Marca 28, 2024, 09:39:24 am

Autor Wątek: Razem Go!  (Przeczytany 7431 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jerry

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 66
  • Irytujący Kłapouchy Gaduła ;)
    • Zobacz profil
Odp: Razem Go!
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 22, 2010, 03:12:49 pm »

Chyba za daleko poszła ta dyskusja. Pytałem tylko o misje.
To oczywiste, że sumują WW i S w walce, a więc muszą dotrwać do walki, czyli do porównywania współczynników.
Logiczne, że jak atakują razem, to uzupełniają swe specjalne zdolności, gdy mogą być wykorzystane równocześnie (np. jak jeden ma first strike, a drugi autokill, to tego nie da się wykorzystać równocześnie).
A teraz misje. Można ustalić, że na jednym obiekcie może być wykonana jedna misja danego typu.
Np. można zlecić Zabójstwo dwóm wojom, ale zabijając wspólnie - tylko jeden wykonuje misję. Który? O tym decyduje zlecający misję. A jak zlecających jest więcej (np. dwie Samobójcze zlecone przez dwóch graczy)? Ten którego tura jest pierwsza zgodnie z ruchem wskazówek zegara (ta która aktualnie trwa jest pierwsza!).
Uniknie się tego, że trzech z Dowodem odwagi dostanie x9 za jednego wojownika.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Razem Go!
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 22, 2010, 04:05:09 pm »

First strike też będzie wykorzystywany siłą rzeczy przez całą grupę - jeśli jeden członek grupy wykorzysta first stirke to i tak zaatakuje ze zwiększonymi WW i S bo takie WW i S ma w tej walce. A skoro już korzysta z tych cech to i Autokill będzie działał - tak ja to widzę. Nie widzę opcji, żeby zaatakować z Razem go i mieć WW lub S jednego wojownika, a co więcej atakowac dwa razy - raz z firs strike, a potem równocześnie.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Razem Go!
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 22, 2010, 07:59:35 pm »

Ok niech i tak będzie. Ale co z misjami jak pytał Jerry? Jeden czy wszyscy spełniają?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Razem Go!
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 22, 2010, 08:05:25 pm »

No w sumie z pkt jest dziwnie. Bo zdobywa cała grupa tylko raz - nie dostaje każdy z wojowników. Więc w sumie możnaby ustalić, że pkt zbiera jeden wybrany oczywiście przez gracza kontrolującego grupę. Bo jak każdy zacznie dostawać osobno za misję to się nagle okaże, że każdy zacznie dostawać i bez misji :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Razem Go!
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 31, 2010, 09:23:59 pm »

Trzech wojowników atakuje z razem go!. Co będzie w sytuacji kiedy każdy agresor będzie posiadał karty które umożliwiają wielokrotny atak np. Nimroda (jak wygląda atak)? Czy wykorzystując przyśpieszenie nomury można wysłać tylko jednego gostka czy też trzech (obstawiam jednego bo taki jest zapis na przyśpieszeniu)?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Razem Go!
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 31, 2010, 09:42:57 pm »

Powiedziałbym, że aby wykorzystać Razem Go musisz wykorzystać Akcję Ataku jako gracz - poświęcasz jedną akcję i wysyłasz 3 wojowników. Nie ma możliwości powtórzenia tego ataku z Nimroda itp - z Nomury może atakować jeden wojownik, jak masz dodatkowe akcje ataku jako gracz - np Ostateczne to od nowa możesz wysłać trzech wojowników. Jak chcesz wykorzystać Nimroda do podwójnego ataku, to musisz zaatakować tym konkretnym wojownikiem... Tak ja to widzę :) Podobnie jak z Grinderem i Wołem Artyleryjskim.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: Razem Go!
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 25, 2012, 11:54:22 pm »

Wydaje mi się, że problem z przyznawaniem punktów za Zabójstwo lub Dowód jest prostszy, niż nam się wydaje.
Misje są zlecane konkretnemu wojownikowi i to on musi zlikwidować cel, a skoro to grupa zabija przeciwnika,
wojownik nie wykonuje misji.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Razem Go!
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 26, 2012, 12:09:01 am »

Problem w tym, że nie ma zasad dotyczących tej grupy. Nie jest ona uważana za jednego wojownika i tak dalej... Więc ten jeden konkretny wojownik również likwiduje cel i misję w sumie wypełnia. Temat odkopany po latach :P Musiałbym się zapoznać z tym co do tej pory napisano, a teraz nie mam czasu na taką lekturę. Albo może raczej nie mam do tego głowy ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: Razem Go!
« Odpowiedź #38 dnia: Lipca 01, 2012, 06:17:10 pm »

Jeśli dobrze rozumiem, stanęło na tym, że misję wykonuje wybrany wojownik?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Razem Go!
« Odpowiedź #39 dnia: Lipca 01, 2012, 06:31:01 pm »

Dla świętego spokoju ja bym uznał, że pkt bierze jeden wojownik - wybrany przez atakującego. W innych wypadkach będą problemy z Najemnikami, wielokrotnym wypełnianiem misji i tym podobne.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.