Maja 14, 2024, 01:31:51 pm
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Do dołu

Autor Wątek: Avangarda - Warszawa 28-29 VII 2012  (Przeczytany 33096 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mort

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 28-29 VII 2012
« Odpowiedź #90 dnia: Lipca 15, 2012, 08:52:18 pm »

Dopiszcie mnie (na 50%) i mojego brata Piotrka (na 100%). Chciałbym też zarezerwować dwa zestawy na drafta u Skoqa.
Zapisane

hutnik

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 725
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 28-29 VII 2012
« Odpowiedź #91 dnia: Lipca 15, 2012, 08:57:22 pm »

Jak to jest z tą Avangardą? Trzeba wcześniej rezerwować bilety? Ile dni turniej może trwać? Podobno o 24 zamykają zabawę.
Lechu, wiesz coś o tym? Żeby nas rolnicy nie wygonili w środku turnieju  :P.

Jak ktoś chce coś kupić z mojej oferty to możliwy jest odbiór kart na Avangardzie i rozliczenie gotówką - piszę, bo już miałem zapytania o to :). Lista kart w sygnaturze.
« Ostatnia zmiana: Lipca 15, 2012, 09:00:15 pm wysłana przez hutnik »
Zapisane
SPRZEDAŻ KART DOOM TROOPER - ponad 10 tysięcy polskich kart, wiele unikatów - hutnik2@gmail.com
MOJA OFERTA NA ALLEGRO - https://tiny.pl/t4v9f
CAŁA MOJA OFERTA - https://tiny.pl/t4v9d

Pako

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
  • Legionista
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 28-29 VII 2012
« Odpowiedź #92 dnia: Lipca 16, 2012, 01:16:21 pm »

Lechu się urlopuje. Jutro powinien być w stanie dać jakieś odpowiedzi.
Zapisane
Zasady warszawskie

Cytat: Paul Beakley
Beg, borrow or steal every Manifest Destiny you can find (...)

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 28-29 VII 2012
« Odpowiedź #93 dnia: Lipca 16, 2012, 05:39:04 pm »

Tak - w zeszłym roku przenosiliśmy się do Liceum im. Kołątaja spory kawałek drogi w ctornę centrum - jest to niezłą kaszanka dla turnieju - mam nadzieję, że dacie sobie z tym radę ;)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 28-29 VII 2012
« Odpowiedź #94 dnia: Lipca 17, 2012, 09:44:25 pm »

Są do omówienia trzy kwestie.
Pierwsza i zarazem zasadnicza - turniej główny NIE będzie turniejem dwunastkowym. Zdaję sobię sprawę, że są wśród nas zwolennicy tego rodzaju rozgrywek, ale jednak zdecydowana większość jest temu przeciwna. Można oczywiście, jeśli będą chętni, zagrać taki turniej dodatkowo - do tego jeszcze wrócę.

Druga kwestia - zasady. Wspomniałem już, że zasady nie będą ulegać zmianie i chciałbym się tego trzymać, ale standardowo ostateczne zasady są podawane na tydzień przed turniejem, więc dopuszczam jeszcze drobne zmiany. Na pewno NIE zmienią się rozstrzygnięcia w kwestiach już dyskutowanych (czyli np. repudiate x 1, luterańscy x 5). Jestem natomiast za dodaniem And Stay Dead i Pechu do kart ograniczonych. Proszę o Wasze zdanie w tej kwestii.
Co do zasady dotyczącej przenoszenia wojowników w trakcie walki, to wydaje mi się, że jest dosyć jasna. Nie można przenosić wojowników biorących udział w walce, a więc można:
1) rzucić inspirację przed wyznaczeniem agresora i obrońcy i przenieść wszystkich wojowników, bo żaden nie bierze jeszcze udziału w walce;
2) rzucić inspirację po wyznaczeniu agresora i obrońcy i przenieść wszystkich wojowników z wyjątkiem agresora i obrońcy. 

