Kwietnia 29, 2024, 04:22:28 pm
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 24   Do dołu

Autor Wątek: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009  (Przeczytany 69863 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #180 dnia: Kwietnia 18, 2009, 11:11:18 pm »

-   Zasada jednego umocnienia
A nie lepiej po prostu zasada jednych Archiw?

2. Dodatkowo ban: Wymiana
Nie jestem zwolennikiem Wymiany, ale tym bardziej nie jestem przeciwnikiem. Ja tam wolę różnorodność.
3. Częściowy zakaz: Śmiertelnej rany, Booby trapa, Treningu, Przenośnej miny, Grinder
Booby'ego i Śmiertelnej też zwolennikiem nie jestem, ale bym nie ograniczał, bo zaraz się wszędzie Luterańscy rozplenią. Ograniczenie Grindera nie wiem po co...
Przenośnej - wtf?
Trening też średnio, przy jednym ataku.


I po kiego te jakieś denne promo, których prawie nikt nie ma w kolekcji?

Nie można zdobyć więcej niż 99 PZ (głównie ze względu na Bank bauhausu).
Nie, nie, nie. Tylko nie jakieś pedalskie 99, które przypomina mi japońskie rpgi na konsolę. Takie sztucznie limity są bez sensu. Skoro mamy jeden atak w Gracza to jest spora szansa, że po polu bitwy będą latać Najemnicy o W=80. Dlaczego mam takiego nie zabić za 240PZ?
-   Zwycięstwo w pojedynku – 3 pkt; remis 2 pkt; przegrana 1 pkt.

Chyba przesadziłeś z tym skrótem myślowym :P

Oczywiście by było uczciwie drużyny będą losowane i będzie trochę czasu by się dogadać przed rozgrywkami z członkiem drużyny.
Nie widzę w tym nic uczciwiego! Talie drużyn powinny być kompatybilne, dlatego drużyny powinny się dobrać o wiele wcześniej.


Czy się pojawię to będę wiedział gdzieś dopiero w czerwcu.

A, i jestem przeciwny ograniczaniu ataków w Gracza :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2009, 11:15:54 pm wysłana przez Diablerist »
Zapisane

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #181 dnia: Kwietnia 19, 2009, 12:23:41 am »

Widzisz Diabler wbrew pozorom mamy bardzo podobne zdanie - też nie lubię ograniczać banować itd Jaki masz pomysł z bankiem i np PZ? (w końcu trzeba jakoś matematycznie rozwiązać... nie może być wygranej do nieskończoności bo to będzie robiło problemy).
Co do zmian innych zasad jak np umocnienia (a wolałbym tak jak napisałeś) to zaczynam się bać - co chwile nieważne jaką zasadę się wprowadzi/usunie ktoś narzeka.
Co do drużyn to nie da się inaczej zrobić... wystarczy że jedna osoba nie przyjedzie na turniej i po zawodach...
Z Grinderem pomyłka nie jest ograniczony :P
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #182 dnia: Kwietnia 19, 2009, 01:18:47 pm »

Jaki masz pomysł z bankiem i np PZ? (w końcu trzeba jakoś matematycznie rozwiązać... nie może być wygranej do nieskończoności bo to będzie robiło problemy).
Może to? Z Winternetu:

OTHER RULES

NO WARRIORS IN PLAY AND NO DRAW PILE
If at the beginning of any of your turns your Draw pile is empty and you have no warriors in play that may participate in combat at all (for example, the player has no warriors or just NONCOMBATANTS in play), you have three complete turns to Muster a warrior or you lose the game. In other words, you have your current turn plus two more to get a warrior into play. If you put a warrior into play that may participate in combat at any point during these three turns, you have fulfilled this requirement.

W ten sposób będzie można przegrać na własne życzenie i nie trzeba będzie czekać w nieskończoność aż wygra przeciwnik ;)
 
Co do drużyn to nie da się inaczej zrobić... wystarczy że jedna osoba nie przyjedzie na turniej i po zawodach...
W takim przypadku teammate ma pecha albo szuka na szybciora kogoś do drużyny na miejscu. Należy się dobierać z kimś, na kim można polegać. Dobieranie się losowe jest denne, bo jak przywiozę jakiegoś playalone'a na Całun i Misje, a do drużyny dolosuję jakiś Capitol na Rozkaz Ataku to granie drużynowe mija się z celem. Turniej drużynowy powinien wg mnie eksponować zgranie talii i jakieś ciekawe zagrywki. W przeciwnym wypadku równie dobrze można się dobrać w drużyny i grać taliami z singleplayera, dokładając tylko jakieś Currency Exchange, Zaufania i Spotkania na Szczycie. Czyż nie?
Zapisane

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #183 dnia: Kwietnia 19, 2009, 01:26:55 pm »

Oczywiście że się z tobą zgadzam co do turnieju drużynowego... ale wiesz jak to jest np z Marqwitchem itd potrafi przyjechać trochę niespodziewanie. Poza tym chcesz by cześć osób nie przyjechała ze względu że nie mają się z kim dobrać? A nawet jak ktoś przyjedzie i siłą rzeczy na turnieju wyjdzie że nie ma pary to co? panu dziękujemy?
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #184 dnia: Kwietnia 19, 2009, 01:31:56 pm »

A to są tacy, którzy przyjadą tylko ze względu na turniej drużynowy? Przecież jest turniej rankingowy, dwunastkowy, draft.

A nawet jak ktoś przyjedzie i siłą rzeczy na turnieju wyjdzie że nie ma pary to co? panu dziękujemy?
A w którym miejscu stoi to w sprzeczności z dobraniem się zawczasu? Bo trochę nie czaję.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2009, 01:37:49 pm wysłana przez Diablerist »
Zapisane

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #185 dnia: Kwietnia 19, 2009, 01:39:38 pm »

Nie ale są tacy którzy nie wiedzą czy w ogóle przyjadą na turniej... Jak było choćby w Zabrzu?    cyberedd miał być na turnieju a jednak się nie pojawił (tzn był ale tyko na drafcie),
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #186 dnia: Kwietnia 19, 2009, 01:45:58 pm »

No i? W tym przypadku problem ma ten kto nie przyjedzie albo ten kto dobrał się z niepewną osobą. Jak będzie losowanie na miejscu, a chętnych będzie nieparzysta liczba to będziemy ciągnąć zapałki kto nie zagra? :P
Zapisane

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #187 dnia: Kwietnia 19, 2009, 01:49:56 pm »

Nie to wtedy gramy normalny turniej. Przecież jest napisane że turniej drużynowy będzie grany jako dodatkowa zasada do rankingowego - jeżeli będą odpowiednie warunki.
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #188 dnia: Kwietnia 19, 2009, 02:00:29 pm »

Aaa, że tak... Niezbyt wyraźnie to napisałeś. W takim wypadku pomysł jest totalnie zjebany :D Ja się nie piszę na rankingowy-drużynowy zamiast zwykłego singla rankingowego w żadnej formie.
Zapisane

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #189 dnia: Kwietnia 19, 2009, 02:11:07 pm »

Sądzę że nikt się na to nie pisze :P jest to po prostu propozycja którą można rzucić na turnieju jak się wszyscy zgodzą :)
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #190 dnia: Kwietnia 20, 2009, 10:33:43 pm »

Możesz mnie na listę uczestników wpisać. Obrona pracy już mi nie grozi ;)
Zapisane

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #191 dnia: Kwietnia 22, 2009, 11:49:22 am »

Co to tej placówki naszej kochanej:

Wg mnie propozycja Łapsona jest jak najbardziej ok :D Bo zamiast naciąganego przedłużania kohorty/szwadronu lepiej jest po prostu umożliwić zagrywanie niektórych kart zamiast tylko do kohorty/szwadronu dodatkowo do placówki.

NP:

Mam 5 traingulatorów w szwadronie, czy jestem w szwadronie czy wchodzę ŻZ na placówkę i strzelam, mam +15, bo działa jakieś tam przedłuźenie.
Lepiej będzie jeśli będziemy mogli te traingulatory rozdzielić czyli np 3 podłączyć do szwadronu, a 2 do placówki.
Wtedy będę miał +9 w szwadronie, a +6 na placówce (korzystają z tego i ZZ, LC i placówkowi)
A i placówkowym wtedy coś się tam dostanie :D

Poza tym, dziwne jest coś takiego że przedłużamy kohortę/szwadron bo na kartach wydanych wcześniej nie uwzględnili placówki, lepiej po prostu umożliwić zagrywanie tych kart na placówkę z tego samego powodu.


Rozumiem, że Placówka będzie ciągle funkcjonować jako osobny obszar i trzeba będzie na niego za akcje przechodzić, co jest normalne i nie należy od tego uciekać.

Słowem każdą kartę na której pisze "dołącz do kohorty/szwadronu" powinniśmy traktować tak jakby na niej pisało "dołącz do kohorty/szwadronu/placówki" i tyle, to są właśnie te wszystkie zmiany które Lapson chce wprowadzić, a co po niektórzy uważają za REWOLUCYJNE :P

Słowem: Jestem na tak !!!     
Spróbujmy zagrać tak raz i zobaczymy co będzie, nikt nikomu tego na stałe nie narzuca :D

Wszystkie inne zasady są dla mnie ok :D

ps. Dopisz do listy uczestników Harrego (nie będzie musiał jechać samochodem, więc na pewno zawita :D)
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #192 dnia: Kwietnia 22, 2009, 12:17:34 pm »

Moje zadnie na temat Placówki jest powszechnie znane, nie zmieniło sie i raczej nie zmieni  ;). Problem w tym ze praktycznie wciąż te same osoby zabierają głos. Na tą chwile z tego co pamiętam zdecydowanie przeciw jest: Diabler, Skoq, Nekro i ja. Zdecydowanie za: Lapson, Lechu, Zimoli i teraz Qlig.  Dobrze by było zeby reszta też zajęła jakieś zdecydowane stanowisko w tej sprawie. Jeszcze raz podkreslam ze czym innym jest ograniczanie tej czy innej karty, a czym innym jest zmienianie zasad gry tak aby wspomóc konkretnych wojowników.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #193 dnia: Kwietnia 22, 2009, 12:42:58 pm »

Muleq - ja też nie lubię placówki, i nigdy jeszcze nawet takiej tali nie złożyłem, ale uważam, że ów zasady byłby by po prostu roztropniejsze :P (fajne słowo :D)
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #194 dnia: Kwietnia 22, 2009, 12:52:39 pm »

Ja jestem średnio przeciwny :)
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 24   Do góry