Kwietnia 25, 2024, 12:33:46 am
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 24   Do dołu

Autor Wątek: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009  (Przeczytany 69808 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #45 dnia: Kwietnia 06, 2009, 03:54:53 pm »

O właśnie... Z takimi zasadami gra będzie się opierała na blokach - jak zrobimy mecz i rewanż... Albo do dwóch zwycięstw... To dobrze zrobić od razu fazę pucharową, bo grupowa potrwa kilka dni ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #46 dnia: Kwietnia 06, 2009, 04:41:16 pm »

Kwestia banowania kart jest jak dla mnie do przeżycia. Każdy z nas ma jakies swoje ulubione zagrania i karty których z różnych powodów nie lubi. Skoro na ostatnim turnieju można było grac z zakazaną Ucieczka to nie widze problemu z tymi wypisanymi przez Lapsona.

Czym innym jednak są zmiany w STR. Tutaj byłbym jednak za bardziej konserwatywnym podejsciem do problemu. W końcu po coś te zasady były ustalane. Wiem ze sensem odbanowania nie których kart jest przywrócenie ich do stanu grywalności. Wieczne przekleństwo przy założeniu ze można je usunąć jak każdą inna kartę specjalną staje sie całkiem normlną karta. Sokół przy zakazniu discardu również. W końcu karty typu fałszerstwo zostały wymyslone nie tylko po to zeby ładnie wyglądały ale równez po to zeby nimi grać.

Kwestia PROMO - raczej jestem przeciw. Ewentualnie tylko wybrane typu Nicholai, Ragathol itp. Z Apsotatą juz bym nie był tak odważny, nie wspominajać o Gargulcu czy Golgothcie ;).

W kwestii Discardu nie był by to pierwszy raz kiedy byłby on zakazany wiec nie widze problemu.

W sprawie Placówki zgłaszam zdecydowane VETO!! Juz teraz gdzie nie patrze wszyscy grają tym badziewiem. Umożliwienie korzystania z dodatkowych bonusów typu Obozy szkoleniowe doprowadzi do jeszce większej popularności Paradisa.

Kwestia Sidebaru. Uważam ze talia powinna byc uniwersalna. Przy grach bez rewanżu sidebar powinien byc zakazany. Przeciez na dobrą sprawe o tym czym gra przeciwnik dowiadujemy sie w sposób nie legalny zaglądajac w przerwach na inne stoliki. Wcale nie jest tez tak jak Robert pisał ze trzeba by robic jakies wielkie berty zeby sie przygotowac na każdego. Po prostu robisz talie na zasadzie jak zrobić zeby wygrac a nie jak popsuć pomysł przeciwnika. Wiele talii opartych jest na zaskoczniu, które jest niwelowane po pierwszej rozgrywce kiedy juz każdy wie czym grasz i na co sie przygotować. Co innego gdy wprowadzimy zasade mecz/rewanż. Wtedy jak najbardziej side bar ma sens. 

Kwestia barku PZ za ataki w puste do przemyślenia. Ja równiez nie lubie jak w ciągu jednej tury ktoś rzuca trening i kończy gre kilkoma atakami w puste. Dlatego wg mnie optymlanym rozwiązeniem jest pomysł z Zabrza czyli jeden atak w puste za PZ a reszta za PA.

I ostatnia sprawa dla mnie najciekawsza. Ogranicznie kart C,U i R w talii. Oczywiście miałby to tylko sens wtedy gdybyśmy wspólnie ustalili wyjątkowść kart z innych dodatków. W tej chwili chyba tylko Base set, Inqwizycja i Mortyfikator sa normalnie oznaczone. Wcale nie uważam ze byłby to jakiś wielki problem zrobić podbna liste w pozostałych dodatkach. Przy okazji ułatwiło by to ustalanie ceny kart ;D
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #47 dnia: Kwietnia 06, 2009, 04:53:57 pm »

Cytuj
Z Apsotatą juz bym nie był tak odważny
Apostata to taki słabszy Valpurgius więc nie wiem o co chodzi ;)

Co do zasad placówki - do przeżycia.

Co do STR - część można zmienić, ale nieznacznie. Sokół z discardem i tak nie działa bo karty anihilowane nie wracają, a wszystkie discardujące do takich należą. Tutaj raczej chodzi o czary typu Nietykalność, Przewidzenie ataku i kilka innych podobnych, które mogą skutecznie utrudniać grę. Nie widziałem też ani słowa o Throwing it all away - można tym grać? :)

Sidebar - uważam, że tak czy inaczej powinien być. Po to jest, żeby nie pchać wszystkiego do decku, a tylko wyjmować co trzeba za pomocą Boskiego czy Przykrej jak sytuacja robi się nieciekawa. Czy są rewanze, czy nie - moim zdaniem bez znaczenia. Czemu? Bo i tak można być w dóch grach przygotowany albo tylko w drugiej zależnie od tego jak wcześnie się dowiemy kto czym gra. Więc tutaj wiele to nie zmienia. Gra bez sidebaru byłaby moim zdaniem dziwna.

