Maja 14, 2024, 06:33:51 pm
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9   Do dołu

Autor Wątek: Degradacja  (Przeczytany 16002 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #75 dnia: Września 22, 2011, 08:46:09 am »

To jest Twoje zdanie, które powstało w oparciu o Twoją wersję zasady z jakiej korzystamy.

Zdanie jest moje ale zasada jest Skoqa. Ja sie tylko do niej odniosłem wykazując że Degradacja nie podchodzi pod karty zostające w grze.

Zasada ta została wprowadzona w oparciu o drugą edcyję, gdzie karty tego typu zmieniono na karty ze znakiem '+' i Degradacja też na pewno znak taki miała.

A skąd ta pewnosć? Jakis dowód?

Czy jej zapis się zmienił - tego nie pamiętam i nie wiem czy teraz można to sprawdzić. Aczkolwiek dla mnie to nadal po prostu karta z jedynym w swoim rodzaju zapisem. Korzystamy z tej zasady ale nie zmieniamy zapisów kart ze względu na zmiany w drugiej edycji.

Czyli cytując panią Nelly Rokite stoicie w rozkroku ;). Wprowadzacie zasadę z drugiej edycji ale nie zmieniacie zapisów na kartach i stąd ten problem. Zmiany wymagają konsekwencji. Cały czas o tym pisze.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #76 dnia: Września 22, 2011, 08:52:00 am »

Ta zasada nawet nigdzie nie została zapisana i nikt nie zna jej brzmienia. Po prostu karty mające stały efekt są dołączane do wojowników o ile z karty nie wynika inaczej - mniej więcej tak to w praktyce wygląda. I wolałbyś żebyśmy za duzo zmian z 2nd ed nie wprowadzali bo byś się mocno zdziwił. I nie widzę też powodu żeby Ci cokolwiek udowadniać jak to z Degradacją było bo nie gramy w drugą edycję. Wzięliśmy z niej tylko pomysł, który rozwiązywał wiele problemów jakie się pojawiały gdy nie był stosowany. Degradacja nie powoduje żadnych problemów, a to, że komuś się 'nie podoba' jak to z nią obecnie jest to nie mój problem. Nie ma żadnych sprzeczności w zasadach - nie ma powodu ingerować w zapisy kart czy tam ustalać nowe zasady. Jak już pisałem - mi się nie podoba Prawo Kartelu, Zaskakujący Manewr, Żądza Krwi i masa innych kart.
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2011, 08:53:36 am wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #77 dnia: Września 22, 2011, 05:27:08 pm »

Jak już pisałem - mi się nie podoba Prawo Kartelu, Zaskakujący Manewr, Żądza Krwi i masa innych kart.
Ale ja nie mam nic przeciwko dzialaniu Degradacji. Czy ktokolwiek chciał zmieniac zapis na Degradacji gdy nie zostawała w grze? Nie. Skoro ma taki zapis to tak gramy. Problem pojawił sie w momencie gdy ustalisliscie że Degradacja zostaje w grze bo wtedy jej permanentne działanie przestało mieć sens ( jaki sens ma zostawianie karty w grze, której efektu nie mozna usunąć? ) oraz było w sprzecznosci ze wszytskimi innymi tego typu kartami ( nie ma innej karty która zostajac w grze ma efekt permanentny ). Dodatkowo nie można ominąć stosowania znaczników co tez miało byc argumentem za zostawianiem jej w grze. Gdyby którakolwiek z kart które Ci sie nie pdodbją zmieniła działanie w wyniku naszych zmian wtedy powoływanie sie na nie miałoby sens. A tak podajac je jako przykład albo nie rozumiesz o co cała dyskusja sie toczy albo z premedytacja piszesz głupoty. Stawiam na to drugie ale moge sie mylić ;).

Podałem 3 argumenty za tym żeby Degradacja nie pozostawała w grze. Proszę odnies sie do nich podając kontrargumenty a nie swoje opinie co by bylo gdyby.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #78 dnia: Września 22, 2011, 05:32:46 pm »

Cytuj
Problem pojawił się

Mój kontrargument - problem się nie pojawił. Tylko Tobie się tak wydaje. A to, że komuś się nie podoba działanie karty to nie problem i nie powód żeby w zasadach grzebać.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Kruk

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #79 dnia: Września 22, 2011, 06:05:18 pm »

Poważnie? Taka odpowiedź?
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #80 dnia: Września 22, 2011, 09:43:28 pm »

Widać tu dwa rozbieżne zdania i nic tego nie zmieni. Chcecie jakąś ankietę bo to się musi jakoś zakończyć!

