Kwiecień 25, 2019, 01:44:57 pm

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - pretorianstalker

Strony: [1] 2 3 ... 359
1
No zapisy jakie podajesz są takie "mocno na luzie". :) Tak jakby jeden gracz drugiemu mówił jak to działa. Na karcie powinno być trochę inaczej. Zapis o Akcji nie jest konieczny. Umocnienia zagrywa się za akcje poza Bankie Bauhausu. Banki rosną jak grzyby po deszczu "w dowolnej chwili". Zamiast budynek powinno być Umocnienie i kilka takich drobiazgów. Karta fajna, ale ostateczne poprawki to bym robił we właściwym textboxie już. Jako pomysł całkiem spoko. Tylko kwestia ceny jeszcze. 3 to dość tanio jak za takie możliwości. ;)

2
SELEKCJA POLSKICH KART FANOWSKICH / Odp: Zdrajca! (karta specjalna)
« dnia: Kwiecień 06, 2019, 10:21:17 am »
Mina wcale nie jest jakaś straszna. Tylko jak można mieć 5 to szkoda nie brać. ;) Trochę utrudnia życie dużym wojownikom i nie promuje walki. W ogóle DT nie promuje walki tylko triki jak pozbyć się wojownika. :) A co do ograniczeń - no nie ma wyjścia, ale to dlatego, że karty nie są zbalansowane. Pracowałem na kolejną edycją DT, gdzie byłyby różne ograniczenia, a do talii chętnie wsadzałoby się słabych wojowników, bo mają np. inne zalety.

3
SELEKCJA POLSKICH KART FANOWSKICH / Odp: Zdrajca! (karta specjalna)
« dnia: Kwiecień 05, 2019, 10:03:42 pm »
Nic dodać, nic ująć... Poza tym, że ograniczenia do inne ilości niż 1 sztuka na talię nie istniały w 1st ed. ;) I ja np. za nimi nie przepadam. W ogóle jestem przeciwny twrzeniu kart, które muszą być ograniczane. No i karta słabsza niż Bunt z kilku powodów.
Po pierwsze - weź traf na plemiona... :D Legion co chwila się gdzieś pojawia.
Po drugie - wojownicy plemienni mają raczej małą W więc niewiele ta karta pomoże.

4
SELEKCJA POLSKICH KART FANOWSKICH / Odp: Cairath Przywodziciel (wojownik)
« dnia: Kwiecień 04, 2019, 01:22:30 am »
Jedna taka ogólna uwaga do Twoich kart - zmieniasz często standardowe zapisy na wersje będące takim dość lużnym zapisem co na bank powodowałoby problemy na turniejach. ;)
Przykład - karty wykorzystujące znaczniki, czy zapis o zamienianiu rany na "zwykłą". Pewne zapisy kopiowałbym dosłownie z już istniejących i unikał zbędnych tłumaczeń jak ten w nawiasie. :)

5
Turnieje/rozgrywki / Odp: Kiedy jakis turniej?
« dnia: Marzec 30, 2019, 06:25:32 am »
Jakby co piszcie - czeka mnie wyprawa do Krakowa również to się może dopasuję. ;)

6
Obóz szkoleniowy / Odp: Próba złożenia talii bez kart Mortificatora
« dnia: Marzec 28, 2019, 11:49:58 pm »
No tak jak Skoq napisał - jest parę kart, które łapią się do każdej standardowej talii turniejowej, ale tak na dobrą sprawę nie ma tam pozycji, które muszą być jak Zakłócenia, czy Ukryte siły. A  i bez tego talie się zdarzały i grały. Kwestia pomysłu. W wielu taliach jest to dosłowanie 5-6 kart z tego dodatku, więc można spokojnie konkurować nie będąc wcale na straconej pozycji.

Jeśli chciałbyś kompletować to raczej wersja francuska wchodzi w grę - wersja angielska to duży wydatek i niewielkie szanse na skompletowanie. :)

7
SELEKCJA POLSKICH KART FANOWSKICH / Odp: Desant Śmigłowcowy (misja)
« dnia: Marzec 25, 2019, 03:13:16 am »
Nienajgorsze ale ja bym zmienił parę drobiazgów. Ostatnie zdanie nie pasuje do gry. :) Lepiej by było wpisać, że dostajesz PZ jak masz w grze ŻZ Capitolu lub kilku, albo, że jak dajesz im bezpośrednio. Zwiększyć tylko premię na 2 PZ.

