Września 22, 2023, 11:05:59 am

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Marcino

Strony: 1 ... 15 16 [17]
241
Kombinacje kart / Pojmany a Precz z tej planety
« dnia: Marca 08, 2013, 10:20:24 pm »
Pytanie
Czy jak Legionista jest pojmany i zagram Precz z tej planety, to zostaje uwolniony i wraca do Kohorty? Czy jak napisane na Pojmanym, że nie ma wpływu na grę to nic się z nim nie dzieje?

242
Karty / Odp: Wyspiarz Grinder
« dnia: Marca 04, 2013, 12:04:59 pm »
a tak apropos wątpliwości co do Grindera:

NOTES FROM THE MASTERS

OPTIONAL RULE: SABOTAGE
Many players of the first-edition of DOOMTROOPER may wish to continue the practice of "attacking a player directly." Plus, this style of play does add an interesting element to the game in general. Therefore, we have provided these optional rules, which replace the No Warriors in Play rules listed above.

If a player has no warriors in play that may participate in combat at all, you may have one of your warriors Sabotage that player as one action. Clarification: While Sabotaging is not considered an attack, your sabotaging warrior must also be able to participate in combat. By undermining a player, you increase your power, and therefore a successful sabotage will earn you valuable points. You may only sabotage each player once per turn (from your Draw step to your next Draw step).

To perform a sabotage, simply announce which of your warriors will perform the sabotage. Unless the player can play a card which will prevent the action, the sabotage will be successful. As a reward, you earn a number of points equal to one-half the modified Value (V) of your sabotaging warrior (rounded up). You may take Promotion Points, Destiny Points, or a combination of both.

You may never perform a sabotage action until all players have taken at least one turn. You may never perform a sabotage action during another player's turn. If you become able to perform actions when it is not your turn, none may ever be sabotage actions.

If a player ever runs out of cards in his or her Draw pile while the Sabotage rules are in effect, the No Warriors in Play rules immediately take effect, in addition to the Sabotage rules.

IMPORTANT: The sabotage action has replaced the first-edition concept of attacking a player directly. Many DOOMTROOPER expansion cards will refer to "attacking a player." In all circumstances, these cards now refer to a sabotage. Sabotaging a player is no longer considered an attack, and no attack actions may ever be used to sabotage a player.

MULTIPLE SABOTAGE OPTIONAL ADDENDUM
Due to overwhelming player response, the following rule has been included as an alternative to the optional Sabotage rules. In other words, you may choose to play with the Sabotage rules, the Multiple Sabotage rules, or neither.

The Muiltiple Sabotage rules are the same as the Sabotage rules above, but a player MAY sabotage each player MORE THAN ONCE per turn (from your Draw step to your next Draw step).

http://www.thewinternet.com/doomtrooper/rules/secondrules.html

Akcja sabotażu może być jedna na turę, do tego nie jest to akcja ataku. Zatem moim zdaniem obalona teoria że Grinderem w jednej turze możena skończyć grę

243
Klub Arkadin / Odp: lista wszystkich kart ze skanami (freeware)
« dnia: Lutego 10, 2013, 01:30:26 pm »
Hej, Czy możesz zdradzić jak zrobiłeś to odniesienie do skanu karty? Przydatna opcja,a le chyba trudne i pracochłonne.

244
Kombinacje kart / Śmiercionośny kulomiot a Wolfe
« dnia: Stycznia 27, 2013, 11:56:02 am »
Cześć

Czy jak gram Wolfe i dam mu śmiercionośny kulomiot, to otrzymuje on dodatkowo +5 do S niezależnie od tego co jest na Kulomiocie? czy zamiast tego co jest na Kulomiocie?

