Maja 08, 2024, 12:52:33 am
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Do dołu

Autor Wątek: Goblikon - Racibórz, 8-10 VIII 2008  (Przeczytany 45411 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon 2008, 8-10 sierpnia Racibórz
« Odpowiedź #75 dnia: Lipca 25, 2008, 12:29:15 am »

No to potwierdzam na 100% moja obecnosc i jeszce na 50% obecnosc Wojtka ;). Od razu mam pytanie co do zasad. Z tego co zrozumiałem Grindera banujemy ale ilosc ataków w turze jest dowolna? Gdyby zrobic odwrotnie nie trzebaby było banowac Grindera :D. I druga sprawa czy karty Shore leave i Zwarta formacja nie dałoby sie ograniczyc do jednej sztuki...? Takie pobozne zyczenie ;D.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon 2008, 8-10 sierpnia Racibórz
« Odpowiedź #76 dnia: Lipca 25, 2008, 12:39:58 am »

I druga sprawa czy karty Shore leave i Zwarta formacja nie dałoby sie ograniczyc do jednej sztuki...? Takie pobozne zyczenie ;D.
Przykro mi :P Chyba, że więcej osób wyrazi takie życzenie - Pretorianstalker np. jest za ograniczaniem Shore. Przeciw Zwartej polecam granie Bohaterami (szczególnie Legionu) a przeciw Shore granie samemu ŻZ z Szefem Korporacji i Skradzionymi Papierami ;)

Co do ataków to dobrze zrozumiałeś.

No to potwierdzam na 100% moja obecnosc i jeszce na 50% obecnosc Wojtka ;).
Milusio. To teraz jeszcze taka sprawa. Troublestarter ma chęci, ale nie wie jeszcze jak z pracą (a połączenie pkp ma lekko mówiąc niezadowalające). Moglibyście go zabrać jeśli dojedzie do Krakowa? Jego pociąg dojeżdża o 11:30 na Dworzec Główny w Kraku z tego co patrzyłem. Może przy okazji sam Andrzej się wypowie jak tam jego sytuacja się przedstawia na chwilę obecną? :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2008, 01:35:59 am wysłana przez Diablerist »
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon 2008, 8-10 sierpnia Racibórz
« Odpowiedź #77 dnia: Lipca 25, 2008, 07:59:39 am »

Ja nie widze problemu. Nawet jak Wojtek pojedzie to w samochodzie beda jeszcze 2-3 miejsca. Moze ktos jeszce zainteresowany? Taniej wyjdzie podróz ;)
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

gimiak

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
    • mrocznyraj.pl - karty, figurki i takie tam starocie
Odp: Goblikon 2008, 8-10 sierpnia Racibórz
« Odpowiedź #78 dnia: Lipca 25, 2008, 05:43:41 pm »

Ok, ja na tak, ale kumpel, który wstępnie deklarował uczestnictwo odpadł - pracuje na noc. ;/
Zapisane
Obecnie maluję: Inquisitor Majoris [WZ]


Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon 2008, 8-10 sierpnia Racibórz
« Odpowiedź #79 dnia: Lipca 27, 2008, 06:52:28 pm »

No to w kwestii sprecyzowania:
1. Czy Grinder jest zbanowany w końcu, czy nie?
2. Które Promo i w jakich ilościach mogą wziąć udział w grze (zagrałbym może Wolfe'm In The Heat)?
3. Rozumiem że Shore Leave i Tight Formation nie są ograniczone - można grac po 5 szt?
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon 2008, 8-10 sierpnia Racibórz
« Odpowiedź #80 dnia: Lipca 27, 2008, 07:03:18 pm »

Na wszystkie te pytania już dawałem odpowiedzi.

Diabler - jak z tym Grinderem w końcu?
Na razie jest zakazany, chyba że ktoś go weźmie w obronę :) Zasady wstępne staną się ostatecznymi 28 lipca wieczorem - do tego czasu przyjmuję wszelkie sugestie.

