Grudzień 05, 2022, 02:41:14 pm

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Muleq

Strony: [1] 2 3 ... 131
1
Tablica / Odp: Utrzymanie serwera
« dnia: Listopad 12, 2018, 09:26:29 pm »
@Skoq
Nie musiałem szukać powodu żeby nie płacić. Gdyby mi nie zależało to po prostu nic bym nie pisał i tyle ( zrzutka jest dobrowolna ). Nie płace bo dużo wcześniej zwracałem uwagę na różnego rodzaju problemy i nic z tym nie zostało zrobione.

W Krakowie Doom przegrał z planszówkami. Kruk sprzedał wszystkie karty, Wojtek większość, a ja na razie zostawiłem sobie jeszcze trzon talii ale po każdej aukcji na allegro robi się on coraz chudszy ;). Chyba jeszcze tylko Qlig ma ochotę na grę no i ostatnio widziałem, że również Madrav się odezwał.

2
Tablica / Odp: Utrzymanie serwera
« dnia: Listopad 09, 2018, 04:45:13 pm »
Zawsze zrzucałem sie na utrzymanie serwera i mimo, że nie gram już w dooma to nadal bardzo chętnie bym się dorzucał ale po ostatnich zmianach niestety tego nie zrobię. Przed zmianą wszystko było ok. Obecnie posty wyświetlają się w dziwnych miejscach, są problemy z logowaniem, nie ma listy ostatnich postów itp. Sorry ale za takie Forum nie będę płacił. 

3
Propozycje, sugestie, błędy / Odp: Problem z zalogowaniem
« dnia: Lipiec 10, 2018, 06:35:37 pm »
Nico!! Zrób coś z tym Forum bo rzeczywiście po ostatniej "dobrej zmianie" burdel jest większy niż w Sądzie Najwyższym  ;). Skoro płacimy za utrzymanie tego Forum to niech to jakoś wygląda.

4
Ziemia Niczyja / Odp: Humor!
« dnia: Lipiec 10, 2018, 06:31:27 pm »
Tak to jest jak Konstytucja pisana jest jak instrukcja do gry w karty  ;)

5
Ziemia Niczyja / Odp: Doom Trooper - Historycznie
« dnia: Maj 02, 2018, 04:57:00 pm »
Łał!! Nigdy bym się nie spodziewał tak głębokiego znaczenia nazwy tej karty. Wielkie gratulacje dla osób, które tłumaczyły karty, a z drugiej strony niewiarygodne, że nie umieli sobie poradzić z przetłumaczeniem słowa use i play :D. Ciekawe również czy Winter tworząc ta kartę zdawał sobie sprawę do czego nawiązuje jej nazwa?? 

6
Ziemia Niczyja / Odp: Doom Trooper - Historycznie
« dnia: Kwiecień 07, 2018, 09:24:09 am »
Dzisiaj mniej historycznie ale za to literacko.

POUND OF FLESH - nazwa karty zapożyczona z dramatu W. Shakespeara "Kupiec Wenecki". Wspomniany funt ciała to zapłata jakiej zażądał za niespłacony dług żydowski lichwiarz Szajlok od swojego konkurenta kupca Antonio. Początkowy żart z czasem staje się alegorią krzywd żydowskich, tych prawdziwych i wyimaginowanych, których spłacenia z żelazną konsekwencją domaga Szajlok. Okazuje się że temat bardzo aktualny i ponadczasowy ;).

7
Ziemia Niczyja / Odp: Doom Trooper - Historycznie
« dnia: Marzec 24, 2018, 10:23:57 am »
Zbliża się Wielkanoc więc warto wspomnieć o dwóch nazwach nierozerwalnie związanych z tym największym chrześcijańskim świętem.

GOLGOTHA - wzgórze niedaleko Jerozolimy, na którym wg tradycji chrześcijańskiej miał zostać ukrzyżowany Jezus Chrystus. Dosłownie w języku aramejskim nazwa oznacza miejsce czaszek. Odpowiednikiem słowa Golgota jest łacińska kalwaria. Dla upamiętnienia męki Pańskiej w wielu krajach powstawały kalwarie ( stąd chociażby Kalwaria Zebrzydowska niedaleko Krakowa ). Legenda wspomina, że w jednej z jaskiń na Golgocie miała znajdować się czaszka Adama. W czasach Jezusa Golgota znajdowała się poza murami miasta, a Rzymianie wykonywali tam wyroki śmierci. Obecnie na wzgórzu znajduje się bazylika Grobu Świętego postawiona z rozkazu matki pierwszego chrześcijańskiego cesarza Rzymu Konstantyna Wielkiego.

MIOTACZ GEHENNY - GEHENNA - z hebrajskiego Ge Hinnom dolina położona niedaleko Jerozolimy. Pierwotnie była wysypiskiem śmieci oraz miejscem kremacji zwłok przestępców. Z czasem słowo to stało się synonimem piekła. Przed narodzinami Chrystusa w Gehennie miał stać piec, przekształcony na ołtarz, na którym składano ofiary z ludzi pogańskiego bogowi Molochowi. Wg tradycji żydowskiej w Gehennie ma się palić wieczny ogień nie dający jednak ani ciepła ani światła. Gehenna miała się składać z 7 warstw, a jedną z nich jest Szeol. 

