Grudzień 12, 2018, 05:01:19 pm

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - pretorianstalker

Strony: [1] 2 3 ... 353
1
Karty / Odp: Najemnik Mishima
« dnia: Dzisiaj o 12:20:01 pm »
Tak. Każdy uważany za Freelancera. Tak jak każdy uważany za Kroczącego wśród cieni może atakować bez ograniczeń wynikających z przynależności.

2
Karty / Odp: Najemnik Mishima
« dnia: Dzisiaj o 12:13:41 am »
To specjalna zasada najemników. Jest to gdzieś tam opisane na oficjanej stronie - może atakować i być atakowany przez każdego.

3
Karty / Odp: Szczęście wojownika
« dnia: Grudzień 08, 2018, 02:34:21 am »
To nie jedyna całkowicie zbędna karta, aczkolwiek ona nie jest taka znowu nie do wykorzystania. Potrafię sobie wyobrazić talie, które w jakiś sposób mogłyby jej użyć - np. Karnofagi + Komora Kriotechniczna. Czasem ktoś cofnie wojownika z częścią kart dołączonych na rękę. Czasem rzucisz Dar losu na dwie karty i kart przybywa. Czasem z Archiwów coś dobierzesz i przez chwilę masz 12 kart na ręce... Nie zawsze chcesz się czegoś pozbyć, czasem zbierasz jakiegoś większego kombosa i w jednym czy dwóch krokach 1. masz więcej niż twój limit. Na skali przydatności umieściłbym ją gdzieś pomiędzy Prawem kartelu i Podwojeniem czasu. ;)

4
Karty / Odp: Całkowite Zaćmienie
« dnia: Grudzień 06, 2018, 01:16:34 am »
No doomtrooperowa logika jest dość specyficzna. ;) Strefa w grze jest - to wynika z zaćmienia. Ohydzie wystarczy że strefa jest w grze. Jeśli uznać, że jest ale nie ma wpływu i Ohyda spada, to również można wystawiać Relikty, które są zaćmione. Bo niby w grze są, ale nie mają wpływu, więc nie mogą blokować innych reliktów. Ale prowadzi to do kolejnych problemów.

5
Karty / Odp: Golem Ciemności
« dnia: Grudzień 06, 2018, 01:05:32 am »
Leczy się natychmiast po zranieniu.

6
Wymiana/kupno/sprzedaż / Odp: Kujawsko-Pomorskie
« dnia: Grudzień 04, 2018, 12:25:20 am »
Mamy tu specjalny dział na forum dla ludzi, którzy chcą sprzedać karty - można wrzucić ofertę, na pewno znajdą się chętni na pojedyncze karty lub całą kolekcję w rozsądnej cenie. A przy odrobienie szczęścia i w mniej rozsądnej. ;)

7
Ziemia Niczyja / Odp: Inferno - magazyn gier karcianych
« dnia: Grudzień 03, 2018, 11:02:05 pm »
Co do inferna - nie wszystko było tam głupie. Po prostu zaliczyli kilka wpadek stojących w sprzeczności z instrukcją czy bardziej oficjalną wykładnią. Część była ok, ale generalnie popełniali błędy. Do pytań odniosę się w przyszłości - w wolnej chwili.

Co do turniejów - każdy turniej ma określone karty, którymi można grać. Zawsze jest to jasno ustalone co najmniej na tydzień przed turniejem. Wyśmiany jeszcze nikt nie został bo nie o to tutaj chodzi. Raz mieliśmy sytuację, że jeden uczestnik miał talię na zakazaną kartę i niestety musiał grać bez niej żeby liczyć się w rankingu. Nie poszalał bo była to kluczowa karta.

8
Klub Arkadin / Odp: Kolekcje
« dnia: Grudzień 03, 2018, 10:57:22 pm »
Różnie bywa, ale to właśnie dzięki temu, że istnieją ludzie, którzy hurtowo wyciągają absolutny top top top z boosterów muszą być tacy co trafiają crap. :D Statystycznie musi się zgadzać. Ja już nie pamiętam jak trafiałem - wiem, że wyciągnąłem chyba każdą z kart z boostera chociaż raz, ale otwierałem tysiące opakowań. Kto by spamiętał? Wiem, że były commony typu Komputer taktyczny, które turniej było dostać niż niektóre rzadkie karty. Kwestia szczęścia.

9
Wymiana/kupno/sprzedaż / Odp: Kujawsko-Pomorskie
« dnia: Grudzień 01, 2018, 02:24:56 am »
No kiedyś próbowaliśmy zorganizować, sławny już, turniej w Toruniu - ale nie było chętnych. :) Karty polecam zostawić, zapoznać się z zasadami i można umawiać się z ludźmi przy okazji wizyty w jakimś zakątku kraju. Na południu, od wschodu do zachodu się ktoś znajdzie. Na północy nieco gorzej. Okolice Warszawy oczywiście też. Nasi gracze zawsze chętnie się umówią na partyjkę - oczywiście jak tylko czas pozwoli. :)

10
Ogłoszenia / Odp: Utrzymanie serwera
« dnia: Listopad 22, 2018, 01:58:26 am »
Liczymy od postu Skoqa. Od nowego roku mam nadzieję coś się zmieni. :)

11
Ogłoszenia / Odp: Utrzymanie serwera
« dnia: Listopad 21, 2018, 02:55:23 am »
Lipa to delikatnie powiedziane... To jest Coś Czego Nie Powinno Się Nazywać :D

Na dobry początek 30zł wysyłam.

