Maja 10, 2024, 12:12:12 am

Autor Wątek: Koszulki Doomtrooper  (Przeczytany 24233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Odp: Koszulki Doomtrooper
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 16, 2008, 04:08:46 pm »

Te drukowane u kogos sa troche inaczej naprasowywane - lepsza jakosc :)
A co do tego czy taniej, to juz napisalem ze mogli by wszyscy odebrac na konwencie i z glowy przesylka ;) - do tego w koncu by koszulki powstaly - mozna by bylo dodac nasz adres ;p
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Koszulki Doomtrooper
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 25, 2008, 10:55:35 pm »

Zamierzam zaraz po powrocie z urlopu zamówić sobie koszulkę. Na awersie (przód) będzie nekromagus (tu może zmienię tło z białego na czarne):


a na rewersie (tył) było by to logo (już poprawione):


Koszulkę zamówię czarną z już wprasowanymi obrazkami jako iż nie posiadam dobrej drukarki oraz nie chce mi się bawić z "wprasowankami". Pytałem gościa o cenę i dał mi taką odpowiedź:

Myślę ze moglibyśmy wykonać taki projekt, aczkolwiek w cenę koszulki w aukcji wliczony jest tylko jeden nadruk, każdy dodatkowy to + 5,00pln

Koszty koszulki to 35zł + 5zł + wysyłka - za 1 sztukę czyli liczę jakieś 45zł za sztukę. Cena duża ale zawsze marzyłem o czymś takim  ;D
Co wy ogólnie na to ? Myślałem że jeśli pomysł by chwycił moglibyśmy zmieniać sobie tylko awersy. Oczywiście najpierw zamówię na próbę i zobaczymy jak to wygląda. Jak się prezentuje gotowa koszulka zamieszczę tu lub jeśli bym zdążył zaprezentuje ją na sobie Raciborzu.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Koszulki Doomtrooper
« Odpowiedź #32 dnia: Lipca 28, 2008, 10:12:51 am »

Nadruk - znaczy się naprasowywanka czy jak to się zwie, to koszt 5zł za A4, koszulka, to jakieś 10zł max - za taką cenę masz już dobry materiał. Pewnie nawet po 6-7 by się kupiło prosto z Chin na nienajgorszymmateriale. Tylko wydruklować trzeba samemu, ale jakby na każdej zaoszczędzić 20zł, to za te oszczędności kupisz sobie dobrą drukark żeby to wykonać ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

gimiak

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
    • mrocznyraj.pl - karty, figurki i takie tam starocie
Odp: Koszulki Doomtrooper
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 28, 2008, 02:50:45 pm »

Zamiast bawić się w jakieś mizerne produkcje sugerowałbym aby zainwestować parę złotych więcej i kupić produkt, który pozostanie taki sam przez długi okres czasu a nie do pierwszego prania.
Np.:
http://allegro.pl/item404787942_koszulka_z_twoim_nadrukiem_fruit_of_the_loom_od_ss.html
http://allegro.pl/item404437414_koszulka_z_twoim_wielokolorowym_nadrukiem_fotka.html
http://allegro.pl/item400528123_koszulka_z_twoim_wielokolorowym_nadrukiem_grafika.html

Jak już w którymś z postów pisałem, chcę koszulkę z czaszkami i dziś ją zaprojektuję. Podrzucę wam jak to będzie wyglądało. Zanim zacznie się pracować warto dowiedzieć się w jakiej formie i rozmiarze ma być plik. Drukarnie w większości przypadków chcą materiały w CMYKu, a nie RGB. Tyle. :)
Zapisane
Obecnie maluję: Inquisitor Majoris [WZ]


gimiak

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
    • mrocznyraj.pl - karty, figurki i takie tam starocie
Odp: Koszulki Doomtrooper
« Odpowiedź #34 dnia: Lipca 29, 2008, 10:00:33 am »

Oto mój projekt, dziś go zrealizuję. Chętnym mogę udostępnić plik w .psd.





Ps: wspominałem już, że niektóre zdjęcia są mało nasycone kolorami, poniżej oryginał pobrany z forum i jego korekta.


