Maja 02, 2024, 01:46:33 am

Autor Wątek: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015  (Przeczytany 17234 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fankomiks

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #45 dnia: Marca 19, 2015, 11:37:59 am »

jestem zajebiście chory  ale że mam już kupione bilety to przyjadę no chybna że mnie rozłoży tak że z wyra się nie podniose :-[
Dużo zdrowia! Do soboty jeszcze trochę zostało, będzie ok;)  i ładna pogoda, wiosenna.
Mamy prawdziwą sinusoidę chętnych do gry, ciekawe ile statecznienie nas będzie ???
Zapisane

necrobutcher

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 621
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #46 dnia: Marca 19, 2015, 01:18:28 pm »

Skoro jedni nie biorą kart na turniej to czemu inni nie mogą jechać na turniej którego nie ma ;D.

Coś sugerujesz?? ;)
Zapisane
Non Serviam !

Fankomiks

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #47 dnia: Marca 20, 2015, 11:18:10 am »

Jeśli nikt się nie wykruszy, lub w ostatniej chwili nie zdecyduje to na jutro jest na dziewięciu. Taka średnia turniejowa...
Już od 13 jest opcja zagrania, od tej godziny powinny być karty
Do jutra!
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #48 dnia: Marca 20, 2015, 12:02:19 pm »

Właśnie sprawdziłem swój rozkład jazdy i będę na miejscu około 11. Jak osoby z kartami mogłby zagęścic ruchy i moglibyśmy zacząć wczesniej grać to było by naprawd fajnie. ;)
Zapisane

Marcino

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 248
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #49 dnia: Marca 20, 2015, 09:54:06 pm »

ja powinienem być przed 13, karty będę mieć :) powrót mam o 2.00 więc chciałbym rozegrać wszystkie gry do tego czasu. Do jutra!
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #50 dnia: Marca 23, 2015, 08:55:02 am »

Wstępne wyniki wrzucę dziś bo jak wiadomo gdy Skoq je opracjue to będą do wglądu.

Co do turnieju to R-ki miałem niegrywalne i musiałem podpierać się dowódcami z WZ i to była moja siła bojowa. Z inq. trafiłem jedynie tyrana.

Dzięki Wojtek że nie wygoniłeś Mnie i Cthulhu na zęwnatrz tylko do 5 pozwoliłeś poczekać na transport u Siebie a poranek był naprawdę dość zimny. Szokda jedynie ze miejscowi uciekali albo po skończonym turnieju albo nawet jeszcze w trakcie. Jedynie Kruk został i w 4 gralismy w Drakulę (szacun).

I jeszcze gry które pozostały Mi w pamięci:
1. Nemo - talia normalnie turniejowa. Crenszoła wyszła i zrobiła Mi od samego poczatku jesiń średniowiecza. ;) Gratuluje też głowy na karku bo grasz jak niejeden "stary gracz".
2. Cthulhu - jego roszdzieracz dusz z nagarothem ustawił mu grę bodajże do 25 ale jak się już go pozbyłem to było dobrze. Chyba najbardziej dynamiczna gra.
3. Dominik - stary gracz który z tego co zauważyłem bardzo przyzwyczajony jest do zagrywania kart w ściśle określony sposób. Prostowaliśmy to na bieżąco. ;D
4. Muleq - ostatnion rozgrywki z Nim nie układaja Mi się. Zauważam że karty przychodzą Mi w najgorszych możliwych kombinacjach. Na turnieju na początku dobrze się rozstawił a Mi pozostawło kląć na dojście kart.
5. Madrav - wiemy że mogłeś to wygrać ale nie zaryzykowałeś czy zapomniałeś i tak oto losy tego pojedynku zminiały sie na moją korzyść. ;)
6. Wojtek - 17:16 i teraz Ja nie zaryzykowałem i przegrałem na małe punkty. ;)
7,8. Marcino i Kruk - chyba tutaj bez większych historii.

Co do samego turnieju to:
1. Dużo było wygranych w dużych punktach 2:1.
2. Garliśmy w momencie skończenia się kart pierwszemu z graczy jeszcze tylko przez 3 tury.
3. Można było dowolnie wymieniać karty między talią a kolekcją którą się otrzrymało z boosterów pomiedzy pojedynkami.
4. Pierwszy raz zdarzały się przypadki jak gram że obydwaj gracze nie osiagneli wymaganej ilośći PZ czyli w tym przypadku 30 i skończyli grę z ta sama ilościa małych PZ. W związku z tym naprędce podjeliśmy decyzję że w takim przypadku gra kończy się 2:2 w dużych punktach.
Zapisane

madrav

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #51 dnia: Marca 23, 2015, 09:00:05 am »

Turniej niejednego pewnie zaskoczył.
Moim zaskoczeniem było to, że nie da się złożyć jako tako talii na jedną frakcję posiadając taki zestaw kart. W związku z tym na polu walki szaleli samurajowie, święci wojownicy, walkirie, bibliotekarze. Było ciekawie, ale fajnie!

