Forum Doom Trooper

Forum ogólne => Obóz szkoleniowy => Wątek zaczęty przez: sayx w Styczeń 06, 2017, 01:59:29 am

Tytuł: Talie dla początkujących
Wiadomość wysłana przez: sayx w Styczeń 06, 2017, 01:59:29 am
Witam! Od ostatniej partii Doom Troopera minęło kilkanaście lat (co najmniej) i przyszła mi ochota znowu spróbować. Kart nie zostało mi wiele, nie mówiąc o taliach. Czy mógłbym mi ktoś polecić, wskazać jakieś talie (lub linki) dla początkujących (chcę pokazać grę paru osobą). Coś na start ... w miarę wyważonego i interesującego. Powiedzmy taki starter dla dwóch graczy. W LackeyCCG znalazłem parę tali dla początkujących, ale nie widzę tam Bractwa i Legionu. Talie pewnie będę drukował, chyba że znajdę poskładane w rozsądnej cenie. Dzięki!
Tytuł: Odp: Talie dla początkujących
Wiadomość wysłana przez: Muleq w Styczeń 06, 2017, 10:36:47 am
W Doomie raczej nie ma czegoś takiego jak talia dla początkujących. Najprostszy wydaje się Legion. Generalnie proponuję zacząć od taktyki 1 akcja - wystawienie wojownika, 2 akcja - dołożenie ekwipunku, 3 akcja - atak  ;).
Zresztą gdzie jak gdzie ale w Bielsku masz przynajmniej kilku ekspertów, którzy doradzą Ci jak tworzyć talię żeby wygrać i jeszcze wkurzyć przeciwnika ;).
Tytuł: Odp: Talie dla początkujących
Wiadomość wysłana przez: sayx w Styczeń 06, 2017, 12:33:23 pm
W porządku ;) a Ty lub jacyś eksperci z B-B mogą wypisać coś na start ;) nie chodzi o turniejowe talie. Nie chodzi o prostotę rozgrywki tylko chciałbym uniknąć analizowania wszystkich kart i składania czegoś sensownego do celów pokazowych.
Tytuł: Odp: Talie dla początkujących
Wiadomość wysłana przez: pretorianstalker w Styczeń 07, 2017, 09:53:06 am
Ogranicz się do talii podstawowej i wybierz dla każdego z graczy wojowników o zbliżonych cechach, kilka kart ekwipunku, jakieś losowe karty specjalne, jakieś umocnienie. Nie będziesz musiał wtedy analizować wszystkich wzorów. Wybierz korporacje - to jeszcze bardziej uprości sprawę. Jest tam mniej kart bo organizacje te nie posługują się sztuką/harmonią. A potem, z czasem, wprowadzaj nowe wzory kart i całe dodatki. :) Doom trooper ma to do siebie, że w taliach można śmiało łączyć dowolne organizacje - jeśli masz niewielką liczbę kart możesz spróbować podzielić ją na dwie części - wojownicy i reszta. Potem losowo podziel wojowników pomiędzy dwóch graczy, resztę kart podobnie. Powinno dać się pograć. Jeśli wyjdzie zbyt duża dysproporcja rozdaj ponownie lub wymień pomiędzy taliami kilka kart. 
Tytuł: Odp: Talie dla początkujących
Wiadomość wysłana przez: Muleq w Styczeń 07, 2017, 11:55:15 am
I unikaj kart, o których były najdłuższe dyskusje na Forum ;).
Tytuł: Odp: Talie dla początkujących
Wiadomość wysłana przez: sayx w Styczeń 08, 2017, 06:14:16 pm
Dzięki coś spróbuję złożyć.