Kwietnia 25, 2024, 03:58:51 am
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24   Do dołu

Autor Wątek: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009  (Przeczytany 69809 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #330 dnia: Czerwca 21, 2009, 05:56:33 pm »

Wreszcie po kilku godzinach snu i załatwieniu paru spraw mogę stwierdzić że z mojego punktu widzenia turniej wypadł dobrze :) Wreszcie zapierająca dech w piersiach liczba graczy która mogła zdziwić nawet grających w nie karcianki - te które wciąż wychodzą. 23 osoby. Długość grania pobiał rekord odkąd gram na turniejach od 14:3 - do bodajże 5 rano :P Nie było nawet czasu na drafta :) nie wspominając o turnieju dwunastkowym.

Zwycięzcy:
1. Wybraniec22 (talia niezwykle efektywna i pozbawiona wszelkiego człowieczeństwa oraz humanitaryzmu, takie talie zwykle wygrywają turnieje :P)
2. Qulig (deck podobny do W22 lecz nieco wolniejsza wersja... dalej bez komentarza :P)
3. Nekro - plemienni pokazali klasę dzięki mocy Szaraka
    Lapson - talia jak określił Diabler " jakieś sztuczki i czary mary :)

Ilość gier była wstrząsająca. Nie wszystkie wypadły tak jak chciałem ale w pamięci pozostanie choćby ostatnia rozgrywka z Nekro (o trzecie miejsce) gdzie wyszedł pat... nikt nie mógł zdobywać dalej PZ mimo to Nekro miał ich więcej na zakończenie. Gra z Diablerem gdzie anihilacja połknęła 3 czaszki też nie należała do tych banalnych, no i oczywiście gra ze Skoqiem gdzie w 3 turze wynik 40 do 0 dla mnie był miłym zaskoczeniem - ach te sztuczki... istna magia :P

Mam nadzieję że inni równie pozytywnie odczuli ten turniej. Niestety poziom organizacji nie pozwala dorównać niedoścignionemu turniejowi w Zabrzu.

Dzięki wszystkim którym chciało się przybyć z odległych zakątków Polski jak choćby Olejowi i Cawboy'owi. Oczywiście miło zobaczyć również innych graczy którzy rzadko się pokazują na turniejach: Kati, Cthulhu, Peter... oraz nowi gracze: ProBoszcz i Luligi.

Pozdrawiam wszystkich.
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #331 dnia: Czerwca 22, 2009, 01:11:22 pm »

Również musze pochwalić Krakowski Turniej - 23 osoby to super wynik - ale co do czasu grania  - chyba lepiej by było grać na 4 grupy, a nie na 2... ;) Przegrana z Lapsonem w ćwiartce - no muszę przyznać, ża tak mnie zaskoczył, że aż się obudziłem... ;D, tyle misji naraz mój wojownik wykonał...dla niego :D (a wystarczyło zakłócić inspirację, ehh)Wpiszcie "Panowie z Pudła" swoje talie do działu Talie/Taktyki, w ślad za zwycięzcą. Ja postaram się w jakimś skończonym czasie przeliczyć wyniki i zaktualizować ranking. Reasumując - frekwencja + fajny klimat poszczególnych gier = więcej takich turniejów!!! ;D

Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #332 dnia: Czerwca 22, 2009, 01:30:43 pm »

Nie było nawet czasu na drafta :) nie wspominając o turnieju dwunastkowym.
My tam znaleźliśmy czas na jedno i drugie.
Zapisane

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #333 dnia: Czerwca 22, 2009, 04:22:45 pm »

hehe, no wlasnie kto wygral turniej 12stkowy?

jesli zas chodzi o turniej rankingowy to mi gralo sie calkiem dobrze, mimo, ze moja talia sie nie sprawdzila (wlasciwie rozkrecila sie porzadnie tylko w 2, moze 3, pojedynkach). w pojedynku grupowym z Qligiem i cwierfinalem z Wybrancem bylem bez wiekszych szans, choc w obu popelnilem kilka istotnych bledow. jedynie ze zwyciestwa ze Skoq'iem jestem dumny - inna sprawa, ze to straszny wstyd, ze Skoqu znowu tym imperialem przycinal.
uwazam tez, ze dobrze, ze byly 2 grupy, a nie 4. trzeba pamietac, ze przy dwoch grupach kazdy zagral przynajmniej te 10-11 gier i chyba nikomu nie zabraklo grania. co innego by bylo jakby ponad polowa graczy skonczyla turniej po 4 grach.
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #334 dnia: Czerwca 22, 2009, 04:36:38 pm »

hehe, no wlasnie kto wygral turniej 12stkowy?
Powiedzmy, że ja :P

uwazam tez, ze dobrze, ze byly 2 grupy, a nie 4. trzeba pamietac, ze przy dwoch grupach kazdy zagral przynajmniej te 10-11 gier i chyba nikomu nie zabraklo grania. co innego by bylo jakby ponad polowa graczy skonczyla turniej po 4 grach.
Podejrzewam, że ci którzy czekali aż Nekro skończy fazę grupową są kategorycznie odwrotnego zdania ^^
Zapisane