Jakem rzekł tako się stanie, ale dopiero jutro i wtedy pojawi się post podsumowujący zasady.
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon 2008, 8-10 sierpnia Racibórz
« Odpowiedź #81 dnia: Lipca 28, 2008, 09:38:50 pm »

Ostateczne zasady obowiązujące na turnieju:

Następujące karty są ANIHILOWANE po użyciu:
ZAGUBIENIE
ZAMÓWIENIE
DAR LOSU
WIELKA WRÓŻBA
PRZEJĘCIE KONTROLI
POWIEW WĄTPLIWOŚCI
UKRYTE SIŁY
CZĘŚCIOWE PRZEJĘCIE KONTROLI
SPOSOBNOŚĆ NATANIELA
WYMIANA
PERGAMIN PRZEKLĘTEJ INKANTACJI
SZTORM CHAOSU
PRZERWANIE LINII DOSTAWCZEJ
ELIMINACJA *

KARTY CZĘŚCIOWO ZAKAZANE (1 egzemplarz na kolekcję)
-OSZUSTWO
-BOSKIE NATCHNIENIE
-ZAMÓWIENIE
-DAR LOSU
-PRZEJĘCIE KONTROLI
-CZĘŚCIOWE PRZEJĘCIE KONTROLI *
-WYMIANA
-CIOS DLA KARDYNAŁA
-ANIHILACJA
-CIĘŻKIE CZASY
-ELIMINACJA
-PODWÓJNA POWINNOŚĆ
-WIELKA WRÓŻBA
-POWIEW WĄTPLIWOŚCI
-GRABIEŻ
-PRZENIESIENIE
-SZTORM CHAOSU
-PRZERWANIE LINII DOSTAWCZEJ
-FALA PRAWOŚCI
-GNIEW ALGEROTHA
-PŁOMIEŃ OCZYSZCZENIA
-OSTATECZNE NATARCIE
-PRZEPROGRAMOWANIE
-POWOŁANIE
-SKRYTOBÓJCA
-WYBIEG
-ZUŻYCIE
-ZŁOTO DLA NAIWNYCH
-ZAGINIONY W AKCJI
-PO NAMYŚLE
-PRZYKRA NIESPODZIANKA
-DRUGA SZANSA
-SALA OBRAD
-KOMORA KRIOTECHNICZNA
-OKO ALGEROTHA
-NIEWINNA SZTUCZKA
-PODAJ DALEJ
-CHYTRA ZAGRYWKA

Oraz dodatkowo:

Z dodatku Mortificator:
-DON’T CALL AGAIN!
-EAT THIS!
-HASTY GETAWAY
-JOKER!
-POUND OF FLESH

Z dodatku Paradise lost:
-BŁĄD NAWIGACYJNY
-POJMANY!

Karty zakazane: (nie można mieć ich w kolekcji)
-ZAGUBIENIE
-BEZLITOSNA EFEKTYWNOŚĆ
-KORPORACYJNE MACHINACJE
-WIECZNE PRZEKLEŃSTWO
-WĘDROWNY SOKÓŁ
-MASKA WESTALEK
-SAMOBÓJCZY ATAK
-OGRANICZONE ZASOBY

Oraz dodatkowo z dodatku Mortificator:
-DEAL WITH IT
-GOLGOTHA UNLEASHED
Oraz wszystkie karty promocyjne. - dopuszczone promo to Michaelis Apostata, Ragathol, Przywódca Nefarytów i Nicholai

DODATKOWE ZASADY:
Dodatkowe karty częściowo zakazane:
-Owca na Rzeź *
-Training
-Całkowite Zaćmienie

Dodatkowe karty zakazane całkowicie:
-Throwing It All Away
-Wyspiarz Grinder*

1. Herold/Untouchable chroni przed Repudiate.
2. Palenie kart niedozwolone.
3. Zasada o jednym takim samym umocnieniu w grze obowiązuje. Jedno - chyba, że karta mówi inaczej.
4. Gramy na przenoszenie się zdolności - Heretycka Diana może leczyć Legionistów, Legioniści mogą korzystać z Uleczenia Obrażeń i Przywołań itp.
5. Zwarta Formacja nie daje możliwości zabierania Wojowników przeciwnika bez jego zgody.

Start około 13:00 w sobotę - turniej rankingowy (wszystkie pojedynki do 40PZ). Draft pewnie około 3 w nocy najwcześniej. Oczywiście dozwolone są spóźnienia (wcześniej zgłoszone) w granicach rozsądku tj. 2-3h.

