Maja 22, 2024, 06:55:02 pm

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wątki - Gothik

Strony: [1]
1
Klub Arkadin / Paolo Parente w Warszawie
« dnia: Czerwca 12, 2018, 12:24:16 pm »
Witam,

W przyszły weekend (16-17 czerwca) Paolo Parente, szef dawnego Studio Parente, które odpowiada za komiksy ze świata Kronik Mutantów (i jakieś 80 proc. grafik na kartach) będzie gościł w Warszawie na Wydziale Matematyki UW (Banacha 2) jako gość specjalny turnieju w Dust 1947 - jego najważniejszego dziecka. Jakby ktoś chciał pogadać, wziąć autografy na kartach, komiksach itp. - zapraszamy.

Więcej tu: https://www.facebook.com/events/156092285213046/

2
Klub Arkadin / Doomtrooper - Digital Collectible Card Game
« dnia: Września 29, 2017, 10:39:14 am »

3
Panowie,

Pierwszy turniej, o którym informacje można znaleźć na tym forum (raciborski Goblikon z 2006 r.) odbywał się według STR i jego zasady nie zawierały żadnych dodatkowych list kart zakazanych i ograniczonych (była za to jedna dość humorystyczna zasada "własna" - ciekawi niech sobie poszukają). Zaledwie cztery lata później, na dopiero co zakończonej Avangardzie, na listach takich znajduje się DZIEWIĘTNAŚCIE kart (i to bez dopuszczonych kart promo) a podejrzewam, że po wyczynach Qliga pojawią się głosy, aby zbanować lub ograniczyć Przerażające znaki. Generalna tendencja jest taka, że listy te wcale się nie kurczą, a wręcz przeciwnie – z turnieju na turniej stają się coraz dłuższe, skutecznie ograniczając wachlarz możliwości i niekiedy zakłócając równowagę gry. Jednym z powodów, dla których postanowiłem sobie odpuścić ten turniej było nie wiadomo dlaczego wprowadzone jakiś czas temu ograniczenie Lutków sprawiające, że żadna talia korporacyjna nigdy nie będzie miała szans z Bractwem grającym Repudiate (nie zaprzeczajmy, że to specjale kreują grę; przy ograniczeniu Lutów korporacja może w trakcie rozgrywki 60-kartowymi taliami zakłócić specjale przeciwnika 6-7 razy, Bractwo z Repudiate, Foreseeing Talisman, itp. – nawet 20 razy). Zakładam, że ograniczenia wzięły się stąd, żeby ograniczać najbardziej frustrujące zagrywki (discard, wymiana itp.) na rzecz większej ilości „uczciwej walki”, ale niestety przynosi to efekt zupełnie odwrotny, bo gracze swój rozum mają i jeśli ograniczymy jeden rodzaj kart, przewertują swoje talie i wynajdą inną, równie perfidną taktykę. Zużycie napsuło sporo krwi? Zbanujmy je. Zużycie zbanowane? To zagrajmy na Przerażające Znaki (no offense Qlig – szacunek za myślenie i twórczą pracę nad nowymi niekonwencjonalnymi taliami  8)). Podobnie było z Całkowitym Zaćmieniem. Ta gra ma koło 1000 oficjalnych wzorów kart jest w czym wybierać.

Dlatego postuluję, aby w ramach ruchu odnowy moralnej DT powrócić do czystego STR – w końcu autor tej gry wymyślił je z jakiegoś powodu w takim, a  nie innym kształcie. Żadnych dodatkowych list kart  zbanowanych, żadnych kart ograniczonych, a niech tam - truskaweczka z jednym atakiem na gracza w turze! Niech Grinder znów sieje terror i zniszczenie! Wymieniajmy i Wrabiajmy za ciężko zarobione PA! Zamierzasz grać na discard? Bardzo dobrze, bo przeciwnik czeka na ciebie z „combo dla ubogich”, czyli Booby+Śmiertelna. W tej grze nie ma takiej kombinacji kart, przed którą nie dałoby się obronić, więc przestańmy się mazać i wróćmy do czasów, gdzie DT było grą dla prawdziwych mężczyzn! Fight! Flawless Victory! Fatality!

P.S. A ponadto – turnieje staną się szybsze i krótsze, nieco więcej emocji na pewno też się pojawi, będzie więcej czasu na przyjemności w rodzaju TW, CW i drafta, a sidebar przestanie być tylko niepotrzebną zasadą i jakimś głupawym wymogiem upychania po kieszeniach 25 kart ch… wie po co.

4
Kombinacje kart / Samobójcza Misja + Władca Cieni
« dnia: Kwietnia 24, 2010, 11:54:28 pm »
Tak tylko żeby się upewnić - czy użycie zdolności specjalnej Władcy Cieni "wykonuje" samobójczą misję?

5
Zasady ogólne / Atak w pierwszej turze
« dnia: Maja 12, 2009, 01:55:25 pm »
Sytuacja z wczorajszego Warsaw Derby multiplayer - gracz rozpoczynający rozgrywkę kończy swoją turę, zagrywa Bezlitosną Efektywność i atakuje w "puchę", tłumacząc, że jest to już jego DRUGA tura. Czy jest to legalne? W angielskiej edycji 1ed. stoi, że nie można atakować "in the first turn of the game", a nie "in your first turn". Ja rozumiem to tak, że nie można atakować w trakcie pierwszych tur wszystkich graczy, żeby dać wszystkim szanse wystawienia wojownika. Co o tym sądzicie?

6
Klub Arkadin / Najbrzydsza/Najgorzej dobrana ilustracja
« dnia: Lipca 13, 2008, 08:39:13 pm »
Wszyscy mamy swoje ulubione grafiki na kartach, tak jak wszyscy zgadzamy sie, że Paolo Parente swojemu imiennikowi Bonnerowi do piet nie dorasta. A co z ewidentnymi porażkami, bo takie też oczywiście muszą by przy ponad tysiącu wzorów? Dla mnie kompletnym nieporozumieniem jest Wóz Bojowy "Bystry" z wąsatym chamem z lejcami w ręku. Szkoda że jeszcze mu reszty furmanki nie dodali w kadrze...

7
Ziemia Niczyja / Komiksy Mutant Chronicles Golgotha
« dnia: Listopada 20, 2007, 02:13:29 pm »
Ponoć oprócz normalnych czterech komiksów Golgotha ukazał się jeszcze Sourcebook, który miał zawierać szczątkowe informacje o świecie i bohaterach. Słyszał ktoś kiedyś o czymś takim? A jeszcze lepiej: ma ktoś może skany?

Strony: [1]