Brak PZ za atak na gracza - moim zdaniem jednak pomyłka. Albo standard albo jak w Zabrzu i chyba Krakowie... W tej kwestii zbyt duże zmiany spowodują zbyt wiele errorów i brak walki - łatwiej będzie zrobić jakiś playalone na misjach niż męczyć się z jakimiś pojedynczymi najemnikami przeciwnika... Czy nietoperzami.

Ograniczenie C, U i R - rzadkość jest ustalona dla wszystkich dodatków :) Base set ma C, U i R, Inq, Wz, Mort, PL mają U i C. Golgotha i Apocalypse C1 i C2... Jak już to oparłbym się o istniejące ograniczenia.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #48 dnia: Kwietnia 06, 2009, 05:11:45 pm »

A wg mnie Apostata to własnie dużo lepszy Valpurgius ;).

Zasady placówki do przeżycia jak sie chce nią grać a nie jak sie jej nie lubi i najchetniej bysie ją ograniczyło do minimum ;)

Z Sidebarem mimo wszytsko podtrzymuje to co napisałem.

Brak PZ tu sie chyba zgadzamy.

Zdaje sobie sprawe ze w innych dodatkach rzadkośc kart jest również ustalona ale osobiście uważam za duży błąd ze nie zachowanao zasady z Base seta. I do tego własnie namawiałęm zeby zrobić naszą wewnątrz forumową liste C, U i R wszystkich kart. Tylko wtedy tworzenie talii z ograniczonymi kartami R i U miałoby sens.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #49 dnia: Kwietnia 06, 2009, 05:45:37 pm »

Cytuj
A wg mnie Apostata to własnie dużo lepszy Valpurgius
O_o
Ale to raczej nie kwestia subiektywna... Valpurgius jest po prostu lepszy... Dowolne dary w dowolnej chwili + sztuka, oraz dary w dowolnej chwili dla wyznawców - dowolne w dowolnej chwili. Jedyna przewaga Michaelisa - może dostawać dary dla Heretyków, które są dość słabe, nie może dostać Pound of flesh. W czym jest więc lepszy? Aha - i nie może wspomagać ŻZ sztuką ;)

EDIT:
A co do zasad R, U i C - tak spieprzyli sprawę, że nie dali takich samych oznaczeń we wszystkich dodatkach. Ale jak już się na tym opierać to np uznać, że C1 z golgothy są równe U, a nie dla każdej karty ustalać rzadkość od podstaw. Czemu? Bo będzie można wziąć tylko kilka Shriekthów z base set - masę Inspiracji - co jest lepsze? Więc na jakiej podstawie dzielić karty z GOL i APO? Siła karty? To jak trudno ją zdobyć? To ile osób jej szuka?

EDIT2: Jak widać siła karty jak w przypadku powyżej też jest subiektywna mocno, więc polecam sie  oprzeć na rzadkości podanej przez producenta :P
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2009, 05:54:55 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #50 dnia: Kwietnia 06, 2009, 11:10:45 pm »

Dobra widzę że zasady na 0 PZ w gracza nie przejdą tym razem :P (jeszcze nad nimi posiedzę i pogram).

Aktualnie pozostało jedynie tematycznie, ograniczone R ewentualnie drużynówka (ale na taki turniej trzeba by się zupełnie inaczej umawiać. Zawsze można połączyć te dwa motywy ale zapewne byłaby to lekka przesada :p.

Co do kwestii innych zasad poczekam na kolejne wypowiedz - przede wszystkim ludzie za bardzo się przejęli wszystkim jakby to od razu miało wejść w życie i to wszystko naraz!  ;D Chętnie będę bazował na waszym doświadczeniu :) i w tym tygodniu dam szerszy zarys nad którym będziemy dalej dyskutowac.

Co do promosów nie mogę przeboleć że są one nielegalne. W każdej innej karciance jaką znam można było normalnie i oficjalnie grac promami. Zdaję sobie sprawę że niektóre są przesadzone (i ich nie dopuszczam do gry). Dlatego jeżeli komuś uzasadnienie przeszkadza jeszcze jakaś karta jak najbardziej rozważę jej odrzucenie :)
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #51 dnia: Kwietnia 07, 2009, 12:32:42 am »

Hmm... O ile się nie mylę to w grach Wizards of the coast nie można było grywać promo :P Znaczy na turniejach oficjalnych ;) I bardzo dobrze - już widzę grę takim primal bitch... :P
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #52 dnia: Kwietnia 07, 2009, 08:10:15 pm »

