Kwietnia 29, 2024, 05:37:09 pm
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 24   Do dołu

Autor Wątek: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009  (Przeczytany 69865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pako

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
  • Legionista
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #195 dnia: Kwietnia 22, 2009, 01:17:49 pm »

Ja jestem średnio przeciwny :)

Taki sam jest mój stosunek to tego tematu :P
Zapisane
Zasady warszawskie

Cytat: Paul Beakley
Beg, borrow or steal every Manifest Destiny you can find (...)

Born_stubborN

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 101
  • Hindenburg sQuadron
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #196 dnia: Kwietnia 22, 2009, 02:32:26 pm »

każdą kartę na której pisze "dołącz do kohorty/szwadronu" powinniśmy traktować tak jakby na niej pisało "dołącz do kohorty/szwadronu/placówki" i tyle, to są właśnie te wszystkie zmiany które Lapson chce wprowadzić, a co po niektórzy uważają za REWOLUCYJNE :P

100% poparcia
Zapisane
Es ist nicht Deine Schuld, dass die Welt ist, wie sie ist. Es wär nur Deine Schuld, wenn Sie so bleibt!

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #197 dnia: Kwietnia 22, 2009, 04:19:37 pm »

Obozy Szkoleniowe będą rewolucyjne ;D
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Zimoli77

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #198 dnia: Kwietnia 22, 2009, 04:26:11 pm »

Raczej obóz szkoleniowy, bo został ograniczony do jednej sztuki na ten turniej  :P
Zapisane

Gothik

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 175
  • Zawód: Operator Wieżyczki
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #199 dnia: Kwietnia 22, 2009, 06:16:19 pm »

Nie wiem czy pojawię się na tym turnieju i czy w związku z tym mam prawo głosu, ale propozycja dotycząca umocnień jak dla mnie jest bardzo sensowna
Zapisane
"Powtarzam sobie, że tam nie pojadę
Chociaż jestem juz w drodze"
 
                                Steve Albini, Big Black

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #200 dnia: Kwietnia 22, 2009, 07:33:52 pm »

No ale skoro można dodać coś do placówki, to czy mogę z tego korzystać ŻZ czy LC? Czy ten kto jest na placówce? Np mur obronny... Traingulator - raz LC raz ŻZ?
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #201 dnia: Kwietnia 22, 2009, 10:10:15 pm »

Cóż tak jak jest w normalnych zasadach :p Z danych umocnień może korzystać wojownik z tego samego obszaru. A wedle zasad placówka nie ma "podobszarów" jak placówka-kohorta, placówka-szwadron.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #202 dnia: Kwietnia 22, 2009, 10:14:23 pm »

Czyli Traingulator ze szwadronu przenosi swoje działanie na placówkę-szwadron?:) A Traingulator z Kohorty na placówkę-kohortę? :) A tr. placówkowy działa w obydwóch podobszarach, których tak na serio nie ma? :P
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #203 dnia: Kwietnia 22, 2009, 10:19:46 pm »

Nie - kohortowy działa tylko w kohorcie (w układzie słonecznym) a placówkowy na placówce (na ziemi) :P
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #204 dnia: Kwietnia 22, 2009, 10:22:04 pm »

Hmm... To co z przenoszeniem zdolności np Wenusjańskiego szeryfa? :) Normalnie przenoszą się na tej samej zasadzie co Triangulator. Kolejny plus dla plemion - żeby ktoś mógł pakować wojowników na placówce sam musi być na placówce. Czy może się pomyliłem?:D
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #205 dnia: Kwietnia 22, 2009, 10:30:52 pm »

Nie chcę narazie wprowadzać zbyt zawiłych zasad więc tylko umocnienia, ekwipunek i ewentualnie specjale będą działały w "nowy" sposób. Umiejętności wojowników będą stosowane normalnie (przedłużenie szwadronu/kohorty). Chociaż co się tyczy szeryfa gdzieś był oficjalny przykład że nie dopala tych na placówce :P
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #206 dnia: Kwietnia 22, 2009, 10:35:07 pm »

Chociaż co się tyczy szeryfa gdzieś był oficjalny przykład że nie dopala tych na placówce :P
Jest dokładnie na odwrót. Patrz Zasady raju utraconego -> Strefy wpływu ;)
Zapisane

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #207 dnia: Kwietnia 22, 2009, 10:42:12 pm »

A to przepraszam za zamotanie :) Wiem że gdzieś była taka wzmianka - i byłem prawie pewny że jest na odwrót.

