Maja 13, 2024, 10:53:10 am
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 24   Do dołu

Autor Wątek: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009  (Przeczytany 70359 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Roboraczek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #150 dnia: Kwietnia 15, 2009, 09:49:47 am »

...po pierwsze za dużo emocji...
...po drugie...ten dwunastkowy jest trochę dziwnym pomysłem, ciekawym ale dziwnym...dla mnie to niema znaczenia którym systemem będziemy grać...tym dla krezusów czy dla biednych (zabawne rozróżnienie), decyzja należy do organizatora. Dobrze że pyta o zdanie...  

...po trzecie...nie rozumiem ujednolicenia działania kart szwadron/kohorta/placówka...po co?

przykład zrównania:
-używam kamuflażu na dragona znajdującego się na placówce...wojownik z ręki pojawia się na placówce a nie w szfadronie.
-używam grabieży...mogę wybrać obszar na którym pojawia się wojownik...placówka/kohorta/szwadron.
-dragoni (2) znajdują się na placówce ...wymieniam ich na czołg który pojawia się na placówce.
Czy obydwaj muszą znajdować się na jednym obszarze by wystawić czołg? Co się dzieje gdy jeden jest w kosmosie a drugi na ziemi...mogę wybrać obszar lądowania czołgu...

Czy to zrównanie obszarów ma tak działać...wydaje się że znów będzie więcej errorów niż to warte...

Born_stubborN

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 101
  • Hindenburg sQuadron
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #151 dnia: Kwietnia 15, 2009, 09:51:35 am »

To może warto zadać sobie kilka prostych pytań:
- ilu ze starych graczy nie przyjedzie do Krakowa, jeśli będzie to turniej dwunastkowy?
- ilu "nowych" się pojawi, jeśli będzie to turniej dwunastkowy?
- czy "nowi" będą jeźdźili także na inne trunieje na standardowych zasadach, czy tylko, gdy liczba R i U będzie ograniczona?

Bo jeżeli się okaże, że jednorazowo pojawi się 3 "nowych" graczy, a nie przyjedzie 5 wyjadaczy, to wg mnie takie działanie nie ma sensu.

To ja zacznę w imieniu zabrzańskich nowych (po raz kolejny uzurpuję sobie to prawo):

- Jeżeli będzie turniej tematyczny, chętnie się pojawimy
- Jeżeli będzie turniej dwunastkowy chętnie się pojawimy
- Jeżeli będzie turniej oparty na STR chętnie się pojawimy
(jeśli oczywiście czas i obowiazki pozwolą).

Jak już mówiłem kilka razy, jeżeli w ciągu roku jest 5 czy 6 turniejów to jeden tematyczny vel dwunastkowy nie zaszkodzi. Jeżeli reszta 3ma się w miarę zasad standardowych to nie widzę problemu, by raz na rok lub raz na dwa lata spróbować i tak.

Jestem pełniejszy pokory niż oan i jakoś nie uważam, by to miało coś poprzewracać. Może zmienić - ale to przecie nie grzech. Ale faworyci i tak pozostaną faworytami a nowi ciągle będą musieli z rozdziawioną paszczą spoglądać na niektóre combosy i słuchać ich rad.

Xerówkom i scanom mówię stanowcze NIE. Wobec banowania wersji angielskiej czy francuskiej zdanie mam takie same - NIE. Jeżeli turniej ma być tematyczny, to również jestem zdania, że znaczek decyduje - nawet jeśli każdy może korzystać (np. Wiek katastrof).

Reszta w rękach organizatora. Com rzekł bronić będę. Amen. Gruss Got!
Zapisane
Es ist nicht Deine Schuld, dass die Welt ist, wie sie ist. Es wär nur Deine Schuld, wenn Sie so bleibt!

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #152 dnia: Kwietnia 15, 2009, 11:13:55 am »

Cytuj
Każdy wyścig zbrojeń podnosił poziom techniki i cywilizacji. Podobnie jest w Doomie. Próby sztucznego ograniczania rozwoju zawsze prędzej czy później kończyły sie totalną porażką. Ja tez czasami z nostalgia wracam do czasów kiedy zaczynałem gre w Dooma ale zawsze musze pogodzić się z myślą: To se nevrati Pane Havranek .

Właśnie po to żeby sobie przypomnieć te czasy gramy drafty... Ale niespodzianka... Drafty to też zabawa dla bogatych ;) <joke>

A co do tej dyskusji - wyluzujcie trochę i dyskutujmy normalnie. Argumenty powinny być rzeczowe, a nie wstawianie haseł, że ktoś jest arogancki bo widział jak nowe ekipy raz po raz zbierały łomot (BB, Wawa - u siebie, Zabrze i może jeszcze jakieś inne miasta - Częstochowa dała radę w pierwszym swoim turnieju i pozostałych - co do pozostałych mam nadzieję, że będą się jeszcze pojawiać i poprawiać wyniki ;) ). Skoro jest jakaś nowa ekipa tak sprawna to pytaniem nie jest czego boją się starzy gracze, tylko czego Wy się boicie? :) Nie gramy na pieniądze - gramy dla przyjemności. Gdybyśmy grali o jakieś poważne nagrody to pewnie grałbym zupełnie innymi taliami niż grywam i pewnie testowałbym je jak Diabler :P Ale jakoś mi się nie chce testować jak nie mam opcji zrobienia tego via internet. Więc składam jedną z kilkunastu nietestowanych jeszcze talii i jadę... Turniej dwunastkowy nie pozwala przetestować praktycznie żadnego pomysłu sensownego bo nawet głupi wojownik z APOC czy GOLG spowoduje, że zapchasz nim połowę slotów na karty U czy R ;)

BTW. Czy w tym dwunastkowym będzie jakiś SB? Bo interesuje mnie jak to zbudować... No i oczywiście jak zbudować deck, który nie składa się z wielokrotności liczby 12 ;)

I co do tak rewolucyjnych pomysłów - jak ktoś wspomniał już - turnieje odbywają się zbyt rzadko żeby robić taką rewolucję i odpuścić jakiś turniej na "w miarę normalnych zasadach". Jak się okaże że będzie to niewypał to co? :) Sporo ludzi z całej Polski będzie jechało kupę czasu pociągiem, wyda kasę na bilety, na wstęp na konwent, a potem będzie grała jedą z dwóch czy trzech takich samych talii bo tylko kilka talii będzie miało sens w takim turnieju :) Zabawa słaba, jak będzie ktoś nowy to się zniechęci i już nie pojedzie... Lipa :P
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Zimoli77

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #153 dnia: Kwietnia 15, 2009, 01:02:16 pm »

No jak dla mnie doszliśmy do konsensusu  :P
Jest normalny turniej na troszke zmienionych zasadach tj. np. ban na wymiane
i drugi dla chętnych dwónastkowy, w czasie którego będzie pewnie draft.
To już chyba nie ma co się kłócić tylko pisać na liste chętnych i dzida.

Ktoś ma jeszcze jakieś zastrzeżenia dotyczące zasad rankingowego turnieju ?
bo jak mam chociaż by to by zbanować grindera. Łapson podaj troszke bardziej na jakie zasady się zdecydowałes(za namową forumowiczów) na co ban, a na co nie.
Zapisane

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #154 dnia: Kwietnia 15, 2009, 03:14:49 pm »

Zimoli źle mnie zrozumiałeś. Będą dwa turnieje ale w dwa różne dni - nie będzie maratonu po 16 godzin ani tym bardziej dwóch różnych rozgrywek naraz (które niepotrzebnie by ze sobą konkurowały).
np sobota start 12 aż do końca turnieju i niedziela drugi turniej strat 10 :P (by nie by zbytnio zmęczonym a kierowcy (o ile tacy będą) by nie wylądowali w rowie :P (to nic osobistego Harry :) )

Co do turnieju dwunastkowego side baru nie ma. A składanie talii rozpoczyna się od C - czyli jak już wcześniej pisałem np na 61 kart ta dodatkowa musi by C - by dołożyć kolejne R musisz mieć 72 karty :)

Mam nadzieję że w wyniku takiego rozwoju sytuacji przyjedzie cześć osób by pograć na jednym lub obu turniejach :) - szczególnie nowi gracze (którzy często zaglądają na forum niech nie obawiają się czegokolwiek) :) Zapraszam wszystkich.