Rozgrywki chciałbym przeprowadzić tak, że podzielimy się na dwie duże grupy (około 10-osobowe) i z grupy A jak i B wyjdą po 4 najlepsze talie. W tej fazie nie przewiduję rewanżów - przy tylu graczach skuteczność talii względem siebie ma znaczenie drugorzędne. Jeśli będą remisy w dużych punktach to w następnej kolejności decydować będzie bilans małych punktów. Punktacja: 3pkt za zwycięstwo; 1,5pkt za remis (praktycznie niespotykana sytuacja) oraz podział punktów po 2pkt i 1pkt w przypadku, gdy jest pat, żaden z graczy nie osiągnął PZ potrzebnych do wygranej, ale któryś wypracował przewagę punktową (uwzględniam, bo już dwukrotnie zdarzyło mi się to na turniejach :D)

Format rozgrywki pucharowej podam jutro (jak ktoś ma jakieś sugestie to chętnie wysłucham na gg)

Już nieco mniej wstępna lista uczestników:
1. Diablerist
2. Fungus
3. Nekro
4. Wybraniec22
5. Pretorianstalker
6. Marqwitch
7. Tomek Olszewski
8. Skoq
9. Robert
10. Lechu
11. Bulielmo
12. Troublestarter
13. Gimiak
14. Lapson
15. Częstochowa2
16. Częstochowa3
17. Częstochowa4
18. Częstochowa5 (50%)
19. Muleq
20. Wojtek (50%)
21. Gothik (50%)

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2008, 11:21:10 pm wysłana przez Diablerist »
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon 2008, 8-10 sierpnia Racibórz
« Odpowiedź #82 dnia: Lipca 30, 2008, 10:30:59 pm »

Czy nie lepiej podzielic Graczy na wiecej grup np 4 osobowych i z kazdej wychodza po 2 osoby. Jak na Euro! ;) A jesli juz 2 grupy to moze wiecej osob niech z nich wyjdzie. Po fazie grupowej połowa graczy moze w sumie pakowac manatki. A potem sie dziwicie na forum ze ostatnimi czasy coraz mniej osob jezdzi na turnieje. Optymalnie by byo ze ostatni z Grupy A gra z pierwszym z Grupy B. Przynajmniej teoretycznie miałby jeszce jakies szanse na awans ;)
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon 2008, 8-10 sierpnia Racibórz
« Odpowiedź #83 dnia: Lipca 30, 2008, 10:33:44 pm »

To myślę, że się dogra dopiero na miejscu. Zobaczymy ilu jest graczy, ile kto ma czasu i się dobierze jakąs opcję odpowiednią.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon 2008, 8-10 sierpnia Racibórz
« Odpowiedź #84 dnia: Lipca 31, 2008, 12:03:14 am »

Czy nie lepiej podzielic Graczy na wiecej grup np 4 osobowych i z kazdej wychodza po 2 osoby. Jak na Euro! ;) A jesli juz 2 grupy to moze wiecej osob niech z nich wyjdzie. Po fazie grupowej połowa graczy moze w sumie pakowac manatki. A potem sie dziwicie na forum ze ostatnimi czasy coraz mniej osob jezdzi na turnieje. Optymalnie by byo ze ostatni z Grupy A gra z pierwszym z Grupy B. Przynajmniej teoretycznie miałby jeszce jakies szanse na awans ;)

Mam wrażenie, że w ogóle nie przemyślałeś tego co piszesz :)
Kierowałem się tym, aby wszyscy nagrali się do oporu (na ile to możliwe w turnieju). Twoja propozycja da efekt odwrotny do zamierzonego. Załóżmy, że mamy 16 graczy - dwie grupy po 8 osób dają po 7 pojedynków dla każdego przeciw różnym taliom. Cztery grupy po 4 graczy daje maksymalnie 6 pojedynków (ew. rewanż) przeciwko trzem różnym taliom. Nie wiem jak inni, ale ja wolę się sprawdzić przeciwko większej liczbie graczy.

