Forum ogólne > Talie/taktyki

Talie turniejowe - Iława 1999 (Ragnarok)

(1/3) > >>

Jimmy:
Dawno, dawno temu...
Pod koniec lat 90-tych w małej miejscowości Iława odbył się turniej gier karcianych RAGNAROK zorganizowany przez Klub Gier Fabularnych "Ordo Cruciferorum". Uczestniczyli w nim przeważnie  lokalni fani karcianek. Głównie grano tam w Magic: The Gathering ale odbył się też turniej Doom Troopera. Miał być też Kult ale przyszedł tylko jeden gracz z kartami.
Udało mi się go wygrać; niedawno znalazłem listę kart jakich wtedy używałem.
 
Zobaczcie jakimi kartami grało się wtedy.

TALIA ( 66 kart )


Wojownik

5 x Pretoriański Behemot
2 x Władca Cieni
1 x Biogigant

Ekwipunek

4 x Pancerz Behemota
1 x Pancerna Skorupa
1 x Nekroczołg '"Ogar Piekieł"
1 x Miecz Kuratora

Umocnienie

1 x Luna
1 x Cytadela Algerotha
1 x Komora Kriotechniczna

Specjalna

5 x Inspiracja
5 x Inicjatywa
5 x Żądza Krwi
3 x Uszkodzenie
3 x Zaginiony w Akcji
2 x Złoto dla Naiwnych
2 x Zakłócenia Łączności
2 x Ukryte Siły
2 x Ucieczka
2 x Niesubordynacja
1 x Szczęście
1 x Niespodziewana Inwazja!
1 x Nadwyżki
1 x Zużycie
1 x Zamówienie
1 x Podwójna Powinność
1 x Ujawnienie Przeznaczenia
1 x Całkowite Zaćmienie
1 x Radość Zwycięstwa
1 x Na Czarną Godzinę
1 x Zwarta Formacja
1 x Uduszenie
1 x Zrównanie z Ziemią
1 x Przekleństwo
1 x Zmiana Kierunku
1 x Bunt
1 x Po Namyśle




 8)




Nekro:
Loł ;)
Ile bym dał żeby sobie w latach 90 zagrać na jakimś turnieju. Aż ci zazdroszczę ;). Aczkolwiek z drugiej strony zgarnął bym niezłe baty bo talie były wtedy u nas śmieszne. Szacun za zwycięstwo :)

Pako:
Pamiętam ten turniej :D
Ale wtedy to ja.... 14 lat miałem. A z Iławy pochodzę.

pretorianstalker:
Podpowiem tylko, że na dzień dzisiejszy, pomijając już obecność kart turniejowo zakazanych (promo, nadmiar Zloto dla naiwnych), ten deck za wiele by nie wskórał ;)

Muleq:
Własnie o tym miałem zamiar napisac. Turnieje z lat 90 - tych ( tak sie składa ze też w kilku brałem udział ) w porównaniu do obecnych były dziecinna zabawą. Co nie oznacza ze z nostalgią do nich nie wracam. Podstawową roznicą były zasady. Bazowało sie wtedy na wytycznych z MiMa. Skradzione działało jak lepsze zakłocenie. O kartach z Mortyfikatora nawet sie nie słyszało. Nikt nie grał Paradisem bo go jeszce nie było ( Chyba dlatego mam taki uraz do tego dodatku ;) ) Zasady były proste i nie było Preta który by wiedział wszystko nawet to co sam Winter nie wiedział ;D . Natomiast mimo wszytsko nie które pomysły na talie z tamtych lat przetrwały do dzisiaj. Talia na Pech i wymiane, Pomioty z kulkami, Pretoriańscy z Kosami ;D, talie na discard. To wszysto przetrwało do dzisiaj.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej