Październik 23, 2018, 02:31:50 am

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - pretorianstalker

Strony: [1] 2 3 ... 352
1
Kombinacje kart / Odp: Bunt i ograniczone zasoby.
« dnia: Dzisiaj o 02:17:34 am »
Pomyliłeś się. :) Sabotażu w ogóle nie było w pierwszej edycji - czyli w tym co drukowano. Sabotaż to pomysł na drugą edycję. W tym co nazywamy pierwszą edycją od samego początku funkcjonował atak na gracza i była to zwykła walka. Jedyna różnica była taka, że jeśli walki nie przerwano w fazie przerywania to kończyła się z automatu sukcesem.

A z tym jednoznacznym zapisem to też nie tak do końca. Dla mnie ten zapis byłby jednoznaczny gdyby było tam coś napisane wielkimi literami. Np. ATTACK ACTION, lub był zapis, że jeśli atak się powiedzie to dostajesz pkt. Wtedy byłoby wiadomo, że karta prowadzi do walki i walka przebiega w normalny sposób. BUNT dodatkowo nie powoduje, że przejmujesz kontrolę nad wojownikiem. To kolejny powód, dla którego uważam, że nie ma tam standardowej walki. Nie kontrolujesz atakującego wojownika, więc jeśli ma być tam walka, to np. taktykę wybierze kontroler. Tak samo to on będzie mógł używać zdolności wojownika i jego kart dołączony, żeby tą walkę przerwać.

Na tą chwilę uważam, że to zdanie o ataku na gracza wcale nie jest tak jednoznaczne jak się wydaje. Ale chętnie rzucę okiem na argumenty innych użytkowników bo temat ciekawy i dość skomplikowany.

Polecam rzucić też na zapisy na innych kartach - takich jak Wół artyleryjski czy Potężny wpływ. Tam zapisy są jednoznaczne i widać, że ma miejsce normalna walka.

Jest jeszcze jeden mały drobiazg, który sugeruje, że punkty dostajesz za zagranie karty specjalnej, a nie za odbycie walki z graczem. Ilość PZ. Za walkę dostajesz zaokrąglone w górę, w wypadku Buntu zaokrąglone w dół. Uważam, że gdyby miało to działać na takiej zasadzie, że atakujesz gracza jego własnym wojownikiem to zapis byłby zupełnie inny.

2
Kombinacje kart / Odp: Bunt i ograniczone zasoby.
« dnia: Październik 22, 2018, 12:12:09 am »
Podstawowy problem to fakt, że cytujesz karty z edycji, która nigdy nie została wydrukowana. To nie są rzeczywiste zapisy. Sprawdź na stronie karcianki.pl, ale nie to co napisano, tylko grafiki kart.

Ja uważam, że Bunt nie prowadzi do walki, a zapis o attacks controller to taki fluffowy zapis bardziej, bo nie ma słowa o tym, że odbywa się walka i jeśli atak będzie udany to dostajesz pkt. Piszą, że wojownik atakuje i dostajesz pkt. Wszystko małymi literami. Czyli wygląda to tak, jakby jedyny działaniem karty było dodawanie punktów - bez samej walki. I potwierdza to zapis na początku o tym, że można zagrywać tylko na wojownika mogącego brać udział w walce. Gdyby działanie karty prowadziło do faktycznie walki ten zapis byłby całkowicie zbędny, bo wiadomo, że Apostoł nie może atakować i obowiązują standardowe zasady walki i wszystko co z nią związane. Nie wyobrażam sobie też, żeby po buncie ktoś wybierał taktykę walki np. A jeśli walka jest to ten etap podczas walki z graczem nadal obowiązuje. Nie wyobrażam sobie też, że gdyby była np. zagrana Gęsta Mgła i Przepaść to nie można zagrać buntu - żadna walka nie może się odbyć zasadniczo.

3
Kombinacje kart / Odp: Bunt i ograniczone zasoby.
« dnia: Październik 21, 2018, 08:10:48 pm »
No powiem Ci, że to dobre pytanie. Łatwiej byłoby, gdyby na Buncie napisano, że możesz wykonać Akcję ataku na gracza wojownikiem przeciwnika. Z Buntu jednak wynika, że po prostu rzucasz za akcję ataku na wojownika, który może brać udział w walce, ale nie ma tam samej walki z graczem - po prostu z automatu dostajesz pkt za zagranie karty. W tej chwili, ja osobiście, przychylam się do wersji, że Bunt obejdzie Zasoby.

4
Karty / Odp: Kontrybucja wojenna
« dnia: Październik 12, 2018, 06:42:52 pm »
Nie - tak samo z Oszustwem. Zagrywasz kartę po jego decyzji i nie może jej zmienić.