Zapisane

oan

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #208 dnia: Kwietnia 22, 2009, 11:08:24 pm »

Popieram jak najbardziej zasadę, że jeżeli coś oddziaływuje na szwadron/kohortę, to również można wystawić tę kartę na placówce. Z ZASTRZEŻENIE, że oddziała tylko i wyłącznie na ten obszar na którym została wystawiona ta karta. Tak jak podał Qlig wcześnie w swoim przykładzie.
Zasada powyższa nie będzie miała zastosowania w przypadku na Cybermecha, czy Przeklętej, bo są one wystawiane wyłącznie na określonych obszarach, ale ich niszczycielskie możliwości i tak wykończą na umonienia/strefy walki itp. z placówki.
Co do pytań Proteriana, to na placówkę możesz wystawić wojownika (ZZ lub LC) jeżeli przebywa tam jakiś placówkowicz, no chyba, że twój ZZ/LC ściągnął placówkowicza i tam pozostał, więc Twój przeciwnik będzie musiał wystawić przy najbliższej możliwości tam swojego wojownika.
Co do zdolności np. Wenusjańskiego szeryfa, Sztandarowego, Bushi; to jeżeli wystawisz ich w szwadronie, a na placówce przebywa wojownik którego ich zdolności wspierają go, to uzyskuje on modyfikatory zapewniane przez nich (patrz zasady podstawowe).
Co do wystawienia w placówce jednocześnie Zołnierza Zagłady i Logionisty Ciemności, to raczej nie ma takiej możliwości. Przecież ZZ i LC to śmiertelni wrogowie, więc nie mogą przebywać na tym obszarze jednocześnie. To samo tyczy się wojowników plemiennych. NIe wystawisz np. Luterianina, jeżeli masz już w swojej placówce wystawionego np. woj. Synów Rasputina (patrz zasady podstawowe).
Myślę, że to rozwieje wątpliwości, co do wystawiania w placówce wojów.

Pomijając temat placówki, chciałbym zaproponować jedną zasadę walki na turnieju, która znacznie przyspieszyłaby pojedynki i pewnie i możliwość zdobywania PZ. Możliwe, że spowoduje to jeszcze bardziej ciekawość rozgrywki.

- w momencie gdy przeciwnik wystawi wojownika, ma się trzy pełne tury na wystawienie swojego wojownika go gry. Jeżeli się tego nie zrobi, to się przegrywa.

Zasada ta napewno zapobiegnie remisą. Poza tym nie będzie trzeba czekać wieki na swojego przeciwnika, aż coś wprowadzi do gry, bo akurat ma tylko 5 wojowników w swojej talii. Poprostu trzeba będzie się streszczać.
Stosujemy tą zasadę podczas naszych rozgrywek i jest ciekawie.
Proponuje zastosować ją w turnieju głównym i dwunastkowym. Chociaż, jeżeli chodzi co do głównego, to napewno będę miał przeciko sobie swoich dwóch zwolenników :) Jeżeli nie zostanie ona zakceptowana na turniej głowny, to można spróbować jej na dwunastkowym. Wierzcie mi, będzie ciekawie.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: ConFuzja - Kraków, 19-22 VI 2009
« Odpowiedź #209 dnia: Kwietnia 22, 2009, 11:24:21 pm »

Cytuj
Co do pytań Proteriana, to na placówkę możesz wystawić wojownika (ZZ lub LC) jeżeli przebywa tam jakiś placówkowicz, no chyba, że twój ZZ/LC ściągnął placówkowicza i tam pozostał, więc Twój przeciwnik będzie musiał wystawić przy najbliższej możliwości tam swojego wojownika.
Co do zdolności np. Wenusjańskiego szeryfa, Sztandarowego, Bushi; to jeżeli wystawisz ich w szwadronie, a na placówce przebywa wojownik którego ich zdolności wspierają go, to uzyskuje on modyfikatory zapewniane przez nich (patrz zasady podstawowe).
Co do wystawienia w placówce jednocześnie Zołnierza Zagłady i Logionisty Ciemności, to raczej nie ma takiej możliwości. Przecież ZZ i LC to śmiertelni wrogowie, więc nie mogą przebywać na tym obszarze jednocześnie. To samo tyczy się wojowników plemiennych. NIe wystawisz np. Luterianina, jeżeli masz już w swojej placówce wystawionego np. woj. Synów Rasputina (patrz zasady podstawowe).

Zasady podstawowe to znam dość dobrze tak się składa ;) Ja się pytam o zmiany w stosunku do tych zasad, a nie o same zasady ;)

Cytuj
Stosujemy tą zasadę podczas naszych rozgrywek i jest ciekawie.
Kiedyś to stosowałem w grach domowych - bywało że gra kończyła się dziwnie.

Co do Discardu jeszcze - czy działają Nietoperze i Surveillance ship? :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 24   Do góry