245
Klub Arkadin / Odp: Doomtrooper online
« dnia: Stycznia 11, 2013, 09:17:55 pm »
Ok, jak mi pożyczycie jakąś talię to przyjadę ;)
Niestety kilka lat temu sprzedałem moje karty.... wiem, wiem to był najgorszy błąd w moim życiu.
Fajnie że organizujecie turnieje, jak grałem to takich rzeczy nie było, no może były ale dostęp do neta był ograniczony i nie wiedziałem. Dla mnie teraz być na takim turnieju to jak lizanie lizaka przez szybę  :'(

246
Klub Arkadin / Odp: Doomtrooper online
« dnia: Stycznia 11, 2013, 05:03:19 pm »
Co do Ujawnienia, to gramy kartami z Second edition, i tam jest w dowolnym momencie. Tym się różni od gry w realu. Też miałem problem z przestawieniem się, gdyż grałem tylko Pierwszą edycją i wiele kart tu się różni.

Co do wspomnianych przykładów. Jest oczywiście taka możliwość że zagrywasz inne specjale aby przeciwnik zużył swoje zakłócenia bądź skradzione papiery, jak tak czasem robię ;D. Można po każdej zagranej karcie pytać się przeciwnika czy ma coś do powiedzenia. Ale to strasznie spowalnia grę, która i tak już jest sporo wydłużona.
Zatem przyjęte jest że zagrywasz karty a przeciwnik ewentualnie wybiera którą kartę neguje. Jest to trochę niedogodność ale musisz dać możliwość przeciwnikowi "wtrącenia się" do gry. Pytanie o to czy drugi gracz chce zagrać zakłócenia najczęściej następuje przy tzw "ważnych" kartach, jak np. zamówienie, dar losu, divine inspiration, itp.
Ewentualnie śmiało wykładasz specjale, mając na ręce zakłócenia. Wówczas nie przejmujesz się tak, czy przeciwnik ci przeszkodzi no i gra idzie szybciej.
Powiem szczerze, to nie to samo co gra w realu ale jednak, zawsze miło pograć, zobaczyć nowe karty (większości ja nigdy nie widziałem i nadal się uczę ich), pokombinować jakieś fajne zestawienia, nowe pomysły na decki, których normalnie nie masz możliwości złożyć...

gra jest przednia.
Chłopaki są w trakcie dorzucania do programu dodatków w języku angielskim. Na razie jest 1 i 2 edycja, Inqusition, w przygotowaniu Warzone, no i dalsze w późniejszym terminie. Ale jak znasz karty to wiesz o co chodzi nawet po hiszpańsku. Zresztą są na forum linki do stron gdzie karty masz po angielsku, więc zawsze można sobie postudiować.

Zapraszam do spróbowania

247
Klub Arkadin / Odp: Doomtrooper online
« dnia: Stycznia 11, 2013, 04:05:12 pm »
Nie pobiera się aplikacji ze strony. Jeżeli się zarejestrujesz, otrzymasz dostęp do konta w serwisie https://www.dropbox.com/, na którym wszyscy grają. Po zainstalowaniu dropbox.exe i zalogowaniu się na konto, którego dane dostaniesz w wiadomości prv na forum, na twoim kompie utworzy się katalog wspólny(trwa to jakąś godzinę), gdzie są 2 programy, jeden do gier a drugi do tworzenia własnych kart.

Ja najlepiej posługuje się na chromie tłumaczeniem ale na angielski. Z hiszpańskiego na polski wychodzą głupoty.

Cięzko nazwać dynamiczną grę, która odbywa się przez forum, nawet kilka dni jedna partia. Ale właśnie o to chodzi. Nie musisz siedzieć cały czas przed kompem i czekać na odpowiedź przeciwnika. To jest dla tych co nie mają czasu, nie mogą się zgadać, a chcieli by pograć. Oczywiście zagrywanie np. kart specjalnych też polega na tym, że przykładowo rzucam zamówienie i pytam przeciwnika czy ma coś przeciwko. Dopóki mi nie odpowie nie wykonuję ruchu. Ale to nie znaczy że gra nie jest na swój sposób dynamiczna. Rozegrałem już parę partyjek i nie narzekam.
tu link do mojej ostatniej gry (niestety przegrałem)
http://doomtrooperonline.mforos.com/2083369/10946546-coliseo-de-exhibicion/?pag=3

a teraz zaczynamy grę drużynową  8)
http://doomtrooperonline.mforos.com/2083369/10954778-coliseum-2vs2-team-mode/

248
Klub Arkadin / Odp: Doomtrooper online
« dnia: Stycznia 10, 2013, 10:38:40 pm »
pewnie że lepiej...ale wszystko tu się rozbija o kasę. Kasa na karty, kasa na wyjazdy, na browar ;) no i czas.
Jestem z Łodzi i tutaj to chyba doom umarł śmiercią naturalną. A tak to chociaż przez forum mogę sobie pograć.

