Kwietnia 29, 2024, 02:31:25 pm
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 24   Do dołu

Autor Wątek: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009  (Przeczytany 69857 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #165 dnia: Kwietnia 15, 2009, 08:38:35 pm »

Nie chodzi o to by móc zagrać np Mur obronny na placówkę. Przechodzenie wciąż pozostaje.
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #166 dnia: Kwietnia 15, 2009, 08:57:36 pm »

A może jednak dajmy temu spokój, co? Placówka może niech normalnie będzie (nie chcę tracić czasu na zbędne dyskusje w tym temacie w trakcie turnieju - a na bank takowe będą) - do standardowego turnieju zrób jeszcze raz modyfikacje kart banned/restricted i jakies LEKKIE modyfikacje zasad typu 1 atak w puchę - lub przepisz z tego co napisałeś co będzie na "normalnym turnieju" i sprawa załatwiona - od razu mówię, że mogę co najwyzej drafcić po turnieju "normalnym" - na 12tki/tematyki się nie piszę (czas, czas, czas niestety). Z drugiej strony - niech oan z ekipą wpadną na normalny turniej też - może się do niego przekonają ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2009, 09:00:36 pm wysłana przez Skoq »
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

oan

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Confuzja 2009 - KRAKÓW
« Odpowiedź #167 dnia: Kwietnia 15, 2009, 09:20:07 pm »

Skoq postaram się nie zawieść Twoich oczekiwań i być na normalnym. Choćby jako widz. A jak się przekonam/y, to czemu nie, może się zagra w normalnym turnieju.
Zapisane

Born_stubborN

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 101
  • Hindenburg sQuadron
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #168 dnia: Kwietnia 17, 2009, 08:20:33 pm »

Cisza... Czyli albo normalizacja i wszyscy szykują siędo turnieju albo mobilizacja przed dalszą dyskusją.

Ja jeszcze tak krótko o zmienianiu zasad placówki. Przydałaby się jakaś krótka errata mówiąca o dodatkowych działaniach, jeżeli opcja przenoszenia zdolności dalej ma być forsowana. Czyli np.
Triangulator, Haubica itp można dołączać do placówki.
Zmęczenie walką itp działą także na placówke.
Jeżeli tego nie będzie, to tak jak pisał Skoq będą dyskusje i problemy.
Bez tego nie ruszy się dalej -- ale z drugiej strony to chooooolernie długotrwały proces sporządzanie takiej listy. Więc lepiej będzie chyba pozostać w kręgu standardów.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2009, 08:22:22 pm wysłana przez Born_stubborN »
Zapisane
Es ist nicht Deine Schuld, dass die Welt ist, wie sie ist. Es wär nur Deine Schuld, wenn Sie so bleibt!

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #169 dnia: Kwietnia 18, 2009, 10:29:40 am »

Zasady zostały ustalone w 98% :) i zapisane w pierwszym poście. Jeżeli o czymś zapomniałem proszę mi przypomnieć.

Nadal nie jestem pewny co do zasad placówki - dlatego prosił bym się o wypowiedzi (wiem że Muleq, Diabler i Skoq są na nie :) ) A co sądzą inni?
Zapisane

Born_stubborN

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 101
  • Hindenburg sQuadron
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #170 dnia: Kwietnia 18, 2009, 10:32:58 am »

Ja tak jak już mówiłem jestem "trochę na tak". Ale potrzebna by była dokładna lista tego co wolno, a czego nie.
Zapisane
Es ist nicht Deine Schuld, dass die Welt ist, wie sie ist. Es wär nur Deine Schuld, wenn Sie so bleibt!

MiSiO

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #171 dnia: Kwietnia 18, 2009, 12:30:56 pm »

Temat dłuuugi, więc pozwolę sobie zadać pytanie bez czytania całości. Skąd pomysł na banowanie discard'a ręki? Dużo kart broni przed tym, jeśli kogoś to boli (np. Nietykalny czy wręcz Odbicie, którym można usiec przeciwnika jego własną bronią).
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #172 dnia: Kwietnia 18, 2009, 01:16:00 pm »

Pograsz - zobaczysz. Jak połowa talii to karty broniące przed discardem to się nudno robi:P A i tak jak ktoś ma dobry deck to ci ten discard gdzieś wepchnie pomiędzy Untouchable i Nieudany czar i wygra w tej turze ;)

