Kwietnia 24, 2024, 09:39:42 pm

Autor Wątek: Zdolność przemiany + Kula pomniejszych sług  (Przeczytany 3278 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Zdolność przemiany + Kula pomniejszych sług
« dnia: Marca 19, 2009, 10:11:14 pm »

Jak mam modyfikować wzajemnie te dwie karty?
Chodzi o to czy mogę zdolnością zmieniać potrojone czy zmieniając bazowe są potrajane później przez kulę?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Zdolność przemiany + Kula pomniejszych sług
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 19, 2009, 10:15:39 pm »

Cytuj
13.Jak korzystać z Pancernej skorupy i Zdolności przemiany równocześnie? Który modyfikator uwzględniamy jako pierwszy?
To połączenie kart jest jednym z najtrudniejszych do rozwiązania problemów w grze (chyba, że jeszcze o czymś nie wiem). Możliwości rozwiązanie tego problemu jest conajmniej kilka jeżeli nie kilkanaście, natomiast uważam, że tylko dwa są godne uwagi:
1.Rozwiązanie oficjalne (aczkolwiek nie do końca logiczne, proponowane przez wielu doświadczonych graczy, lecz nie przez mnie): Ponieważ Pancerna skorupa wpływa na wartości bazowe i Zdolność przemiany również, nie ma możliwości skorzystania z obydwóch kart jednocześnie. Po zmodyfikowaniu którąkolwiek z kart jakiejkowliek cechy, wartość bazowa przestaje być bazową i to jest dość oczywiste. Gracz ma więc prawo wyboru co do tego, której z kart użyje. Jeżeli użyje Zdolności przemiany to nie może skorzystać z Pancernej skorupy i na odwrót.
2.Rozwiązanie polecane przez mnie (moim zdaniem jedyne logiczne rozwiązanie problemu): Kiedy wojownik jest wyposażony w Pancerną skorupę jego WW ulega podwojeniu (nie jest już cechą bazową ani niemodyfikowaną), S spada do 0 (podobnie) a do bazowego P zastaje dodane 5pkt. (bazowe P zostaje niezmienione - wynosi nadal tyle ile wynosiło przed dodaniem Pancernej skorupy). Efekt Pancernej skorupy jest stały, i obowiązuje przez cały czas jej posiadania. W tym momencie efekt Zdolności przemiany jest ograniczony (nie jest to efekt stały, zdolnośc działa tylko w chwili kiedy gracz to zadeklaruje - najczęsciej podczas walki, choć może równiez działać poza nią). Zdolnośc przemiany nie może więc w tym momencie wpływać na WW, na S, a jedynie może wpływać na bazowe P, jednak jedynym możliwym efektem jest w tym momencie jego zmniejszenie. Wojownik wyposażony w Pancerną skorupę nie ma możliwości modyfikowania swojego WW i S, a modyfikacja P ograniczona zostaje do możliwości jego zmniejszenia (nie można skorzystać z punktów WW i S).
UWAGA!! Z podobną sytuacją mamy do czynienia w przypadku kombinacji: Pomniejszy sługa (np. Pomiot Ilian) + Kula pomnijeszych sług + Zdolność przemiany. Tutaj również oficjalna wersja brzmi: efektów tych kart nie można łączyć, można wybrać, z którego efektu korzysta się w danej chwili. Ja zalecam jednak rozwiązanie analogiczne do sytuacji powyżej. Kula pomniejszych sług - efekt stały (nie można z niego zrezygnować), Zdolność przemiany - efekt tymczasowy. Wynika stąd, że Zdolność przemiany nie może zostać wykorzystana przez Pomiot Ilian, w momencie gdy Kula pomniejszych sług znajduje się w grze.


Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Zdolność przemiany + Kula pomniejszych sług
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 20, 2009, 12:12:23 am »

No nie do końca. W odpowiedzi są dwie wersje. Mnie osobiście bardziej przekonuje ta pierwsza ponoć nie logiczna ( choc nie wiem  w którym miejscu ). Jeżeli obie rzeczy wpływaja tylko na bazowe wspólczynniki to logicznym jest ze po zastosowaniu jednego wspólczynniki juz nie bede bazwoe wiec drugie nie zadziała. Poza tym jakoś łatwiejsze w zastosowaniu wydaje mi sie to pierwsze rozwiązanie.
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2009, 12:15:07 am wysłana przez Muleq »
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Zdolność przemiany + Kula pomniejszych sług
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 20, 2009, 09:23:46 am »

