Kwietnia 30, 2024, 03:22:17 am
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8   Do dołu

Autor Wątek: Harrycon - Częstochowa, 10-11 I 2009  (Przeczytany 25920 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: Harrycon w Częstochowie
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 10, 2008, 08:07:50 pm »

tak, kati

nasz główny dworzec to "częstochowa osobowa" :D, smiesznie nie?
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Harrycon w Częstochowie
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 11, 2008, 11:18:42 am »

No ja też szczerze nie rozumiem ograniczania miny (Harry odbanuj ją, proszę) .... już lepiej ogranicz Booby Trap - o wiele gorsze jest granie na booby+śmiertelna niż na miny - przy booby nawet nie masz szans na wystawienie woja, a mina to element walki - bez niej i tak masz granaty z Apoc, czy jak wspomniał Diablerist Death Maze - więc jak ktoś się uprze to i tak będzie korzystał z efektów mino-podobnych.. Jestem zdecydowanie przeciw ograniczaniu min, a proponuję ograniczenie Booby Trap ;)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Harrycon w Częstochowie
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 11, 2008, 01:15:43 pm »

A mi podoba się taka zasada. Z miłą chęcią zobaczę jak działają teraz niektóre talie bez min :P No i jeszcze zobaczyć jak ktoś ciacha Death Maz-ami - BEZCENNE :D A co do neurali to zawsze można  z nimi jeszcze popróbować pokombinować (wystawienie neurala nie oznacza zawsze najgorszego jak w przypadku przenośnej, zresztą zawsze po użyciu są anihilowane).
Zresztą od zawsze uważałem iż w przenośnych nie ma żadnej finezji a nazywanie tego walką to już dla mnie gruba przesada ;)
Zapisane

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: Harrycon w Częstochowie
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 11, 2008, 02:32:20 pm »

chcialbym zauwazyc, ze mina nie jest zakazana tylko czesciowo zakazana,
wydaje mi sie, ze to dlatego coby kazdy wychodzacy wojownik nie mial miny po soba odrazu.

popieram Necko (znowu)

1. Mina to wyrok !
2. Death Maze ..... to trzeba jeszcze przezyc walke :D
3. Granat Neralny ..... to trzeba jeszcze nie przezyc walki :P

poza tym i death maze i granat daje przeciwnikowi chocby szanse obrony (po namysle, hasty, ...)
a z mina to ciul zadeklarowal atak to po sprawie...

i tak ja to widze ludziki :-)
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Harrycon w Częstochowie
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 11, 2008, 04:08:17 pm »

Ja równiez zdecydowanie popieram ograniczenie min. Poszedłbym nawet krok dalej i ograniczył równiez wszytskie inne karty minopochodne typu Granaty neuralne i Death mazy. Moze wtedy Saper na widok Łowcy z Kosa jednak nie bedzie tak kozaczył jak osotnio ;) Do kart częściowo zakazanych dopisałbym równiez jak słusznie zauwazył Skoqu Boby trapa. Ponadto jeden atak w puste tak jak to było ostatnio w Lublinie tez mi przypadł do gustu.   
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Harrycon w Częstochowie
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 11, 2008, 06:22:59 pm »

Dziwni jesteście :) Nigdy nie miałem tak, że widzę Miny i myślę "to ch... - nie mam szans, mogę zbierać zabawki". Takie myśli mam czasem jak widzę discard, stado Lutów ewentualnie Wiek Katastrof (jak zużyłem Wykrycia Agentów). Jak talia nie przewiduje Min u przeciwnika to jest po prostu słaba. Na tej zasadzie można by banować Czaszki albo Ważki.

Nie będę się upierał przy swoim, bo każde zasady da się wykorzystać na swoją korzyść :P, ale mam wrażenie, że to objawy jakiejś lokalne fobii. A poza tym wszystko co popiera Nekro jest złe ;)
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Harrycon w Częstochowie
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 11, 2008, 06:46:30 pm »