Trzecia kwestia - logistyka. Rzeczywiście, podobnie jak w zeszłym roku budynek SGGW będzie zamykany o 24. Rodzi to pewne problemy. Napiszę jeszcze w tej sprawie do organizatora. Prawdopodobnie sprawa zostanie rozwiązana tak, jak w zeszłym roku - czyli przeniesiemy się w inne miejsce. Proponuję w związku z tym podzielić cały turniej na dwie części. Pierwszą część stanowić będzie turniej główny i postaramy się go skończyć do 24. Druga część, która odbywać się będzie już gdzie indziej, to draft i ewentualne gry dodatkowe (np. jeśli będą chętni turniej dwunastkowy - tu uwaga do Oana: turniej dwunastkowy żeby miał szanse stać się kiedyś turniejem głównym musi wypalić jako turniej dodatkowy, zbierz ludzi, zagrajcie taki turniej, jak wypali, to pomyślimy w przyszłości). Ja piszę się na draft i tu prośba do Skoqa o stuff dla mnie. Pamiętam, że swego czasu zwycięzca danej rozgrywki draft w nagrodę dostawał po jednej Rce od przegranych - może powrócimy do tej zasady?

Rezerwacji nie trzeba wcześniej dokonywać

Na koniec raz jeszcze zapraszam wszystkich. Oan, namów Cowboya i przyjeżdżajcie! Nekro, Wybraniec, Wy przyjedziecie?
Zapisane

hutnik

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 725
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 28-29 VII 2012
« Odpowiedź #95 dnia: Lipca 17, 2012, 10:12:18 pm »

1. Na turniej dwunastkowy się nie piszę.

2. Nie mam nic przeciwko ograniczeniu And Stay Dead i Pecha  :). Mało kto ma Pech x5 bo to jedna z rzadszych i droższych kart a And Stay Dead jest bardzo upierdliwy.

3. A o której zaczyna się turniej? Skoro mamy ograniczony czas (do 24) to najlepiej by było zacząć turniej jak najwcześniej.
Zapisane
SPRZEDAŻ KART DOOM TROOPER - ponad 10 tysięcy polskich kart, wiele unikatów - hutnik2@gmail.com
MOJA OFERTA NA ALLEGRO - https://tiny.pl/t4v9f
CAŁA MOJA OFERTA - https://tiny.pl/t4v9d

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 28-29 VII 2012
« Odpowiedź #96 dnia: Lipca 17, 2012, 10:22:19 pm »

Możemy ograniczyć And stay dead! i Pecha.

Wiem od Katiego, że powinno być jeszcze dwóch uczestników. Kati, potwierdzasz?
Zapisane

madrav

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 28-29 VII 2012
« Odpowiedź #97 dnia: Lipca 17, 2012, 10:25:25 pm »

Pech (jedna z najbardziej irytujących kart) i And Stay Dead - ograniczone - jestem za.
Dwunastkowej talii nie potrafię nawet złożyć.
:)
Zapisane
Wyznawca Ilian.
Ci mizernej postury słudzy mają pokręcone, zdeformowane ciała i bezustannie bełkocą.

Pako

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
  • Legionista
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 28-29 VII 2012
« Odpowiedź #98 dnia: Lipca 17, 2012, 10:59:13 pm »

Pamiętam, że swego czasu zwycięzca danej rozgrywki draft w nagrodę dostawał po jednej Rce od przegranych - może powrócimy do tej zasady?

Ostatnio na Mulqonie tak było.
Zapisane
Zasady warszawskie

Cytat: Paul Beakley
Beg, borrow or steal every Manifest Destiny you can find (...)

Kati

  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 28-29 VII 2012
« Odpowiedź #99 dnia: Lipca 17, 2012, 11:05:56 pm »

Kati, potwierdzasz?