 ;D
« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2008, 10:04:07 am wysłana przez gimiak »
Zapisane
Obecnie maluję: Inquisitor Majoris [WZ]


pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Koszulki Doomtrooper
« Odpowiedź #35 dnia: Lipca 29, 2008, 12:30:49 pm »

W korekcie poprawiłeś też niedoskonałości w druku/skanie ;) Trzebaby nad tym dłużej nieco posiedzieć.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

gimiak

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
    • mrocznyraj.pl - karty, figurki i takie tam starocie
Odp: Koszulki Doomtrooper
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 29, 2008, 01:10:30 pm »

W korekcie poprawiłeś też niedoskonałości w druku/skanie ;) Trzebaby nad tym dłużej nieco posiedzieć.

nasyciłem tylko kolory, mi tam się nekromagus nie podoba. Wolę Razydę lub Valpurgiusa. :P
Zapisane
Obecnie maluję: Inquisitor Majoris [WZ]


Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Koszulki Doomtrooper
« Odpowiedź #37 dnia: Lipca 29, 2008, 01:22:48 pm »

Mam nadzieję, że zdążysz się w niej zaprezentować w Raciborzu. Sam chętnie sobie zrobię coś podobnego - jakieś Czaszki i Valpurgiusa :P
Zapisane

gimiak

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
    • mrocznyraj.pl - karty, figurki i takie tam starocie
Odp: Koszulki Doomtrooper
« Odpowiedź #38 dnia: Lipca 29, 2008, 02:46:33 pm »

Mam nadzieję, że zdążysz się w niej zaprezentować w Raciborzu. Sam chętnie sobie zrobię coś podobnego - jakieś Czaszki i Valpurgiusa :P

Projekt poszedł, czekam na wycenę ze strony firmy, która będzie się tym zajmować. 33 zł + 6 zł KW.

Zapisane
Obecnie maluję: Inquisitor Majoris [WZ]


Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Koszulki Doomtrooper
« Odpowiedź #39 dnia: Lipca 30, 2008, 08:31:08 pm »

Dzięki za podpowiedź z tym nasycaniem kolorów w Corelu gimiak ;)

A co do rewersu to rozumiem że chcesz promować swój sklep lecz ja wole promować to forum i będę się trzymał naszego banera  ;)
Zapisane

gimiak

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
    • mrocznyraj.pl - karty, figurki i takie tam starocie
Odp: Koszulki Doomtrooper
« Odpowiedź #40 dnia: Lipca 30, 2008, 09:20:58 pm »

Dzięki za podpowiedź z tym nasycaniem kolorów w Corelu gimiak ;)

A co do rewersu to rozumiem że chcesz promować swój sklep lecz ja wole promować to forum i będę się trzymał naszego banera  ;)

Spoko, w Corelu pracowałem przez ponad 3 lata, więc wiem co nieco. Ciekawym narzędziem do obrabiania zdjęć jest Photoshop (lub Gimp jak ktoś woli freeware). Większość firm zajmująca się szeroko pojętą reklamą wizualną (ulotki, plakaty itp) korzysta właśnie z Corela. Zauważ, że w większości przypadków chcą plików w formacie jpg lub crd. A to, że corel bez problemu odczytuje pliki psd, to nie wiedzą. ;) W drugą stronę jest pod górkę, bo PS nie lubi Corela i nie ma możliwości odczytu pliku crd.

W sumie, to zamówiłem 2 koszulki. Koszt jednej wyniósł 36 zł + 6 zł KW. Skoro za zwykłą koszulkę muszę dać od 35 zł, to czemu mam nie dać 42 zł za koszulkę z tym co mi się podoba, czyli rysunkiem Paula Bonnera? Nie ma co oszczędzać, robi się to raz na jakiś czas. ;D

Projekt wykonałem z dwóch powodów - pierwszym jest ten, o którym wspomniałeś, czyli promowanie sklepu, a drugi jest taki, że chciałem mieć koszulkę z mrocznego raju.

