Kwietnia 29, 2024, 01:57:55 pm
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 24   Do dołu

Autor Wątek: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009  (Przeczytany 69854 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #120 dnia: Kwietnia 14, 2009, 01:21:34 pm »

Posiadanie pełnych kolekcji kart nie jest wykładnikiem sukcesu w turnieju, osobiscie nie mam mocno pełnej kolekcji ale na rozgrywki mogę skompletowac cokolwiek co mi się tylko z kart spodoba. Jakos zbyt wiele z tego nie wynika bo dalej brak mi dobrego pomysłu i odrobiny szczęscia...
Jeszcze raz podkreślam ze w DT nie grają karty a pomysł. Lapson nie odniosłeś sie do postulatu Diablera ze skoro ktos nie ma kart to należy dopuscic proxy na turniej...

Turniej 12tkowy moze i bym zagrał ale niekoniecznie chce mi sie jeb.ć ze spisem Rek i U, poza tym spowoduje to ze talie beda miec po 160+ kart, mnóstwo przeszkadzajek, lutów itp, wiec jakos nie widze jak to ma niby pomóc tym co nie mają kart
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #121 dnia: Kwietnia 14, 2009, 01:26:26 pm »

Co do dopuszczania proxów - myślę, że szlag by trafił tych co wywalili grubą kasę żeby mieć karty do gry i postanowili je zakupić, a nie kserować ;) Przypominan - CCG panowie... CCG! ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #122 dnia: Kwietnia 14, 2009, 01:27:35 pm »

Posiadanie pełnych kolekcji kart nie jest wykładnikiem sukcesu w turnieju
Dokładnie. Wystarczy porównać osiągnięcia Marqwitcha i Mulqa :P
Zapisane

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #123 dnia: Kwietnia 14, 2009, 01:28:33 pm »

Jeżeli złożysz talię na 160+ to się zdziwię bo przeszkadzajek będziesz miał aż ok 15-16 a ponadto w tali ze 50-60 niegrywalnych kart :P

A co do proxów - jeżeli przeforsujecie normalny turniej i znów ktoś nie zacznie narzekać (w stylu poroxy są bee bo ludzie nie muszą kupować kart by grać...) to jak najbardziej pozwolę nimi grać :)
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #124 dnia: Kwietnia 14, 2009, 01:29:44 pm »

Z samych commonów też dałoby się jakiś deck złożyć. Może nie z samych, ale powiedzmy 90% C i też by jakoś śmigało. Tylko trzeba więcej pomyśleć w takim wypadku :)

Cytuj
A co do proxów - jeżeli przeforsujecie normalny turniej i znów ktoś nie zacznie narzekać (w stylu poroxy są bee bo ludzie nie muszą kupować kart by grać...) to jak najbardziej pozwolę nimi grać

Ludzie myślą nad homemade'ami co miałyby wyglądać jak oryginały, a tu taki pomysł :) Oryginały co wyglądają jak homemade :P Karty są dostępne na rynku nadal - w sporych ilościach... Może nie wszystkie wzory, ale jednak zdecydowana większość ;) Możemy zacząć jeździć z kserówkami na turnieje, ale to chyba graczy nie przysporzy jeśli taki był zamysł.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2009, 01:31:39 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Pako

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
  • Legionista
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #125 dnia: Kwietnia 14, 2009, 01:37:33 pm »

No bez przesady... nie podoba mi się jak ktoś gra kserami przy domowych rozgrywkach, a co dopiero na turniejach.

Ze wszystkich przytoczonych tu pomysłów na ten turniej, kserówki to ten jedyny, przez który nie pojawiłbym się na turnieju.
Zapisane
Zasady warszawskie

Cytat: Paul Beakley
Beg, borrow or steal every Manifest Destiny you can find (...)

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #126 dnia: Kwietnia 14, 2009, 01:39:19 pm »

Co do dopuszczania proxów - myślę, że szlag by trafił tych co wywalili grubą kasę żeby mieć karty do gry i postanowili je zakupić, a nie kserować ;) Przypominan - CCG panowie... CCG! ;)


mysle ze nie trzeba traktowac tego jako stały pomysł na rozgrywki tylko jako alternatywe dla pomysłów Lapsona ;p

jednak grajmy główny turniej na zadadach bez udziwnien i jakis inny jak juz ktos chce i musi ;p
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2009, 01:41:47 pm wysłana przez Troublestarter »
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #127 dnia: Kwietnia 14, 2009, 02:00:22 pm »

Cóż i tak to zawsze jest - gdzie dwóch się kłóci tam trzy różne zdania. >:( Niestety nie da rady wszystkich naraz zadowolić (bez skojarzeń  :P)
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #128 dnia: Kwietnia 14, 2009, 04:14:38 pm »

Sądząc po dyskusji Lapson, to chcesz zadowolić póki co siebie, Zimoliego i jakąś nieokreśloną (żeby nie powiedzieć mało realną) grupę "nowych graczy" poprzez turnieje 12tkowe - a co z tymi którzy jawnie się sprzeciwiają takim pomysłom na główny turniej, którzy są "starymi" ale za to pewnymi uczestnikami? Chcesz ich koniecznie zniechęcić (mi np się już odechciewa, bo wiem, że nie będę miał czasu ani chęci na składanie talii, męcząc się z listą CUR - :-\) ? I przeciw Proxom jestem na NIEEEEEEE - bo jestem z tych, którzy kasy sporo wywalili, nie po to żeby grać kserówkami >:(
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2009, 04:17:42 pm wysłana przez Skoq »
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #129 dnia: Kwietnia 14, 2009, 04:32:47 pm »

Pomysły Lapsona potocznie nazwane zostały "sprawiedliwością społeczną", co oczywiście ze Sprawiedliwością nie ma nic wspólnego ;D  Niestety zawsze skutkuje to równaniem w dół. Jak zresztą wszytskie socjalistyczne pomysły. Zwiększanie popularności Dooma poprzez obniżanie jego poziomu jest po prostu smieszne. Każda gra kolekcjonerska, a zwłaszcza karciana wymaga pewnego nakładu pieniędzy. Decydując sie na gre w Dooma trzeba sobie zdać sprawe ze jest to gra kosztowna. Szczerze powiedziawszy mało mnie interesują gracze którzy chcieliby zagrać ale najlepiej za darmo. Jak kogoś nie stać na kupno kart to niech sobie da spokój albo pokombinuje jak te pieniądze zarobić. Albo traktujemy sie poważnie jak dorośli albo jak gówniarze z przedszkola. Dlatego pomysł z proxami jest dla mnie całkowicie nie do zaakceptowania.

Poza tym teza ze poprzez zmniejszenie ilości R w talii zwiększy się popularność Dooma jest teza całkowicie chybioną. Są tysiące powodów dla których ludzie nie jeżdżą na turnieje a brak kart wyjątkowych jest zupełnie nie istotny. Prędzej ten powód pojawia sie u osob które dopiero zaczeły zabawe w Dooma i zwyczajnie brakuje im kart niż u tzw. "nowych" - "starych" graczy.

Lapson pisałeś ze chcesz zwiększyć frekwencje na turniejach. Po pierwsze przez ostatnie kilka turniejów systematycznie przyjeżdża 16 osob lub wiecej wiec powodów do narzekania nie widze ( zwłaszca ze jeszce rok temu na turnieje jeździło góra 10 osob ) Po drugie gwaratnuje Ci ze przynajmniej 4 osoby z Krakowa które wyraziły cheć pogrania na turnieju z powodu Twoich pomysłów na pewno sie nie pojawią. Jako ze są to moi znajomi ,a nie zupełnie anonimowe postaci nie wiadomo skąd, tak bardzo jestem przeciwny jakimkolwiek udziwnieniom.  

Nie wiem Diabler skąd Ci przyszło do głowy ze mam całą kolekcje kart? W przeciwieństwie do większośc Graczy ja nigdy nie byłem typem kolekcjonera. Zawsze chciałem mieć tylko karty które mnie interesują. Reszte sprzedawałem i nadal sprzedaje. Dooma traktowałem jako zabawe przy której można sobie dorobić. ( To mnie chyba tak bardzo różni od Pretora ;D ). Moje osiągniecia nie sa być może oszałamiające ale kilka razy 4 miejsce udało mi sie zająć ;D.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Zimoli77

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #130 dnia: Kwietnia 14, 2009, 04:55:27 pm »

Wygląda mi to na przegłosowane  :P

Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #131 dnia: Kwietnia 14, 2009, 05:00:27 pm »

1. Ban na discard ręki - ok
2. Dodatkowo ban: wymiana, Throwing It All Away. - tak
3. Częściowy zakaz -  Śmiertelnej rany, Booby trapa, Treningu, Przenośnej miny, Grinder, Całkowite zaćmienie, Owca na rzeź,(Błąd Nawigacyjny, Pojmany te już są ograniczone do 1szt.). Te mogą być. Obóz szkoleniowy - nie.
4. Pech po użyciu zostaje anihilowany - ok
5. Całkowite przeniesienie zasad placówki - jeszcze raz napiszę nie :)
6. Jeden atak na gracza pomiędzy swoimi krokami pierwszymi za PZ - ok
7. Chciałbym aby większość ludzi zdecydowała co wolą: turniej tematyczny, dwunastkowy czy może połączenie obu zasad - na pewno nie łączenie obu tych zasad.

ok - może być, jest mi to obojętne

Co do kserówek czy proxy to jestem  ;) czyt. - głupio uśmiechnięty że ktoś w ogóle o tym wspomniał iż to miało by być na naszym "oficjalnym" turnieju. Pamiętajcie Panowie iż to zawsze "słabsi" powinni równać do "silniejszych" a przez to też rozumiem zapoznawanie się z mortem. I jeszcze jedno - bardzo proszę nie wyskakujcie z argumentami iż ktoś ma karty po angielsku, polsku, francusku, hiszpańsku, eskimosku. Przecież karta karcie równa niezależnie od języka. Należny tylko wiedzieć jakie jest jej działanie w oryginale czyli po angielsku.
Zapisane

Pako

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
  • Legionista
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #132 dnia: Kwietnia 14, 2009, 05:26:52 pm »

To może jakieś głosowanko/liczenie głosów, co kto woli?

Chyba organizator powinien się wypowiedzieć, czy w końcu jakieś konkrety, czy dalej opiniowanie.
Zapisane
Zasady warszawskie

Cytat: Paul Beakley
Beg, borrow or steal every Manifest Destiny you can find (...)

Born_stubborN

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 101
  • Hindenburg sQuadron
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #133 dnia: Kwietnia 14, 2009, 07:08:50 pm »

To ja jeszcze wypowiem się, uzurpując sobie trochę rolę "Trybuna Nowych (początkujących) Graczy".

Dla każdego, kto buduje lub odbudowywuje talię, problemem jest zebranie 5 x Szczęście, Skradzione i Misc, że o zdobyciu Jokera nie wspomnę. Więc z tej strony jestem za ograniczeniem i system 12 osobiście mi się podoba. Nie twierdzę, że dzięki temu uda mi się wygrać. Ale myślę, że nie będzie takiej dysproporcji.
Ale Panowie - prędzej czy później i ja, i każdy nowy będzie musiał te karty zdobyć. Bo nawet jeśli tym razem uda się przeforsować 12-tki, to kolejny organizator już może zrobić turniej oparty tylko na STR. I wtedy bez szerokiej kolekcji i bez podstawowych kart znów będzie wynik zerowy. I wtedy znów 2 punkty w rankingu to będzie max. Więc nie jest tak, że ten turniej pozmieniałby kolejność i odwrócił ranking - ranking przecież jest roczny i pewnie zakończy się dla mnie tak, jak zaczął.

Poza tym turniej tematyczny i tak wymaga szerokiej kolekcji, a na pewno szerokiego wyboru wśród danej korporacji. Więc to nadal nie jest tak, że nowy ma lepiej. Bo jeśli nowy chce zbierać np. Mishimę a nie ma mocy Ki to nic mu z tej talii nie wyjdzie. Trzeba się też będzie bardziej starać by ułożyć coś na Saperów, bo wówczas Linia McCraiga odpada.

Dlatego też moje zdanie jest takie - jeden taki turniej w ciągu roku nie zaszkodzi, a już na pewno nie zmieni rankingu.
Zapisane
Es ist nicht Deine Schuld, dass die Welt ist, wie sie ist. Es wär nur Deine Schuld, wenn Sie so bleibt!

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #134 dnia: Kwietnia 14, 2009, 07:57:17 pm »

Cytuj
Pamiętajcie Panowie iż to zawsze "słabsi" powinni równać do "silniejszych" a przez to też rozumiem zapoznawanie się z mortem.
Otóż to... Jak  nowi wpadną na turniej dwunastkowy to:
a) pewnie dostaną łomot z braku doświadczenia turniejowego
b) niczego nowego się nie nauczą i na następnym turnieju będzie to samo ;)

Cytuj
problemem jest zebranie 5 x Szczęście, Skradzione i Misc, że o zdobyciu Jokera nie wspomnę.
Tylko po co Ci te wszystkie karty? :) 5x skradzione? Nie pamiętam czy kiedykolwiek w takiej ilości do talii włożyłem. Jedynie zakłócenia w takiej ilości w decku lądują. Joker? Ta karta zastępuje inne karty i sama w sobie nie ma żadnego działania - jakaś rewelacyjna to ona nie jest. Kiedyś talie bez kart specjalnych (kompletnie bez jakichkolwiek specjali!) wygrywały turnieje i dobrze było (kiedyś - czyt niedawno ;) ). Jak brakuje konkretnej karty to składasz taką talię, żeby ona nie była potrzebna. Na tym polega cała sztuka - nie składasz upośledzonego decka bo akurat miałeś taki pomysł tylko kart brakło, ale składasz taki deck do jakiego akurat kart nie brakuje ;)

Cytuj
prędzej czy później i ja, i każdy nowy będzie musiał te karty zdobyć. Bo nawet jeśli tym razem uda się przeforsować 12-tki, to kolejny organizator już może zrobić turniej oparty tylko na STR. I wtedy bez szerokiej kolekcji i bez podstawowych kart znów będzie wynik zerowy.
j.w.
Uczcie się grać tym co macie ;)

Cytuj
Poza tym turniej tematyczny i tak wymaga szerokiej kolekcji, a na pewno szerokiego wyboru wśród danej korporacji. Więc to nadal nie jest tak, że nowy ma lepiej.
Jasne, że ma lepiej, bo np z tego typu standardowej tematycznej talli jaką gra z kumplami odpadają powiedzmy 2-3 karty wyjątkowo, a u innego gracza odpada 10 kart wyjątkowych. Czyli równamy poziom do poziomu niższego, a poziom sam z siebie od początku naszych rozgrywek rośnie - nie widzę powodu, żeby temu przeciwdziałać. Jak ktoś nowy chce się teraz dołączyć to z tego powodu mamy obniżać poziom? A jeśli regularnie będą pojawiać się nowi gracze? To ciągle mamy ogrniczać tych co mają większe kolekcje, żeby nikt się nie wystraszył? Czy może jednak ludzie jeżdżą na turnieje dla zabawy i jak chcą zagrać to zagrają licząc się z porażką, a jak nie chcą to i tak znajdą setkę wymówek? Jak do tej pory doświadczenie pokazuje, że mimo tego iż poziom rośnie co jakiś czas jakaś nowa grupa się dołącza bez żadnych rewolucji i gra... Jeszcze nie byłem świadkiem sytuacji, gdzie ktoś powiedział - wpadniemy na turniej, ale jak go do nas dostosujecie.

PS. Linia McCraiga to common więc nadal go bedzie tyle ile było ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 24   Do góry