Wydaje mi sie ze tu nie chodzi o jakas fobie tylko o doprowadzenie wreszcie do walki na gołe pięsci;D. Wiek katastrof nie pomaga jak samemu chce sie walczyc ekwipunkiem. Dodatkowy porblem z mina polega na tym ze po jej uzyciu walka natychmiast sie konczy i chocbym miał na rece jakies przeszkadzajki to i tak nie wiele one pomoga bo agresor ma pierwszenstwo zagrania karty. Szczerze powiedziwaszy sam miałem zamiar zbanowac mine gdybym kiedys był organizatorem turnieju.
Co do Discardu tez bym go zbanował ale wydaje mi sie ze w Lublinie Skoqu najlepiej wykazał jaka talia wtedy najlepiej sie sprawdza. Dlatego zeby nie robic powtórki z rozrywki nie namawiam do jego banowania.
Po raz kolejny zreszta chciałem zauwazyc ze poziom kazdego Turnieju jest naprawde bardzo wysoki. Od kiedy pamietam nie zdarzyło sie chyba jeszce zeby jacys Gracze mieli takie same talie! Jeszce kiedy na Turnieje jeżdziało góra 10 Graczy to było to w miare zrozumiałe. Ale teraz gdy regularnie jest nas minimum 16 jest to naprawde niezły wynik świadczacy o ogromnej róznorodności i pomysłowości!   
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Harrycon w Częstochowie
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 11, 2008, 06:54:05 pm »

Nie da się doprowadzić całkowicie do walki, bo jak się zbanuje różne karty to będą latać same Kritany z Kulą Plagiatujące Pomioty Ilian ... jak u Czechów :D
Zapisane

Atticus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
Odp: Harrycon w Częstochowie
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 11, 2008, 10:02:32 pm »

Jak chcesz walki na pięści to zamiast banować wszystkich kart można wyjść na zewnatrz i popiąstkować :P

Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Harrycon w Częstochowie
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 12, 2008, 12:08:57 am »

Ehh nadal nie rozumiem tego ograniczenia min.... ale ok - org zrobi jak zechce. Natomiast chciałbym powtórzyć postulat ograniczenia booby trap - ta karta to dopiero ogranicza walkę na turnieju przecież - mina to przy booby jest mały pikuś moim zdaniem. A tak w ogóle - fajnie się grało z jednym atakiem w puchę w Lublinie - wolniej - ale nie było talii typu "atakuję 12 razy w puchę"... ;)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Harrycon w Częstochowie
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 12, 2008, 08:34:24 am »

No co jest panowie, nikt się więcej nie deklaruje? Podobno miało być to takie dobre miejsce.
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Harrycon w Częstochowie
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 12, 2008, 09:56:41 am »

No właśnie - ja też się dziwię brakiem deklaracji - Panowie - dyskusja o zasadach swoją drogą - ale określcie się... w sumie i Radom i Brzeg i Górny Śląsk i Żyrardów ( ;D ) mają nie w sumie hardcorowo daleko (tylko JG ma dalej - przykro mi Diabler / Fungus) - określmy się chociaż w % ;) A może gracze z Wawy (Gothik, Jerry i inni?) i 3-city (Atticus, Lord Nozaki) nawet się skuszą? Tak czy owak wyraźcie się w tej kwestii.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2008, 11:53:32 am wysłana przez Skoq »
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

harry

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Harrycon w Częstochowie
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 12, 2008, 10:45:05 am »

Miałem napisać coś już wczoraj ale jak nam korki strzeliły to w całym pionie prądu nie było ;D

Myślałem o tym co pisał Skoq i faktycznie booby trap zasili dział kart częściowo zakazanych

Jeśli chodzi o deklaracje to rzeczywiście inaczej trochę to sobie wyobrażałem ale jęczał nie będę po prostu czekam i czekam...
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Harrycon w Częstochowie
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 12, 2008, 02:57:07 pm »

Czyżby jakas propozycja Atti...  :D
Nie wiem czy zauwazyliście ale banowanie kart ma wbrew pozorom bardzo pozytywne skutki. Zmusza do wiekszego myslenie i kombinowania. Nie sadze zeby Skoqu odwazył sie zrobic talie na Łasce i Saperach gdyby nie zbanowanie Discardu. Kto wie co przyjdzie komus do głowy przy zbanowaniu min. Oczywiście przesadne zakazywanie kart tez do niczego dobrego nie doporowadzi ale po to sa miedzy innymi Turnieje zeby sie uczyc na błędach i udoskonalac nasze pojedynki. Bez wprowadzania żadnych zmian każda karcinaka nawet tak dynamiczna jak Doom po pewnym czasie moze sie znudzic.
Ciesze sie ze Boby Trap został ograniczony. Harry zastanów sie jeszce na tym atakiem w puste bo mi tez przypadł do gustu 1 raz na ture ;)
Co do deklaracji na 90% mozna mnie liczyc.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: Harrycon w Częstochowie
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 12, 2008, 08:40:17 pm »

i kolejna trafiona decyzja harrego, talie na booby trap'ach to nuda,
a smiertelna rana bez booby'iego juz takiego szalu nie zrobi

skoro lapson tak ponagla, to dobrze deklaruje sie :)
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8   Do góry