Ściągam aplikację, składam talię, zakładam wątek i gramy. wszystko zapisuje się na wspólnym koncie, każdy wykonuje swoją turę, wrzuca screena i czeka na przeciwnika. Nie wymaga to specjalnego umawiania się, siedzenia przed kompem itd. Wiecie jak to jest, bo sami na Lackey próbowaliście. Też tam byłem, i co... nic, czekałem i nikt się nie pojawiał. A tu jest łatwa gra i nie wymaga zbyt wiele czasu. Z angielskim na poziomie podstawówki śmiało można dać sobie radę. Z resztą jak gracie angielskimi kartami, to przecież nic więcej już nie potrzeba.

Nie mam na celu tu reklamowania innego forum, żeby mnie nikt źle nie zrozumiał. Po prostu wskazuję możliwość gry przez neta, głównie dla tych co nie mają możliwości grać w realu albo są takimi maniakami, że częstotliwość gier im nie wystarcza  ;)

Zachęcam do odwiedzenia stronki i skuszenia się na partyjkę. Służę także pomocą.

249
Klub Arkadin / Odp: Doomtrooper online
« dnia: Stycznia 06, 2013, 03:10:07 pm »
Witam wszystkich maniaków wspaniałej gry Doom Trooper, osadzonej w Universum Kroniki Mutantów.
Mam na imię Marcin i jestem pasjonatem dooma. Lata wstecz grywałem w tą kultową grę, jednakże jak wszyscy wiemy, era internetu, gier komputerowych i innych działań wpłynęły, iż świat trochę zapomniał o Doom Trooperze, także i ja. Przestałem grać, karty sprzedałem (czego ogromnie żałuję), jednakże po latach postanowiłem odświeżyć trochę swoją pasję.
W internecie powstało wiele stron i forum poświęconych Mutant Chronicles, Doom Trooper i Warzone. No i dobrze. Jednakże cóż mogłem więcej, jak nie czytać fora przeglądać ciekawe posty, nowe karty, lub stare których nigdy nie widziałem. Próbowałem grać na LackeyCCG, jednakże nikt zainteresowany doomem tam się nie pojawia. Tu właśnie tkwi problem. Ciężko umówić się na wspólną grę tak aby każdemu dopasować. Użytkownicy tego forum, sami widzicie że wasze próby gry na Lackey szybko się skończyły.

I tu pojawia się nowe forum:
http://doomtrooperonline.mforos.com/
Jest to hiszpańskie forum poświęcone Doomowi. Co najwspanialsze jest w tym, że chłopaki opracowali nową aplikację do gry przez forum. Nie wymaga to specjalnie czasu ani siedzenia w tym samym momencie przed kompem. Każdy ściąga tą aplikację na swój komputer, zakłada konto na forum i poprzez umieszczanie screenshotów przeprowadza swoje akcje! Jest to świetna zabawa. Szczegóły dowiecie się na forum.
Tak, forum jest po hiszpańsku, ale nie zrażajcie się, ja też nie znam hiszpańskiego, tłumaczę sobie na polski, lub angielski, nie jest to trudne, nie mam problemów z korzystania z forum. Wymaga angielskiego na niskim poziomie. Aplikacje też są częściowo przetłumaczone na angielski. Karty przecież w większości znacie.

Zachęcam do wejścia na stronę, to nic nie kosztuje, a zobaczycie że to fajna zabawa, przecież o to nam wszystkim chodzi. Zachęcam do gry, jak coś to służę pomocą. Jestem tam pod tym samym nickiem.

Pozdrawiam
Marcino

Strony: 1 ... 15 16 [17]