Kwietnia 25, 2024, 11:36:23 pm
Strony: 1 [2] 3 4 ... 15   Do dołu

Autor Wątek: MGW - Zabrze, 28 III 2009  (Przeczytany 44735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Zabrzu - marzec 2009
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 06, 2009, 07:11:50 pm »

POMOŻEMY!  ;) Pierwsze sugestie padły (co do kształtu posta mówiącego o zasadach i co do listy kart zakazanych / ograniczonych) - zastosuj się do nich i będziemy kontynuować dyskusję.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Born_stubborN

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 101
  • Hindenburg sQuadron
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Zabrzu - marzec 2009
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 06, 2009, 07:16:33 pm »

Ok. Zastosuję się do wskazówek.

Zapisane
Es ist nicht Deine Schuld, dass die Welt ist, wie sie ist. Es wär nur Deine Schuld, wenn Sie so bleibt!

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Zabrzu - marzec 2009
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 06, 2009, 08:16:31 pm »

Sugestie:

1) Z tego, co mi się wydaję często dodajemy Eliminację do listy kart anihilowanych po zagraniu, można się nad tym zastanowić.
2) Throwing It All Away, hmm nigdy nie byłem na turnieju, na którym ta karta była dozwolona, ciekaw jestem jak to będzie jeśli tak zostanie.
3) Ucieczka to jedna z moich ulubionych kart, ale nie gniewam się :P :D :D
4) 5x Całkowite Zaćmienie, ... czy czas turnieju to 3 dni ?

Z niecierpliwością czekam na więcej konkretów co do samych zasad.

Myślę, że jeśli nie wydarzy się żaden kataklizm, to możesz na 95% liczyć na mnie i na Młodego na turnieju.
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

Born_stubborN

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 101
  • Hindenburg sQuadron
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Zabrzu - marzec 2009
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 07, 2009, 10:24:58 pm »

Więc lecimy:

Karty:
"obowiązują listy kart O / A / Z z STR" - zgodnie z sugestią.
Reszta tak jak na Harryconie:

a)   karty ograniczone do 1 sztuki na całą kolekcję:
- Trening
- Całkowite zaćmienie
- Owca na rzeź
-Częściowe Przejęcie Kontroli
-Przenośna Mina
-Błąd Nawigacyjny
-Pojmany
-Booby Trap

b)   b) karty całkowicie zakazane:
- Wyspiarz Grinder
- Throwing It All Away

Co do Ucieczki, to ja jestem absolutnym zwolennikiem ograniczenia do 1. Dzięki temu może w taliach pojawią się tak "zapomniane" karty jak np. Ucieczka! (z wykrzyknikiem).
Więc: Ucieczka – do 1 szt. na kolekcję


Zasady:

1.   Zasady zgodne z STR (http://www.doomtrooper.pl/smf/index.php?topic=161.0)
2.   Jak zawsze obowiązuje pisemne dostarczenie listy kart
3.   Protektory dozwolone, jeśli nie znaczone
4.   Zakaz palenia kart
5.   Zasada jednego umocnienia
6.   Herold/Unt chroni przed Repudiate
7.   Bez “dziwnych” zasad ws. pojazdów

Mechanika turnieju:

1.   Gra toczy się w dwóch grupach, każdy z każdym, bez rewanżów
2.   Gra toczy się do 40 PZ.
3.   Jeżeli obydwu graczy zdobywa powyżej 40 PZ, gra się do 3 PZ Przewagi.
4.   W przypadku zdobycia lub przekroczenia granicy 40 PZ przez jednego gracza, gra się kończy – nie liczy się dodatkowych ataków wynikających z kart specjalnych, zdolności lub ekwipunku
5.   Zwycięstwo w pojedynku – 3 pkt; Zwycięstwo w pojedynku w dopiero po uzyskaniu 3 PZ przewagi – 2 pkt; przegrana dopiero w przewadze – 1 pkt; przegrana bez przewagi – 0 pkt
6.   W przypadku remisu „dużych punktów”, podlicza się małe punkty.
7.   Finały w systemie pucharowym – Pierwszy z gr A z Czwartym z gr B itd.