Muleq  - ja jestem za opcją nr 2 - bo np mając nekroczołg możesz nadal używać zdolności przemiany - tyle, że po zmianach WW S i P dodajesz +5 za czołg i tyle - natomiast skorupa działa na bazowe WW i S, więc łączenie ze zdolnością przemiany jest niemożliwe - a z P jest inaczej  - możesz je obniżyć za pomocą ZP a później dodajesz +5 jak przy nekroczołgu (nie ma napisu, że bazowe P zwiększa się o 5, więc możemy powiększyć o 5 P zmodyfikowane przez ZP).
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Zdolność przemiany + Kula pomniejszych sług
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 20, 2009, 09:45:33 am »

Tyle tylko że powoduje to wybiórcze traktowanie Zdolności przemiany. Ja uważam ze albo wszytskie wspólczynniki albo żaden. To że po użyciu Pancernej pancerz wojownika pozostaje bazowy nie zmiania faktu ze WW i S juz bazowymi przestały byc. Nie upieram sie jakoś sczególnie w tej sprawie. Po prostu dla mnie łatwiejsza w zastosowaniu jest pierwsza opcja. 
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Zdolność przemiany + Kula pomniejszych sług
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 20, 2009, 12:51:03 pm »

No pierwsza od drugiej różni się tym, że możesz wybrać z czego korzystasz. A powiedz mi jak chcesz skorzystać ze Zdolności przemiany, kiedy współczynniki są na stałe potrojone z Kuli i nie możesz zrezygnować z użycia Kuli, bo Kula działa sama z siebie :) Zdolność przemiany natomiast nie działa permanentnie - działa tylko wtedy kiedy tak zadecydujesz. Więc jeśli jest Kula w grze to Kula będzie miała pierszeństwo.

Co do przeszukiwania forum - to cytat z mojej starej strony - nie z forum ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Zdolność przemiany + Kula pomniejszych sług
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 21, 2009, 10:09:59 am »

No i dlatego w przypadku Kuli Zdolność przemiany nie bedzie miała zastosowania. Pełna zgoda  ;).
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

biafra

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Zdolność przemiany + Kula pomniejszych sług
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 07, 2009, 02:29:59 pm »

ja sie nie zgadzam
w obydwu przypadka modyfikowane sa bazowe parametry
wiec  jesli ktos korzysta z kuli i ze zdolnosci  to proste zdolnosci moze operowac w ramach bazowych parametrow czyli zgodnie z zasadami tych ktore sa na karcie wartosci ktore wynikaja z kuli ponad bazowe nie sa modyfikowane i tyle.
Wg mnie jest najbardziej rozsadne zastosowanie tego rodzaju kart
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Zdolność przemiany + Kula pomniejszych sług
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 07, 2009, 02:50:12 pm »

EEEE....CO? Proszę jaśniej - nic nie zrozumiałem z Twojego sprzeciwu ;) Też się zgadzam, że Kuli i Zdolności Przemiany nie da się używać jednocześnie, trochę inaczej ze Zdolnością i Pancerną Skorupą.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

biafra

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Zdolność przemiany + Kula pomniejszych sług
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 07, 2009, 03:07:00 pm »

nie zgadzam sie bo jest to bardzo duz ograniczenie  grajac tlia nastawiona na ilian jest w zasadzie po zawodach bo standardem jest granie kula pomniejszych slug
pomiot ilian W4 S5 P4 W5 przy kuli uzyskuje x3 czyli 12 15 12 15 ale za pomoca  zdolnosci mogeodyfikowac tylko w zakresie bazowych wartosci czyli  w4 s5 p4  czyli moze zmodyfikowac maksymalnie o 13 na zdolnosci przemiany jest towyraznie napisane ze mozemy modyfikowac te wartosci pod warunkiem ze suma tych trzech wartosci nie przekroczy sumy podstawowych wartosci czyli wg mnie aby zwiekszyc obrone nalezy od ataku wrecz 12-4 od strzelckiego 15 -5 i dodac te wartosci do obrony czyli wygladaloby to tak 8 10 21 15
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Zdolność przemiany + Kula pomniejszych sług
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 07, 2009, 03:42:51 pm »

Obydwie karty działają tylko i wyłącznie na cechy niemodyfikowane! Nie można cech zmodyfikować i potraktować je tego typu kartą. Co z tego, że jest to ograniczenie dla Ilian? A co z Sojuszem Bauhausu? Niby też ma działać pozytywnie, a jak masz go w grze to nie skorzystasz z Przenośnej miny. Jak masz w grze Kulę to automatycznie - czy chcesz czy nie, wszystkie dzieci Ilian mają zmienione cechy i nie działają na te cechy już karty, które działają na cechy niemodyfikowane, bo cechy są już z modyfikowane.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.