12
Ogłoszenia / Odp: Utrzymanie serwera
« dnia: Listopad 09, 2018, 10:04:44 pm »
20zł poszło, ale faktycznie można by trochę poprawić to i owo. ;)

13
Kombinacje kart / Odp: Bunt i ograniczone zasoby.
« dnia: Październik 23, 2018, 02:17:34 am »
Pomyliłeś się. :) Sabotażu w ogóle nie było w pierwszej edycji - czyli w tym co drukowano. Sabotaż to pomysł na drugą edycję. W tym co nazywamy pierwszą edycją od samego początku funkcjonował atak na gracza i była to zwykła walka. Jedyna różnica była taka, że jeśli walki nie przerwano w fazie przerywania to kończyła się z automatu sukcesem.

A z tym jednoznacznym zapisem to też nie tak do końca. Dla mnie ten zapis byłby jednoznaczny gdyby było tam coś napisane wielkimi literami. Np. ATTACK ACTION, lub był zapis, że jeśli atak się powiedzie to dostajesz pkt. Wtedy byłoby wiadomo, że karta prowadzi do walki i walka przebiega w normalny sposób. BUNT dodatkowo nie powoduje, że przejmujesz kontrolę nad wojownikiem. To kolejny powód, dla którego uważam, że nie ma tam standardowej walki. Nie kontrolujesz atakującego wojownika, więc jeśli ma być tam walka, to np. taktykę wybierze kontroler. Tak samo to on będzie mógł używać zdolności wojownika i jego kart dołączony, żeby tą walkę przerwać.

Na tą chwilę uważam, że to zdanie o ataku na gracza wcale nie jest tak jednoznaczne jak się wydaje. Ale chętnie rzucę okiem na argumenty innych użytkowników bo temat ciekawy i dość skomplikowany.

Polecam rzucić też na zapisy na innych kartach - takich jak Wół artyleryjski czy Potężny wpływ. Tam zapisy są jednoznaczne i widać, że ma miejsce normalna walka.

Jest jeszcze jeden mały drobiazg, który sugeruje, że punkty dostajesz za zagranie karty specjalnej, a nie za odbycie walki z graczem. Ilość PZ. Za walkę dostajesz zaokrąglone w górę, w wypadku Buntu zaokrąglone w dół. Uważam, że gdyby miało to działać na takiej zasadzie, że atakujesz gracza jego własnym wojownikiem to zapis byłby zupełnie inny.

14
Kombinacje kart / Odp: Bunt i ograniczone zasoby.
« dnia: Październik 22, 2018, 12:12:09 am »
Podstawowy problem to fakt, że cytujesz karty z edycji, która nigdy nie została wydrukowana. To nie są rzeczywiste zapisy. Sprawdź na stronie karcianki.pl, ale nie to co napisano, tylko grafiki kart.

Ja uważam, że Bunt nie prowadzi do walki, a zapis o attacks controller to taki fluffowy zapis bardziej, bo nie ma słowa o tym, że odbywa się walka i jeśli atak będzie udany to dostajesz pkt. Piszą, że wojownik atakuje i dostajesz pkt. Wszystko małymi literami. Czyli wygląda to tak, jakby jedyny działaniem karty było dodawanie punktów - bez samej walki. I potwierdza to zapis na początku o tym, że można zagrywać tylko na wojownika mogącego brać udział w walce. Gdyby działanie karty prowadziło do faktycznie walki ten zapis byłby całkowicie zbędny, bo wiadomo, że Apostoł nie może atakować i obowiązują standardowe zasady walki i wszystko co z nią związane. Nie wyobrażam sobie też, żeby po buncie ktoś wybierał taktykę walki np. A jeśli walka jest to ten etap podczas walki z graczem nadal obowiązuje. Nie wyobrażam sobie też, że gdyby była np. zagrana Gęsta Mgła i Przepaść to nie można zagrać buntu - żadna walka nie może się odbyć zasadniczo.

15
Kombinacje kart / Odp: Bunt i ograniczone zasoby.
« dnia: Październik 21, 2018, 08:10:48 pm »
No powiem Ci, że to dobre pytanie. Łatwiej byłoby, gdyby na Buncie napisano, że możesz wykonać Akcję ataku na gracza wojownikiem przeciwnika. Z Buntu jednak wynika, że po prostu rzucasz za akcję ataku na wojownika, który może brać udział w walce, ale nie ma tam samej walki z graczem - po prostu z automatu dostajesz pkt za zagranie karty. W tej chwili, ja osobiście, przychylam się do wersji, że Bunt obejdzie Zasoby.

Strony: [1] 2 3 ... 353