Marca 29, 2024, 03:10:55 am
Strony: [1] 2 3 ... 8   Do dołu

Autor Wątek: Harrycon - Częstochowa, 10-11 I 2009  (Przeczytany 25729 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

harry

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Harrycon - Częstochowa, 10-11 I 2009
« dnia: Listopada 25, 2008, 12:05:40 am »

Chciałbym oficjalnie i ostatecznie potwierdzić, iż rodzący się od kilku miesięcy w wielkich bólach turniej w Częstochowie odbędzie się 10-11.I.2009r.
Czyli mówiąc prościej z soboty na niedzielę, planowana godzina rozpoczęcia to 15:00.

Jeśli chodzi o miejsce to jest to redakcja Regionalnego Tygodnika 7dni mieszcząca się na ulicy Nowowiejskiego 6 lok. 16(choć tak naprawde to cały budynek jest nasz ;D) Mieści się on 5-15 minut drogi na piechotę od pkp/pks, możliwy odbiór osobisty przez kogoś z ekipy Częstochowskiej.

Jeśli chodzi chodzi o koszta to poza biletem do Cze-wy to z racji udostępnienia budynku jest to 10zł.
Co do samych warunków do grania to:
-będzie miejsce do grania(znaczy ławki/biurka i krzesełka)
-budynek jest zamykany o 13 w sobote a otwierany o 7 w poniedziałek, więc czas nas nie ogranicza (jedyny możliwy gość to brygada antyterrorystyczna jeżeli moja rodzicielka zapomni wspomnieć właścicielowi o naszej obecności ;))
-toaleta
-prąd
-czajnik elektryczny
-miejsce do spania

Problematyczną sprawą jest natomiast draft...
Jeśli jest ktoś kto ma na niego stuff to chętnie przyjmę jakieś propozycje. Jeśli nic się nie znajdzie to sam spróbuje coś skombinować ale finał może być mroczny....
Niestety dysponuje tylko mortem FR (2zł) i to w sumie by było na tyle może się jakieś podstawki uda jeszcze załatwić...


Zasady:(Pożyczyłem je od Nekro mam nadzieje że nie masz mi za złe, ale wydały mi się najlepiej spisane)
1. Zdobywanie punktów
Za zwycięstwo 3 punkty.
Nie przewiduje remisu tzn. w sytuacji PATOWEJ czyli gdy obydwaj gracze są zabezpieczeni przed atakiem a nie mają środków na zdobycie pkt. ZW i kart do dobrania wygrywa ten który ma ich więcej. "Wygrywający" może zażądać od orga aby ten potwierdził możliwość wygrania przez "przegrywającego" jeśli czas gry będzie się przedłużał. Zdobytych małych pkt. przez wygranego nie "podkręca" się do 40.
W przypadku zdobycia tej samej liczby dużych pkt. przez co najmniej dwóch graczy wychodzących z grupy liczymy małe pkt. zdobyte na wszystkich graczach. W przypadku takiej samej liczby pkt. zdobytych na graczach rozpatruje się wynik bezpośredniego pojedynku.
W przypadku gdy oboje gracze zdobywają naraz powyżej 40 pkt. ZW wygrywa ten kto zdobył ich więcej. W przypadku gdy obydwaj zdobędą np. po 43 pkt. ZW grają dalej aż do zdobycia przez jednego z nich przewagi w pkt. ZW.
Gra zatrzymuje się w momencie w którym jeden z graczy uzyska 40 pkt. ZW lub przekroczy tą liczbę jednorazowo. Jeśli pozostały mu dodatkowe ataki za karty specjalne, umiejętności wojowników, zdolności ekwipunku czy inne to nie są one już brane pod uwagę.
2. Obowiązują STR - http://www.doomtrooper.pl/smf/index.php?topic=161.0
plus erraty
3. Dodatkowo:
a) karty ograniczone do 1 sztuki na całą kolekcję:
- Trening
- Całkowite zaćmienie
- Owca na rzeź
-Częściowe Przejęcie Kontroli
-Przenośna Mina
-Błąd Nawigacyjny
-Pojmany
-Booby Trap
b) karty całkowicie zakazane:
- Wyspiarz Grinder
- Throwing It All Away

