Kwietnia 20, 2024, 10:27:46 am
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9   Do dołu

Autor Wątek: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009  (Przeczytany 29556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwca 25, 2009, 11:11:06 pm »

TERMIN TURNIEJU: 4-5 Czerwca lub Lipca,
To chyba już nam tylko termin lipcowy został :P

Obowiązują listy kart O / A / Z z STR" + dodatkowo:

a)   karty ograniczone do 1 sztuki na całą kolekcję:
- Trening
- Całkowite zaćmienie
- Owca na rzeź
- Błąd Nawigacyjny
- Pojmany
- Booby Trap
Ja bym sugerował raczej Śmiertelną niż Booby ograniczać jak już coś, bo znowu będzie plaga Luterańskich na jakichś blokach przy jednym wjeździe. Co to jest O/A?


-   Jak zawsze obowiązuje pisemne dostarczenie listy kart… może ten pierwszy raz się uda
A po co? Ci, którzy tego nie przeczytają są zdyskwalifikowani?

-   Zasada jednego umocnienia
Jednego Umocnienia czy jednych Archiw?

Te Sposoby 1 i 2 są w miarę ok, ale trochę głupio jak wstępnie będzie 10 pewniaków i ktoś weźmie sobie Capitol na wjazdy, a tu chmara graczy i ograniczenie wjazdów. Albo na odwrót.


Chyba na drugiej stronie tematu jakiś Stranger się jeszcze deklarował, że będzie. A poza tym z mojej ekipy będzie jeszcze Kwaker i Gog (vel Peter :P).
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwca 25, 2009, 11:20:37 pm »

Hmm, wydaje mi się , że:  :D
Ad.1 Zasada jednego umocnienia - to chyba jasne - czyli nie tylko Archiwa,
Ad.2 Sposoby są ok - ale jak się popatrzy na listę chętnych - to juz raczej z jednym wjazdem będzie ;D i pucharowo.
Ad.3 O/A/Z = Ograniczone / Anihilowane (po użyciu) / Zakazane,

Poza tym listy kart  - jakoś bez tego żyliśmy przez tyle turniejów - po co sobie utrudniać życie?

Co do Booby & Mortal Wound - też zaczynam się skłaniać ku temu, że to śmiertelna powinna być jedna, zamiast Booby'ch (ale generalnie jak jedno z nich ma być 5 szt to drugie 1 szt  - ten układ się sprawdza) - ale to juz niech organizator się wypowie ;)

No i jeśli negocjacje się powiodą, to zaorany, bo zaorany, ale na turniej dotrę ;D (i niech się nikt nie dziwi czym będę grał, hehehe)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

oan

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwca 26, 2009, 12:51:04 am »

Trzy sprawy mam do poruszenia (wyjaśnienia).

I . Rozumiem, że zasada jednego umocnienia oznacza tylko tyle, że mogę mieć w swojej talii tylko jedno umocnienie o tej samej nazwie, np. fabryka x 1.
Tak?
Czy może się mylę?

II. Popieram ograniczenie śmiertelnej do jednej sztuki.

III. Czy ktoś ze 100% uczestników może podesłać do siebie jakiś kontakt (np. tel na komóreczkę), żeby ewentualnie podpytać w której sali odbędzie się turniej. No chyba, że jest jakieś miejsce spotkania wszystkich graczy i wtedy ekipą idziemy do salki.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2009, 01:00:20 am wysłana przez oan »
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwca 26, 2009, 12:58:43 am »

Mylisz się :) Oznacza to tyle, że możesz mieć w talii do 5 umocnień, ale tylko jedno w grze o tej samej nazwie, chyba, że karta stanowi inaczej. I jest tak np w przpadku Fabryki, gdzie pisze, że możesz mieć ich dowolną ilość. Podobnie z kompleksami przemysłowymi.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Atticus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwca 26, 2009, 07:05:43 am »

A może jeszcze ograniczyc do 1 sztuki Luteriańskich wiernych? Według mnie gry bez lutów były by ciekawsze i zmniejszybło by to skuteczność hamskich talii. ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2009, 07:10:17 am wysłana przez Atticus »
Zapisane

Roboraczek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwca 26, 2009, 10:13:36 am »

...a co myślicie by ograniczyć wszystkie trzy karty do jednej sztuki na kolekcje, chodzi mi o Śmiertelną, Booby, Luterański...?

Co do sposobu rozgrywki zapewne będziemy grać systemem pucharowym...ilość uczestników wzrasta...

Co do terminu, turniej rozgrywany będzie w lipcu... :P

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwca 26, 2009, 10:19:00 am »

...a co myślicie by ograniczyć wszystkie trzy karty do jednej sztuki na kolekcje, chodzi mi o Śmiertelną, Booby, Luterański...?

jestem za. szczegolnie jesli chodzi o booby i smiertelna.
co zas sie tyczy lutkow to jeszcze chyba nie gralismy z ich ograniczeniem, wiec mozna sprobowac.
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwca 26, 2009, 12:02:26 pm »

Ja bym sugerował raczej Śmiertelną niż Booby ograniczać jak już coś...
Też bym to sugerował.

