Kwietnia 29, 2024, 03:54:31 pm
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 24   Do dołu

Autor Wątek: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009  (Przeczytany 69860 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #135 dnia: Kwietnia 14, 2009, 08:23:51 pm »

sporo napisaliscie przez swieta ;) wszystkiego czytal nie bede, odniose sie tylko do klilku spraw:

- jezyk kart - mam nadzieje, ze to jakis zart z tym ograniczeniem. ja przypuszczam, ze 60 polskich kart bym u siebie nie znalazl.

- placowka - dla mnie przenoszenie zasad jest jak najbardziej ok. ci co sa przeciwni sami czesto uzywaja logiki "a bo wtedy jeszcze nie bylo dodatku X" przy ustalaniu/tlumaczeniu dzialania roznych kart, ktore wyszly przed dodatkiem X; wiec nie wiem czemu by jej nie stosowac przy tym konkretnym dodatku.

- wolalbym turniej 12stkowy od tematycznego.

- granie kserowkami moim zdaniem odpada.
Zapisane

oan

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #136 dnia: Kwietnia 14, 2009, 09:00:26 pm »

Uuu, co ja tu wyczytuje. Powiało strachem !!! Turniej dwunastkowy i czołówka w panikę wpadła, bo aż tulu wyjątków w talii nie będzie.

LAPSON, gratuluję pomysłu co do dwunastek, jak najbardziej popieram. Turniej dwunastkowy pokarze, kto naprawdę jest misrzem, w grze, a nie ten kto ma mistrzowską talię. Bo u Pretorianstalker najważniejsza jest ilość kart wyjątkowych i rzadkich. Nie kwestionuje Twojej wielkości kolekcji, napewno masz potężną (tylko pozazdrościć), ale jak wyskoczysz na turnieju dwunastkowym z talią liczącą 160+, to wiedz mi, że zostaniesz zrównany z ziemią. NIe pomoże Ci nawet 15 wyjątków (albo i więcej). A poza tym, jesteś bardzo arogancki i pewny siebie. Nowy, nie znaczy gorszy i przegrany.

Nowi grają w domu i robią sobie turnieje regionalne, gdzie każdy bez większych nakładów finansowych może dojechać. Pretorian i Diablerist jak byście wzięli udział w naszym turnieju regionalnym i na naszych zasadach, to dopiero byście płakali. Gramy na jeszcze CIEŻSZYCH zasadach niż turniej dwunastkowy, a wy na dzwięk słowa dwunastka robicie tyle chałasu i sprzeciwu. Obawiacie się o swoją pozycję? Ktoś Was dogoni, czy ktoś wam dupsko skopie???

Mówicie o ustawieniu turnieju pod nowych i słabych. Ja tu widzę coś innego Pretorianie. Ja tu widzę ustawienie turnieju pod siebie. Pod swoje zasady.

Na razie to te wasze turniej są dla bogatszych ludzi. Biedniejszy, ma ochotę przyjechać, ale nie zwycięży, bo nie stać go na takie karty jakimi dysponujecie. Poza tym jest ich mało. Dwunasta oganiczy zapendy "bogatych" talii i graczy nimi dosponującymi. Born_stubborN  przy takim turnieju napewno zdobędzie więcej niż 2 punkty. Co więcej może być w czołówce.

Panowie nie grałem z Wami jeszcze nigdy i moi koledzy też. Nie znacie nas, a już skreśliliście. Nie macie pojęcia o wielkości naszych kolekcji. Jedyne co jest pewne, to to, że nie kożystamy z Mortyfikatora. Ale bez niego jakoś sobie poradzimy.

Co do Placówki, nie trzeba wielu zmian wprowadzać. Wystarczy, że jak coś oddziała na Szwadron/Kochortę, to również oddziaływuje na Placówkę (w tym przypadku ożna nawet zakazać używanie Ufortyfikowanego okopu i muru obronnego, bez niego placówka sobie poradzi). Tak jest napisane w zasadach podstawowych i to wystarcza. Nic nowego nie trzeba wymyśłać. A Luterańska Triada nie jest a ż tak mocnym PLEMIENIEM.