Ale UWAGA! Jeśli zagrasz Kontrybucję/Oszustwo zaraz po zakończeniu walki kiedy ustalicie, że wojownik ginie, a przeciwnik nie zadeklaruje, że bierze PZ to może decyzję zmienić - bo tak na prawdę jej nie zmienia, tylko podejmuje. Nie można z góry założyć, że weźmie PZ. Nawet jeśli teoretycznie wygrałby grę.

5
Turnieje/rozgrywki / Odp: Kiedy jakis turniej?
« dnia: Wrzesień 06, 2018, 08:35:49 pm »
10 to już ponad przeciętność... ;)

6
Turnieje/rozgrywki / Odp: Kiedy jakis turniej?
« dnia: Wrzesień 05, 2018, 06:33:38 pm »
Jakby miała być jakaś nieprzeciętna frekwencja to będę rozważał... ;)

7
Turnieje/rozgrywki / Odp: Kiedy jakis turniej?
« dnia: Wrzesień 01, 2018, 11:15:26 pm »
W tym terminie ten dystans odpada. :)

8
Turnieje/rozgrywki / Odp: Sabat Fiction Fest 2018 - 17-19 sierpnia
« dnia: Sierpień 29, 2018, 11:14:10 am »
Skoq chyba coś zajęty... :)

9
Turnieje/rozgrywki / Odp: Sabat Fiction Fest 2018 - 17-19 sierpnia
« dnia: Sierpień 18, 2018, 11:02:23 pm »
Krótkie podsumowanie. Mało nas było, ale i sam konwent jakby trochę zmalał w stosunku do tego co było przed rokiem. Jeden nowy niespodziewany zawodnik - oby takich więcej w przyszłości, bo tendencja mocno spadkowa jeśli chodzi o częstotliwość turniejów i ilość graczy.

Co do zasad - moim zdaniem sprawdziły się świetnie ale niech wypowiedzą się inni bo mogę być mało obiektywny z kilku powodów. Ograniczone karty specjalne i podniesienie ilości kart w talii spowodowały, że grało się zupełnie inaczej niż zazwyczaj. Inaczej i moim zdaniem dużo lepiej. Mniej wymian Zakłócenia vs Zakłócenia, a więcej różnych kombinacji wzajemnie się kontrujących. Ogólnie dla mnie to dobry kierunek. Można by spróbować odbanować jak najwięcej kart (może poza discardem) i spróbować po prostu ograniczyć liczbe kopii danego typu i pokombinować z limitem talii.

Żołnierze zagłady! Pamiętajcie nakarmić Karnofaga zanim pojedziecie na urlop! :D

10
Turnieje/rozgrywki / Odp: Sabat Fiction Fest 2018 - 17-19 sierpnia
« dnia: Sierpień 17, 2018, 08:56:23 pm »
Ja wykorzystałem stary pomysł, do którego podchodziłem wielokrotnie, ale zawsze talia była za gruba. Teraz będzie się czuła jak u siebie... :D

11
Turnieje/rozgrywki / Odp: Sabat Fiction Fest 2018 - 17-19 sierpnia
« dnia: Sierpień 15, 2018, 08:55:26 pm »
No ja gwarantuje, że nie złożę czegoś takiego, a zasady nijak nie promują takich decków. Czym się proszą? :) Jeśli nie złożycie takich decków to nikogo już o to nie podejrzewam. :D

12
Turnieje/rozgrywki / Odp: Sabat Fiction Fest 2018 - 17-19 sierpnia
« dnia: Sierpień 12, 2018, 05:31:55 pm »
Już niedziela, został więc niecały tydzień. Zasady zostają w takiej formie jak w pierwszym poście. Nie powinno być problemu z misjami, a przynajmniej nie z Solidarity i Chwałą. ;) Składać talie i gramy w sobotę około 12:00. Napiszcie jeszcze konkretnie kto będzie tak na 100%.

13
Turnieje/rozgrywki / Odp: Sabat Fiction Fest 2018 - 17-19 sierpnia
« dnia: Sierpień 10, 2018, 07:07:30 pm »
Wydaje mi się, że zasady nie promują tego typu decków. Takie talie na 100 kart przy przyciętych specjałach będą zamulały raczej. Na razie wolałbym jeszcze ich nie ograniczać, chyba, że więcej ludzi się za tym opowie.

14
Turnieje/rozgrywki / Odp: Sabat Fiction Fest 2018 - 17-19 sierpnia
« dnia: Sierpień 09, 2018, 10:21:04 am »
To od razu piszcie jak zasady. W razie czego do weekendu trzeba by ustalić.

15
Turnieje/rozgrywki / Odp: Sabat Fiction Fest 2018 - 17-19 sierpnia
« dnia: Sierpień 08, 2018, 08:52:49 pm »
No jak tam panowie? Kto jedzie, a kto nie? :)

Strony: [1] 2 3 ... 352