Jak zawsze obowiązuje pisemne dostarczenie listy kart… może ten pierwszy raz się uda 
To proszę o opis jakie będzie postępowanie z spisami. Kto je będzie sprawdzał z kartami, zbierał, miał do nich dostęp na turnieju, czy ta osoba będzie grała. Jednocześnie chciałbym przestrzec przed tym co było Zabrzu - jedni mieli, inni nie mieli i co?

co zas sie tyczy lutkow to jeszcze chyba nie gralismy z ich ograniczeniem, wiec mozna sprobowac.
Na ograniczenie lutów już graliśmy bodajże ostatnio w Lublinie ale jestem za.

c) karty promo którymi będzie można grac to:
...
-Oczarowanie   
...
Zakazał bym pomimo iż było dozwolone na ConFuzji. Dopuścił bym uduszenie, idealne trafienie.


Mechanika turnieju:
Szybka decyzja - gramy na 1 atak w gracza czy na normalna zasadę. To musi być uzgodnione przed turniejem ze względu na taktykę talii.

Proszę też o rozstrzygnięcie kiedy pojedynek będzie kończył się remisem
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwca 26, 2009, 02:22:25 pm »

co zas sie tyczy lutkow to jeszcze chyba nie gralismy z ich ograniczeniem, wiec mozna sprobowac.
Całkowity ban będzie prawdopodobnie na Goblikonie :)
Zapisane

Roboraczek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwca 26, 2009, 09:38:08 pm »

...co do spisów kart, pojawi się arkusz w formacie PDF który będzie trzeba ściągnąć i wypełnić. Każda talia posiada rdzeń (podstawowe karty, które "musisz mieć", np zakłócenia, ujawnienie, zamówienie, ukryte siły itd.). Na wpisanie reszty kart będą wolne miejsca. Do poniedziałku pojawi się arkusz, wtedy będzie go można ocenić na forum i wprowadzić ewentualne zmiany.

Listy kart zbierać będą zakonnicy bractwa...


Ograniczone
do jednej kart na kolekcje zostają : Oczarowanie, Śmiertelna, Booby oraz Luterek...

Co do wyboru sposobu rozgrywek: jeśli pojawi się 8/10 osób gramy pierwszym sposobem...jeśli wiara dopiszę, drugim...proste jak budowa cepa...


Remisy


...po ustaleniach z konsultantem, a raczej wsłuchaniu się...

(...) jeśli obaj gracze przekroczą 40pz w tym samym czasie to graja do 5pktow przewagi
jesli zaden nie przekroczy 40pz to remis niezależnie od tego czy było 39:0 czy 0:0 - to w grupie;
w pucharowym awansuje oczywiście ten kto miał więcej (...)

myślę ze jest to ok...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2009, 09:45:26 pm wysłana przez Roboraczek »
Zapisane

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwca 26, 2009, 09:53:29 pm »

Jeżeli chodzi o ekipę Krk/Częstochowa zadeklarujemy się na 100% w ostatnim momencie. Póki co osoby które rozważają przyjazd to ja, Qulig, Młody, Harry, ProBoszcz, Luigi... może Zimoli i Dylu.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwca 26, 2009, 09:57:25 pm »

Co do remisu - ja bym w pierwszej kolejności patrzył właśnie na ilość zdobytych PZ :) Jak jest sytuacja patowa, to wygrywa ten kto nabił więcej - inaczej znowu promuje się jakieś ultra-bloki... Nic nie robię i gram na przeczekanie. Nie zdobywam PZ, ale przeciwnik pewnie 40 nie nabije... :) Jak dam radę to go potem pojadę, a jak nie to remis ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwca 26, 2009, 10:57:47 pm »

...co do spisów kart, pojawi się arkusz w formacie PDF który będzie trzeba ściągnąć i wypełnić. Każda talia posiada rdzeń (podstawowe karty, które "musisz mieć", np zakłócenia, ujawnienie, zamówienie, ukryte siły itd.). Na wpisanie reszty kart będą wolne miejsca.
Pierwsze słyszę o jakichś musowych kartach.

(...) jeśli obaj gracze przekroczą 40pz w tym samym czasie to graja do 5pktow przewagi
jesli zaden nie przekroczy 40pz to remis niezależnie od tego czy było 39:0 czy 0:0 - to w grupie;
w pucharowym awansuje oczywiście ten kto miał więcej (...)

Co do remisu - ja bym w pierwszej kolejności patrzył właśnie na ilość zdobytych PZ :) Jak jest sytuacja patowa, to wygrywa ten kto nabił więcej - inaczej znowu promuje się jakieś ultra-bloki... Nic nie robię i gram na przeczekanie. Nie zdobywam PZ, ale przeciwnik pewnie 40 nie nabije... :) Jak dam radę to go potem pojadę, a jak nie to remis ;)

To miało działać tak, że jak nikt nie zdobył 40PZ to zawodnik prowadzący w zetach dostaje 2 duże punkty, a "przegrany" 1, tylko po kilku przepisaniach już to z tekstu nie wynika.
Zapisane

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwca 27, 2009, 09:12:43 am »


To miało działać tak, że jak nikt nie zdobył 40PZ to zawodnik prowadzący w zetach dostaje 2 duże punkty, a "przegrany" 1, tylko po kilku przepisaniach już to z tekstu nie wynika.

tak, to brzmi rozsadnie. mysle, ze nalezy tak to zrobic.
Zapisane

Roboraczek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Avangarda - Warszawa, 2-5 VII 2009
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwca 27, 2009, 09:37:57 am »

...ok, nazwijmy to zasadą remisu ze wskazaniem... która obowiązuje w rozgrywkach grupowych...
pojawiła się zmiana w zasadach
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9   Do góry