylko dopóki jest w grze. Zmiany wymagaja konsekwencji, o których brak posądza mnie Pretor. 

Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #28 dnia: Września 16, 2011, 03:37:31 pm »

Cytuj
Jesli zmieniamy jej zapis że jednak zostaje to automatycznie musimy uznac że jej działanie nie jet permanentne.

No i tu się nie zgadzamy. Działanie przynależności nie jest permanentne, a działanie degradacji i Shore Leave jest. Chcesz zrównać te karty, a żeby było śmieszniej pozostawić działanie Shore Leave jako permanentne, a Degradacji nie. Spójrz na to w ten sposób.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #29 dnia: Września 16, 2011, 04:36:59 pm »

Mimo podobnego zapisu nie porównywałbym tych kart. Działanie Degradacji jest natychmiastowe a SL odłożone w czasie. Jeżeli zostawiamy w grze obie karty to wg mnie ich dzialanie wyglada nastepująco:

Degradacja - dopóki jest w grze wartosć wojownika obniżana jest o 2

Shore leave - dopóki jest w grze wojownik znajduje sie poza grą i za każda pełną ture dostaje bonusy. ( tak czy siak bez znaczników sie nie obejdzie ). Po zdjęciu karty uzyskane bonusy pozostają zgodnie z zasadą "prawo nie działa wstecz".

Tak ja to widzę. 
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)
Strony: 1 [2] 3 4 ... 9   Do góry