Forum Doom Trooper

Forum ogólne => Klub Arkadin => Wątek zaczęty przez: Kapitan Shinobi w Styczeń 06, 2019, 11:31:13 pm

Tytuł: Projekt nowego plemienia
Wiadomość wysłana przez: Kapitan Shinobi w Styczeń 06, 2019, 11:31:13 pm
W "homemejdach" figurują jacyś Atlantydzi mniejsza który to konkretnie dodatek.
Oglądałem to i muszę powiedzieć, że to padlina nie z tej ziemi. Wszystko opiera się o jeden obrazek, wojownicy wyglądają niemal tak samo (nawet Lutki mają większą różnorodność), jakieś pseudo moce i "kiblowate" ekwipunki. Stwór jest chyba jeden, a i tak nie pasuje do nich w żaden sposób. Równie dobrze mógłby to być stworek Bractwa, Imperialu czy kogolwiek z placówki.

Pochwalę się swoim pomysłem. Na początek trochę "fabuły".

Celtowie (brakło mi wyobraźni na bardziej "wyszukaną" nazwę) - plemię zamieszkujące wyspy północnej Europy oraz półwysep skandynawski. Z racji lokalizacji mają sojusz z Lutkami. Tzn - Luteranie nie "zjedli ich na śniadanie" pozwolili im się rozwinąć, a nawet w tym rozwoju pomogli (dostarczając surowce, know-how i takie tam). W realiach gry wyglądałoby to tak, że Lutki mogą przebywać z Celtami na jednej Placówce, "nie gryząc się". Ale po przeciwnych stronach barykady - normalnie atakują się nawzajem jak wszyscy.
Przy projektowaniu Celtów opierałem się na książce (historycznej) o wikingach, stąd nazwy, imiona itp. trącą "wikingszczyzną" - a niektóre "rzeczy" zaczerpnąłem z mitologi nordyckiej. 

Wymyśliłem dla nich całą linię:
1) wojownicy (od piechoty, przez jazdę po specjalsów) + bohaterowie
2) sprzęt (unikatowe bronie, pojazdy, i takie tam)
3) kilka stworów
4) unikatowe budowle i strefy walki
5) trochę kart specjalnych
6) parę reliktów
7) magię - w działaniu zbliżoną do MH - dającą wojownikom dodatkowe zdolności

Poszukałem też obrazków dla wojów/ekw/rel/stw/um - w internecie. Oczywiście, z racji, że pisałem "do szuflady", to nie przejmowałem się tym kto jest autorem danej grafiki, jakimiś tam prawami aut. itp.

Jakby ktoś był tym zainteresowany, mogę rozwinąć temat,

PS
nie tworzyłem gotowych kart. Mam tylko podpisane grafiki.
Tytuł: Odp: Projekt nowego plemienia
Wiadomość wysłana przez: Nekro w Styczeń 07, 2019, 10:26:40 am
Z tego co kiedyś czytałem i pamiętam to luty są najsłabszym plemieniem i ledwo opierają się od wschodu rasputinom a z południa templariuszom. Swtorzenie nowego plemienia w tych warunkach było by bardzo karkolomne. Uważam ze szybciej mógłbyś dodać ich do lutów z zapisem uważani za "coś".