Kwietnia 29, 2024, 02:16:43 pm
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9   Do dołu

Autor Wątek: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009  (Przeczytany 29584 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gothik

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 175
  • Zawód: Operator Wieżyczki
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #105 dnia: Lipca 02, 2009, 09:02:43 pm »

Jeśli Lechu nie ma już wolnych miejsc na pokładzie to ja służę podwózką - piszcie na priva   ;D
Zapisane
"Powtarzam sobie, że tam nie pojadę
Chociaż jestem juz w drodze"
 
                                Steve Albini, Big Black

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #106 dnia: Lipca 02, 2009, 10:32:08 pm »

Zatem czekamy, co powie Lechu :-)
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

Gothik

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 175
  • Zawód: Operator Wieżyczki
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #107 dnia: Lipca 03, 2009, 01:20:25 am »

Ja mam jeszcze dwa miejsca w razie czego  ;D
Zapisane
"Powtarzam sobie, że tam nie pojadę
Chociaż jestem juz w drodze"
 
                                Steve Albini, Big Black

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #108 dnia: Lipca 03, 2009, 01:28:54 pm »

no ja jeszcze jedno mam.
Zapisane

Roboraczek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #109 dnia: Lipca 03, 2009, 03:58:49 pm »

...o godzinie 14 sprawdzamy obecność...tak jak napisał Lechu. Mam nadzieje że wszyscy którzy zdeklarowali przybycie ...przybędą...


wyspiarz

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #110 dnia: Lipca 04, 2009, 01:44:02 pm »

No i dupa za przeproszeniem. Byłem pierwszego dnia ale niestety wezwal mnie telefon i się nie udalo ani jednej gierki rozegrac bo nie zdarzyłem jeszcze nikogo dorwac… Mam nadzieje ze będę miał okazje pojawic się jeszcze kiedys a poki co pozostaje mi gra z kumplami… Zycze powodzenia :)
Zapisane

Roboraczek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #111 dnia: Lipca 05, 2009, 06:41:17 am »

...i po turnieju ;)

1.Diablerist
2.Qlig
3.Lechu

tak wygląda pierwsza trójca...jeśli dobrze pamiętam...reszta zestawienia pojawi się w niedalekiej przyszłości...
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2009, 06:44:37 am wysłana przez Roboraczek »
Zapisane

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #112 dnia: Lipca 05, 2009, 11:51:32 am »

moim zdaniem turniej byl calkiem przyjemny.
bractwo zdominowalo Warszawe, cala pierwsza trojka miala wlasnie talie bractwa.
warto dodac, ze czwarty byl Skoq, a cala czworka grala razem w grupie.
talie wydaje sie, ze byly dosyc wyrownane. ze Skoqiem przegralem w grupie, ale o 3. miejsce wygralem. z Qligiem odwrotnie, w grupie zwyciestwo, w polfinale porazka. z Diablerem chyba jako jedynemu udalo mi sie wygrac.

Zapisane

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #113 dnia: Lipca 05, 2009, 08:26:09 pm »

To i ja napisze kilka słów:

Turniej był bardzo ciekawy, a wielkim plusem było aż pięć (?, chyba tak) osób z którymi nigdy wcześniej nie grałem, niestety dane mi było zagrać jedynie z dwójką z nich. I tu od razu gratulacje dla realReptilia, dla którego był to chyba pierwszy turniej, a udało mu się mnie dosłownie pogrążyć (na całe szczęście nie w grze rankingowej, a towarzyskiej).
Szkoda jednak, że nie zbliżyliśmy się do krakowskiego rekordu obecności, ale to tylko kwestia czasu :D
Ze strony organizacyjnej wszystko super (Ave Robert!) oraz wielkie brawa ale Gothik'a i Lecha za transport !
Dzięki !
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #114 dnia: Lipca 06, 2009, 01:26:09 pm »

Bardzo miło się grało, jeśli się nie mylę to sala chyba nawet ta sama co rok temu :) Moi Templariusze sprawdzili się na tyle na ile mogli i wyszli z grupy ;D Emocjonujące meczyki rozegrałem z Wybrańcem, Mulkiem, Młodym do końca się wszystko ważyło. Najemnicy Jerrego strasznie utrudniali życie. Z Lechem grałem pierwszy mecz od łohoho jak długo i miałem ciekawe pierwsze rozdanie - kto widział ten wie (żałuję teraz że nie zrobiłem zdjęcia :D)  Pozdrowienia dla wszystkich którzy pojawili się pierwszy raz - byle by tak dalej Panowie.
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #115 dnia: Lipca 06, 2009, 01:50:50 pm »

Mimo ponad 12 godzin spędzonych w pociągach równiez uważam Avangardę za udaną. Ostatni raz pociągami poruszałem sie na studiach czyli kilka ładnych lat temu, więc miło było sobie przypomniec młode lata, choć mimo wszystko mam nadzieję nie powtarzac w najbliższej przyszłości tego sposobu podróżowania :D. Wielkie dzięki za transport dla Gothika i Lecha.
Co do samego turnieju musze przyznac ze w trakcie losowania grup sprzyjało mi szczęście. Grupa A naprawde była grupa śmierci o czym świadcza połfinały, które rozegrały sie wyłącznie między Graczami z tej grupy. Jako że zasady turnieju były bardzo podobne do tych na Confuzji postanowiłem jeszce raz dac szanse mojej Solidarnej, Chwalącej Cesarza talii Mishimy ;). Niestety okazuje sie że max na co ją stac to wyjście z grupy ,chociaż dzięki temu że raczej nie przegrywa ona do zera po raz kolejny udało mi sie zając 5 miejsce ;). Nic to. Nowa tali juz jest prawie gotowa do boju więc z niecierpliwością czekam na następny turniej! Mam nadzieję ze przynajmniej kilku nowych Graczy z Avangardy czy Confuzji równiez sie na niego wybierze, choćby w celu rewanżu ;).
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

realReptilia

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 43
  • Tatsu Szuszi Miszcz
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #116 dnia: Lipca 06, 2009, 02:00:12 pm »

