Kwietnia 25, 2024, 11:51:58 pm
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 24   Do dołu

Autor Wątek: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009  (Przeczytany 69814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #60 dnia: Kwietnia 08, 2009, 11:48:00 am »

Czemu tak wszyscy nie lubią placówki?? Przecież jest to dość nowe ciekawe rozwiązanie które wprowadza do gry kolejny motyw - przez co trzeba dodatkowo kombinować (a to chyba najważniejsze w każdej grze :P).

Zapisane

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #61 dnia: Kwietnia 08, 2009, 03:38:11 pm »

Discard to nie pikuś - spróbuj zagrać bez żadnych restrykcji i wygrać z talią na discardzie :P
Gdybym był początkujący w te klocki to i może bym się martwił że ojojoj co to będzie jak nie będę miał kart na ręce ale teraz nie robi już na mnie to jakiegoś wrażenia (co prawda nie ma wtedy przyjemności z gry ale mówi się trudno i jedzie się dalej).
Buahahahaha... W jaki sposób chcesz wygrać bez kart na ręce i stole - chcesz zabić przeciwnika medytacjami?! :D

Nie wiem, co takiego złego zrobił ci nasz kochany czteroręki bandyta...
Ok, to jak będziesz na turnieju to masz jak w banku że do rezerwy wsadzę sobie tego Pana i specjalnie w grze z tobą użyje jego właściwości jeśli będzie dopuszczona dowolna ilość ataków w gracza. Jeśli będzie jeden atak w gracza to nie widzę problemu aby sobie śmigał.
Chcesz mi wręczyć 10Z? Ależ proszę bardzo :)

Ta rewolucja jest jak najbardziej na + (wiem, bo sam zwykle tak gram)...
Fajnie skoro tak grasz i ci się podoba. Ja wyrażam tylko swoją opinię iż mi taka "rewolucja" nie pasuje na turnieju.
Wszystko pasuje, jeśli się za to odpowiednio weźmie - grając bez zasady przenoszenia z/na Placówkę i z przepisywaniem wpływów, sprawiamy, że z powrotem można grać kartami, które przez nowe zasady z Paradise Lost stały się niegrywalne (oczywiście kosztem kart, które na te zasady wpływają, ale to prawie żadna strata)... dodatkowo usuwamy wszelkie ERRORY związane z zasadami przenoszenia.

A w jaki sposób chcesz podejść w takiej sytuacji do kart z dodatków, w których nie było R ani nawet U?!
No mi się wydawało to oczywiste bo ja zazwyczaj używam takiej zasady ;D:
r
u1
u,u2
u3
c1
c2
c,c3
i ja widziałbym to w takiej proporcji.
Chyba się nie zrozumieliśmy - a poza tym, nikt nie jest takim maniakiem, żeby pamiętać, które karty są C2 a które C3... i o jakiej proporcji mowa?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2009, 04:06:47 pm wysłana przez Marqwitch »
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #62 dnia: Kwietnia 08, 2009, 05:29:38 pm »

Placówki nie lubie od poczatku jej powstania. Jak dla mnie dodatek Pradise lost zabił popularność Dooma w Polsce. Mówie to na podstawie swoich doświadczeń jak i doświadczeń moich znajomych. Dla osob które zaczeły grać w Dooma w sposób wtórny ( tzn juz po jego upadku ) pewnie to różnicy nie robi. Dla mnie Placówka jest dodatkiem jak Wieczna Otchłań w Magii i Mieczu :D. Nie wiadomo po co i skąd ;). Całkowicie nie trzyma klimatu Dooma. Obiecuje ze jak kiedyś bede organizatorem jakiegos Turnieju Placówka bedzie zbanowana, lub przynajmniej mocno ograniczona!

Natomiast w kwestii kart C,U i R troche sie rozczarowałem przebiegiem dyskusji. Wg mnie aby cała sprawa miała sens należy zrobić spis C,U i R we wszytskich dodatkach tak jak to miało miejsce w Base secie. Oczywiście w pierwszej kolejność należałby sie wzorowac na oznaczeniach orginalnych ale tam gdzie ich nie ma poprostu ustalic własne. Nie wiem dlaczego wg Was miałoby to sprawić jakoś dużo kłopotu i pracy. Każdy z zainteresowanych Forumowiczów wysłałby do Lapsona jako organizatora swój własny spis i na zasadzie porównania można by dojśc do jakiegoś konsensusu. Metodologia uznawania które karty sa C,U i R byłaby dowolna. Ja sugerowałbym sie raczej siłą karty mimo że w Base secie znajdują sie Rary które nie jeden common bijena głowe. Wydaje mi sie ze wbrew pozorom ewentualne spory dotyczyłby zaledwie kilku kart.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

panczen

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #63 dnia: Kwietnia 08, 2009, 06:11:49 pm »

Placówki nie lubie od poczatku jej powstania. Jak dla mnie dodatek Pradise lost zabił popularność Dooma w Polsce. Mówie to na podstawie swoich doświadczeń jak i doświadczeń moich znajomych. Dla osob które zaczeły grać w Dooma w sposób wtórny ( tzn juz po jego upadku ) pewnie to różnicy nie robi. Dla mnie Placówka jest dodatkiem jak Wieczna Otchłań w Magii i Mieczu :D. Nie wiadomo po co i skąd ;). Całkowicie nie trzyma klimatu Dooma. Obiecuje ze jak kiedyś bede organizatorem jakiegos Turnieju Placówka bedzie zbanowana, lub przynajmniej mocno ograniczona!

Zgadzam się z tym w 100%.
W naszym planowanym turnieju na mazurach również zbanujemy całkowicie placówkę :)

Zapisane

Roboraczek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #64 dnia: Kwietnia 08, 2009, 06:43:18 pm »

...co to za argumenty za zbanowaniem placówki...był to dodatek który wnikał z rozwoju gry i chęci jej uatrakcyjnienia...wydaje się to normalne i uzasadnione...a że "precz z tej planety" czasami denerwuje, czy zagranie inspiracji i ucieczka na placówkę....to już inny temat...

Born_stubborN

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 101
  • Hindenburg sQuadron
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #65 dnia: Kwietnia 08, 2009, 07:52:34 pm »

Są elementy, które w placówce można polubić. Sztuczka z Precz z tej planety jest jedną z bardziej stresujących i miło się ogląda minę przeciwnika, gdy 4 raz ją dostaje.

Problemem jest to, że zasady, choć precyzowane od dawna, ciągle sprawiają problemy. A te problemy sprawiają, że plemienni często mają przewagę. Dlatego każde wyjście z sytuacji widzę in plus. Przeniesienie triangów czy możliwość zagrania Zmięczenia Walką na takich np Fizylierów mogłaby "wyrównać szanse".
Zapisane
Es ist nicht Deine Schuld, dass die Welt ist, wie sie ist. Es wär nur Deine Schuld, wenn Sie so bleibt!

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #66 dnia: Kwietnia 08, 2009, 07:54:21 pm »

W MiMach nie takie rzeczy wypisywali. Golgotha i Apokalipsa to wszystko C - C1 bądź C2.
Co do placówki - dodanie boot campa do placówki będzie hardcorem ;) Wiadomo czemu.

Cytuj
A te problemy sprawiają, że plemienni często mają przewagę.
Teraz to pojechałeś :) Plemienni są zawsze sto lat za murzynami, że się tak wyrażę ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Born_stubborN

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 101
  • Hindenburg sQuadron
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #67 dnia: Kwietnia 08, 2009, 08:38:09 pm »


Cytuj
A te problemy sprawiają, że plemienni często mają przewagę.
Teraz to pojechałeś :) Plemienni są zawsze sto lat za murzynami, że się tak wyrażę ;)

Wrażenie subiektywne. Ja ich nie lubię i koniec. Wolę mocno przegrywać z Legionem czy Bractwem niż męczyć się z plemiennymi. Sam fakt, że muszę wskakiwać na placówkę zamiast po prostu ich zaatakować trochę mnie stresuje. Niemniej jednak myślę, że powinni móc korzystać z triangulatorów czy np Ufortyfikowanego.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2009, 08:41:15 pm wysłana przez Born_stubborN »
Zapisane
Es ist nicht Deine Schuld, dass die Welt ist, wie sie ist. Es wär nur Deine Schuld, wenn Sie so bleibt!

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #68 dnia: Kwietnia 08, 2009, 09:08:59 pm »

Co jest subiektywne? Czy to taka wielka przewaga, ze mogą kogoś wygonić z placówki? To przewaga pozostałych - bo mogą wchodzić kiedy chcą. Plemienni w sumie mają same wady w porównaniu do nieplemiennych. Niektórzy może za zaletę uznają wolność atakowania - to moze być kwestia subiektywna. Poza tym - same wady.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

oan

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #69 dnia: Kwietnia 08, 2009, 10:30:10 pm »

Co do zasad, to polecam zablokować wogóle karty promocyjne. Zagrać systemem dwunastkowym. Wprowadzić ogranczenia co do jednej frakcji, jak ktoś gra legionem, czy Imperialem to niech gra tylko nimi i ewentualnie ogólnymi wojownikami, a ekwipunek i karty specjalne jeżeli na to pozwalają, to niech sobie z nich korzysta.

Zasada 3 tury bez woja i przegrywamy grę niech obowiązuje wmomencie, gdy przeciwnik wprowadzi swojego wojownik do gry. Znacznie przyspieszy to grę i zegary szachowe nie będą potrzebne.

Zasada co do jednego Pecha jest ok. Na temat kart z mortyfikatora nie będę się wypowiadał, bo jak Lapson wie, to ja z nich nie kożystam, więc nie znam ich mośliwości. Polecam wprowadzić ograniczenie do jednej sztuki z tego dodatku i wyrówna to nieco szanse.

Proponuje zastosować opublikowane zasady turniejowe co do ograniczenia kart i nie będzie problemu co do Sokoła i Wiecznego przekleństwa. Bractwo bez sokoła sobie poradzi. Mine i śmiertelną rane ograniczyć do jedej sztuki.

JAk już pisałem Lapson na Twojego meila, proponuję wprowadzenie zasady co do maksymalnego ograniczenia kart do 3 sztuk tego samego egzemplarza. Będzie ciekawie. Bo jak czytam tu niektóre wypowiedzi na temat Twoich zasad, to albo ktoś już wygrał zanim zaczął grać, albo podawane są już kombinacje na wykończenie przeciwnika. Wprowadzenie talii dwunastkowej i max 3 sztuki, napewno zwiększy ciekawość gry i wymusi zastosowanie bardziej kombinowanych talii. Nikt nie napakuje ręki dwudziestoma wyjątkami, bo talia będzie liczyć 240 kart. Ograniczy to napewno pole manwru, ale gra będzie ciekawsza.

25 - 40 PZ powinno wystarczyć.

Jestem nowy na Forum, więć jeżeli kogoś obraziła moja wypowiedź, to PRZEPRASZAM.

POZDRAWIAM
Zapisane

Jimmy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 80
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #70 dnia: Kwietnia 08, 2009, 11:48:48 pm »

Placówki nie lubie od poczatku jej powstania. Jak dla mnie dodatek Pradise lost zabił popularność Dooma w Polsce. Mówie to na podstawie swoich doświadczeń jak i doświadczeń moich znajomych. Dla osob które zaczeły grać w Dooma w sposób wtórny ( tzn juz po jego upadku ) pewnie to różnicy nie robi. Dla mnie Placówka jest dodatkiem jak Wieczna Otchłań w Magii i Mieczu :D. Nie wiadomo po co i skąd ;). Całkowicie nie trzyma klimatu Dooma. Obiecuje ze jak kiedyś bede organizatorem jakiegos Turnieju Placówka bedzie zbanowana, lub przynajmniej mocno ograniczona!

Podpisuję się pod tym obiema łapkami  ;D ;D ;D
Zapisane

Born_stubborN

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 101
  • Hindenburg sQuadron
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #71 dnia: Kwietnia 09, 2009, 12:34:45 am »

Placówka budziła i budzić będzie kontrowersje. Jak książka Zyzaka - jednym się podoba, a innym nie. Tak po prostu.
Pytanie tylko brzmi jak sobie z tym kartoflem poradzic? Dlatego myślę, że każda próba jest właściwa. Musi być tylko wypróbowana i zaakceptowana przez wszystkich.

Próbą może być ban - OK - aczkolwiek turniej w Zabrzu pokazał, że jest kilka osób, które plemiennymi grają, więc mogłyby się poczuć obrażone. Może więc zrobić ban na jednym turnieju, na innym zezwolić - i zobaczymy które turnieje będą toczyły się sprawniej i zostaną lepiej przyjęte.

Próbą może być przenoszenie możliwości - OK - i też trzeba spróbować. Marqwitch pisał, że gra tak i nie narzeka. Więc może spróbować. Nie mówię, że teraz, ale spróbować. I wtedy oceny.