Tylko pytanie czego, czy tylko degradacji czy wszystkich kart specjalnych na których nie pisze że pozostają w grze a gramy że pozostają?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #81 dnia: Września 23, 2011, 11:55:47 am »

Cytuj
Poważnie? Taka odpowiedź?

Czego to się tyczy? Nikt nie wykazał żadnej niezgodności z zasadami, ani nie przedstawił problemu jaki taka sytuacja powoduje w grze. Nie zamierzam więc przykładać ręki do zmian zasad bo ktoś nie lubi tego, że dana karta w grze zostaje.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #82 dnia: Września 23, 2011, 07:52:10 pm »

Niech każdy pod lekturze dyskusji sam sobie wyrobi zdanie czy ktos wykazał niezgodnosci czy nie. To że Cie nie przekonam wiedziałem w zasadzie od momentu gdy napisałem pierwszy post ;). Dlatego rzeczywiscie najlepszym rozwiązaniem bedzie chyba propozycja Nekro.

Wg mnie pytanie powinno być tak sformułowane.

Na podstawie poniżej dyskusji uważam że:

A. Degradacja po zagraniu powinna zostawać w grze i działać permanentnie ( tak jak do tej pory )

B. Degradacja powinna działać permanentnie ale po zagraniu karta nie zostaje w grze i jest odrzucana.

Tak jak pisałem nie kwestionuje zasady mówiącej o zostawaniu kart w grze. Uważam tylko że Degradacja nie podchodzi pod ten typ kart.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #83 dnia: Września 23, 2011, 10:46:43 pm »

NIe wiem czy na serio tego ogarnąć nie możesz, ale fakt, że coś Ci się nie podoba to jeszcze nie jest nioezgodność z zasadami. Tak samo jak większość grzechów nie stanowi złamania prawa. A to czy tobie się to podoba czy nie - whatever....
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #84 dnia: Września 24, 2011, 08:36:00 pm »

Każdą osobę oddającą głos proszę o dodanie komentarza na którą opcję głosował. Nie ma możliwości zmiany głosu. Czas trwania 120 dni.
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #85 dnia: Września 24, 2011, 08:38:14 pm »

Zagłosowałem za opcją pierwszą czyli jest dołączana do wojownika.
Zapisane

madrav

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #86 dnia: Września 24, 2011, 09:53:41 pm »

Zagłosowałem na:
B. Degradacja powinna działać permanentnie ale po zagraniu karta nie zostaje w grze i jest odrzucana.

- wg mnie powinna być możliwość wygrzebania takiej karty np. Darem losu i dopakowanie nią komuś jeszcze raz. Gdy zostanie w grze - jest to niemożliwe.
Zapisane
Wyznawca Ilian.
Ci mizernej postury słudzy mają pokręcone, zdeformowane ciała i bezustannie bełkocą.

Kruk

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #87 dnia: Września 25, 2011, 06:28:51 am »

B
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #88 dnia: Września 25, 2011, 09:38:13 am »

B - nie musze chyba pisać dlaczego ;)
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

hutnik

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 725
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #89 dnia: Września 25, 2011, 09:41:22 am »

Opcja nr. 2
Degradacja powinna działać permanentnie ale po zagraniu karta nie zostaje w grze i jest odrzucana.

Nie mam co do tego żadnej wątpliwości. Karta mogłaby być dołączana ew. żeby nie zapomnieć o tym (chociaż byłoby to sprzeczne z wykładnią jezykową karty), ale z drugiej strony tak jak to napisał madrav - gracz powinien mieć prawo odzyskać kartę z discard pile i użyć jej jeszcze raz. Dlatego też wystarczy zastosować jakiś znacznik, żeby nie zapomnieć o tym (tak jak przy Shore Leave po zejściu tej karty z wojownika).
Zapisane
SPRZEDAŻ KART DOOM TROOPER - ponad 10 tysięcy polskich kart, wiele unikatów - hutnik2@gmail.com
MOJA OFERTA NA ALLEGRO - https://tiny.pl/t4v9f
CAŁA MOJA OFERTA - https://tiny.pl/t4v9d
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9   Do góry