Czerwiec 16, 2019, 09:27:57 pm
Strony: [1] 2 3 ... 10
 1 
 dnia: Czerwiec 15, 2019, 01:03:11 am 
Zaczęty przez Kapitan Shinobi - Ostatnia wiadomość wysłana przez pretorianstalker
Historia tego forum zaczyna się od bana. :D Jasne, że bywało... ;)

A dla Ciebie śmieszny trik - jak trafisz jakiegoś wymiatacza i będzie grał białymi, to odpal sobie w drugim oknie jakieś szach vs komputer i graj białymi - rób jego ruchy, a ruchy kompa powtarzaj u siebie (poziom oczywiście arcytrudny). ;) Rozwalisz 99% przeciwników. ;)

 2 
 dnia: Czerwiec 14, 2019, 10:34:47 pm 
Zaczęty przez Kapitan Shinobi - Ostatnia wiadomość wysłana przez Kapitan Shinobi
Od pewnego czasu gram sobie przez neta w szachy, na lichess.org. Mam powiedzmy kilka tys. partii (mój poziom to ok średni - 1400-1500). Tyle tytułem wstępu.

Wczoraj zagrałem 3 partie z graczem "x". Koleś w rankingu (te są widoczne więc wiadomo z kim się gra) - ponad 1900.
czyli mniej więcej Górnik Zabrze - Valencia. Ale co tam, zawsze robię gry i czekam kto się podłączy. Jak nawet jest gościu sporo mocniejszy, to najwyżej przegram.
Ale kolo zamiast grać normalnie, jak tylko uzyskał przewagę, zaczął spamować czat: "looser" i takie tam. Nawet coś wrzucił z tłumacza po polsku (nie ukrywam pochodzenia, na lichessie). I tak przez 3 gry.
Żeby była jasność - gościu świadomie podłączył się do mojej gry, czyli wiedział z jakim graczem (w sensie poziomu będzie grał) - tylko po to, żeby "sklepać mi miche" i sobie pobluzgać na czacie. 

Normalnie bym go olał, ale coś mnie tchnęło, i myślę sobie - a sprawdzę czy można gościa zaraportować. No i można, jest zakładka, wszystko ładnie opisane - No więc skrobnąłem łamaną angielszczyzną co mi leży na wątrobie, załączyłem partie (tego wymagali jako dowodu) i - poszło w świat.

Dziś włączam lichess, a tam wisi powiadomienie. Coś takiego typu "someone you reported is banned" czy w tym stylu, czyli że koleś dostał bana (a na pewno to ten, bo nikogo innego nie zgłaszałem).

Puenta - jestem w szoku, szybkością reakcji i rezultatem (o ile faktycznie gość dostał bana), oczywiście w pozytywnym szoku.
Pytanko - czy spotkaliście się z czymś takim tutaj, w sensie czy zdarzyło się na forum DT, żeby kogoś trzeba było zbanować bo sobie wziął za cel obrażanie ludzi? Chociaż pewnie nie, bo różnica skali. DT - grupa zapaleńców pasjonatów, szachy - dziesiątki tysięcy ludzi z całego świata (w tym pewnie i paru frustratów, którzy leczą swoje kompleksy szachami, bo akurat tu im "bozia" obrodziła talentem). 

 

 3 
 dnia: Czerwiec 14, 2019, 09:54:14 am 
Zaczęty przez Lechu - Ostatnia wiadomość wysłana przez Snake PL_issken
Koszt Powiewu w stosunku do jego efektu to kpina. No ale dobra, zostawiamy, jak było. Deal with it.

 4 
 dnia: Czerwiec 13, 2019, 10:33:10 pm 
Zaczęty przez Lechu - Ostatnia wiadomość wysłana przez Kapitan Shinobi
Zgadzam się z Pretorem. Raz, że any time, dwa, że może wyczyścić kilka rąk, trzy że Sztuka.
Każdy (lub prawie każdy) gra na 5 Zakłóceń (no bo jak inaczej?), a kto zapycha talię 5x Nieudanymi Czarami?
Puenta - wybieg zawsze łatwiej zablokować (inaczej mówiąc, rzucając Wybieg ponosisz większe ryzyko bloku, a w razie czego, masz turę do tyłu). Powiew - nawet "bloknięty" to tylko xA straty.

