Maja 13, 2024, 12:50:19 pm
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do dołu

Autor Wątek: Falkon - Lublin 8-9 XI 2014  (Przeczytany 16257 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cthulhu

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin 8-9 XI 2014
« Odpowiedź #60 dnia: Listopada 07, 2014, 11:11:54 am »

@Arctus
widzisz ja mam podobny problem ;) ale złoże coś na szybkości i jadę ;) i tak będzie kupa zabawy a i okazja, żeby wzbogacić kolekcję - także namawiam nie tylko na drafta ;)
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin 8-9 XI 2014
« Odpowiedź #61 dnia: Listopada 07, 2014, 11:15:53 am »

Arctus - w zasadzie ja będę składał talię ok 22.00 dzisiaj - także dasz radę i Ty :)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

cthulhu

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin 8-9 XI 2014
« Odpowiedź #62 dnia: Listopada 07, 2014, 03:03:40 pm »

Panowie, a może ma ktoś ochotę przetestować Veto? Mam dwa startery z sezonu Szpiedzy i dyplomaci mogę zabrać. Ktoś chętny? ;)
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin 8-9 XI 2014
« Odpowiedź #63 dnia: Listopada 07, 2014, 03:30:36 pm »

Ja bardzo chętnie. Biorąc pod uwagę zasady sądzę że tym razem bedę miał sporo czasu na tzw. gry poboczne ;).
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin 8-9 XI 2014
« Odpowiedź #64 dnia: Listopada 07, 2014, 06:40:34 pm »

nie mów "hop" Muleq :P
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin 8-9 XI 2014
« Odpowiedź #65 dnia: Listopada 08, 2014, 11:16:03 am »

Arctus jakbyś nie mógł nas znaleźć to dzwon 509613139
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin 8-9 XI 2014
« Odpowiedź #66 dnia: Listopada 09, 2014, 04:30:42 pm »

Dzięki chłopaki za grę! Turniej okazał sie bardzo emocjonujący mimo wyjątkowo hardcorowych zasad :D. Troubler jak zwykle stanął na wysokosci zadania jako organizator dzięki czemu każdy wrócił obładowany różnego rodzaju nagrodami. Bardzo miłą niespodzianką było pojawienie się Nicodemusa i Arctusa dzięki czemu z deklarowanych 7 zagrało nas 9 osób. ( chyba pierwszy raz było nas wiecej niż się spodziewalismy - zwykle jest mniej ;) ). Na wielkie uznanie zasługuje również przyjazd Necrobutchera aż ze Szkocji!! i to po raz drugi!! To się nazywa pasja do gry!! :D Nawet 16 godzinne podróże Diablera pociągiem bledną przy tym wyczynie ;).

Po pierwszym pojedynku z Cthulhu trwającym około 2 godzin myslałem że nie skończymy gier do rana ale ostatecznie wyrobiłem się ze wszystkimi grami koło 22. Cthulhu zostały wtedy jeszcze tylko 4 gry do rozegrania :D. Jak wyjeżdżałem znany był tylko zwycięzca - Qlig - mimo jednej porażki ze mną ;D ( Bezcenne wspomnienie gdy cała hala oklaskiwała moją wygraną ;D ). O drugim miejscu miały zadecydować małe punkty między aż 5 osobami!!. Czekam z niecierpliwoscią na oficjalne wyniki.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

madrav

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin 8-9 XI 2014
« Odpowiedź #67 dnia: Listopada 09, 2014, 11:35:35 pm »

Świetny turniej, świetny klimat i ogólnie świetnie!

Przyznam, że te gwarantowane nagrody znacząco podnoszą wrażenia z tego konwentu.

Co do samych talii i potyczek - o dziwo nie było takich sytuacji, że się odechciewało gry w Dooma - mimo, że spodziewaliśmy się wszyscy ostrego samogwałtu.