Najlepszy moment turnieju: pierwsza gra (Muleq vs Cthulu) i naprzeciw siebie stanęli kardynałowie! Jak to zobaczyłem, myślałem, że już pozamiatane będą mieli wszyscy inni, ale - o dziwo -  nie przeważyło to o losach całych rozgrywek.

Kolejny ciekawy motyw: Dominik z dwóch boosterów Warzone wyciągnął 4 lub 5 Kapitanów. No cóż, ten jeden wiedział od początku na co składać talię.

Bardzo nietypowe było to, że pomimo dwóch boosterków warzone na łeb, słabiutko obrodziło w strefy walki! Wspomniany Dominik nie trafił żadnej. Ja miałem Bazę w pasie i Archipelag Graveton, czyli dość słabiutko, jeśli chodzi o obronę. Pojawiały się Wiktorie, wiec zawodnicy Imperialu mieli z górki.

Z ciekawszych kart u mnie były:
- Inquisitor Majoris
- Inspire the masses :D :D :D

- Mission statement - bardzo pomógł mi wygrać kilka gier, w końcu wjazdy w puchę były bez ograniczeń
- Unholy Armor

- Golem Ciemności & Doktor Diana - ta dwójka całkiem skutecznie broniła mojej puchy :)

Wypiłem kilka browców i koszmarnie zachciało mi się spać, więc zmyłem się wcześnie (około 22 miałem wszystkie gry rozegrane) - i trochę tego żałuję, bo w sumie pograłbym jeszcze w jakieś planszówki. Z drugiej strony nie żałuję, bo w niedziele rano dostałem telefon od szefa i musiałem się w trybie pilnym zająć sprawą "niecierpiącą zwłoki". Cóż, taki lajf.

Co ciekawe aż dwie gry zakończyłem wynikiem 21:21 :)


Bardzo mi przypadła do gustu taka forma i z tym większą niecierpliwością czekam na turniej kwietniowy.
Dzięki wszystkim za grę i do następnego.


Zapisane
Wyznawca Ilian.
Ci mizernej postury słudzy mają pokręcone, zdeformowane ciała i bezustannie bełkocą.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #52 dnia: Marca 23, 2015, 09:48:09 am »

A kto wygrał ten turniej?
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #53 dnia: Marca 23, 2015, 10:16:04 am »

Dodatkowa Golgotha i Paradise powinny rozwiązać problem remisów ;) Jakieś inne sugestie co do zasad?

Deklarować się na termin 18 kwietnia - 5 osób to raczej mało. Muszę wiedzieć na kiedy mamy chętnych żeby w razie czego zmieniać datę/miejsce.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Marcino

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 248
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #54 dnia: Marca 23, 2015, 03:05:13 pm »

Hej.
Oto kilka słów komentarza ode mnie :)

Turniej bardzo fajny, forma mi odpowiada, co prawda karty takie sobie. Z ciekawszych kart to, Wilczy Pazur i samobójcza (obie norweskie :)), apostołowie Demnogonis i Semai, 2 fabryki, komplex i Pergamin. ;D niestety żadnych mocniejszych wojów poza Siewcą i Dowódcą bez dobrej broni.
Więc już widać jaka była taktyka mojej talii. Zgrało się niesamowicie, pergamin, Demnogonis i dużo PA. Czyściłem stół z czego tylko się da, bo w walce nie wiele bym zdziałał. Ale jak ktoś pograł Legionem to już gorzej, i tu właśnie moje porażki z Nemo i z Madravem. 

Największą przyjemność sprawiła mi wygrana z Mulqiem  do 0 ;D trochę odegrałem się za normalne turnieje, a twoja bezsilność mimo dobrych wojowników - Durand, Robot i chyba Vince napawała mnie satysfakcją.
Co do ciekawszych gier to jeszcze z Krukiem. Podobnie jak z Cthulu wystawiał co się da i mimo że miałem dużo PA to jednak poświęcenie 3 akcji na każdego bylo strasznym marnotrawstwem, ale po cięzkich bojach i nawet sprzątnięciu Siewcy zwycięstwo przyniósł mi...uwaga!... Błogosławiony bijąc Kadawera  ???

