Maja 08, 2024, 03:08:51 pm
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9   Do dołu

Autor Wątek: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010  (Przeczytany 26555 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #105 dnia: Marca 15, 2010, 05:12:31 pm »

Ile można wygrywać ;) Trzeba dać młodzieży się wyszaleć ;D
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #106 dnia: Marca 15, 2010, 10:19:50 pm »

Mam też statystyki czasowe gier na Coolkonie - jako, że wszyscy olali godziny rozpoczęcia/zakończenia gier i pisali tylko czas to wyliczeń jest mniej - szczegóły wyślę Nekro, ale rekordy były takie (przy zaokrągleniu "w ch.. długo i w ch.. krótko" do liczb rzeczywistych):


REKORDY:      
NAJDŁUŻSZA GRA   2:00   Diablerist VS Muleq
NAJKRÓTSZA GRA   0:00   TroubleStarter VS Nekro ( :D ) - ewentualnie "w ch... krótko" Diablerist vs Wybraniec - cca 10 minut...  ;)
NAJDŁUŻSZY ŚREDNI CZAS GRY   1:06   Muleq
NAJKRÓTSZY ŚREDNI CZAS GRY   0:31   TroubleStarter
NAJDŁUŻSZY ŁĄCZNY CZAS GRY W TURNIEJU   8:50   Muleq
NAJKRÓTSZY ŁĄCZNY CZAS GRY W TURNIEJU   4:13   TroubleStarter
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #107 dnia: Marca 18, 2010, 07:21:18 pm »

Wyniki z Falkonu 2009 oraz CoolKonu 2010. Skoq - naprawdę miło się to przegląda :)

http://chomikuj.pl/nekromagus
Zapisane

Jimmy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 80
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #108 dnia: Marca 20, 2010, 12:00:39 pm »

Czytałem na różnych serwisach cztery relacje z tego konwentu i w żadnym nie było ani jednej informacji o turnieju w Doom Troopera. Było tylko o Spoils i M:tG.
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #109 dnia: Marca 20, 2010, 04:26:16 pm »

Bo nas chyba w programie to ne było... tak, Nekro?
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #110 dnia: Marca 20, 2010, 08:38:49 pm »

Oficjalnie byliśmy zgłoszeni. Magicowcy z tego co wiem wpłacali wejściówkę, organizatorzy za tą kasę fundowali im nagrody. My mieliśmy turniej bez opłat więc orgowie nic o nas nie wspominali :P. Zresztą MTG jest podobno na topie i takie rzeczy zawsze lepiej się sprzedają. Zresztą z tego co pamiętam Wrocław od zawsze był jakiś taki skąpy.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #111 dnia: Marca 20, 2010, 08:59:45 pm »

MTG zawsze na topie było i pewnie będzie tak długo jak jakiekolwiek karcianki będą żyły. A co do DT - komu potrzebny rozgłos w informacjach o konwencie? :) DT to sport niszowy, napływu nowych-nowych graczy nie ma się co spodziewać. Czasem jakiś nowy-stary gracz się pojawi i tyle... Ja tam niekoniecznie muszę być w mainstreamie - mi tam obecna sytuacja DT pasuje.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Jimmy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 80
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #112 dnia: Marca 21, 2010, 03:33:46 pm »

Tu nie chodzi o mainstream czy bycie na topie. Ale trzeba reklamować Doom Troopera, może akurat pojawi się na konwencie jakiś nowo-stary gracz. Jak nie będzie żadnych informacji to nie będzie też nowych graczy i każdy turniej będziecie grali w 9 osób. Chyba dobrze byłoby jakby graczy przybywało a nie ubywało.
Zapisane

Pako

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
  • Legionista
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #113 dnia: Marca 21, 2010, 03:47:28 pm »

mi tam obecna sytuacja DT pasuje.

A ja bym wolał, żeby jednak było trochę więcej graczy :) A jeszcze fajniej by było, gdyby ktoś z sensowną wizją pokusił się o wskrzeszenie tej karcianki... No ale cieszmy się z tego co mamy i oby od czasu do czasu pojawiała się jakaś "świeża krew".
Zapisane
Zasady warszawskie

Cytat: Paul Beakley
Beg, borrow or steal every Manifest Destiny you can find (...)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #114 dnia: Marca 21, 2010, 03:52:28 pm »

Cytuj
może akurat pojawi się na konwencie jakiś nowo-stary gracz.
Jak pamięcią sięgam, a sięgam trochę to na żadnym konwencie nie pojawił się nikt z zaskoczenia. A reklamowani byliśmy nie raz... Nie ma się co łudzić.

Cytuj
A jeszcze fajniej by było, gdyby ktoś z sensowną wizją pokusił się o wskrzeszenie tej karcianki...
Hmm... Pozostawię bez komentarza :) No dobra - karcianka od 99 roku nie żyje teoretycznie. Ale jednak ktoś już ją wskrzesił... :P

Cytuj
No ale cieszmy się z tego co mamy i oby od czasu do czasu pojawiała się jakaś "świeża krew".
Ciężka sprawa ze świeżą krwią - bo kart już raczej nie kupisz, żeby od nowa sensowną kolekcję sklecić. Raczej jest opcja co najwyżej na poprawienie obecnego stanu jakiejś tam starej kolekcji.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Jimmy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 80
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #115 dnia: Marca 21, 2010, 04:10:01 pm »

Nie chciałbym żeby wyglądało na to że się czepiam ale ...

Jak pamięcią sięgam, a sięgam trochę to na żadnym konwencie nie pojawił się nikt z zaskoczenia. A reklamowani byliśmy nie raz... Nie ma się co łudzić.

Żeby daleko nie szukać cytat z postu Nekro z ubiegłorocznego turnieju na Falkonie w Lublinie:
"Świetną talię okazał się mieć nasz nowy kolega Tien"
i cytat z wypowiedzi Tiena 77:
"O turnieju dowiedziałem się przez przypadek, na stronie Falkonu (kilka dni przed konwentem)."

Czyli reklama jednak pomaga i pojawiają się nowi ludzie.


Ciężka sprawa ze świeżą krwią - bo kart już raczej nie kupisz, żeby od nowa sensowną kolekcję sklecić. Raczej jest opcja co najwyżej na poprawienie obecnego stanu jakiejś tam starej kolekcji.

Tu też bym się nie zgodził bo mam przykład z własnego podwórka. Namówiłem kolegę Łukasza na grę w DT, który nigdy w nią nie grał i nie miał żadnych kart i wciągu pół roku udało mu się złożyć sensowna talię, czyli ma do 5 Ujawnień, Szczęść, Zakłóceń, Skradzionych i innych topowych kart.

Czyli jednak można
 ;D
Zapisane

Pako

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
  • Legionista
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #116 dnia: Marca 21, 2010, 04:30:08 pm »

Ale jednak ktoś już ją wskrzesił... :P
Co masz na myśli?

Cytuj
Ciężka sprawa ze świeżą krwią - bo kart już raczej nie kupisz, żeby od nowa sensowną kolekcję sklecić. Raczej jest opcja co najwyżej na poprawienie obecnego stanu jakiejś tam starej kolekcji.
Podstawki i boostery wciąż są do kupienia nawet na polskim rynku, więc myślę, że wciąż można złożyć od zera.
Zapisane
Zasady warszawskie

Cytat: Paul Beakley
Beg, borrow or steal every Manifest Destiny you can find (...)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #117 dnia: Marca 21, 2010, 05:21:36 pm »

Cytuj
Żeby daleko nie szukać cytat z postu Nekro z ubiegłorocznego turnieju na Falkonie w Lublinie:
"Świetną talię okazał się mieć nasz nowy kolega Tien"
i cytat z wypowiedzi Tiena 77:
"O turnieju dowiedziałem się przez przypadek, na stronie Falkonu (kilka dni przed konwentem)."

Czyli reklama jednak pomaga i pojawiają się nowi ludzie.

O ile się nie mylę kolega Tien DT kupował przed turniejem na allegro, a więc nie jest świeżą krwią :) Jakiś pewnie nowy-stary gracz - to raz. Dwa - pojawił się na turnieju, ale na ilu turniejach poza Lublinem się pojawi to się zobaczy w przyszłości ;) Mam nadzieję, że się skusi na wyjazd gdzieś dalej :)

Cytuj
Tu też bym się nie zgodził bo mam przykład z własnego podwórka. Namówiłem kolegę Łukasza na grę w DT, który nigdy w nią nie grał i nie miał żadnych kart i wciągu pół roku udało mu się złożyć sensowna talię, czyli ma do 5 Ujawnień, Szczęść, Zakłóceń, Skradzionych i innych topowych kart.
Można, ale to jakieś rzadkie przypadki - sam co jakiś czas spotykam się z zaskoczeniem ludzi, którzy po tym jak dowiedzą się ile kosztuje np Zakłócenie (4-5zł) robią wielkie oczy i mówią - "nie, dziękuję - myślałem, że skoro karcianka nie żyje to chociaż karty będą tanie" i tyle - potem więcej o nich nie słyszę.

Cytuj
Co masz na myśli?
To mam na myśli, że już się kiedyś znalazło paru takich co grę wskrzesili, bo była martwa kompletnie ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Pako

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
  • Legionista
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #118 dnia: Marca 21, 2010, 05:35:49 pm »

Cytuj
Co masz na myśli?
Cytuj
To mam na myśli, że już się kiedyś znalazło paru takich co grę wskrzesili, bo była martwa kompletnie ;)

Chodziło mi o coś w stylu "dogadania" się z Winterem, czy z kimś od Mutantów i wydawanie kolejnych dodatków.
Wiem, że wkraczam tu w obszar fikcji, ale DT jako gra na prawdę mi się podoba - ostatnio przeglądałem kilka "żywych" karcianek i żadna nie przypadła mi tak do gustu jak DT.

Fajnie było by zobaczyć zupełnie nową talię na turnieju opartą na dopiero co wydanym dodatku... ehh rozmarzyłem się  :P
Zapisane
Zasady warszawskie

Cytat: Paul Beakley
Beg, borrow or steal every Manifest Destiny you can find (...)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #119 dnia: Marca 21, 2010, 05:42:20 pm »

Rozmarzyłeś się :) Z Winterem się kontaktowałem swego czasu - odciął się od DT i generalnie on nie ma tu nic do gadania. Prawa autorskie są gdzie indziej i nie ma co o tym nawet myśleć. Pomijając już nawet problem grafik :) Nic się już nie da zrobić w tej kwestii... Chyba, że ktoś będzie miał pare mln zł do zainwestowania. Ale to musiałby być niezły oszłom, żeby topić kasę w ten sposób. Jest jak jest i dużo lepiej nie będzie :) Co najwyżej pare nowych osób, może pare starszych graczy jeszcze kiedyś powróci... Tyle...
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9   Do góry