Kwestia do dogadania:
-   całkowite przenoszenie zdolności – np. Sztandarowy z dodatkową przynależnością Capitolu dodaje +2 do P zarówno Capitolowi, jak i Imperialowi (jeżeli nie stracił swej pierwszej przynależności).
-   Są jakieś propozycje co do ograniczenia Luterańskiego wiernego?


I na sam koniec trochę info o miejscu rozgrywek:

-   start 28 III (sobota)
-   do dyspozycji graczy: czajniki, miseczki, sztućce (do zupek chińskich), ciasteczka i herbata. W zanadrzu także lodówka :D
-   Do dyspozycji graczy parking strzeżony
-   Budynek jest strzeżony, dostępny całą noc
Ponieważ turniej będzie odbywał się w ramach większej imprezy, mogą towarzyszyć niedogodności typu kamery, prasa, widzowie. Ale dla takich sportowców jak Wy to chyba in plus

Jeżeli coś w zasadach nie gra, to oczywiście czekam na propozycje. Nie muszę po raz kolejny mówić, że to nasz pierwszy turniej i pierwsze zasady :)

PS. Wiem ,że w kwestii zdobywania "dużych" punktów trochę udziwniłem. Więc w tym względzie szczególnie czekam na sugestie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2009, 12:25:33 pm wysłana przez Born_stubborN »
Zapisane
Es ist nicht Deine Schuld, dass die Welt ist, wie sie ist. Es wär nur Deine Schuld, wenn Sie so bleibt!

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Zabrzu - marzec 2009
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 07, 2009, 11:27:39 pm »

Wydaje mi się, że w kwestii dużych punktów sprawa jest fajnie rozwiązana.
Co do luterańskich wiernych to mi nie przeszkadzają za bardzo, a i sam chętnie z nich korzystam :D

Niepokoi jednak mnie to:
"Zasada korzystania z jednego umocnienia podczas walki" - czy to znaczy, że mogę mięć na raz na stole 5x Archiwa Bractwa? A jak z innymi umocnieniami np. Obóz Szkoleniowy? Czy mogą być w grze na raz u jednego gracza 2 kopie tej karty?

ps. dla jasności proponowałbym zamieszczanie info o turnieju (także zasad, listy uczestników, ...) poprzez modyfikowanie pierwszego posta, wydaje mi się, że będzie o wiele czytelniej :-)
dla przykładu Harrycon/Niucon.
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Zabrzu - marzec 2009
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 08, 2009, 01:17:50 am »

Czyli mam rozumieć iż discard ręki jest dozwolony?
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Zabrzu - marzec 2009
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 08, 2009, 09:09:46 am »

A moze by jeszce jeden atak na ture?
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Zabrzu - marzec 2009
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 08, 2009, 12:16:41 pm »