8
Ziemia Niczyja / Odp: ebay
« dnia: Marzec 12, 2018, 04:08:12 pm »

9
Ziemia Niczyja / Odp: Doom Trooper - Historycznie
« dnia: Marzec 05, 2018, 05:03:45 pm »
O Saladinie można jeszcze dodać że wg niektórych allegrowiczów jest to karta legendarna ;D

Historycznie zdecydowanie największym zwycięstwem Saladina była bitwa pod Hattin w 1187 roku, dzięki której muzułmanie zdobyli Jerozolimę i nie oddali jej aż do 1948 roku kiedy to powstało państwo Izrael.

Wracając do korzeni rzymskich. Kolejną nazwą zaadaptowaną na potrzeby DT jest KOHORTA. Nazwa pochodzi od jednostki armii rzymskiej liczącej różnie w różnych okresach miedzy 480 - 600 żołnierzy. Kohorty były największą częścią legionu i podzielone były na manipuły, a te z kolei na centurie. Co ciekawe centuria liczyła 80 żołnierzy, a nie jakby nazwa wskazywała 100, a na jej czele stali Centurioni i w ten sposób mamy wyjaśnioną nazwę kolejnego wojownika Legionu Ciemności, co prawda nie tak legendarnego jak Saladin ;D

10
Tablica / Odp: Porządek na forum
« dnia: Marzec 03, 2018, 11:23:43 am »
Czy istnieje szansa aby widoczna była lista ostatnich postów na Forum, tak jak to było przed ostatnią aktualizacją?? Znacznie łatwiej jest wtedy być na bieżąco z nowymi wiadomościami.

11
Ziemia Niczyja / Odp: Doom Trooper - Historycznie
« dnia: Marzec 03, 2018, 11:20:48 am »
Poczułem się trochę wywołany do tablicy przez Jerrego, tym bardziej że nie miałem pojęcia że istnieje jakieś drugie dno w nazwie jednej z najbardziej pożądanych kart w tej grze  ;).

Jeżeli chcemy doszukiwać się historycznych inspiracji nazw kart w DT to przede wszystkim powinniśmy rzucić okiem na historię starożytnego Rzymu, gdyż to w niej tkwią korzenie bardzo wielu kart. Zacznę od mojej ulubionej postaci czyli PRETORIAN STALKER  ;D.

W republice rzymskiej od początku jej istnienia stworzony został jeden z najważniejszych urzędów jakim był pretor. Pretorzy odpowiadali za szeroko pojęte przestrzeganie prawa. Nazwa pochodzi z łacińskiego ?praeire? co oznacza dowodzić. Co ciekawe to jednak nie pretorzy raczej byli inspiracją do nazwy karty, a pretorianie czyli gwardia przyboczna cesarza, wprowadzona na stałe przez pierwszego cesarza Oktawiana Augusta. Mimo że słowa są bardzo podobne do siebie nie mają ze sobą nic wspólnego. Pretorianie pochodzą od słowa praetorium co oznacza schronienie dowódcy w obozie. W późniejszym okresie cesarstwa gwardia pretoriańska miała ogromny wpływ na wybór cesarzy, a wielu jej dowódców samemu mianowało się cesarzami. Zjawisko to uważane jest za jedną z przyczyn upadku cesarstwa rzymskiego, choć nie dawno słyszałem teorię mówiąca, że cesarstwo tak naprawdę nigdy nie upadło tylko się zakamuflowało i trwa do dzisiaj ;)

Co do słowa Stalker zostało ono spopularyzowane przez braci Strugackich i ich kultową książkę ?Piknik na skraju drogi? opowiadającą o postapokaliptycznej rzeczywistości, w której ludzie zwani właśnie stalkerami wyprawiali się do stref zakazanych w poszukiwaniu niezwykłych przedmiotów, pozostałości po Obcych. 

12
Tablica / Odp: Utrzymanie serwera
« dnia: Luty 13, 2018, 09:10:51 pm »
15zł ode mnie

13
Ziemia Niczyja / Odp: Allegro :)
« dnia: Grudzień 29, 2017, 12:40:05 pm »
Byłem wczoraj u Wojtka i przy okazji zapytałem o Thorgala. Okazuje sie że jest to najlepiej sprzedający się komiks w Polsce ever. Bije na głowę nawet Mangę co nawet mnie zaskoczyło. Co więcej dosyć dużą popularnością cieszy się również w Belgi i Francji. Być może to wciąż nie jest mnóstwo ale więcej po prostu nie ma.

Zauważ również że karcianka Thorgal CCG wyszła i upadła na długo przed tym zanim ktokolwiek usłyszał o grach LCG. Nie twierdze, że jako CCG funkcjonowałaby do dzisiaj ale przynajmniej mogłaby się rozwinąć w podobnym stopniu jak Doom. I tego straconego potencjału zwyczajnie mi szkoda.   

14
Ziemia Niczyja / Odp: Allegro :)
« dnia: Grudzień 25, 2017, 11:30:27 pm »
Już jakiś czas temu rzuciła mi się ta aukcja w oczy.
Koleś wychodzi z tego samego założenia ale wyciąga inne wnioski ;).
Dlatego że karcianka jest wymarła to nie można już jej nigdzie zdobyć stąd taka cena.

Tak czy inaczej cena absurdalna nawet jak dla kolekcjonerów i nawet gdyby wszystkie karty były z autografami Rosińskiego  ;).

Swoją drogą szkoda że karcianka nie rozwinęła się mimo wg mnie ogromnego potencjału. Fanów Thorgala w Polsce jest mnóstwo. Wzory kart wręcz nieograniczone. Nic tylko dobrze rozreklamować i sprzedawać. Ktoś ewidentnie spieprzył sprawę.

15
Niestety plany mi się zmieniły i nie dam rady przyjechać. Miłego grania!!

Strony: [1] 2 3 ... 131