Zresztą krótka piłka panowie. Graliście w 4. Proste pytanko - ile mieliście w sumie zakłóceń? Strzelam że ok 20. A ile Nieudanych czarów?
Powiew jest przepakowany jak rzadko która karta (nawet na standardy DT). Powinien być co najmniej dwa razy droższy. Coś typu "rzuć za akcję (albo i więcej akcji), płać 2A za kartę (albo i 3A)". I tak rzucają to keeperzy lub miśki z Mishimy, którzy płacą 1/2 ceny.

Trochę nam się offtop zrobił ;) 

 5 
 dnia: Czerwiec 13, 2019, 08:56:42 pm 
Zaczęty przez Lechu - Ostatnia wiadomość wysłana przez pretorianstalker
Powiew zdecydowanie nr 1. To anytime. Powoduje to, że jest o wiele mocniejszy. Rzucasz komuś po dobraniu i gość traci turę, a potem masz turę gdzie wiesz, że możesz robić co chcesz. Z innymi kartami tak wesoło nie jest. :)

 6 
 dnia: Czerwiec 13, 2019, 06:46:28 pm 
Zaczęty przez Lechu - Ostatnia wiadomość wysłana przez Marcino
Myślę że obie karty są powiedzmy że równoważne. Powiew czyści wszystkie karty ale musisz mieć woja który go zagra.
Na Wybieg tracisz 3 akcję ale zagrywasz go niezależnie od tego co masz na stole. Wszystko ma swoje plusy i minusy

 7 
 dnia: Czerwiec 12, 2019, 10:27:10 pm 
Zaczęty przez Lechu - Ostatnia wiadomość wysłana przez Kapitan Shinobi
Co prawda mnie to nie dotyczy, ale pozwolę sobie na wypowiedź w tej kwestii.
Popieram zdanie Skoqa - 1 karta typu discard na talię.
Uważam, że nie psuje ona gry bardziej niż taka przenośna mina, która pozwala zabić każdego każdym. W normalnej sytuacji (nawiążę do końcówki jednej z waszych gier, gdzie Szeryf w T32 obsadzony był Komendantami) trzeba by najpierw mozolnie zdjąć dowódców (żeby koks stracił +10), a dopiero potem jego. Tak wchodzi do gry jakikolwiek leszcz i łoi z Przenośnej za 26 PZ.

Z drugiej strony discard discardowi nie równy. Powiew akurat jest bardzo silny bo wystarczy parę (naście) A by zczyścić ręce wszystkim w grze, a wchodzi w dowolnej za free. Taki Wybieg wymaga 3 akcji, czyli całej tury, albo poświęcenia jednej Inspiracji, a zadziała tylko na 1 gracza. W grze z 3 może to Ci nic nie dać.

Także gdyby zbanować Powiew, a zostawić pozostałe "wybiegi" discardowe, to szat bym za nim nie rozdzierał. Ale to tylko takie moje przemyślenia ;).
PS Burza Chaosu też jest za tania, ją też bym zbanował.

 8 
 dnia: Czerwiec 12, 2019, 08:30:31 pm 
Zaczęty przez Lechu - Ostatnia wiadomość wysłana przez Skoq
No właśnie po to, żeby nawet discard gry nie psuł było to minimum 100 kart i sporo odbanowanych mocnych kart... Jak teraz zaczniemy zmieniać - to dojdziemy do tego co zazwyczaj na turniejach było - dużo ograniczeń, ban na discard i 60 kart... :( Ja jestem za pozostawieniem 1 discardu  - ale też tego minimum 100 kart.

 9 
 dnia: Czerwiec 12, 2019, 05:06:07 pm 
Zaczęty przez Lechu - Ostatnia wiadomość wysłana przez Snake PL_issken
A może byśmy zbanowali karty discardu? Wysysają przyjemność z gry jak żadne inne. Przed każdą da się obronić, ale nie przypominam sobie, żeby w trakcie ostatnich gier komuś to się udało.

 10 
 dnia: Czerwiec 11, 2019, 10:44:14 pm 
Zaczęty przez Lechu - Ostatnia wiadomość wysłana przez Kapitan Shinobi
Jak zwykle "english verszion" lepiej oddaje sens (i działanie) karty. Dzięki.

Strony: [1] 2 3 ... 10