Nie wiem, czy to ilość piwa, rozkojarzenie czy po prostu głupota moja, ale miałem sporo momentów, w których dałem strasznie ciała - np. podczas gry z Nico załatwiłem Eat This! swojego Mercenary za 37PA a przeciwnik mi go dobił śmiertelną raną. Do tej pory nie mogę zrozumieć co chciałem osiągnąć.

Niebywale emocjonująca gra z Cthulhu - to już nasza turniejowa tradycja, że zatrzymujemy się na poziomie 39:39 i potem obaj siedzimy z drżącymi dłońmi.

Dobrze utkwiło mi też w pamięci rewelacyjne dobranie podczas gry z Troublerem, dzięki czemu byłem w stanie zakończyć grę w drugiej turze.

Gratuluję Qligowi wygranej oraz czekam na te wyniki, bo także jestem w piątce, która pretenduje do pudła - choć patrząc na to, jakie Muleq powykręcał wyniki w małych punktach, mam małe szanse.
Zapisane
Wyznawca Ilian.
Ci mizernej postury słudzy mają pokręcone, zdeformowane ciała i bezustannie bełkocą.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin 8-9 XI 2014
« Odpowiedź #68 dnia: Listopada 10, 2014, 10:13:16 am »

Super turniej  - mimo mocno zbliżonych do STR zasad grało się świetnie :) Ostatecznie skończyłem rozgrywkę z Cthulhu ok 2.00 w nocy, dołączając do grona osób czekających na podliczenie małych punktów (wygrana, choć wymęczona i późną porą i trudną rozgrywką - dzięki Cthulhu za ciekawą grę). Jako, że wyniki są mocno zagadkowe (nie licząc zwycięzcy), postaram się jak najszybciej policzyć małe punkty. Gratulacje Qlig  - za zwycięstwo w kolejnych 3 turniejach :) Podobał mi się nasz pojedynek - świetna, trzymającą w napięciu gra..... bez akcji po obu stronach przez kilka tur :).
Draft przy naszym stoliku (pierwszej grupy nie miałem okazji za wiele oglądać -poproszę więc o komentarze) owocował całkiem fajnymi trafieniami  - ja mam Alakhaia, Nicodemusa, Zabójstwo i Granatnik; chłopakom trafiły się m.in karty: Cios Dla Kardynała, Działko Myśliwy, 2x Charles Sykes, PRzeklęte Oko, Robot Zabójca i inne. Udało mi się wygrać i niektóre z tych ciekawych kart trafiły do mnie :) Skończyliśmy zabawę o 4.00, w sam raz przed pociągiem powrotnym do Wawy. W drodze powrotnej towarzyszyła mnie i Necrobutcherowi pewna rozgadana kobieta - co prawda siedziała trzy przedziały dalej, ale dowiedzieliśmy się wszystkiego o jej pobytach w Ciechocinku, smażeniu karpia, chodzeniu na grzyby itp... ;)
Do zobaczenia przy następnej okazji!
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

madrav

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin 8-9 XI 2014
« Odpowiedź #69 dnia: Listopada 10, 2014, 03:55:41 pm »

W drafcie miałem:

Korporacyjne machinacje
Bezlitosna efektywność
Valerie Duval
Wykrycie agentów

Valpurgius
Liber Hereticus
Zapisane
Wyznawca Ilian.
Ci mizernej postury słudzy mają pokręcone, zdeformowane ciała i bezustannie bełkocą.

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin 8-9 XI 2014
« Odpowiedź #70 dnia: Listopada 12, 2014, 11:55:28 pm »

Wreszcie złapałem oddech by coś napisać :)

Falkon jak zawsze ekstra, multum nagród, świetny klimat - thx za organizacje Trubler :D
Bardzo fajnie było spotkać kilka osób których naprawdę dawno nie widziałem, a niektórych po raz pierwszy :)

