Listopada 29, 2023, 06:35:40 am

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Tien77

Strony: 1 [2]
16
Turnieje/rozgrywki / Odp: Lublin Falkon 13-14 XI 2010
« dnia: Listopada 09, 2010, 08:45:31 am »
Turniej rozumiem, że zaczyna się w najbliższą sobotę (bo Falkon trwa od 11-14 listopada dlatego się upewniam), a o której godzinie wstępnie miał by się zacząć i czy odbędzie się tak jak rok temu w budynku WSPA przy ul. Bursaki 12 (bo w tym roku konwent Falkon ma dwie różne lokalizacje i część atrakcji jest w zupełnie innym budynku)?

17
Turnieje/rozgrywki / Odp: Lublin Falkon 13-14 XI 2010
« dnia: Października 29, 2010, 07:59:16 am »
Tak jak pisałem wcześniej w tym temacie (ale mój post znikną tak jak wszystkie inne z posty z kilku ostatnich dni) też postaram się pojawić na tym turnieju (ale nigdy nic na 100% nie wiadomo). Niestety od zeszłego roku (kiedy grałem po raz pierwszy) nie grałem wogóle więc proszę się nie dziwić że w czasie gry trochę o zasady mogę dopytywać i nie do końca znam poprawne zastosowanie wszystkich kart.

A przy okazji rzeczywiście można by ograniczyć wspomniane karty:
Trening
Całkowite zaćmienie

Czy jakieś karty promo będzie można stosować czy raczej nie?

18
Zasady ogólne / Odp: Pojazdy powietrzne a walka wręcz
« dnia: Listopada 28, 2009, 11:43:36 am »
To jak jest ostatecznie z tymi pojazdami powietrznymi. Mogą być atakowane w walce wręcz i w niej uczestniczyć, czy nie. Na Falkonie gracze z którymi grałem stosowali zasadę, że nie moga uczestniczyć w walce wrecz (ale w końcu nie wiem czy było to poprawne). Co do kart takich jak Purpurowy rekin to można jeszcze zrozumieć, że później jakoś zasady zostały zmienione niż ta karta została wypuszczona i straciła ona na tym część przydatności, ale w przypadku karty: Transporter "Corarius", która została wydana w najpóźniejszym dodatku zarówno w wersji polskiej jak i angielskiej jest napisane, że dodaje +2 (lub +5) też do walki wręcz. Czyli jaki sens miałby wtedy ten zapis?

19
Karty / Zmiana Sytuacji
« dnia: Listopada 20, 2009, 02:38:24 pm »
Czy można zastosować kartę Zmiana Sytuacji na wojownika który ma jakiś wskaźnik oznaczony jako "-" np. tak wskaźnik walki strzeleckiej u Kawalerii Powietrznej?

Jeżeli tak to co się wtedy by stało jak by zaatakowanej w walce wręcz Kawalerii Powietrznej zamienić  wskaźnik walki strzeleckiej z wskaźnikiem walki wręcz?
Czy walka była by automatycznie przerwana bo przecież ten wskaźnik zmieniłby się na "-" czyli tak jak by nie mogła ona w czasie trwania tej walki uczestniczyć w walce wręcz, a nie zmienił by się na "0"?

20
Talie/taktyki / Odp: Talie turniejowe - Lublin 2009 (Falkon)
« dnia: Listopada 18, 2009, 02:29:38 pm »
Oto moja talia turniejowa złożona dzień przed turniejem (postawiłem na silny legion z dobrym ekwipunkiem):

Talia (74 kart):

Wojownicy:
5x Kurator
5x Pretoriański Łowca

Ekwipunek:
5x Kosa Semai
4x Przenośna Mina
5x KOORDYNATOR WALKI

Relikty:
PANCERZ PRZEKLEŃSTWA
2x PERGAMIN PRZEKLĘTEJ INKANTACJI

Specjalne:
Boskie Natchnienie
Dar Losu
2x Inicjatywa
5x Inspiracja
Oszustwo!
3x Przewaga Taktyczna
5x Szczęście
Ujawnienie Przeznaczenia
2x Uszkodzenie
5x Zakłócenia Łączności
Zamówienie
CZWARTY ZAKON
FAŁSZERSTWO
GRABIEŻ
2x PRZEJĘCIE
PRZENIESIENIE
5x UKRYTE SIŁY
5x Skradzione Papiery
Ostateczne Natarcie
Przykra Niespodzianka

Umocnienia:
BANK KARDYNAŁA
Komora Kriotechniczna

SIDEBAR (25 kart):

Wojownicy:
ALGEROTH - APOSTOŁ WOJNY
MUAWIJHE - PAN WIZJI
3x Herold Dnia Sądu
Biogigant

Ekwipunek:
Przenośna Tarcza Siłowa

Specjalne:
Pech
2x Radość Zwycięstwa
Sabotaż
2x Szpieg w Szeregach
3x ŚMIERTELNA RANA
Zaginiony W Akcji
Złoto Dla Naiwnych
2x Brak Wiary
3x Nieudany Czar
Płomień Oczyszczenia
Skrytobójca
2x Concealed Weapon
2x Reflection

Strefy Walki:
2x Spustoszony Asteroid

Umocnienia:
Tajna Kwatera

Jak na talię składaną na szybko i pierwszy raz po kilkunastoletniej przerwie oraz nigdy nie testowaną to grało się nią nawet dobrze (chociaż przyznam, że trochę błędów robiłem i parę okazji w trakcie rozgrywki zdażyło mi się przegapić, ale to pewnie głównie przez odzwyczajenie się od gry i brak doświadczenia w obecnym sposobie rozgrywek, a mniej przez wady samej talii, chociaż i tak można by ją jeszcze usprawnić).

21
Turnieje/rozgrywki / Odp: Falkon - Lublin, 13–15 XI 2009
« dnia: Listopada 17, 2009, 02:10:27 pm »
Witam wszystkich.

O turnieju dowiedziałem się przez przypadek, na stronie Falkonu (kilka dni przed konwentem).

Na tym turnieju mogłem sobie w końcu po kilkunastu latach przerwy pograć w karciankę, którą dawno temu zbierałem (i od trzech miesięcy znowu zacząłem sobie ją uzupełniać  :) ). Od czasów kiedy ostatnio grałem sporo zmieniło się w sposobie i stylu prowadzonych rozgrywek i jest teraz dużo kart, którymi nigdy wcześniej nie grałem (ostatni raz jak grałem przed tą długą przerwą, czyli w latach 90-tych, była dostępna tylko Podstawka, Inkwizycja i Golgota, więc zmiany są bardzo duże).
Ale i tak chyba jak na pierwszy raz po latach to nie tak źle mi poszło  ;)

Na pewno nie żałuję, że skusiłem się na przyjście na ten turniej bo nie ukrywam, że przyjemnie się grało i można było się zmierzyć z bardzo różnorodnymi i ciekawymi taliami innych graczy.

Miałbym jeszcze prośbę do organizatorów turnieju o zmienienie na formularzach turniejowych wszędzie tam gdzie się wpisywałem, z nicka :"Tien" na "Tien77" bo na tym forum, jest już użytkownik o nicku "Tien" (chyba nieaktywny z tego co widzę od 2006 roku) i nie mogłem się tak zarejestrować.

Strony: 1 [2]