Odnośnie bannera, to sugerowałbym aby włożyć w niego trochę więcej, gdyż obecnie (nie ujmując autorowi) wygląda na produkt niedopracowany.
Patrząc na niego nasuwają mi się następujące zmiany:
- adres strony - proste www.doomtrooper.pl, a nie http:...
- logo DT jest dziwne, w pewnych miejscach zbyt ciemne, a w innych zbyt jasne
- jakość i rozmiar - 800 x 500 px to rozdzielczość wg za mała, chodź teoretycznie jest to format 18 x 17 cm
- postacie - mleczne, jakby za mgłą, o czym już wspominałem. Sierżant krwawych wygląda jak grafika w formacie gif (256 kolorów). Tyle, mam nadzieję, że pomoże to osobie projektującej banner rozwinąć ten projekt.
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2008, 09:29:50 pm wysłana przez gimiak »
Zapisane
Obecnie maluję: Inquisitor Majoris [WZ]


gimiak

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
    • mrocznyraj.pl - karty, figurki i takie tam starocie
Odp: Koszulki Doomtrooper
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpnia 04, 2008, 08:33:06 pm »

Przyznam się wam, że napisałem do Paula Bonnera z zapytaniem o możliwość przesłania kilku obrazków w wyższej rozdzielczości, w celu wykonania t-shirtów. Aż się zdziwiłem jak w dzisiejszym dniu otrzymałem od niego odpowiedź. :) Jest trochę zabiegany i nie jest pewien co do praw autorskich, ale zobowiązał się zapytać i przesłać mi informację. Nauka na kursie korespondencji biznesowej nie poszła w las. ;)
Ps: Poprosiłem o art z całego Dark Eden i Valpurgiusa z sojuszu legionu. Jeżeli otrzymam te zdjęcia, czy ktoś się na nie pisze? Za freqo oczywiście. ;)

Co do koszulek, to zdecydowałem się na tę firmę: http://allegro.pl/item404437414_koszulka_z_twoim_wielokolorowym_nadrukiem_fotka.html
Rano otrzymałem informację, ze koszulka ma zostać dziś wysłana. Priorytetem. Zobaczymy jaką jakość ma do zaoferowania ta firma. :)
Zapisane
Obecnie maluję: Inquisitor Majoris [WZ]


gimiak

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
    • mrocznyraj.pl - karty, figurki i takie tam starocie
Odp: Koszulki Doomtrooper
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpnia 08, 2008, 11:47:22 am »

Dziś, po dosyć długim okresie oczekiwania pojawiły się zamówione z firmy CELPRO koszulki. Jakość materiału bardzo dobra, jakość wykonania nadruku dobra. Z bliska widać niedoskonałości skanu - wykorzystałem "wiszącą" w sieci książkę Dark Eden (warzone). Na przyszłość nie polecam korzystać z tego opracowania, zbyt słaba jakość skanu. Co do firmy, to muszę przyznać, że trochę się zawiodłem, a powodów jest kilka:
1. nick mógłby być niżej i przesunięty w prawo (patrząc na zdjęcie)
2. zamawiałem 2 koszulki, jedną bez podpisów z pełnym rysunkiem, a drugą z przyciętym rysunkiem Bonnera. Jak zauważycie otrzymałem dwa te same rysunki, pomimo tego, iż przesłałem firmie dwa różne projekty.
3. A gdzie się podziało niebieskie tło i czarna obramówka przy napisach? Tego nikt nie wie! ;)
4. ostatnią rzeczą do jakiej się czepię to opakowanie przesyłki - koszulki zostały złożone (w normalny sposób) i umieszczone w zwykłej kopercie. Gdy ją odbierałem od listonosza była w trzech miejscach rozerwana. Powinna być bąbelkowa jak nic.

Sami będziecie mogli ocenić na konwencie.


Zapisane
Obecnie maluję: Inquisitor Majoris [WZ]


Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Koszulki Doomtrooper
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpnia 08, 2008, 04:33:00 pm »

Mimo wszystko i tak ciekawie wyglądają  :) Ja na swoje dopiero poczekam niestety bo koleś dopiero wczoraj raczył się odezwać a zamówiłem koszulki w sobotę  (tzn. wygrałem  ;) ) wraz z wysłaniem projektu. Firma zwie się na allegro KoszulkowySwiat.
Zapisane

gimiak

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
    • mrocznyraj.pl - karty, figurki i takie tam starocie
Odp: Koszulki Doomtrooper
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpnia 13, 2008, 08:55:11 am »

Powiem wam, że koszulka po pierwszym praniu wygląda jak szmata od podłogi. Zdecydowanie NIE POLECAM firmy CELPRO, która w tym momencie ośmieszyła swoje "profesjonalne" podejście do wykonywania projektów. Żenada.

A tobie Necro koszulka doszła? Daj znać jak wyjdzie po praniu.  ;D
Zapisane
Obecnie maluję: Inquisitor Majoris [WZ]