Udało się wygrać, ale łatwo nie było, z ciekawszych rzeczy:
1) gra ze Skoqiem, który kradł i podawał dalej moje przymusowe marsze i dobre kilka tur z rzędu nikt nie miał akcji :)
2) przegrana z Muleqiem, pierwsza przegrana gra od jakiegoś czasu, a nagle cała sala (z 1000 osób?) wstaje i zaczyna bić brawa - przez chwilę myślałem, że to ustawione ;) - gratulacje Muleq :D
3) standardowo Madrav, już od jakiegoś czasu daje mi popalić, tym razem kombo booby śmiertelna dostał creenshaw, myślę sobie spoko to już za mną, wystawiam bioga a tu znowu - zapomniałem, że jest x5 :P

W drafce oczywiście nie trafiłem nic - no może zakłócenie. Niestety około połowy rozgrywki przy stole zostałem jedynie ja i Madrav - ciężko powiedzieć kto by wygrał, oboje byliśmy "zamurowani".

Co do zasad, bardzo mi się podobały - było czego się bać, ale nie było ani owcy, ani wymiany jaki ultra smogwałtów. Proponuję kontynuować takie granie - więcej kart można użyć. Se swojej strony talię na znakach odkładam, wygrała i może iść w stan spoczynku (ciężko się gra bez inspiracji, boskiego czy grabieży :P).

Wielkie dzięki za grę i do zobaczenia !

ps. Talię wrzucę do końca tygodnia.
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2014, 11:56:59 pm wysłana przez Qlig »
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

necrobutcher

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 621
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin 8-9 XI 2014
« Odpowiedź #71 dnia: Listopada 14, 2014, 01:39:19 am »

Wreszcie mam chwilkę aby podzielić się wrażeniami:)

Piszę prawie o 1 nad ranem z Grand Hotelu w Islandii :P.

Turniej jak zawsze świetny, było dużo nagród i w ogóle przy mojej obecnej sytuacji oświadczenie Trabera że czy będzie 2 graczy czy 20 nie wpływa na organizację turnieju, i za to wielki szacunek.

Teraz co d samych gier:
Jakby powiedział klasyk: "Pomysł dobry, wykonanie trochę gorsze" tak można by opisać moją talie.
Miałem 2 talie: Owce i klasykę na Wymiotach w sidebarze.
Generalnie zauważyłem, że jak robię talie ok 60 kart to mi nie idzie, i już więcej chyba tego błędu nie popełnię.

W drafcie trafiłem: Sykesa, Okruch czasu, Ilian, Fury of the Clansman, Nikodemusa, Wichure, i jakieś badziewie do Legionu.

Ale teraz najważniejsze:
Będę w Polsce od 3.02.2015 - 13.02.2015, i w nawiązaniu do rozmowy z Mulqiem licze na MULEQKOM :D
Zapisane
Non Serviam !

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin 8-9 XI 2014
« Odpowiedź #72 dnia: Listopada 15, 2014, 12:34:16 am »

Oficjalne wyniki Falkonu 2014:

1.Qlig - 9 pkt.
2.Muleq - 8 pkt.
3.Madrav - 7 pkt.
4.Nicodemus - 6 pkt.
5.Cthulhu - 5 pkt.
6.Skoq - 4 pkt.
7.Necrobutcher - 3 pkt.
8.Troublestarter - 2 pkt.
9.Arctus - 1 pkt.

Miejsca 2-6 miały stosunek wygranych do przegranych 5:3 - decydowały więc małe punkty :)
Szczegóły podeślę Nekro do opublikowania.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin 8-9 XI 2014
« Odpowiedź #73 dnia: Listopada 15, 2014, 10:16:28 am »

Wygląda na to że muszę juz przyzwyczaić sie do tych drugich miejsc ;). Z drugiej strony mam chyba pierwsze miejsce... wsród drugich miejsc ;D.

@Butcher
Jeżeli o mnie chodzi to termin Mulkomu masz juz zarezerwowany ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2014, 10:18:22 am wysłana przez Muleq »
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

madrav

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin 8-9 XI 2014
« Odpowiedź #74 dnia: Listopada 15, 2014, 01:12:45 pm »

Kraków górą!
Zapisane
Wyznawca Ilian.
Ci mizernej postury słudzy mają pokręcone, zdeformowane ciała i bezustannie bełkocą.
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do góry