8
Karty / Odp: Wymuszenie
« dnia: Marzec 25, 2019, 01:48:43 am »
Możesz Skraść lub Podać dalej kartę jeśli jest to właściwy moment. Obydwa momenty są ok, ale jak kradniesz lub podajesz to musisz mieć 4A na minimalny koszt.

9
Karty / Odp: Podwójna powinność
« dnia: Marzec 21, 2019, 12:12:44 am »
Pounda rzucić pierwszy może akurat przeciwnik, bo po każdej akcji musisz oddać przeciwnikowi inicjatywę żeby mógł na akcję zareagować.

Co do przesuwania - zasadniczo tak to działa, bo wojownik "fizycznie" jest tylko w jednym miejscu. W jednej turze może pojawiać się u każdego z graczy go kontrolujących jeśli jest taka potrzeba i płacą chyba obydwa Podatek. Ale z tego samego powodu jak zejdzie na placówkę to tam zostaje.

Ta karta właśnie z tego powodu na turniejach jest zbanowana. Po każdym turnieju było z 5 nowych pytań jej dotyczących... I ze 3 stare... :D

10
Klub Arkadin / Odp: Talia na samych "commonach"
« dnia: Marzec 17, 2019, 03:13:19 pm »
Jeśli wszystko co jest C potraktujesz równo, czyli i Apokalipse i Golgothę to i turniejówkę byś złożył. ;) Jako commony traktowałbym tylko to co występuje w pakiecie z uncommonami. Czyli C z każdego dodatku gdzie jest chociaż U. Ale talii i tak od groma można złożyć. Turniejowo spokojnie można złożyć Triadę. ;) Chcieliśmy chyba kiedyś zagrać coś takiego... Wypalił chyba side event do turnieju głównego, na wojów do max wartość 4. Ale też były opcje tylko triada i mortyfikatorzy.

11
Karty / Odp: Mortificator spoiler
« dnia: Marzec 14, 2019, 04:12:46 pm »
W excelu coś Skoq miał, ale całość oryginał i tłumaczenie to wątpię. Skany są dostępne.

12
Karty / Odp: Droga Prawdy
« dnia: Marzec 14, 2019, 02:18:40 am »
1. Tak, talia oparta na karcie wyrzucającej karty z ręki przeciwnika i grająca dopiero wtedy.
2. Te talie były "bólem w dupie" bo najczęściej opierały się na jakimś bloku i zbieraniu pkt. Gry z nimi trwały dość długo. Ja zasadniczo lubiłem jak jakaś jedna taka się pojawiała na turnieju, gorzej jak pojawiały się 3 czy 4. ;)

13
Klub Arkadin / Odp: Skróty nazw w opisah kart
« dnia: Marzec 14, 2019, 02:16:44 am »
Nie wiem ile textbox może zmieścić, ale jak się nieco czcionkę zmniejszy to sporo. Język angielski daje też krótsze zdania najczęściej. :) W drugiej edycji część zdolności zastąpiono skrótami - np. ASSASSIN oznaczało, że może atakować każdego bez względu na przynależność. Z drugiej strony nie ma co szaleć, bo karty powinny być dość zwięzłe i jak się nie mieści już w textboxie to może oznaczać, że trzeba odjąć jakąś zdolność. ;)

14
Karty / Odp: Droga Prawdy
« dnia: Marzec 13, 2019, 05:59:50 pm »
Sam planowałem, ale od lat już nie ma talii na discard - banujemy od dość dawna. ;) Do kilku innych talii też bym to wsadził, ale Wymiany też już od dawna nie można użyć. Nie jest taka zła ta karta. ;)

15
Karty / Odp: Droga Prawdy
« dnia: Marzec 12, 2019, 09:55:58 am »
Do talii opartej na discardzie jak znalazł. Często bywają sytuacje, że potrzebujesz dobrać jedną konkretną kartę, ale gra się skończy, albo właśnie ta jedna karta da zwycięstwo. Zastosowanie by się znalazło. Szału nie ma, ale jeśli np. będzie koniecznie chciał w drugiej turze dobrać Powiew wątpliwości lub Przywołanie zaklęcia, bo na ręce masz już Grindera z Ostatecznym Natarciem to sprawdzi się super. ;)

Strony: [1] 2 3 ... 359