Lapson zapytał mnie dlaczego nie krytykuje jego zasad. Otóż na prośbę ww. zaczynam miażdżąca  krytykę:
1.Całkowity ban na discard - Będzie czy nie będzie to mi to pikuś ;)
2.Częściowe zakazanie Śmiertelnej Rany, Boobyiego - popieram, zobaczymy czym wtedy Skoq będzie grał ;D
3.Ograniczenie Przenośnej miny - obojętne.
4.Wymiana zbanowana - może być.
5.Będzie można grac wszystkimi promo - na poniższe się nie zgadzam:
a)Golgotha - The Warrior Princess
b)Primal Bitch
c)Oczarowanie
d)Strażnik Gargoyla
6.Grinder dozwolony - nie lubię i nie chce :P
7.Zastanawiałem się nad odbanowianiem pewnych kart - jestem na nie (możesz więc mnie nazwać leśnym dziadkiem i betonem) :D Ale poważnie mówiąc to turnieje jakie gramy nie wydają mi się dobrym miejscem na dopuszczanie kart które już dawno okazały się "przesadzone".
8.Deal with it - patrz pkt7
9.Ograniczone zasoby - trzeba brać urlop na poniedziałek bo grać turniej skończymy z niedzieli/poniedziałek :D
10.Dodatkowo po użyciu anihilowany jest Pech - może być.
11.Całkowite przeniesienie zasad placówki - Do tej pory nic mnie tak nie ścięło jak ta zasada. Jestem stanowczo przeciwny. Jak chcesz tak grać to ja już nie wiem co powiedzieć ... dla mnie to jakaś "rewolucja" ale nie na +.
12.Turniej drużynowy - fajny pomysł, popieram nawet jak swojego sojusznika będzie się losowało.
13.Nie ma PZ za atak na gracza - wtedy pojawią się talie na coś innego. Nierozsądne wg mnie posunięcie.
14.Ograniczona ilość C, U i R w talii - duży aplauz. Podoba mi się.
15.Turniej tematyczny - patrz pkt. 14
16.Myślę by zrobić gry do dwóch zwycięstw - jak będzie max. 5 graczy w grupie to tak inaczej nie ma to sensu ze względu na czas.

Mam nadzieję iż moja opinia wpłynie tylko na rozwój dyskusji na plus.
Zapisane

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #53 dnia: Kwietnia 07, 2009, 10:25:31 pm »

Jak najbardziej. Kolejne zaproponowane przeze mnie zasady będą przystępniejsze dla ogółu. Co prawda z pewnych rzeczy nie ustąpię (ale to nie koniec świata :P).

Niestety Ty Nekro też zbyt dosłownie wziąłeś ogólne zasady przedstawione jako jednolite i zastosowane wszystkie naraz - przepraszam jeżeli źle zinterpretowałem :)
Zapisane

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #54 dnia: Kwietnia 08, 2009, 03:23:14 am »

1.Całkowity ban na discard - Będzie czy nie będzie to mi to pikuś ;)
Discard to nie pikuś - spróbuj zagrać bez żadnych restrykcji i wygrać z talią na discardzie :P

6.Grinder dozwolony - nie lubię i nie chce :P
Nie wiem, co takiego złego zrobił ci nasz kochany czteroręki bandyta, ale bez discardu będzie on raczej jedną wielką sugestią do składania talii walczących (i mogących atakować Bractwo)... Trzeba będzie się jednak zabezpieczyć przed FALAMI PRAWOŚCI, SNAMI i PACYFIZMAMI albo wziąć do talii po prostu PO NAMYŚLE czy coś w tym stylu...

11.Całkowite przeniesienie zasad placówki - Do tej pory nic mnie tak nie ścięło jak ta zasada. Jestem stanowczo przeciwny. Jak chcesz tak grać to ja już nie wiem co powiedzieć ... dla mnie to jakaś "rewolucja" ale nie na +.
Ta rewolucja jest jak najbardziej na + (wiem, bo sam zwykle tak gram), ale aby wszystko było ładnie i pięknie, należy zignowrować karty i zdolności związane z przenoszeniem na i z Placówki... a także zbanować OBÓZ SZKOLENIOWY (wiemy dobrze jakby to się skończyło).

14.Ograniczona ilość C, U i R w talii - duży aplauz. Podoba mi się.
A w jaki sposób chcesz podejść w takiej sytuacji do kart z dodatków, w których nie było R ani nawet U?! Musielibyśmy grać na samą podstawkę albo uznać, że w talii może znajdować się XC z podstawki, XU z podstawki, XR z podstawki, XC z Inkwizycji, XU z Inkwizycji, XC z Mortyfikatora, XU z Mortyfikatora, XC z WarZone, XU z WarZone, XC z Paradise Lost, XU z Paradise Lost, X kart z Golgothy i X kart Apokalipsy - trzeba oczywiście wiedzieć, jakie karty z Paradise Lost są C a jakie U (W Golgocie i Apokalipsie teoretycznie też były różnice w rzadkości, ale praktycznie nie były to żadne różnice)!