Z Cthulu było ciężko... mimo że nie grał Legionem to jego talia obrodziła w najmeników i inne shity, które strasznie spowalniały grę, miałem też problem bo to była chyba jedyna gra gdzie nie przpasowały mi fabryki do Demnogonisa.

Co niektórzy (Muleq, Wojtek :)) dopatrywali się kantu że Demnogonis tak szybko wychodził. Muszę wam powiedzieć że chyba tylko w jednej grze długo nie miałem go, ale tak to w pierwszym rozdaniu  ;D
Zapisane

Fankomiks

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #55 dnia: Marca 23, 2015, 04:43:26 pm »

Co tu pisać? ;)
Generalnie grało się fajnie, formuła turnieju mi spasowała, pomimo kilku technicznych minusów ale w drafcie to nie do przeskoczenia. Ewentualnie żeby przyspieszyć można wprowadzić zasadę ataków bez ograniczeń, bez względu na przynależność. To chyba najbardziej spowalniało grę.
w zestawach nie wylosowałem nic czym można się pochwalić  :( Słabizna. Dlatego uważam, że z talli wyciągnąłem wszystko co się dało.
Zapomniałem jaka kolejność była na pudle ale przypominam o odebraniu kuponów  ;)
miejsce 1 - 45 zł,  2 - 25, 3 -20
Madrav zostawił pudełko
Zostały karty, nie wiem kogo. 42 sztuki.
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #56 dnia: Marca 23, 2015, 11:10:10 pm »

Wyniki:
1. Cthulhu - 20pkt. +118 małe
2. Madrav - 17pkt. +47 małe
3. Nemo - 15 pkt. +46 małe
4. Nekro - 15pkt. +34 małe
5. Muleq - 11pkt. 0 małe
6.Wojtek - 9pkt. -45 małe
7. Marcino - 9pkt. -73 małe
8. Kruk - 7pkt. -32 małe
9. Dominik - 7pkt. -87 małe
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #57 dnia: Marca 24, 2015, 12:05:54 am »

Sam nie wiem co mam napisać. Niby grało się fajnie i w ogóle ale po kilku grach przyszło zniechęcenie. Nie wiem czy to przesyt dooma czy nadmiar alkoholu we krwi :D.  Nie mogę narzekać na karty, trafiłem Duranda, Vinca i Robota Zabójce żeby wymienić tylko te fajne karty. Co z tego skoro wystarczył byle Rewizor czy inny Antykwariusz żeby cała moja gra sprowadzała się do medytowania i czekania na dojście jedynych dwóch sensownych wojowników legionu jakich miałem w talii czyli Billiego lub Odszczepieńca, którzy jako jedyni mogli zaatakować. Stąd pomysł Wojtka i mój żeby przy następnym drafcie wprowadzić zasadę że wszyscy mogą się atakować bez ograniczeń choć nie sądzę żeby pomysł przeszedł ;).

Ostatnią grę z Krukiem odpuściłem gdy okazało się że koło 23 musiałbym czekać w kolejce dwie gry zanim w ogóle miałbym szansę zagrać. Po wynikach widzę że dobrze zrobiłem bo moja wygrana nie zmieniłaby nic w tabeli, no może Kruk nie zająłby przedostatniego miejsca ;). Gratuluję pudła Nemo - zbagatelizowałem w końcówce przeciwnika co po raz kolejny skończyło się tym że brakło mi 1pkt do pełnego zwycięstwa. A ponoć człowiek uczy się na błędach ;). Marcino wziął na mnie srogi rewanż za dotychczasowe porażki w turniejach. Nie miałem nic do powiedzenia przeciwko jego Demnogonisowi napędzanemu kompleksem i fabrykami. Gra z Cthulhu z totalnej porażki w pewnym momencie mogła nawet zakończyć się moim zwycięstwem choć ostatnimi czasy odnoszę wrażenie że to tylko przekomarzanie i droczenie się z Jego strony ;). Pojedynku z Madravem nie pamiętam być może dlatego że nie miałem wiele do powiedzenia ;). Zwycięstwa jakie odnosiłem wynikały głównie z faktu że przeciwnikowi nie przyszedł na czas Rewizor :D

Dzięki wszystkim za grę i do następnego.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #58 dnia: Marca 24, 2015, 11:02:23 am »

Zwycięzców zaprasza do zamieszczaia talii.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #59 dnia: Marca 24, 2015, 01:08:51 pm »

Tak, to byłoby wyjątkowo ciekawe :D
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.