A teraz inne założenie, powiedzmy, że będzie nas 20 (tyle się spodziewam :]) - do rozgrywki pucharowej może przejść tylko 4, 8 lub 16 osób - innej opcji nie ma, bez gimnastykowania się jakimiś barażami. Ja bym nawet chętnie zrobił tylko półfinały i finał, ale robię też ćwierćfinały. A teraz powiedz mi jaki jest sens, żeby z 20 graczy wyszło 16 do pucharu? :D Nie po po to chyba gramy około 10 godzin grupy, żeby nic z nich nie wynikało :D W przeciwnym wypadku od razu zróbmy puchar - wtedy dopiero będzie masa niezadowolonych i rozczarowanych.

Co do tego, że mniej osób jeździ na turnieje to nijak nie widzę związku z formatem rozgrywek, a byłem wszędzie oprócz Lublina 2007 ;) Przecież jak jest mniej osób to gramy ligę każdy z każdym (nawet z rewanżem) - przypomnij sobie Imladris jak wymiękłeś jeszcze zanim dobiłeś do dwucyfrowej liczby godzin grania :P :P :P A ja zakończyłem rozgrywkę z Bulim po jakichś 15-16 godzinach i już miałem serdecznie dość zbierania Czaszek po raz 18! :)

Edit: Poza tym jeśli robić więcej małych grup to mogą się trafić grupy śmierci - dopiero byś się ucieszył trafiając na mnie, Skoqa i Nekro ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2008, 12:08:59 am wysłana przez Diablerist »
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon 2008, 8-10 sierpnia Racibórz
« Odpowiedź #85 dnia: Lipca 31, 2008, 07:08:05 am »

Ten pierwszy pomysł z wieksza iloscia grup to chyba jeszce pod wpływem Euro i rzeczywiscie zgadzam sie ze wcale lepiej by nie było ;). Natomiast mój drugi pomysł uwazam ze jest juz duzo ciekawszy. Optymalnie by było gdyby Graczy było 16 lub 24. 20 nie pasuje bo potem wychodzi nieparzyscie ;) Zreszta tak naprawde, jak słusznie zauwazył Pretor, wszystko okaze sie na miejscu. Apropos. Kolega zwrocił mi uwage na pewien szczegół ktory w zasadzie jest nie istotny ale... . Skoro Zagubienie jest zakazne to po co je anihilowac po uzyciu? ;)
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon 2008, 8-10 sierpnia Racibórz
« Odpowiedź #86 dnia: Lipca 31, 2008, 10:57:17 am »

Nie jest zakazane w grach wieloosobowych (ale nie 2vs2).
Zapisane

bulielmo

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon 2008, 8-10 sierpnia Racibórz
« Odpowiedź #87 dnia: Lipca 31, 2008, 07:55:12 pm »

Z BB tylko ja niestety :-(
Zapisane
Papierowa peleryna w rolce = Pancerz Legendarnego Zabójcy :-)

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon 2008, 8-10 sierpnia Racibórz
« Odpowiedź #88 dnia: Lipca 31, 2008, 08:32:40 pm »

ewentualnie mozna zrobic system siatkowkowo-hokejowy. wyglada on mniej wiecej tak: zalozmy, ze mamy te dwie grupy po 10 osob. z kazdej grupy 5 najlepszych osob przechodzi do grupy walczacej o miejsca 1-10, 5 najgorszy do grupy walczacej o miejsca 11-20.  wyniki z graczami z pierwszego etapu przechodza do drugiego.
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon 2008, 8-10 sierpnia Racibórz
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpnia 01, 2008, 02:21:16 am »

Wszystko fajnie ale znając życie i poprzednie turnieje podejrzewam iż niektórzy zaczną wymiękać już w trakcie trwania batalii z różnych przyczyn (oby nie)  :-\ Co wtedy ? Jak liczymy takiego delikwenta który załóżmy rozegra 6 spotkań a przy reszcie postanowi "pójść do domu". Czy ci którzy z nim nie grali dostają 40:0 w małych pkt. i 3 w dużych czy też tylko dostają 3 duże pkt. a może jeszcze inaczej jakoś to będzie ?
Jakby nie patrzeć sprawa jest dość ważna i trzeba ją rozwiązać przed turniejem żeby później nie było !
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Do góry