Jak najbardziej JA i moi KOLEDZY popieramy turniej na zasadach talii dwunastkowych i z Placówką. Lapson nie daj się złamać !!!
Zapisane

Born_stubborN

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 101
  • Hindenburg sQuadron
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #137 dnia: Kwietnia 14, 2009, 09:43:30 pm »

PS. Linia McCraiga to common więc nadal go bedzie tyle ile było ;)

Ale przynależy do Capitolu więc w przypadku turnieju tematycznego Saperzy nie mogą z niej korzystać.

A co do poziomu - to myślę, że poziom zależy od graczy a nie od zasad. Że przypomnę tylko kluczowe zdanie podczas dyskusji przed turniejem w Zabrzu: "Zasady są równe dla wszystkich". A reszta w rękach gracza układającego talie.

Ja nie będę na siłę przeforsowywał jednego lub drugiego wyjścia. Nie przyłącze się do "buntu" przeciw proponowanym zasadom, ale też nie będę niczym Rejtan walczył o ich utrzymanie. Po prostu w moim osobistym odczuciu jeden taki turniej nie zaszkodzi. Ot co.
Ja i tak jadę tylko po doświadczenie, bo na punkty nie liczę póki co przy jakichkolwiek zasadach.
Zapisane
Es ist nicht Deine Schuld, dass die Welt ist, wie sie ist. Es wär nur Deine Schuld, wenn Sie so bleibt!

oan

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #138 dnia: Kwietnia 14, 2009, 10:20:39 pm »

Dorn, w przypaku Linni masz rację.

Ale co do rozumienia turnieju tematycznego, to trzeba by było też to dobrze zdefiniować. Bo ja nie widzę żadnej przeszkody dlaczego np. saper nie mógłby korzystać z utwardzonej skóry, jeżeli jest dla każdego woj. zagłady prócz bractwa, mimo, że ma znaczek cybertronic.

Ja uważam, że jak może dany ekwipunek używać każdy, to niech używa, bez względu na znaczek. A tematyka niech w głownej mierze dotyczy jedności w wojownikach i strefach walki, no i ekwipunku przepisanego do tej frakcji. Znaczek legionu czy korporacji nie powinien mieć naczenia, jeżeli z karty mogą skorzystać inni wojonicy, nie tylko ci ze znaczka po prawej stronie.
Zapisane

Zimoli77

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #139 dnia: Kwietnia 14, 2009, 11:01:19 pm »

Cytuj
Ale co do rozumienia turnieju tematycznego, to trzeba by było też to dobrze zdefiniować. Bo ja nie widzę żadnej przeszkody dlaczego np. saper nie mógłby korzystać z utwardzonej skóry, jeżeli jest dla każdego woj. zagłady prócz bractwa, mimo, że ma znaczek cybertronic.

Ja uważam, że jak może dany ekwipunek używać każdy, to niech używa, bez względu na znaczek. A tematyka niech w głownej mierze dotyczy jedności w wojownikach i strefach walki, no i ekwipunku przepisanego do tej frakcji. Znaczek legionu czy korporacji nie powinien mieć naczenia, jeżeli z karty mogą skorzystać inni wojonicy, nie tylko ci ze znaczka po prawej stronie.




... no ale właśnie w turnieju tematycznym chodzi o to by tak nie było  ;)

... jeden taki turniej nikomu nie zaszkodzi  :)
Zapisane

oan

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #140 dnia: Kwietnia 14, 2009, 11:18:44 pm »

W sumie masz rację. Mi pasuje. Może być i tematyczny wraz z dwunastkowym. Taki fajny mix.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #141 dnia: Kwietnia 14, 2009, 11:36:54 pm »

Cytuj
Uuu, co ja tu wyczytuje. Powiało strachem !!! Turniej dwunastkowy i czołówka w panikę wpadła, bo aż tulu wyjątków w talii nie będzie.
<rotfl> Sorry, ale nie wiesz o co chodzi :) Poczytaj, a potem komentuj ;) Jak chcesz to możemy na samych commonach zagrać - nie ma problemu. Tylko nie widze sensu żeby to liczyć do rankngu bo to niczego nie odzwierciedla. A już zwłaszcza niczego sensownego jeśli chodzi o DT jako CCG.