Z pozostałymi punktami się raczej zgadzam :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2009, 03:30:47 am wysłana przez Marqwitch »
Zapisane

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #55 dnia: Kwietnia 08, 2009, 10:14:52 am »

Co do ograniczenia kart według rzadkości widzę że wcale to nie musi być taki problem. Po wstępnym przejrzeniu spisów jedynie Golgotha i Apokalipsa robią problemy. W reszcie dodatków można umownie stwierdzić że np U1 traktujemy jak R a np C"X" (chyba C1) za U - nie patrzałem dokładnie które są rzadsze i lepsze :)

Co się tyczy tych dwóch wspomnianych dodatków nie jest tak źle: Jest tam łącznie ok 170 kart. Więc przy pewnym nakładzie pracy powinno dać radę. Oczywiście chętnie przyjmę pomoc, lub wszelkie sugestie.
Zapisane

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #56 dnia: Kwietnia 08, 2009, 11:11:33 am »

Skoro "umowne" przyporządkowanie rzadkości nie jest problemem, to zrób spis tego, co uważasz za R, U czy C (ja Ci w tym nie pomogę, bo: po pierwsze, jestem na to zbyt leniwy... po drugie, jestem teraz zajęty Wampirem: Maskaradą... i po trzecie, robienie takiego spisu uważam za bezcelowe a raczej więcej w tym zachodu niż pożytku).
Zapisane

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #57 dnia: Kwietnia 08, 2009, 11:15:07 am »

Cóż nie mam zamiaru każdego przypadku rozpatrywac i nadawac mu jakąś wartośc. Raczej chodzi o globalne traktowanie np U1 jak R a np C1 jak U. Jedynie golgothe i apokalipse będzie trzeba będzie podzielic bardziej szczegółowo z wiadomych przyczyn.
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #58 dnia: Kwietnia 08, 2009, 11:37:03 am »

Discard to nie pikuś - spróbuj zagrać bez żadnych restrykcji i wygrać z talią na discardzie :P
Gdybym był początkujący w te klocki to i może bym się martwił że ojojoj co to będzie jak nie będę miał kart na ręce ale teraz nie robi już na mnie to jakiegoś wrażenia (co prawda nie ma wtedy przyjemności z gry ale mówi się trudno i jedzie się dalej). Zresztą jak już pisałem mi to pikuś i to Lapson będzie decydował więc prędzej bym przekonywał Lapsona za czymś z a nie mnie.

Nie wiem, co takiego złego zrobił ci nasz kochany czteroręki bandyta...
Ok, to jak będziesz na turnieju to masz jak w banku że do rezerwy wsadzę sobie tego Pana i specjalnie w grze z tobą użyje jego właściwości jeśli będzie dopuszczona dowolna ilość ataków w gracza. Jeśli będzie jeden atak w gracza to nie widzę problemu aby sobie śmigał.

Ta rewolucja jest jak najbardziej na + (wiem, bo sam zwykle tak gram)...
Fajnie skoro tak grasz i ci się podoba. Ja wyrażam tylko swoją opinię iż mi taka "rewolucja" nie pasuje na turnieju. Pamiętaj że to Lapson decyduje.

A w jaki sposób chcesz podejść w takiej sytuacji do kart z dodatków, w których nie było R ani nawet U?!
No mi się wydawało to oczywiste bo ja zazwyczaj używam takiej zasady ;D:
r
u1
u,u2
u3
c1
c2
c,c3
i ja widziałbym to w takiej proporcji.
Zapisane

Jimmy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 80
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #59 dnia: Kwietnia 08, 2009, 11:40:03 am »

Teraz moje trzy grosze  ;D
-Pomysł na ban discardu bardzo dobry
-ograniczenie śmiertelnej i booby trap do jednej sztuki to też dobry pomysł
-ograniczanie ekwipunku, nie bardzo; zresztą u nas nikt nie ma przenośnej miny do 5 sztuk także nie wiem jak to w praktyce wychodzi
-granie wszystkimi promo to przesada ale te co wypisałeś mogą być
-Grinder zbanowany  ;D
-odbanowanie zakazanych karty to chybiony pomysł
-Pech anihilowany i ograniczony do jednej sztuki - jestem za  :)
-placówki nie używam więc się nie wypowiem

chociaż z placówką można posunąć się dalej i ja zbanować całkowicie  ;D

Zasady turniejowe są okej z wyjątkiem tego "trzeba by mieć cały czas wojownika na stole - 3 tury bez niego i koniec gry".
W jednym ze starych MiMów jest że karty z Golgothy to są wszytko karty wyjątkowe.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 24   Do góry