Forum ogólne > Talie/taktyki

Talie turniejowe - Warszawa 2017 (Zjava)

(1/2) > >>

Jasieq:
Miejsce pierwsze - "Noc Walpurgi w smogu" // "My, pierwsza brygada"

Wojowie:
- Mistrz Valpurgius x1
- Golgotha - Pani Harmonii x1
- Kawaleryjski zwiadowca x3
- Luterański wierny x1

Relikty:
- Kryształ wizji x3
- Pergamin przeklętej inkantacji x1
- Północno-amerykańska karta kodowa-czaszka x1
- Europejska karta kodowa-czaszka x1
- Azjatycka karta kodowa-czaszka x1
- Południowo-amerykańska karta kodowa-czaszka x1

Sztuka:
- Repudiate x1

Mroczna harmonia:
- Całun x1
- Wywołanie bólu x1

Umocnienia:
- Archiwa bractwa x1

Karty specjalne:
- Błąd nawigacyjny x1
- Wiek katastrof x1
- Czwarty zakon x1
- Ciężkie czasy x1
- Przeniesienie x1
- Grabież x1
- Druga szansa x1
- Złe zaopatrzenie x1
- Fala prawości x1
- Pojmany x1
- Joker x1
- Podaj dalej x1
- Dar losu x1
- Przykra niespodzianka x1
- Boskie natchnienie x1
- And stay dead x1
- Zamówienie x1
- Play it again x2
- Wykrycie agentów x2
- Na czarną godzinę x3
- Ujawnienie przeznaczenia x3
- Inspiracja x5
- Szczęście x5
- Ukryte siły x5
- Skradzione papiery x5
- Zakłócenia łączności x5


Sidebar:
- Ilian-Pani Pustki x1
- Szef sztabu Konstanty Romanov x1
- Czołg bojowi "Grizzli" x3
- Dragon x4
- Eva Valmonte x1
- Pancerz Legendarnego zabójcy x1
- Okruch czasu x1
- Sala obrad x1
- Oszustwo x1
- Amulet Yomury x1
- Sposobnośc Nathaniela x1
- Obóz szkoleniowy x1
- Kamień Harmonii x1
- Niewinna sztuczka x1
- Living on the edge x1
- Zrównanie z ziemią x1
- Płomień oczyszczenia x1
- Na czarną godzinę x1
- Ucieczka x1
- Skrytobójca x1

70 kart.

Decydując się na granie czaszkami od razu założyłem, że będę grał na dwie talie - inaczej uznałem to za zbyt ryzykowne przy możliwości sidebarowania u przeciwnika, zwłaszcza że byłą to talia jednej sztuczki. Poza tym otwierało przede mną możliwości taktyczne siania konfuzji i zaskakiwania. Padło na zagony pancerne bauhausu. Obie talie działają skrajnie odmiennie i przez to ciężko się było moim przeciwnikom na coś nastawić.

Walpurgjusz ma się wygodnie rozsiąść za zasłoną całunu i kawaleryjskich zwiadowców, poczyścić kryształami wizji co groźniejsze karty u przeciwnika, pozbierać czaszki i ogłosić koniec gry, alternatywą jest szybka talia na multiatakach pompowanymi przez Evę czołgami. Zadziałało to bardzo dobrze, takiego Hutnika wziąłem z zaskoczenia, widziałem też u innych wyraźny problem z sajdowaniem się :).

Ogólnie dzięki tej wariantywności grało mi się bardzo ciekawie, czułem też, że zawsze mam coś w zanadrzu i mogłem się dostosować do przeciwnika. 7 gier rozegrałem czaszkami, 2 bauhausem - 6 gier na czaszkach wygrałem, 1 z Qligiem zremisowałem, oba mecze bauhausem wygrane. Jestem więc z tych decków zadowolony i pewnie wrócę do jakichś ich wariacji w przyszłości.

pretorianstalker:
Po jednym egzemplarzu Czaszek i jeden Valp? :D Odważnie. Nikt ani razu nie anihilował Ci chociaż jednej z tych kart? Jeden Lutek... Poważnie udało Ci się kiedyś zebrać komplet i "czaszkować"? :) Za czasów Diablera nie było tak łatwo. Panowie! Poziom spada! ;)

Jasieq:
Wiem że odważnie, stwierdziłem że to może być zabawne i postanowiłem zaryzykować, zabezpieczając się drugą talią, gdyby jednak nie działało :D.

Nikt mnie nie anihilował.  Wszystkie groźne karty sam anihilowałem kryształami wizji, Skoqowi który sam miał kryształy, zapchałem stół moim i tak sobie leżał do końca gry. Czaszkowałem w każdej wygranej grze, nieraz wielokrotnie :>. Walp jak już się pojawiał na stole, to praktycznie nigdy go nie opuszczał, każdy może potwierdzić :P

Nie sądzę że to wina spadającego poziomu, w moim odczuciu jest po prostu tyle zbanowanych kart, że dużo łatwiej grać takim kombem niż kiedyś - zawsze powtarzam że banowanie kart to zło, nikt mnie nie słucha :P.

Kati:
Jasieq, ty jesteś złem czystym :D

Qba:
A ja popieram Jasqa i nie dlatego ze jest moim bratem bo zawsze mnie obija ale dlatego ze ma racje co do tego przesadnego i idiotycznego banowania wiekszosci kart. Dzieki temu pewne komba ida bardzo latwo i trudno im przeciwdzialac.

Dodam jeszcze ze przez to gry staja sie coraz mniej emocjonujace.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej