Kwietnia 29, 2024, 12:06:32 pm
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 24   Do dołu

Autor Wątek: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009  (Przeczytany 69847 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #90 dnia: Kwietnia 11, 2009, 01:25:46 pm »

Ja coś mówiłem na temat Patriarchy i Cienia? Nie pamiętam. A jeśli bym mówił, to oczywiście, że można wtedy atakować Patriarchę. Natomiast Latacza nie można atakować i jednocześnie chroni Gracza, bo nadal może atakować ( nie może być jedynie atakowany).

Po co ograniczać Grindera, Minę i Trening do jednej sztuki?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #91 dnia: Kwietnia 11, 2009, 02:09:29 pm »

Grindera - nie wiem, Minę - nie wiem,  Trening - to akurat dobry ruch :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #92 dnia: Kwietnia 11, 2009, 02:38:25 pm »

zasady od 1-6 jestem w stanie zaakceptować, nawet ten nieszczęsny czwarty punkt ;p

jeśli chodzi o wybór tematyczny czy dwunastkowy to jestem raczej za turniejem tematycznym jednak wtedy wg mnie lista kart dozwolonych niezależnie od tego kim się gra będzie obowiązkowa, bo co z takimi kartami jak Fala Prawości czy Skrytobójca? Działają troszkę inaczej niż wymieniane Wstydy, itp...

Turniej dwunastkowy też wydaje mi się być ok, ale musisz Łapson jasno dać znać co jest jako R, co jako U i wtedy można grać :P

Wesołych Świąt !! :D
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #93 dnia: Kwietnia 12, 2009, 02:56:28 pm »

Co do tych fal itd to jest chyba oczywiste - nie można ich mieć np nie grając bractwem (tak ciężko się domyślić że chodzi o karty kontrujące mroczną harmonię, sztukę, moce ki, lub konkretną organizację?)

A jak narazie to jest chyba dość jasne co jest R, U i C.
R i U1 - 1 na 12
U2 i U3 - 3 na 12
C1-C3 - 8 na 12

wypadku golgothy i apokalipsy C1 = R, C2 = U.

Spisy są ogólnie dostępne. Co do Paradise lost prosiłbym kogoś z forum o udostępnienie tego dla innych graczy ponieważ na karciankach.pl tego nie ma.
 
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #94 dnia: Kwietnia 12, 2009, 03:14:37 pm »

Ulepszona wersja mojego spisu kart z działu "Download" wraz z ich oznaczeniami.

http://rapidshare.com/files/220429789/Spis_kart.xls
Zapisane

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #95 dnia: Kwietnia 12, 2009, 03:37:23 pm »

Wielkie dzięki Nekro :)

Umieszczam ten link w pierwszym poście  8)

EDIT: Znacie kogoś lub macie kontakt do osoby/osób grającej w Dark eden? Forum chyba nie działa bo już długo czekam by administrator aktywował moje konto a chciałbym dodatkowo zrobić w międzyczasie turnieje: L5R, Dark eden, Kult, Shadowrun. Chętnie przyjmę każdą pomoc :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2009, 03:55:43 pm wysłana przez Lapson »
Zapisane

Zimoli77

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #96 dnia: Kwietnia 12, 2009, 04:53:26 pm »

Ja chętnie zagram w shadowruna tylko złóż mi talie x]
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #97 dnia: Kwietnia 13, 2009, 10:31:03 pm »

Wiadomo już w jaką stronę idziemy z tymi zasadami? Co będzie obowiązywało na głównym turnieju? I jak to jest z tymi kartami - jak mam deck z 70 kart to ile mogę mieć R i U? R pewnie 5, a U? 15? 17?
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #98 dnia: Kwietnia 14, 2009, 07:48:37 am »

A jak mam deck 130 kart? ;D Serio - ja już wolałbym "tematycznie" niż "dwunastkowo"... - choć tematycznie to Bractwo ma najlepiej - i pewnie będzie się najczęściej pojawiać ???
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #99 dnia: Kwietnia 14, 2009, 10:43:16 am »