Kati

  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #335 dnia: Czerwca 22, 2009, 05:00:45 pm »

z nekro grało sie bardzo ciekawie, zwłaszcza kiedy wykonywał TYLE czynności przed twoim odrzuceniem karty w kroku 3... :)
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #336 dnia: Czerwca 22, 2009, 06:13:05 pm »

Podejrzewam, że ci którzy czekali aż Nekro skończy fazę grupową są kategorycznie odwrotnego zdania ^^

Hehe... w końcu możesz powiedzieć iż byłem wolny. Zapewniam wszystkich iż był to przypadek i następnym razem wrócimy do tradycji ;D
Co do grania 2 grup to też jestem za! Granie, granie i jeszcze raz granie.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #337 dnia: Czerwca 22, 2009, 06:16:09 pm »

Cytuj
Granie, granie i jeszcze raz granie.
Cytuj
Tak - tylko myślę, że jednak by lepiej wyszło jakby to granie nie było non stop jednym deckiem - a więc turniej rankingowy + jakiś poboczny - Tribal wars czy coś ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #338 dnia: Czerwca 22, 2009, 06:21:22 pm »

Czyżby Nekro zmienił styl gry? Zawsze grał dużo "przed dobraniem"... ;D Lechu  - wcale nie taki wstyd  ;) - coś nowego było - dodanie Katedr i Repudiate wywoływało na oczach przeciwników wielkie zdumienie - mimo, że talią grałem na turnieju po raz 3-ci, to bez względu na wynik, gra mi się nią wspaniale, co poradzić, że nie miałem czasu na konstruowanie nowej berty... ;)
Ze wspomnień z gier - zrewanżowałem się Qligowi za finał z Częstochowy (super nerwowa gra - i ciekawa sytuacja na koniec - wygrałem mając tylko 30 PZ, bo Qlig nie mógł nic zrobić, jeśli ja nie rzuciłbym karty dającej PA), bardzo fajna gra (as always) z Pretorianstalkerem - wygrałby, gdyby nie chciwość :D - rzucił się Toshirem na chronionego Sztandarowymi Płk Maxwella, zamiast wytłuc ich właśnie po kolei - no i tylko sam się zranił i za chwilę dostał Śmiertelną Raną - bywa, niesamowita akcja w grze z Katim również wystąpiła - zapomniałem, że o Mercenary'ego trzeba się licytować i po Ciężkich Czasach Katiego chciałem go wystawić za 50 PA  - problem, bo okazało się, że Kati ma w tym momencie 78PA  - no i mnie przelicytował - zrobiłem głupią minę, po czym uratowałem sytuację za pomocą.....Booby Trapa ;D - gdyby doszła Śmiertelna Rana wygrałbym od razu, ale poszły Ropiejące Rany w obawie przed Treningiem i atakiem w puchę ;)
Tak więc naprawdę, emocji na turnieju nie brakowało...
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Kati

  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #339 dnia: Czerwca 22, 2009, 08:16:38 pm »

więc wsponienia :)
cięzkie pojedynki przeciw Qligowi i Wojtkowi, nic nie dało się zrobić, cięzko grać jak się nie ma akcji, a na stole zurzycie i kilka punktów akcji z cięzkich, wojtek, pamiętam tylko zakłócanie jego :) Skoqu pech z tobą brakowało 1 wolnej akcji mi by przywołać właśnie trening kiedy tak długo myślałem. Kolejne wspomnienie Kati- mishima 4:0 :) ciekawa gra z Lechem, gdyby nie "małopancerni" lutkowie i crenshaw wichry by nic nie podziałały :)
Pako, fajna gra i ten strach gdy Biogiguś wyszedł :) nekro to długie oczekiwanie na odrzucenie karty  ;D
Podobało mi sie to że tyle gier było w grupie i co chwila z kimś innym, ale stanowczo za dugo trwał ten turniej
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #340 dnia: Czerwca 22, 2009, 08:47:38 pm »