Proszę więc teraz o wypowiedzi w tym świetle  8)
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #155 dnia: Kwietnia 15, 2009, 03:44:57 pm »

Mnie wciąż interesuje jakie zasady bedą obowiązywały w "normalnym" turnieju. A konkretnie chodzi mi o kwestie Placówki i przenoszenia zasad. Chce przypomnieć ze nie ja jeden protestowałem przeciwko temu pomysłowi. Osobiście nawet bardziej byłbym skłonny przełknąć talie 12 niż pomysł z Placówką. 
 
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Pako

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
  • Legionista
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #156 dnia: Kwietnia 15, 2009, 03:46:52 pm »

Rozumiem, że tylko sobotni turniej będzie rankingowy, tak?
Zapisane
Zasady warszawskie

Cytat: Paul Beakley
Beg, borrow or steal every Manifest Destiny you can find (...)

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #157 dnia: Kwietnia 15, 2009, 03:52:02 pm »

Zależy czy byłoby dużo graczy na tym drugim :P Jeżeli zjechałoby się trochę osób można by zrobić ranking "turniej na innych zasadach" :P - oczywiście do daleko posunięte przedsięwzięcie :)

A co do placówki jeszcze nie jest 100% postanowione. Osobiście wolałbym grać z przeniesieniem - ale jeżeli odpowiednia ilość osób opowie się za dawnym rozwiązaniem będę skłonny je zaakceptować.
Zapisane

Zimoli77

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #158 dnia: Kwietnia 15, 2009, 05:45:23 pm »

No już czaje wszystko.

Zróbmy przeniesienie zasad placówki ! - przecież powszechnie wiadomo, że placówka to lipa i nie ma szans, więc jakieś tam przeniesienie zasad nic nie zaszkodzi, a może i pomoże komuś kto chce złożyć talie na plemiennych.  :)
Zapisane

Roboraczek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #159 dnia: Kwietnia 15, 2009, 06:04:07 pm »

Jeśli można chciałbym poznać konkretne argumenty za przeniesieniem zasad szwadronu/kohorty na placówkę... Nie rozumiem tego parcia na zmianę obowiązujących zasad i negowanie historii kronik.
Przecież na ziemie trzeba było przylecieć by zobaczyć np. luterańczyków... Jak to będzie wyglądało gdy luterańczyk będzie się bronił w Wiktorii czy Rdzawej pustyni ;D...

Czy wirusy działają wtedy na szwadron...?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2009, 06:08:03 pm wysłana przez Roboraczek »
Zapisane

Zimoli77

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #160 dnia: Kwietnia 15, 2009, 06:11:17 pm »

argument za: For Fun ;] i tak to wiele nie zmieni, chyba ;p
Zapisane

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #161 dnia: Kwietnia 15, 2009, 06:17:17 pm »

Strefy walki wciąż by nie działały (chyba że takie które można dołączyc do szwadronu LUB kohorty), wirusy również działają TYLKO na placówce.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #162 dnia: Kwietnia 15, 2009, 07:00:40 pm »

Ciekawe rozwiązanie - strefa walki merkury - dołącz do planety Ziemia :P
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #163 dnia: Kwietnia 15, 2009, 07:13:28 pm »

W sumie fakt lekko się zagalopowałem - zbito mnie nieco z tropu, miałem namyśli wtedy ziemie niczyją a zapomniałem że są jeszcze inne :)

Więc widzę że te zasady placówki się nieco załamują - ze względu na brak ich kodyfikacji itd (ale we wcześniejszych również jest wiele rzeczy umownych, a gra się na nich ze względu przyzwyczajenia). Dlatego nie wiem czy będzie sens mieszać ludziom w głowach.
Zapisane

Roboraczek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #164 dnia: Kwietnia 15, 2009, 08:19:17 pm »

Mam wrażenie ze chodziło o zbanowanie zasady przechodzenia z kosmosu na ziemie...i tylko tyle...nic więcej...

Moim zdaniem zasada wędrowania/przechodzenia jest jednym z podstawowych plusów placówki...więc po co to zmieniać...
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 24   Do góry