A ja chciałem jednak wciąż podtrzymać swój sprzeciw wobec pkt. 5 i 7. Wszystkie pozostałe przepisy które wymienił Lapson w tej lub innej formie były stosowane na wcześniejszych turniejach wiec do nich nie mam najmniejszych pretensji. Natomiast rozszerzenie zasad Placówki oraz wprowadzenie talii 12 lub tematycznych w żaden sposób nie podchodzi pod stosowane do tej pory zasady turniejów rankingowych. Czym innym jest ograniczanie tej czy innej karty. Tutaj mamy do czynienia z całkowitą zmianą zasad gry. To tak jakby w trakcie sezonu piłkarskiego ustalono ze jeden mecz zagrany zostanie na zasadach footbolu amerykańskiego ;). Co wiecej pozostawienie tych dwóch zasad prowadzi do precedensu który każdy następny organizator bedzie mogł wykorzystać w przyszłości. Ja ze swej strony obiecuje np całkowity zakaz Placówki ;). Dlatego wciąż postuluje aby powyższe dwie zasady zostały zastosowane w turnieju pobocznym a nie rankingowym.  Powoli zaczynam sie zastanawiać nad konkurencyjnym turniejem Dooma na Confuzji ;D. Nie może to być zeby w Krakowie Placówka miała większe udogodnienia niż gdziekolwiek indziej ;D.   

Poza tym całkowicie nie rozumiem jak można wymyślać system 12 jeżeli nie zrobi sie wczesniej pełnej listy kart C,U,R. Pisałem juz o tym wcześniej ale praktycznie nikt, nawet organizator, nie raczył odpowiedzieć. Czy to naprawde tak wiele wysiłku by wymagało? To co zaproponował Lapson jest wg mnie tylko półśrodkiem. Jak sie mówi A to trzeba powiedzie B a nie kończyć na Ą ;).

W kwestii talii tematycznych rozumiem ze jak ktos chce grać Legionem to nie całym tylko wybranym Apostołem? A jak jakimś shitem z Placówki to tez konkretnym? 
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #100 dnia: Kwietnia 14, 2009, 11:09:30 am »

Co do kart - dokładna rzadkość kart została ustalona. Czy coś jest w tej kwestii niejasne? :) Jest to zrobione w jedyny sensowny sposób - na podstawie oryginalnych rzadkości.

Co do samego turnieju - też mam wrażenie, że talie tematyczne czy dwunastkowe na turniej rankingowy się słabo nadają ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #101 dnia: Kwietnia 14, 2009, 11:11:54 am »

Natomiast rozszerzenie zasad Placówki oraz wprowadzenie talii 12 lub tematycznych w żaden sposób nie podchodzi pod stosowane do tej pory zasady turniejów rankingowych.  Dlatego wciąż postuluje aby powyższe dwie zasady zostały zastosowane w turnieju pobocznym a nie rankingowym.  Powoli zaczynam sie zastanawiać nad konkurencyjnym turniejem Dooma na Confuzji ;D.

Muleq na organizatora! Lapson to the Lions! :D
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #102 dnia: Kwietnia 14, 2009, 11:16:28 am »

 ;D ;D ;D Podpisuję się wszystkimi "ręcami i gicami" pod postulatem  - wariacje na turniej poboczny (12tki, tematy i inne takie), w miarę "normalne" zasady na rankingowy!!! Nareszcie jakiś regularny front sprzeciwu ;D
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #103 dnia: Kwietnia 14, 2009, 11:20:37 am »

Wszystko idzie w stronę turnieju dwunastkowego. - oczywiście karty do talii dokłada się od C (więc mając na 71 kart w decku będziemy mieli 5 R, 18U i 48C. Lista jest ustalona - (co do "ręcznego" robienia spisu niestety Muleq obawiam się że to będzie praca na marne bo i tak nikt poza mną z tego nie skorzysta a ktoś będzie jeszcze zarzucał że coś się zrobiło tak a nie inaczej.

A ty Skoqu może wreszcie posiedzisz coś nad talią :P

Co do placówki nie wiem czy ktoś poza Mulqiem ma z tym problem?

Ogólnie stwierdzam że chyba wam się nieco pokręciło :P Gramy chyba dla przyjemności (w końcu i tak nagród zazwyczaj nie ma) więc co to za różnica czy coś jest rankingowe. To że pewne osoby chyba boją się spaść z wysokich miejsc w rankingu to nie znaczy że inny mają przez to cierpieć.

EDIT: Ale oczywiście jeżeli będzie masowy i zdecydowany bunt - to zrobię normalny turniej.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2009, 11:23:40 am wysłana przez Lapson »
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #104 dnia: Kwietnia 14, 2009, 11:24:04 am »

Ranking jest rankingiem, który ma odzwierciedlać siłę graczy - mniej więcej oczywiście. A jak wszystkich przytniemy do jednego poziomu bez względu na wielkość kolekcji, to część staje się uprzywilejowana co nie jest zgodne z duchem rankingu ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 24   Do góry