Co do placówki - jestem na nie, bo nie wiadomo co może wyniknąć na turnieju ;) Może być sporo errorów, a wszystkiego przed na pewno nie rozstrzygniemy. Pamiętam jak kiedyś graliśmy w taki sposób, że każda planeta była osobną jakby placówką - errory wyłaziły i wymyślalismy zasady podczas gry, ale to była gra dla zabawy więc nie było problemów ;) Co innego turniej.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Pako

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
  • Legionista
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #173 dnia: Kwietnia 18, 2009, 01:31:32 pm »

Jeśli chodzi o umocnienia, to można by spróbować, ale faktycznie, czy turniej to dobre miejsce na takie testowanie?
Zapisane
Zasady warszawskie

Cytat: Paul Beakley
Beg, borrow or steal every Manifest Destiny you can find (...)

MiSiO

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #174 dnia: Kwietnia 18, 2009, 02:07:20 pm »

Kiedyś sporo grałem na talie na diskardzie... nie był to jakiś wielki problem. Wbicie 40 PZ w turę nie jest łatwizną :P  Bardziej kłopotliwy będzie Grinder. Ta karta jest bardzo przesadzona.

Co do ingerencji w zasady gry podczas turnieju to nie jest to dobry pomysł. Mam spore doświadczenie w organizacji różnych turniejów i taka zabawa zawsze się źle kończyła. Jak napisał Pretorian; nigdy nie przewidzimy wszystkich możliwych kłopotów.
Zapisane

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #175 dnia: Kwietnia 18, 2009, 03:16:52 pm »

Przyjedź na turniej to zobaczysz że jak ktoś umie grac discardem to Cię przejedzie bez problemu :P Grinder nic nie zrobi (1 atak na gracza w turze). 40 PZ w jednej turze to żaden problem uwierz mi:P - tak wygrałem turniej we Wrocławiu.
Zapisane

Pako

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
  • Legionista
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #176 dnia: Kwietnia 18, 2009, 03:23:54 pm »

Kiedyś sporo grałem na talie na diskardzie... nie był to jakiś wielki problem.

Mój pojedynek z Lechem w Zabrzu.
I tura:
Zaczynam, wystawiam Nekromagusa... i to wszystko co zrobiłem w tym pojedynku. Następne 2 tury bez kart na ręku. Potem już bez wojowników w talii i kart, które ewentualnie mogłyby ich przywrócić, tudzież zrobić coś wojownikom Lecha.

Zapisane
Zasady warszawskie

Cytat: Paul Beakley
Beg, borrow or steal every Manifest Destiny you can find (...)

MiSiO

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #177 dnia: Kwietnia 18, 2009, 04:36:26 pm »

Po taliach z miejsc 1-4 nie widać, żeby diskard był tak upierdliwy :P a ograniczenie do 1 ataku w turze... to bardzo ingeruje w grę, prawda?

Nie zrozumcie mnie źle, DT to dla mnie głównie walka wojaków i discard nie jest czymś, co mi się odbiera i dlatego pytam. Ciekaw byłem :)

Cytuj
Mój pojedynek z Lechem w Zabrzu.
I tura:
Zaczynam, wystawiam Nekromagusa... i to wszystko co zrobiłem w tym pojedynku. Następne 2 tury bez kart na ręku. Potem już bez wojowników w talii i kart, które ewentualnie mogłyby ich przywrócić, tudzież zrobić coś wojownikom Lecha.

Fakt. Drugie szanse, powiewy, przywołania, wielkie wróżby i przerwanie i pozamiatane...

Cytuj
40 PZ w jednej turze to żaden problem uwierz mi:P

Chodziło mi o uzyskanie 40PZ przy ograniczeniu do 1 ataku w turze :)

Cytuj
Mój pojedynek z Lechem w Zabrzu.

Ta talia była rzeczywiście mocno przegięta (jeśli chodzi o skuteczność) ale podobno, jak o to pytałem, na każdą talię jest kontra :) Na tę również; BAN :P
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2009, 05:04:31 pm wysłana przez MiSiO »
Zapisane

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #178 dnia: Kwietnia 18, 2009, 06:59:56 pm »

Tak naprawdę ta talia wiele nie różniła się od tali Wybrańca z Wrocławia. Obie talie da się obejść - ale wiadomo z discardem gra się najciężej...
Zapisane

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #179 dnia: Kwietnia 18, 2009, 09:35:38 pm »

Proponuję powoli się zgłaszać jeżeli ktoś jest chętny (kilka osób już wypisałem więc proszę wcześniej zajrzeć na pierwszą stronę.
Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 24   Do góry