A teraz taki off topic:
Czy myślał ktoś kiedyś by ograniczyć karty dozwolone na turnieju tylko do Base Seta ?? Taki turniej z podstawki.
Zapisane
Es ist nicht Deine Schuld, dass die Welt ist, wie sie ist. Es wär nur Deine Schuld, wenn Sie so bleibt!

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #72 dnia: Kwietnia 09, 2009, 08:46:28 am »

Ja generalnie jestem absolutnie przeciwny banowaniu placówki, tak jak napisał Roboraczek - to po prostu rozwinięcie gry - może się podobać lub nie - to wiadomo - ktoś inny może nie lubić np Apokalipsy ze względu na przepakowanie Mishimy lub z innego powodu - rzecz gustu jak to się mówi... ;). Muleq - ja też grałem sporo wcześniej niż pojawienie się Plost i wcale nie przyjąłem pojawienia się placówki jako zabicia gry (u nas gracze grali nadal :)) - nastały po prostu zmiany - a w sumie pojawienie się 4 nowych organizacji dawało pomysły na nowe talie. Rozumiem jednak, że wprowadzenie zasady przechodzenia może irytować, ale Plemienni są dzięki temu nieco "mniej gorsi" od reszty. Lapson sprecyzuj jakieś zasady, bo rzuciłeś pomysłami kontrowersyjnymi, na forum zawrzało, a póki co mam wrażenie, że sam nie wiesz jaki turniej chcesz zrobić. Osobiście wolę grać turnieje tak jak do tej pory - z lekkimi (podkreślam - LEKKIMI) zmianami w listach kart restricted i banned, czy ograniczaniem lub nie ataków w puchę. Z Twoich pomysłów fajnym wydaje się zagranie drużynowego turnieju, z losowaniem gracza do drużyny - to byłoby coś fajnego i nowego, ale kombinowanie ze zbanowanymi przez STR kartami ( no może poza częścią promo), zmienianie zapisów na kartach, by grać nimi "inaczej", czy kombinacje z C, U, R to moim zdaniem tematy tylko na turniej "poboczny", zamiast drafta, a nie na turniej rankingowy :-\
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2009, 08:48:06 am wysłana przez Skoq »
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #73 dnia: Kwietnia 09, 2009, 02:25:52 pm »

Ja bym jak zawsze zagrał i drafta :) stuff sie pewnie znajdzie :)
a co do reszty popieram przedmówcę
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

oan

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #74 dnia: Kwietnia 10, 2009, 03:48:33 pm »

Czytające te słwa:

Skoq - "(...) kombinacje z C, U, R to moim zdaniem tematy tylko na turniej "poboczny", zamiast drafta, a nie na turniej rankingowy"

To dostaje bólu brzucha ze śmiechu. Uważam, że rozwarzania Lapsona na temat kombinacji  C, U i R katami są jak najbardziej rozsądne. Powiem szczerze, po przeglądnięciu kilku tali zwycięzców poprzednich turnieji - można grać i wygrać turniej nie faszerując go kartami wyjątkowymi i rzadkimi. W takim turnieju chciałbym zagrać. To co widze w taliach to prawie 50/50 to karty wyjatkowe i rzadkie. A to co niektórzy dostają gęsiej skórki, bo może Laposon wprowadzi (miejmy taką nadzieję, że tak) jakieś ograniczenia na wyjątki i rzadkie karty. Budowanie tali w systemie dwunastkowym i zwycięstwo nią, to jest sztuka, bo nafaszerowanie go wypasionymi kartami w różnych wersjach językowych, to żadna frajda.

W dwunastowych taliach tak nie poszaleje się. Tu zwycięstwa nie zapewnią same karty. Trzeba też ruszyć głową. Lapson wprwadź zasady turniejowe z 1996r. a zobaczysz, że nie przewidzi się zwycięzcy turnieju. Jedno będzie pewne, nie wygra go osoba, która nie umie grać powszechnymi kartami i nie potrafi złożyć talii w jednym języku. Bo większośc jest tworzona w kombilacji polsko i angielsko języcznych kart. Temat mortyfikatora już pomijam. Bez niego też można by zagraći, bez promo również. Placówka jest wypas, to niech zostanie. Panowie rozwarzcie turniej na zasady z 1996r. wtedy zmierzycie się z nowymi graczami, bo tak pojedynki będziecie toczyć tylko we własnym gronie, a Lapson nie będzie musiał zastanawiać się czy na turnieju będzie 8 - 10 graczy. Napewno będzie ich więcej.

Pozdrawiam
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 24   Do góry