Byłem, grałem, mam niedosyt ;)
To 1-sze moje potyczki od ponad 10 lat a i turniej też 1szy... tak więc wyobraźcie sobie jak szeroki był mój uśmiech po towarzyskiej wygranej z Qliq`iem ...piękne  :'( (pozdrawiam Qliqa`a :)).
Żeby nie było że zgrywam bohatera większość rozdań spędziłem na przyjemnym oglądaniu jak przeciwnik zapycha swój stół wszelkimi cudami i zagrywa 20 kart na turę;) Z Lapsonem spasowałem...(cholerna Evka ;))
Wielkie dzięki organizatorom za możliwość dobudowania sobie sidebaru, dzięki czemu nie dostałem do 0 i Lechowi za podwózkę w tę i z powrotem :)
Ogólnie bardzo przyjemnie wspominam a na Racibórz już się zapisałem :P

P.S. Ponieważ były problemy z zapisywaniem mojej ksywki proponuje po prostu reptilia ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2009, 02:04:04 pm wysłana przez realReptilia »
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #117 dnia: Lipca 06, 2009, 08:46:28 pm »

A no tak... zapomniałem podziękować Lechowi za podwózkę - DZIĘKUJĘ ;) A swoją drogą Lechu masz z tyłu wozu w prawej kieszeni ulotkę z reklamą ... tego co miał postawić Diabler jakby wygrał turniej pokera ;D

Przedstawiam zdjęcia z Avangardy:

http://rapidshare.com/files/252665657/Awangarda_2009__4-5_VII_.rar
Zapisane

oan

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #118 dnia: Lipca 06, 2009, 11:28:52 pm »

Jako nowicjusz turniejowy, przyznam, że było naprawdę super. Przede wszystkim poznałem fajnych ludzi i byla naprawdę ekstra atmosera.

Nie zabrakło humoru i śmiesznych sytuacji, jak ta w której wpadł jakiś zakręcony koleś do sali i z tego co pamiętam, to Diabler wtedy "skisł" :)

Jedyne zaskoczenie, to interpretacja niektórych kart i zasad, ale dalo się przeżyć i zdobyta pod tym względem wiedze napewno nie pójdzie w las.

Jak kiedyś przepowiedzial mi Pret, to nowicjusze dostają ostro po tyłku i z góry są skazani na porażkę. JA raczej tak się nie czuje, bo udało mi się zrealizować zamierzony cel - wygrałem jedną potyczkę (z Gothikiem), a w każdym pojedynku udalo mi się zdobyć PZ. Nie udało mi się zagrać z każdym graczem (nawet towarzysko), ale myślę, że jakoś w przyszłości da to się nadrobić.

Co do stoczonych pojedynków, to najciekawsze rozegrałem z Gothikiem i Date. Pierwszy wygrałem, a drugi o włos przegrałem. Do dziś sen spędza mi z oczu "ostateczne natarczie" Date. Z Gotjikiem, najciekawiej wygłądało powsztrzymywanie ataków jego Toshiro, ale jakoś udawło się. Ogólnie te walki były bardzo wyrównane, no i oboje grali Mishimą.

Z Wybańcem, to nawet nie kwiknąłem (trzeba poprostu uważniej czytać zasady turnieju), ale dziękuje swojemu przeciwnikowi za wiele ciekawych uwag co do sposobu budowy talii i pomysłów na nią.
Co do Nekro, to opisy pojedynków z nim na Confuzji są w 100% trafne. Najpierw zmęczy przeciwnika wykonywaniem akcji przed jego normalnymi akcjami, a potem w swojej turze zamęczy na śmierć :) W pewnym momencie myślałem, że ma z 10 inspiracji w swojej talii. ALe przyjemnie się grało i rozmawiało. Za uwagi również dziękuje.
Pojedynki z Młodym i Jerry również uważam za wyrównane. Były dość długie, bo doszli oni do dna swojej talii, ale Nathaniel przechylił szalę zwyciętwa na ich stronę.
No i został jszcze Muleq, który nie musiał walczyć żeby wygrać. Ale łatwo też się nie dałem.

Na koniec, dziękuje za fajną zabawę wszystkim graczą, dziękuje Roboraczkowi, który znalazł mnie w głównym holu i doprowadził do sali turniejowej (te szkolne podziemia i labirynt korytarzy :) ) Za wszelkie uwagi, ktore napewna wezmę sobie do serca. Mam nadzieję, że nikogo nie zraziłem do siebie i nie byłem zbyt łatwym przeciwnikiem. Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na następnym turnieju (jakwszystko dobrze pójdzie to u nas na Mazurach).

P.S.    GRATULACJE DLA ZWYCIĘZCÓW !!!
Zapisane

Roboraczek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #119 dnia: Lipca 07, 2009, 12:38:29 am »

Nekro...następnym razem wezmę ze sobą statyw... ;D...dla Ciebie, nasz kronikarzu...

na marginesie, ciekawy zabieg z zegarkiem...

...następnym...razem...już...nie...wezmę...aparatu...skoro...masz...komplecik...i...zrobisz...lepsze...foty...,
...za...docenienie...pomysłu...dziękuję...-...Nekro... :D...
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2009, 05:54:41 pm wysłana przez Nekro »
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9   Do góry