Maja 09, 2024, 03:53:38 am
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Do dołu

Autor Wątek: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010  (Przeczytany 26562 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #90 dnia: Marca 10, 2010, 04:58:31 pm »

Dziękuje wszystkim za przybycie (zwłaszcza Starterowi). Jakoś nie mam serca aby cokolwiek komentować bo byłem tylko tłem dla wszystkich aczkolwiek grało się super. :) Na następnym turnieju przestanę się bawić i użyję "CWD?" 8)
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #91 dnia: Marca 10, 2010, 05:08:05 pm »

CWD? :D C... w dupę? :D Wyluzuj - lepszy pomysł już był z tymi behemotami ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #92 dnia: Marca 10, 2010, 06:29:03 pm »

Bo wiesz Nekro, talią na Pretorach trzeba umiec grać ;). Swego czasu byłem kojarzony tylko z ta talia zwłaszcza w Lublinie, a teraz Wybraniec przed pierwsza grą do mnie "ty Muleq zawsze grasz jakąs korporacją"  ;). Poza tym to legionem jeszcze wogóle ktoś gra??  ;D
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #93 dnia: Marca 10, 2010, 07:29:39 pm »

je gram legionem :P
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #94 dnia: Marca 10, 2010, 10:26:23 pm »

CWD? :D C... w dupę?

Ciekawa interpretacja ale to nie to ;D

A wracając jeszcze do turnieju muszę stwierdzić iż ten jeden atak na gracza powoduje iż pojawiają się niehonorowe karty. ::) Przez to pojawia się ogólna tendencji do zanikania normalnej walki :P Chwała Pako i Skoqowi że coś normalnie powalczyli. 8)

Zastanawiam się czy moglibyśmy na następny turniej umówić się że nie zaglądamy na stoły graczy z którymi nie graliśmy? Oczywiście nikt tego nie skontroluje, kwestia sumienia.

Co wy na to?

Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #95 dnia: Marca 10, 2010, 10:54:34 pm »

A mnie przyszła do głowy zupełnie inna sugestia. Skoro gramy z Sidebarem to żeby móc realnie go wykorzystać trzeba przynajmniej orientować sie czym gra przeciwnik. Dlatego uważam że przed każda gra powinna byc deklaracja czym sie gra. Nie chodzi tu o konkretne karty typu mina itp. Ogólny zarys tali, np. Legion, najemnicy, Bractwo itp. Wtedy każdy juz może sie domyślec jakie karty wymienić. Inna sprawa że w przypadku np talii Qliga informacja że gra Legionem nie wiele by zmieniła. Generalnie jestem zwolennikiem kontrolowanego dozwolenia niż niekontrolowanych zakazów ;).
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #96 dnia: Marca 11, 2010, 07:22:46 am »

Obawiam się że taka deklaracja nic nie zmieni a w paru wypadkach może wręcz zmylić - dlatego nie jestem zwolennikiem takich rzeczy. A co do utajniania swojej tali to jest to prawie niemożliwe po kilku grach :) Jeżeli ktoś jej nie zobaczy to na pewno o niej opowie - chyba że po każdej skończonej rozgrywce obie osoby idą do innego pomieszczenia :P
Zapisane

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #97 dnia: Marca 11, 2010, 10:01:13 am »

ja już kiedyś wspominałem, uważam, że sidebar powinien mieć 5 kart (max 10). Wtedy to, co najpotrzebniejsze się zmieści, (takie karty, których użyjemy wyjmując je boskim, grabieza, przykra, pergaminem czy sala obrad), ograniczenie sidebaru, uniemozliwi duze zmiany tali na konkretnego przeciwnika. Jak to powiedzial Diabler: Qlig na gre z Toba wymienilem 13 kart :D, gdybysmy ograniczyli sidebar wymienilby max 5 :D Przy takim ograniczeniu bardziej liczylo by sie jak talia radzi sobie z roznymi przeciwnikami, a nie to czy wie sie czym gra przeciwnik.
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #98 dnia: Marca 11, 2010, 02:27:24 pm »

Z tym już walczyliśmy, ale nic nie wyszło... I to nie raz, ani nie dwa :) Ja wolę zmiany zasad - np ograniczenie zużycia i kart, które są wkurzające i zaraźliwe... Znaczy co chwila pojawiają się nowe talie oparte na tych samych kartach - jakieś dziwne przeczekanie i wjazdy w klatę luterańskim np :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #99 dnia: Marca 11, 2010, 08:11:09 pm »

z racji tego ze stuff do drafta sie konczy, mysle że trzebaby robić turniej w dwóch formach, open (tylko STR)  i restricted (to co wymysli/zbanuje org)
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #100 dnia: Marca 11, 2010, 09:15:59 pm »

bardzo ciekawa propozycja Startera, tylko czy open będzie wyglądał inaczej niż discard? (skoro zaraz potem bedzie restricted) ?
kazdy zlozy talie na ten drugi i pomysli: discardu dlugo nie bylo, wiec sobie zloze :P
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #101 dnia: Marca 11, 2010, 11:14:52 pm »

Zdaje sobie sprawę że talie w open STR to będą monstery, gry będą trwać po kilka tur, ale k...a będzie fun jak cholera. Poza tym oczywiście będzie też turniej restricted. Tylko czy my aby nie idziemy w czeskim kierunku, banując/ograniczając coraz to więcej kart ?
Qlig mówisz discard ? wcale bym się nie zdziwił jak discarder dostałby grinderem w drugiej turze 2 razy w puche i po zawodach :P
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #102 dnia: Marca 11, 2010, 11:30:17 pm »

racja to bedzie fun :) w sumie to chetnie bym sobie zagral taki dodatkowy turniej na "ostre" zasady :D
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #103 dnia: Marca 13, 2010, 12:05:00 am »

Dla mnie turniej był spoko (może bez zbytnich fajerwerków, ale można było zaspokoić chęć grania - nie grałem od Falkonu ;)). Pierwszy raz grałem tak porąbaną Bertą - która miała 149 kart, i można w niej było znaleźć zarówno stwory i Hordę (podstawa) jak i Crenshawa ze Sztuką, lub Valpurgiusa i Golgothę ze Sztuką i MH - niezły misz-masz powstały ok 2.00 w sobotę przed wyjazdem na turniej wygrał nawet 5 z 8 gier - kto by się spodziewał... Przegrałem ze Zużyciami Pako i Qliga i z Mortami Diablerista - ogólnie musze stwierdzić, że wynik był zadowalający. Sama talia potrafiła doprowadzić do sytuacji, gdzie "zapychała się ręka i dupa" ;D, a z drugiej strony miałem i szybkie momenty - np gra z Mulqiem.

No i najważniejsze - WYNIKI / pkty do rankingów:

1.Diablerist - 9 pkt.
2.Qlig - 8 pkt.
3.Pretorianstalker - 7 pkt.
4.Skoq - 6 pkt.
5.Wybraniec - 5 pkt.
6.Muleq - 4 pkt.
7.TroubleStarter - 3 pkt.
8.Pako - 2 pkt.
9.Nekro - 1 pkt.

Szczegóły wyślę Nekro do umieszczenia gdzieś na portalu - zabawy w statystyki czasowe zostawiam na później - nie mam czasu chwilowo... :D
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: CoolKon 4 - Wrocław, 5-7 III 2010
« Odpowiedź #104 dnia: Marca 13, 2010, 12:32:00 pm »

No to Nekro odpuściłeś i w rankingu spadłeś :P Spinaj się, bo za klimat w talii nagród nie ma ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Do góry