To i ja podzielę sie wrażeniami z Turnieju.
Pod względem organizacji uważam że było naprawde nieźle. Oczywiście Zabrze jest niedoścignionym ideałem ale własny Gamesroom tez jest czyms zwłaszcza że na poprzednich konwentach zazwyczaj zostawał nam korytarz. Poza tym wyjątkowo mała ilość Dzieci Ilian czy komandosów z plastikowymi karabinami jak dla mnie była miłym zaskoczeniem ;). Z tego co pamiętam tylko Zimoli nie miał szczęścia i musiał udawać trupa ;D.
Kolejnym pozytywem był duża frekwencja. Wreszcie udało sie nam złamać magiczną liczbe 20 Graczy. Oby tak dalej. Najbradziej śmieszyło mnie zdziwienie nie których uczestmików konwentu zaglądajacych do naszej sali i nie mogących uwierzyc że Doom Trooper wciąz żyje i ma sie coraz lepiej.
Co do samych gier zdecydowanie zgadzam sie z Nekro. Im więcej tym lepiej. Mimo że chyba 2 godziny musiałem czekać na ostanie 3 pojedynki a potem kolejne 2 godziny na ćwierćfinał uważam że naprawdę było warto. Poza tym w międzyczasie można było zagrać partyjkę w pokera. Na szczęście tylko na żetony. Pojedynki z Lapsonem i Młodym srogo by nie kosztowały ;).
Po raz pierwszy od kiedy jeżdże na trunieje powtórzył sie ten sam pomysł na talię i to chyba 3 razy. Mishima na Chwałę cesarzowi oprócz mnie miało chyba jeszce 2 Graczy ( zapomniałem ksywek ).
Z pojedynków najmilej wspominam ten z Diablerem. Wreszcie udało mi sie pokonac jego słynne czaszki :D. Kolejny ciekawy to pojedynek z Robertem kiedy z sukcesem udało mi sie zastosować Vendettę przeciw jego rannemu Grizzly. Zdziwienie było spore :D. Na plus musze również uznać nowy pomysł na wystawienie Grizzliego, który do tej pory nie przyszedł mi do głowy. Udało mi sie równiez wreszcie pokonać Nekro chociaz chyba dlatego że wyjątkowo mu talia nie poszła skoro wygrał następne 6 gier i wyszedł z grupy z 2 miejsca. Pojedynek z Wybrańcem trwał w zasadzie tylko do momentu dopóki nie pojawiło sie Zużycie na stole. Póżniej sprawy potoczyły sie już dosyć szybko ;). Z Lapsonem początko tez mi nieźle szło ale jego tajne misje w końcówce przesądziły wynik pojedynku. W ćwierćfinale trafiłem na Qliga chociaż po cichu liczyłem że uda mi sie trafić na Skoqa. Po pojedynku z Wybrańcem wiedziałem ze z Qligiem bedzie bardzo cięzko a talia Skoqa akuratnie dla mojej taktyki wydawała sie być bardziej dogodna. Mimo wszytsko nasza gra chwile potrwała i nie moge powiedzieć ze byłem w niej beż szans, nawet gdy talia już dawno mi sie skończyła i miałem tylko 4 karty na ręce :D.
Ogólnie rzecz biorąc po Turnieju wrażenia mam bardzo pozytywne do tego stopnia ze zaczynam poważnie zastanawiac sie nad wyjazdem na Avangardę ;).
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Kati

  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #341 dnia: Czerwca 23, 2009, 02:46:06 pm »

Plik ze zdjeciami z konwentu do pobrania. w kazdym pliku jest TO SAMO,  później dorzuce ze 2 kolejne co by 4 all starczyło :)

http://rapidshare.com/files/247721429/confuzja_09.rar

jakby górny się skończył ten zastępczy

http://rapidshare.com/files/247724782/confuzja_09.rar


3x tosamo jakby reszta osiagnela limity
http://rapidshare.com/files/247744397/confuzja_09.rar
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2009, 04:02:47 pm wysłana przez Kati »
Zapisane

Czysiaczek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 54
  • Umiesz liczyc, licz na siebie.
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #342 dnia: Czerwca 24, 2009, 01:17:15 am »

To i ja coś powiem...

Mimo, iż z Cowboy'em bardziej przyjechaliśmy się pobawic ze znajomkami z Krakowa, a nasze talie zrobione na lekkim kacu w 15 minut (no przynajmniej moja  :P... nawet "szczęśc" nie dorzuciłem - szkoda słów), grało mi się dobrze. Uderzyła mnie parę razy interpretacja kart oraz zasady ich dotyczące, ale doświadczenie pierwsze jest i miejmy nadzieję, że następnym razem będzie lepiej (chociaż dwie wygrane i tak uważam za wielki sukces  ;D).

Nawet opłacało się zrobic te 800 km, by z Wami pograc. I nawet myślę o odwiedzeniu Avangardy, ale moją obecnośc tam określam na ok. 35-40%
Pozdrawiam.
Czysiaczek vel Olej.
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #343 dnia: Czerwca 24, 2009, 01:31:25 pm »

Zdjęcia:
http://rapidshare.com/files/247869117/ConFuzja_2009__Krak_w__-_zdj__281_cia.rar

Film z samego turnieju:
http://rapidshare.com/files/247874413/Tak_by__322_o_-_film.rar

Film z turnieju dwunastkowego (szkoda że na mnie nie poczekali a miałem talię :P):
http://rapidshare.com/files/247883309/Turniej_dwunastkowy.rar

Dzięki Marcin na udostępnienie szybkiego łącza ;)

P.S.
Drafta grało się super. Zwłaszcza iż rządził na nim mój Dominik (szkoda że z niesubordynacją). Skoq-u i Robo żałujcie iż nie graliście - w jednym starterze było ujawnienie ;D
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2009, 01:34:04 pm wysłana przez Nekro »
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #344 dnia: Czerwca 24, 2009, 01:33:49 pm »

Cytuj
szkoda że na mnie nie poczekali a miałem talię

:D Zgadnij czemu... :D
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24   Do góry