Cytuj
LAPSON, gratuluję pomysłu co do dwunastek, jak najbardziej popieram. Turniej dwunastkowy pokarze, kto naprawdę jest misrzem, w grze, a nie ten kto ma mistrzowską talię. Bo u Pretorianstalker najważniejsza jest ilość kart wyjątkowych i rzadkich. Nie kwestionuje Twojej wielkości kolekcji, napewno masz potężną (tylko pozazdrościć), ale jak wyskoczysz na turnieju dwunastkowym z talią liczącą 160+, to wiedz mi, że zostaniesz zrównany z ziemią. NIe pomoże Ci nawet 15 wyjątków (albo i więcej). A poza tym, jesteś bardzo arogancki i pewny siebie. Nowy, nie znaczy gorszy i przegrany.
<rotfl> A wiesz co to hipokryzja? :) Ja jestem arogancki i nie umiem grać i zostanę zrównany z ziemią, bo nie będę miał wyjątków... No, no... Litości :) Trudno nie być arogancki w takim momencie, bo powiem szczerze, że teraz to mnie na taki śmiech zbiera, że dawno już nie miałem okazji się tak pośmiać... :) Dziękuję - śmiech to zdrowie ;)

Cytuj
Nowi grają w domu i robią sobie turnieje regionalne, gdzie każdy bez większych nakładów finansowych może dojechać. Pretorian i Diablerist jak byście wzięli udział w naszym turnieju regionalnym i na naszych zasadach, to dopiero byście płakali. Gramy na jeszcze CIEŻSZYCH zasadach niż turniej dwunastkowy, a wy na dzwięk słowa dwunastka robicie tyle chałasu i sprzeciwu. Obawiacie się o swoją pozycję? Ktoś Was dogoni, czy ktoś wam dupsko skopie???
Nie grałeś ze mną, więc nawet nie masz pojęcia czym gram ;) Nie mas zielonego pojęcia ile R wkładam do talii... Powiem Ci nawet, że nie należę wcale do tej grupy, która robi talie aby za wszelką cenę wygrywać. Po prostu wpada mi do głowy pomysł i składam jakiś deck i wcale nie po to żeby wygrać. A co do "waszych" zasad, to mam dziwne wrażenie, że na turnieju sobie te zasady skonfrontujemy z normalnymi zasadami DT ;)
PS. Co to za dziwny argument o kasie na dojazd? Taksówkami jeździcie czy limuzynami, że was nie stać pojechać dalej? :P

Cytuj
Mówicie o ustawieniu turnieju pod nowych i słabych. Ja tu widzę coś innego Pretorianie. Ja tu widzę ustawienie turnieju pod siebie. Pod swoje zasady.
Aż mam ochotę wejść na stronkę żal.pl i dodać wpis :) Nie pod moje zasady, tylko pod "w miarę standardowe" zasady turniejowe. Ja tu właśnie widzę coś odwrotnego - zasady typowo pod nowych, bo z oficjalnymi one nie mają już wiele wspólnego, a nic nie dają graczom, którzy mają większe kolekcje. Pod kogo to więc jest ustawianie? :) Zastanów się zanim coś napiszesz dwa razy.

Cytuj
Na razie to te wasze turniej są dla bogatszych ludzi. Biedniejszy, ma ochotę przyjechać, ale nie zwycięży, bo nie stać go na takie karty jakimi dysponujecie. Poza tym jest ich mało. Dwunasta oganiczy zapendy "bogatych" talii i graczy nimi dosponującymi. Born_stubborN  przy takim turnieju napewno zdobędzie więcej niż 2 punkty. Co więcej może być w czołówce.
Jak masz ochotę przyjechać i zwyciężać to jednak polecam kupić jakieś karty - nie ma wyjścia. Jak masz zamiar jeździć tylko na turnieje z handicapem to gratuluję pomysłu ;) Może się okazać, że poza regionalnymi to będzie jedyny taki turniej, lub ewentualnie cykliczny - raz do roku ;)

Cytuj
Panowie nie grałem z Wami jeszcze nigdy i moi koledzy też. Nie znacie nas, a już skreśliliście. Nie macie pojęcia o wielkości naszych kolekcji. Jedyne co jest pewne, to to, że nie kożystamy z Mortyfikatora. Ale bez niego jakoś sobie poradzimy.
Skoro poradzicie sobie to o co tyle krzyku? :) Teraz to się pogubiłem - macie duże te kolekcje czy nie? :) Bo raz piszesz jedno, potem sugerujesz drugie ;) Nie skreślam nikogo ze względu na kolekcje, tylko raczej ze względu na to, że prawdopodobnie na turnieju zobaczycie dopiero masę typowych zagrań, które w dużej mierze mogą być dla Was nowością. Poza tym, pewnie zderzycie się z "forumowymi" zasadami, co miejscami jak to zazwyczaj bywa, jest dość bolesne dla graczy, którzy właśnie grywają sobie tylko w takich regionalnych grupkach.


Cytuj
w tym przypadku ożna nawet zakazać używanie Ufortyfikowanego okopu i muru obronnego, bez niego placówka sobie poradzi). Tak jest napisane w zasadach podstawowych i to wystarcza. Nic nowego nie trzeba wymyśłać. A Luterańska Triada nie jest a ż tak mocnym PLEMIENIEM.
Albo, albo - nie widzę sensu dodawać zasady, po czym dodawać 20 od niej wyjątków. To raz. A dwa - Traiada nie jest wcale jakaś mocna, ale inne plemiona jej nie podskoczą raczej ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #142 dnia: Kwietnia 14, 2009, 11:42:22 pm »

Turniej dwunastkowy pokarze, kto naprawdę jest misrzem, w grze, a nie ten kto ma mistrzowską talię.
Rotfl. Ja mam kilka mistrzowskich talii :) O co w ogóle biega w tym zdaniu? Nie pozwólmy najlepszym graczom złożyć skutecznych talii, żebyśmy mieli z nimi jakieś szanse grając taliami nieskutecznymi? :) Ja myślałem, że turnieje wygrywa się właśnie składając dobrą taktykę i ją egzekwując. Widać byłem w błędzie. Wg ciebie wygrywa ten, kto gra najlepiej? To znaczy co? Dajmy wszystkim takie same talie i ten, kto będzie miał najlepsze rozkłady kart jest mistrzem? To możemy zagrać w pokera dobieranego równie dobrze zamiast DT :D
Ja nad dwoma moimi ulubionymi taliami spędziłem ponad 500h na każdą testując je przeciw różnym przeciwnikom. M. in. stąd sukcesy. Ale przede wszystkim liczy się pomysł (i element zaskoczenia). A ilość e-Rek ma znaczenie drugorzędne. Do mojego Bractwa włożyłem 4 Miny, choć miałem 5 i zero Ujawnień, choć miałem dwa - po prostu nie pasowały do taktyki. Masz jakieś dziwne wyobrażenie, że najlepsi wygrywają, bo mają dużo wyjątków, a najgorsi przegrywają z ich braku.

Bo u Pretorianstalker najważniejsza jest ilość kart wyjątkowych i rzadkich. Nie kwestionuje Twojej wielkości kolekcji, napewno masz potężną (tylko pozazdrościć), ale jak wyskoczysz na turnieju dwunastkowym z talią liczącą 160+, to wiedz mi, że zostaniesz zrównany z ziemią. NIe pomoże Ci nawet 15 wyjątków (albo i więcej).
Rotfl2. Pret ma największą kolekcję z nas wszystkich. Wszystkiego minimum po pięć. Dlaczego uważasz, że wyskoczy z talią 160? :) Poza tym 15 wyjątków i więcej nie pomogło mu do tej pory. Nie licząc pierwszego turnieju ma problemy z wyjściem z grupy. Więc gdzie tu zależność między wyjątkami, a skutecznością.

Nowi grają w domu i robią sobie turnieje regionalne, gdzie każdy bez większych nakładów finansowych może dojechać. Pretorian i Diablerist jak byście wzięli udział w naszym turnieju regionalnym i na naszych zasadach, to dopiero byście płakali. Gramy na jeszcze CIEŻSZYCH zasadach niż turniej dwunastkowy, a wy na dzwięk słowa dwunastka robicie tyle chałasu i sprzeciwu. Obawiacie się o swoją pozycję? Ktoś Was dogoni, czy ktoś wam dupsko skopie???
Jak będę zawczasu znał zasady jakich używacie to rozjadę was z palcem w nosie :P Nie ma czegoś takiego jak cięższe zasady. Każdy zasady da się wykorzystać, żeby złożyć, talię o najwyższej możliwej skuteczności. Ja czynię tak prawie zawsze. Czasami mi się po prostu nie chce albo uważam, że zysk będzie mniejszy od wysiłku. Pisałem już stronę wcześniej, że mogę w ostateczności zagrać ten turniej dwunastkowy. Niczego się nie boję. Ba, mogę się nawet założyć, że wyjdę z grupy na pierwszym/drugim miejscu :) A turniej dwunastkowy niczego nie ułatwi "nowym" graczom. Co najwyżej zniechęci Skoqa, który nie ma czasu na składanie talii i zawsze z grubsza przywozi to samo :P

Mówicie o ustawieniu turnieju pod nowych i słabych. Ja tu widzę coś innego Pretorianie. Ja tu widzę ustawienie turnieju pod siebie. Pod swoje zasady.
To nie są moje ani Preta zasady. Są to standardowe zasady turniejowe. Nikogo nie faworyzują. Gdyby były moje to byłby tam permanentny ban na discard, bo uważam, że granie na discard to pójście na łatwiznę i w ogóle chamówa. Jednak ani ja ani ty nie mamy tu nic do gadania.

Na razie to te wasze turniej są dla bogatszych ludzi. Biedniejszy, ma ochotę przyjechać, ale nie zwycięży, bo nie stać go na takie karty jakimi dysponujecie. Poza tym jest ich mało. Dwunasta oganiczy zapendy "bogatych" talii i graczy nimi dosponującymi.
DT to w ogóle zabawa dla bogatszych. Same bilety w dwie strony i wejściówka to spory wydatek. Koszty zwracają się co najwyżej zwycięzcy i to nie w złotówkach tylko boosterach, książkach albo komiskach ;) Dwunastka niczego nie ograniczy. I ci biedniejsi nie przyjadą tylko dlatego, że nie zwyciężą?  Marqwitch ma bardzo małą kolekcję, a wygrał już jeden duży turniej. Prawie zawsze jeździ też bez biletu i nie płaci wejściówek. Dla chcącego nic trudnego.

W sumie masz rację. Mi pasuje. Może być i tematyczny wraz z dwunastkowym. Taki fajny mix. A Luterańska Triada nie jest a ż tak mocnym PLEMIENIEM.
Taki mix z którego wyniknie tylko tyle, że 60% talii będzie na triadzie, bo mają najefektywniejsze commony, a reszta talii będzie na mortyfikatorach.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2009, 11:49:17 pm wysłana przez Diablerist »
Zapisane

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #143 dnia: Kwietnia 15, 2009, 02:10:52 am »

Oan co Ty opowiadasz?
Może jeszcze zagrajmy w DT dobierając z jednego stosu kart bo wtedy szanse będą równe?
Turniej dla bogatszych?
Ta gra ma już 15lat i nie trzeba na nią było wydawać grubych tysięcy żeby pograć, a nawet był czas ze można było kopić całe kolekcje za bezcen ... To nie MtG - tu nie grają pieniądze.
Skoro taki z ciebie wielki gracz i specjalista od zasad to gdzie byłeś przez ostatnie 2 lata jak odbywały się turnieje?
Ze niby nowi nie mają szans wygrać? To grasz żeby wygrać czy dla przyjemności grania?
Nie mam nawet jednego seta kart, uczestniczyłem niemalże w każdym turnieju jakie były organizowane przez forum i w sumie nigdy za wiele nie zawojowałem.
NIGDY NIE WPADŁ BYM NA TO ŻEBY STWIERDZIĆ ZE TO GRA DLA BOGATYCH BO ONI MAJĄ MNÓSTWO KART A JA MNIEJ I DLATEGO PRZEGRYWAM CZY NIE MAM SZANS!!!!!

Gramy wg oficjalnych zasad turniejowych z małymi modyfikacjami wiec nie wiem z czym do ludzi z tekstami typu ze to zasady pod kogoś pisane?

Dziwisz się ze wywołujesz oburzenie typ co piszesz? To forum zrzesza ludzi którym nie szkoda poświęcić wiele zdrowia i czasu żeby tłuc się pociągiem na drugi koniec Polski tylko po to żeby zagrać w DT, a ty tu wparowujesz i rzucasz się do wszystkich.

Jak dla mnie to w tym Wąchocku czy Pacanowie tudzież Kiejkutach czy skąd tam mieszkasz możecie sobie i grać w wojnę kartami z DT , koło ... mi to lata, w DT obowiązują inne zasady.

Wiec jak dla mnie możesz zaakceptować zasady takie jakie są i ewentualnie przyłączyć się do konstruktywnej polemiki , jeżeli dalej zamierzasz używać inwektyw i wypowiadać się w tym tonie, (jako wielki specjalista), to wyrażę się krótko a treściwie - ...

EDIT:

a co do meritum sprawy to turnieju 12tkowego ani tematycznego nie gram

OPANUJ SIĘ, WEŹ GŁĘBOKI ODDECH I CZYTAJ WSZYSTKO Z WIĘKSZYM LUZEM (HUMOREM) - Nekro ;)

a Nekro ma zapędy na cenzora ;p
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2009, 10:36:16 am wysłana przez Troublestarter »
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #144 dnia: Kwietnia 15, 2009, 09:14:23 am »

Jakaż pasja w waszych wypowiedziach :P Ile miłości i przywiązania do tej gry  ;D

A tak na serio, pomyślałem nad tym by zrobić dwa duże turnieje. np w sobotę (20.VI) jeden - na "normalnych standardowych zasadach" a 21 (bardziej w godzinach porannych - jak się odpocznie po wcześniejszych zmaganiach) turniej dwunastkowy na który mam nadzieję przyjechałby oan wraz z ekipą.

Oczywiście zostaje pełna swoboda dla ludzi grających drafta lub chcących się zebrać wcześniej :) Nie byłby to turniej typu gramy 12-16 godzin lecz - 8-10 przerwa na sen itd a potem znów 8-10 :). Oczywiście wiem że większość graczy się zbierze po pierwszym turnieju ale może choć kilku (zapewne spora część Cze-wy: Ja, Qulig, Harry, Młady, Dyl, Zimoli) zostanie by zmierzyć się na nowej płaszczyźnie zasad i wykminić coś nowego.

Co wy na to? Wszak konwent trwa od 19 do 22.
Zapisane

Pako

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
  • Legionista
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #145 dnia: Kwietnia 15, 2009, 09:19:24 am »

Czekałem z niecierpliwością na te respond'y ;D

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2009, 09:29:08 am wysłana przez Pako »
Zapisane
Zasady warszawskie

Cytat: Paul Beakley
Beg, borrow or steal every Manifest Destiny you can find (...)

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #146 dnia: Kwietnia 15, 2009, 09:19:38 am »

pomysł trafiony !!! - jestem za :D

1 turniej na STR i liczony do rankingu , przerwa i kto chce gra 2 turniej powiedzmy 12-stkowy, (ten drugi oczywiscie do rankingu by sie nie liczyl jako ze niektorzy gracze pewnie zwinal sie po pierwszym), mysle ze takie rozwiazanie ucieszy i zwolennikow STR i tych ktorzy lubia nutke innowacji,
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #147 dnia: Kwietnia 15, 2009, 09:21:45 am »

PAX!! PAX między Chrześcijany :D!
Panowie zbyt mało nas jest ( Doom Trooperowców ) zeby sie się dzielić na jeszce mniejsze kółka czy frakcje. Każdy ma jakiś swój pomysł na to jak uatrakcyjnić gre, ale to jeszcze nie powód zeby sie wyzywać.