Discard bym zostawił, kilka ataków możliwych też - nie będzie się turniej zbytnio przedłużał... Natomiast nie rozumiem czemu ma służyć to:
"Zasada korzystania z jednego umocnienia podczas walki" - może nie zrozumiałeś Born_Stubborn - tak naprawdę chodzi o ograniczenie ilości takich samych umocnień u jednego gracza (poza wyjątkami, które są opisane na samych kartach - np Kompleks Przemysłowy), żeby nie było 3x Archiw Bractwa w grze u jednego gracza jednocześnie - może to popraw? (Twoje sformułowanie jest dość dziwne - nie mógłbym włożyć w czasie walki karty do Archiw, gdyby mój wojownik miał +2 do P za miasto w grze? ::) ). Kolejna sprawa - "Jak zawsze obowiązuje pisemne dostarczenie listy kart" - pierwsze słysze o czymś takim na naszych turniejach... :D  - można sobie darować - ufamy, że nikt nie włoży do talii 7x zakłóceń łączności ;D. Kolejne - ok, Ucieczka może sobie byc ograniczona, natomiast nadal nie mogę zrozumieć tego ograniczenia Przenośnej Miny - choć jesli Ucieczka ma byc ograniczona, to niech lepiej i Mina zostanie ograniczona ;) Luterańskiego Wiernego bym zostawił dozwolone 5 szt. Co do przenoszenia zdolności - tu chodzi o przenoszenie pomiędzy DT a Legionistami, gdy DT stanie się heretykiem np - rzucanie sztuki "Uleczenie Obrażeń" na Legionistów przez Crenshawa który ma Odwiedziny Ciemności - to bym zostawił, ale już nie przenoszenie pomiędzy korporacjami - trzymajmy sie zapisów na kartach w miarę możliwości.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Born_stubborN

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 101
  • Hindenburg sQuadron
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Zabrzu - marzec 2009
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 08, 2009, 12:27:39 pm »

Z umocnieniami mój błąd - miało być podczas gry - pozajączkowało mi się.

Co do luterańskich wiernych ja również bym zostawił x 5.

Jeżeli tylko uda się z Waszą pomocą ustalić już zasady na 100%, wówczas będę edytował pierwszego posta. Póki co chciałem najpierw porozwiązywać wątpliwości (które są i chyba jeszcze będą) - a potem będzie "Modyfikuj".

Natomiast co do sformułowania "jak zawsze" - ostatni turniej, na jakim byłem, to jeszcze podstawówki nie skończyłem. A teraz kończę studia, więc nie wiem, jak w praktyce to wygląda. Wówczas spis był potrzebny. W STR też jest o tym mowa - więc się zasugerowałem.

I jeszcze przenoszenie zdolności - to jest moim zdaniem kwestia najbardziej do dogadania. Więc jak najbardziej licze na Wasze sugestie i już notuję, że jedna jest negatywna.
Patrząc na talie turniejowe to i tak mało kto stosuje łączenie korporacji, więc to nie problem. A może by kogoś zachęciło do kombinowania. Ale ja się nieznam, młody jestem i głupi... czekam na dalsze uwagi, czego mam nadzieję, że nie macie mi za złe.

« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2009, 12:32:45 pm wysłana przez Born_stubborN »
Zapisane
Es ist nicht Deine Schuld, dass die Welt ist, wie sie ist. Es wär nur Deine Schuld, wenn Sie so bleibt!

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Zabrzu - marzec 2009
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 08, 2009, 12:46:02 pm »

A ja bym wciąz optował za jednym atakiem na ture. W Lublinie zagralismy hardcorowo 1 atak i zakaz Discardu. U Harrego znowu i Discarad i ataki do woli. Może tym razem pojdziemy na kompromis? Discard z jednym atakiem w puste. Przy dozwolonym Discardzie Skoqu moze sie juz nie odważy miec 15 kart na ręce ;).
Ponadto po ostatnim turnieju u Harrego ja równiez jestem za spisaniem listy kart razem z Side barem. Zwykle było mi to obojętne ale gdy nagle okazało sie ze wszyscy maja w talii wstydy i amulety Yomury akuratnie gdy gram Mishima stało mi sie to lekko podejrzane ;).
Luteranskich nie lubie ale jakos ich ścierpie.
Ograniczenie miny jak dla mnie bardzo fajny pomysł. Jestem za!
Nie sadze zeby ograniczenie Ucieczki spowodowało używanie Ucieczek z wykrzyknikiem ale zawsze mozna spróbowac cos nowego.   
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Pako

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
  • Legionista
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Zabrzu - marzec 2009
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 08, 2009, 01:05:41 pm »

Spisy kart wydają się sensowne... ale co ja tam wiem, turnieje dopiero przede mną ;)
Zapisane
Zasady warszawskie

Cytat: Paul Beakley
Beg, borrow or steal every Manifest Destiny you can find (...)