Potwierdzamy  ;) te mośki jak zwykle sami się nie zadeklarują, bo i po co, dżizas...
Na drafta jeszcze ja i Cthulhu, ale tą kwestię już obgadałem ze Snakem, dzienks Snake
To znaczy, że ledwo co wsadziłem resztę pechów do talii i już mam  ich wyciągać??   ;)
Jestem za ograniczeniem and stay dead i Pechów, bo po tym co dzieje się u nas w Radomiu na rozgrywkach przygotowawczych to jest ostro
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 28-29 VII 2012
« Odpowiedź #100 dnia: Lipca 17, 2012, 11:07:55 pm »

Pewnie i marudzę ale jak coś mi nie podchodzi to nie ma co się zmuszać. Chodzi o dodatkowe zasady które się ostatnio pojawiają na turniejach. Modyfikacje w ilościch kart jak najbardziej ale nie w zasadach.
Życzę wszystkim miłej zabawy i oby dzieci ilian was znowu nawiedziły. :D
Zapisane

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 28-29 VII 2012
« Odpowiedź #101 dnia: Lipca 17, 2012, 11:27:15 pm »

No trudno. Twoja strata. Czy zasady o jednych Archiwach w szwadronie i niepaleniu kart również Ci przeszkadzają? To przecież też modyfikacje zasad. Może jeszcze się namyślisz i przyjedziecie wszyscy z Brzegu ;D
W każdym razie mam nadzieję, że osiągniemy rekordową frekwencję.
Nie słychać nic ze strony częstochowskiej ekipy. Qlig, może ich tam zmobilizujesz ;)

Jeszcze kilka głosów za ograniczeniem Pechów i And stay dead i dopiszę te karty do listy.

« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2012, 11:43:13 pm wysłana przez Lechu »
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 28-29 VII 2012
« Odpowiedź #102 dnia: Lipca 18, 2012, 07:13:54 am »

Zasada o jednych archiwach została przyjeta aby nie było nadużyć  tej karty i tyczy się tylko tej karty a nie palenie kart wynika po prostu z zachowania pewnej kultury gry.
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 28-29 VII 2012
« Odpowiedź #103 dnia: Lipca 18, 2012, 08:01:15 am »

Jako że to był mój postulat to raczej oczywiste jest że jestem za ograniczeniem Pecha i And Stay Dead.
Co do dostępnosci i ceny kart to dla mnie zdecydowanie trudniej jest zebrać And stay dead x5 niż Pech x5. Pech to mam nawet na sprzedaż ;). Mówię oczywiscie o wersji angielskiej a nie jakiejs żabojadziej ;).

Dwunastkowej talii raczej nie złożę ale chętnie sie przyglądnę jak będziecie grali.

Zasada o zakazie przenoszenia w trakcie walki jest dla mnie również "zachowaniem pewnej kultury gry" a dodatkowo przy innych zmianach jakie dokonalismy w zasadach jest co najwyżej zabiegiem kosmetycznym ;).
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

hutnik

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 725
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa 28-29 VII 2012
« Odpowiedź #104 dnia: Lipca 18, 2012, 09:09:47 am »

Co do dostępnosci i ceny kart to dla mnie zdecydowanie trudniej jest zebrać And stay dead x5 niż Pech x5. Pech to mam nawet na sprzedaż ;). Mówię oczywiscie o wersji angielskiej a nie jakiejs żabojadziej ;).
Też mam na sprzedaż Pech i to w wersji rodzimej a nie jakiejś tam angielskiej  :P ;). A tak serio to And Stay Dead można kupić po francusku za grosze, a Pecha nie. Dlatego Pech jest trudniej dostępną kartą.
Zapisane
SPRZEDAŻ KART DOOM TROOPER - ponad 10 tysięcy polskich kart, wiele unikatów - hutnik2@gmail.com
MOJA OFERTA NA ALLEGRO - https://tiny.pl/t4v9f
CAŁA MOJA OFERTA - https://tiny.pl/t4v9d
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Do góry