Forum powstało w celu ujednolicenia zasad i ułatwienia gry w Dooma. Oczywiście nie ma obowiązku stosowania sie do tych zasad ale jednak Turnieje organizowane przez Forumowiczów, w których Forumowicze stanowią przynajmniej 90% obecnych powinny te zasady przestrzegać. Poza tym są to zasady oparte na oficjalnych erratach Wintera plus naszych wielogodzinnych dyskusjach. Sam wielokrotnie krytykowałem nie które pomysły i rozwiązania ale wychodze z założenia ze dopóki gram z ludźmi z Forum i jeżdże na turnieje to musze sie do tych zasad dostosować. Początkowo cięzko mi to przychodziło ale teraz widze sens wielu rozwiązań.

Lapson próbowałeś i nadal próbujesz przekonać innych do uczestnictwa w Turnieju co ci sie oczywiście chwali. Problem w tym ze przekonując "nowych" zapomniałeś o "starych". Zauważ ze sprzeciw wobec Twoich pomysłów nie jest jednostkowy ale raczej ogólny. Każdy z nas jest za uatrakcyjnieniem gier i turniejów. Niestety Twoje pomysły to dla mnie ale chyba i dla wielu innych totalna rewolucja. Skoro ja mogłem sie dostosować do zasad Forumowych to nie widze powodu dla którego ktoś inny ma tego nie robić. Turnieje odbywaja sie niestety zbyt rzadko zeby eksperymentowac na nich. Gracze przyjedżaja z całej Polski nie po to zeby sie kłocić ale zeby pograć i dobrze sie pobawić. Ryzykujesz utrate graczy sprawdzonych dla przyciągnięcia kilku nowych o których tak naprawde nic nie wiesz. Podobna polityke prowadziły i chyba nadal prowadzą telefonie komórkowe które największe promocje dawały nowym na start niż starym wypróbowanym klientom. Zawsze mnie to irytowało i teraz jest podobnie.

I na koniec jeszce raz podkreślam. Doom Trooper jest karciana grą kolekcjonerską co powoduje ze przeznaczony jest raczej dla osob dorosłych którym nie brak pieniędzy zeby je wydać na swoje hobby. Dlatego wszelkie teorie próbujące ograniczyć ilość kart dla mnie są śmieszne i nie do zaakceptowania. Zdaje sobie sprawe ze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ale w końcu przeciez mam do tego prawo.

Każdy wyścig zbrojeń podnosił poziom techniki i cywilizacji. Podobnie jest w Doomie. Próby sztucznego ograniczania rozwoju zawsze prędzej czy później kończyły sie totalną porażką. Ja tez czasami z nostalgia wracam do czasów kiedy zaczynałem gre w Dooma ale zawsze musze pogodzić się z myślą: To se nevrati Pane Havranek ;D.

Upss ;) widze ze mój post lekko spóźniony :D
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2009, 09:23:35 am wysłana przez Muleq »
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #148 dnia: Kwietnia 15, 2009, 09:26:48 am »

ale tylko troszke ;p
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

Pako

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
  • Legionista
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #149 dnia: Kwietnia 15, 2009, 09:36:21 am »

To może warto zadać sobie kilka prostych pytań:
- ilu ze starych graczy nie przyjedzie do Krakowa, jeśli będzie to turniej dwunastkowy?
- ilu "nowych" się pojawi, jeśli będzie to turniej dwunastkowy?
- czy "nowi" będą jeźdźili także na inne trunieje na standardowych zasadach, czy tylko, gdy liczba R i U będzie ograniczona?

Bo jeżeli się okaże, że jednorazowo pojawi się 3 "nowych" graczy, a nie przyjedzie 5 wyjadaczy, to wg mnie takie działanie nie ma sensu.


A tak swoją drogą... ja również zaliczam się do nowych graczy (Zabrze to mój pierwszy turniej). Zaczynając przygodę z DT na nowo, liczyłem się z tym, że sporo kasy pójdzie na zbudowanie nowej kolekcji, ale taki jest urok CCG i nic tego nie zmieni (no chyba że ktoś zacznie karty za darmochę rozdawać ;D). Jeśli ktoś chce grać w DT, jednocześnie nie wydając troszkę kasy, to chyba nie tędy droga Panowie.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2009, 09:41:41 am wysłana przez Pako »
Zapisane
Zasady warszawskie

Cytat: Paul Beakley
Beg, borrow or steal every Manifest Destiny you can find (...)
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 24   Do góry