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Zabrzu - marzec 2009
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 08, 2009, 01:08:07 pm »

Ok - czyli z umocnieniami gramy, że jedno takie samo w grze u danego gracza w danym momencie - chyba, że jest to jasno napisane na karcie, że mozna mieć więcej - czyli Archiwum Bractwa można mieć w grze jedno w danym momencie, ale Kompleksów Przemysłowych już 5, bo tak jest napisane na karcie - Born_Stubborn - potwierdź i sprawa załatwiona. Co do spisywania talii - Muleq - nie przesadzaj z tymi podejrzeniami - ja zawsze miałem coś na Ki w sidebarze - tylko rzadko udawało się to wykorzystywać...  ;), poza tym ja talię najczęściej tworzę (z braku czasu) tuż przed pierwszą grą na turnieju - więc szkoda mi czasu na jej spisywanie - wolę pograć... ;D Co do discardu i ataków - przekonałeś mnie Muleq - jestem za 1 atakiem w turze na gracza (na wojowników można więcej razy, jeśli karty na to pozwalają) i dozwolonym discardem  - powinno być super.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2009, 01:09:45 pm wysłana przez Skoq »
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Zabrzu - marzec 2009
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 08, 2009, 01:25:26 pm »

ja deklaruje uczestnictwo.

osobiscie jestem za nieograniczona iloscia atakow - szybciej bedzie szlo; oraz za zbanowaniem discardu - niezbyt lubie grac nie majac kart w reku. (hehe, czyli dokladnie odwrotnie niz skoqu ;) - w sumie niech organizator sam zadecyduje jak mu sie przyjemniej gra - ja wole szybko przegrac niz przegrywac dlugo nie majac kart w reku ;) )

co do lutkow - mi w sumie wszystko jedno, ostatnio bylem za ograniczeniem, bo prawie kazdy nimi gra, ale przeboleje jak beda nieograniczone.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2009, 01:27:25 pm wysłana przez Lechu »
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Zabrzu - marzec 2009
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 08, 2009, 07:26:11 pm »

Lista kart to kalka z jakiegoś starego MiM'a ;) Tam podali spis i tak też miało być na pierwszym naszym turnieju w Katowicach... No ale jakoś nie wyszło i potem nikt na to nie patrzył.

Co do Ucieczki - jak kto woli... Organizator może to przeforsować na siłę ;) Nie zmienia to zasad gry, więc jeśli tak będzie to ok, ale i tak prędzej ktoś wsadzi Punch Drunk niż Ucieczkę! ;)

Co do przenoszenia zasad - przenoszenie pomiędzy korporacjami byłoby już wykroczeniem poza zasady gry i spowodowałoby masę problemów. Aktualnie - Rozkaz Ataku wręczony np Chemogenowi, który ma Sojusz Cybertronic w grze nie daje możliwości atakowania Cybertronicowi - Rozkaz Ataku nadal mówi o Capitolu. Przenoszenie zasad dotyczy zasady, która mówi o tym, ze ŻZ nie mogą wspomagać LC i na odwrót - ale jeśli jakiś ŻZ daje coś wszystkim ŻZ, a nagle stanie się LC to od tej pory zamiast ŻZ zdolności działają na LC. Ale nie dotyczy to bardziej szczegółowych zdolności - np ŻZ Capitolu nie staje się wyznawcą Ilian po przejściu na stronę ciemności ;) Po prostu staje się LC i koniec.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Turniej w Zabrzu - marzec 2009
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 09, 2009, 09:34:04 pm »

Ile osób tyle zdań :)
Ja sie wybieram na ten turniej. Jestem za oraniczeniem miny i luteranskich do jednej sztuki oraz zbanowaniem discardu
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle
Strony: 1 [2] 3 4 ... 15   Do góry