4. Wszelcy nie walczący nie chronią gracza przed atakiem.
5. Herold/Untouchable chroni przed Repudiate.
6. Dziwnych zasad na temat pojazdów nie stosujemy tzn. odrzucenie pojazdu nie powoduje rany, a Tchórzostwo nie powoduje ukrycia i wyjścia z Pojazdu.
7. Nie gramy na zasadę ograniczającą takie samo umocnienie do 1 sztuki (wyjątek miasta i cytadele oraz karty na których pisze że można mieć jedno w grze oraz Archiwa Bractwa).
8. Karty  promocyjne są całkowicie zakazane.
9. Palenie kart zakazane tzn. zagranie karty bez celu uznajemy za palenie (nawet jeśli pisze : "zagraj w dowolnej)  - proste. Przykład: w grze nie ma żadnych fabryk, kompleksów oraz modernizacji fabryk a ktoś zagrywa strategiczne bombardowanie - PALENIE
10. Gramy na przenoszenie się zdolności - Heretycka Diana może leczyć Legionistów, Legioniści mogą korzystać z Uleczenia Obrażeń i Przywołań itp.
11. Co do punktów rankingowych – jeśli ktoś wymięknie w trakcie, otrzyma najmniejszą możliwą liczbę punktów czyli jeden, jeśli wymięknie więcej osób to wg kolejności wymiękania (w sensie ilości rozegranych pojedynków). Co oznacza, że jeśli ktoś zrezygnuje przed rozegraniem wszystkich swoich pojedynków w grupie to nawet osoba, która przegrała wszystkie pojedynki dostanie więcej punktów od nich.
Walkowery w ćwierćfinałach i wyżej dają najniższą pozycję z pucharu czyli ósmą w przypadku walkowera w ćwierćfinale, czwartą w półfinale. Przegrani ćwierćfinaliści zajmą miejsca od 5tego do 8ego - ich pozycja względem siebie będzie zależeć tylko od punktów w ćwierfinale; nie będą brane pod uwagę punkty z grup.
Puchar będzie wyglądał tak:
Grupa A:      ćwierćfinały:
A1                  A1 vs 4B
A2
A3                  A3 vs 2B
A4
Grupa B:
B1                 B1 vs 4A
B2
B3                 B3 vs A2
B4
...po to aby A1 z A2 oraz B1 z B2 mogli się spotkać dopiero w finale.
12. Z racji, iż ranking jest jak rozumiem zerowany, wiec grupy będą losowe. Nie przewiduje ponownych losowań z jakichkolwiek powodów. Jeśli np. cała Częstochowa trafi do jednej grupy czy losowo stworzy się naprawdę hardcore’owa grupa śmierci to trudno, gramy jak wypadnie.

P.S.
Info, dla osób planujących się pojawić samochodem. Wokoło redakcji jest dużo miejsca do parkowania w sobotę i niedzielę są one bezpłatne.

Jeśli chodzi o same przyjazdy na turniej, mianowicie jest jeden problem czy też niedogodność. Jak kilkakrotnie podkreślałem budynek jest zamykany w sobote o 13 (od tej godziny będę tam urzędował) i ZAMKNIĘTY MUSI POZOSTAĆ. Zatem jak ktoś będzie na miejscu proszę o kontakt, schodzę i otwieram nic strasznego ;D


Na chwilę obecną uczestnicy to:
-ja
-Qlig
-Młody
-Łapson
-Wąski
-Dylu
-Zimoli
-Skoq
-Muleq
-Lechu
-Troublestarter
-Nekro
-Atticus(?)
-Bulielmo(50%)
-Roboraczek
-Diablerist
-MiSiO
-Pretorianstalker

Proszę o dalsze deklaracje

Wszystkie informacje będę podawał w tym poście...    
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2009, 10:35:15 pm wysłana przez Nekro »
Zapisane

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: Harrycon w Częstochowie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 25, 2008, 12:35:26 am »

Mi lokalizacja pasuje raczej, no jakoś tam dojadę... :D
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Harrycon w Częstochowie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 25, 2008, 12:39:41 am »

17 to jest czwartek wiec napewno kilka osób odpada
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Harrycon w Częstochowie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 25, 2008, 04:12:54 am »

Hehe, jest czwarta rano, a jestem bardziej rześki niż ty 3h temu ;) W 2009 jest to sobota. A nazwa lepiej brzmi Harkon albo nawet Harshkon (Srogi-kon) ^^
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Harrycon w Częstochowie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 25, 2008, 09:15:27 am »

Ehh jak dla mnie to tylko 10 i 31 I 2009 pasują - zwłaszcza 31....  :-\
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Wąski

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Harrycon w Częstochowie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 25, 2008, 11:08:14 am »

No nie będę narzekał, lokalizacja w sumie bardzo dobra xD I zajebiście by było jakby na ten turniej zawitała rekordowa ilość osób - tak ponad 20, no chyba że taka sytuacja miała już miejsce to może być ponad 30 ;P A gdzie Ty Harry w końcu chcesz organizować ten turniej?
Zapisane
...gdy napletek jest tak długi i WĄSKI, że naciągając go na żołądź prącia, nie można odsłonić cewki moczowej.

harry

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Harrycon w Częstochowie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 07, 2008, 10:39:16 pm »

został ostatecznie wybrany termin turnieju w Cze-wie z racji że tylko skoq się wypowiedział co do terminu a ekipie z zainteresowanego miasta pasuje każdy dostosowałem sie do skoqa
zmodyfikowałem pierwszego posta
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2008, 11:19:00 pm wysłana przez harry »
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Harrycon w Częstochowie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 07, 2008, 11:18:51 pm »

Aaaa dziękować Harry, dziękować ;D Naprawdę inne terminy w styczniu dla mnie odpadają - miło, bo będę mógł uczestniczyć. Co do draftowego problemu - Górny Śląsk (Pret i spółka) oraz Troublestarter powinni coś na to zaradzić ;)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Harrycon w Częstochowie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 08, 2008, 03:13:20 pm »

No ja niestety nie mogę się na razie zadeklarować - oczywiście chętnie bym się pojawił ale muszę powoli zbierać się do pisania pracy. Jak się źle poukłada z czasem to może być kiepsko. Mam nadzieję, ze da radę ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Ris

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 40
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Harrycon w Częstochowie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 08, 2008, 05:41:20 pm »

Mi lokalizacja pasuje... tak mniej więcej... chociaż zawsze mam problem z tymi naszymi ulicami ^^ chociaż na Nowowiejska trudno jest nie trafić ; P
Zapisane
~Młody  ; d

harry

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Harrycon w Częstochowie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 10, 2008, 01:10:16 pm »

dodałem zasady, czekam na jakieś komentarze co do nich...
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Harrycon w Częstochowie
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 10, 2008, 03:48:51 pm »

Wszystko spoko, ale o co biega z Przenośną Miną?
Zapisane

harry

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Harrycon w Częstochowie
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 10, 2008, 04:27:56 pm »

po pierwsze decki na przenośnej minie to standard - standaryzacji mówimy NIE! ;D, a poza tym chodzi o różnorodność talii ( dlatego też nie rozpędzałem się w banowaniu) i co chyba najważniejsze miło byłoby choć raz nie zaczynać składania talii od pytania "jak zapobiec przenośnej minie?"
Zapisane

Kati

  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
Odp: Harrycon w Częstochowie
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 10, 2008, 05:59:56 pm »

hmm pociagi do czestochowy mamy bardzo uroczo albo o 12,29 jestesmy na czestochowie osobowej (?) albo o 16,20  na czestochowa stradom                  ja tylko czysto teoretyzuje nt przyjazdu  8)
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Harrycon w Częstochowie
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 10, 2008, 06:13:14 pm »

Zakłócenia Łączności to więcej niż standard ;) Jak ktoś będzie chciał zagrać na Miny to i tak zostają mu Neuralne i Death Maze'y, więc nie widzę sensu w banowaniu Miny. Ja mam spore doświadczenie w turniejach i rzadko sobie to pytanie zadawałem. Jak się bałem jakichś Min z Dowodem to grałem bolkami o niskiej V. Jeden Wiek Katastrof potrafi zdecydować o zwycięstwie przeciw taliom z ekwipunkiem (moje Czaszki np.). I vice versa w Raciborzu 2007 Jasieq rozwalił mnie w finale właśnie Wiekiem Katastrof - próbowałem nawiązać walkę Lutami, ale nie miałem szans :P
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2008, 06:18:24 pm wysłana przez Diablerist »
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 8   Do góry