Kwietnia 18, 2024, 08:25:24 pm

Autor Wątek: [Propozycja] Przeglądanie talii przeciwnika przed pojedynkiem.  (Przeczytany 7622 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: [Propozycja] Przeglądanie talii przeciwnika przed pojedynkiem.
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 22, 2009, 08:58:24 pm »

Zgadzam sie że problem jest realny, zwłaszcza w sytuacji gdy ktoś robi talie oparta głownie na zaskoczeniu przeciwnika kartami zwykle nie używanymi. Między innymi dlatego własnie uważam pomysł Pako i Skoqa za chybiony. Przeglądanie talii przeciwnika nie jest rozwiązaniem. Już prędzej pomysł Nekro by mi pasował ale jak słusznie zauważył Dibaler jest on raczej nie do wyegzekwowania.
Najprościej było by zbanować sidebar ale to tez dosyć radykalne posunięcie choć mnie przekonuje teza ze talia turniejowa powinna być na tyle uniwersalna żeby poradzić sobie z każda inną. Wcale nie chodzi o to żeby wrzucąc nieudane czary, wstydy itp. Po prostu talia turniejowa ma mieć pomysł na to jak wygrać niezależnie od tego czym bedzie grał przeciwnik.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: [Propozycja] Przeglądanie talii przeciwnika przed pojedynkiem.
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 22, 2009, 09:28:06 pm »

2. Podaj swój pomysł to pogadamy czyt. - zniszczymy od razu
Mi zupełnie nie przeszkadza obecna sytuacja z podglądaniem. Jak ktoś chce być przebiegły i mieć większy "edge" to niech sobie składa dwie talie. Element zaskoczenia jest większy niż jak zabronisz podglądanie :D

Najprościej było by zbanować sidebar ale to tez dosyć radykalne posunięcie choć mnie przekonuje teza ze talia turniejowa powinna być na tyle uniwersalna żeby poradzić sobie z każda inną. Wcale nie chodzi o to żeby wrzucąc nieudane czary, wstydy itp. Po prostu talia turniejowa ma mieć pomysł na to jak wygrać niezależnie od tego czym bedzie grał przeciwnik.
Jednym słowem, aby mieć taką talię potrzebujesz właśnie dobry sidebar :)
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: [Propozycja] Przeglądanie talii przeciwnika przed pojedynkiem.
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 22, 2009, 10:56:55 pm »

Chciałem tylko sprostować, że nie jest to mój pomysł (i nie jestem za wprowadzaniem go do naszych rozgrywek) - po prostu opowiedziałem jak grają turnieje ludzie od DE ;) .
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: [Propozycja] Przeglądanie talii przeciwnika przed pojedynkiem.
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 23, 2009, 12:07:35 am »

A gdyby tak ograniczyć sidebar do 5-ciu kart? (burza mózgów)

Między grami nic się wtedy za bardzo nie wymieni, a na boskie, przykrą i grabież starczy.
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: [Propozycja] Przeglądanie talii przeciwnika przed pojedynkiem.
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 23, 2009, 12:42:43 pm »

Ja bym nie ograniczał SB :) Zwłaszcza, że mam nadzieję iż uda  się w przyszłości dodać trochę kart z dodatków homemade - a tam są fajne karty, które pozwalają lepiej z SB korzystać ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Pako

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
  • Legionista
    • Zobacz profil
Odp: [Propozycja] Przeglądanie talii przeciwnika przed pojedynkiem.
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 23, 2009, 04:21:32 pm »

Właśnie propozycja miała ożywić/umożliwić ewentualne korzystanie z side baru.
Nie ograniczałbym side baru, a tym bardziej nie banował.

Pretor wspomiał o kartach homemade, które miałby pozwolić na lepsze korzystanie z side baru - tylko pytanie kiedy ewentualnie konkurs na homemade'y zostałby zostrzygnięty... chyba się nie zapowiada - ta raz, a druga sprawa to czy wogole uda się te karty wprowadzić to gry (wydruk i akceptacja graczy).

Może jeszcze jakieś inne propozycje?
Zapisane
Zasady warszawskie

Cytat: Paul Beakley
Beg, borrow or steal every Manifest Destiny you can find (...)

wybraniec22

  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 370
  • Znawca Sztuk - Zabijania
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: [Propozycja] Przeglądanie talii przeciwnika przed pojedynkiem.
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 23, 2009, 04:40:48 pm »

W sumie trzeba by sie zastanowic i podjac jakas decyzje. Zawsze w jakis sposob ktos komus podgladnie czym gra i powybiera karty z SB na niego. Jedynie gra bez SB da mozliwosc przegladania lub podgladania talii bo to nie bedzie mialo wtedy zadnego znaczenia. Wiec po 1 albo gramy bez SB i podgladajcie, przegladajcie do woli  lub po 2 gramy z SB i tak wszyscy wiedza kto czym gra, ale nabierze sobie kart z SB na niego i ma mozliwosc wygranej - jak Nekro ze mna na turnieju :). Z drugiej strony gra bez SB nie daje szans przeciw pewnym talia jak talie ktore nastawione sa na atak w puste lub spelnianie misji itp. Jak zniesiemy SB to pojawia sie same chamskie talie, pozostale nie maja szans.
Zapisane

oan

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: [Propozycja] Przeglądanie talii przeciwnika przed pojedynkiem.
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 27, 2009, 12:32:56 am »

Wiem, że nie byłem na żadnym jeszcze turnieju i nie wiem, jak to wszystko wygląda. Magę jedynie sugerować się tym co jest napisana na forum.

Z niektórych wypowiedzi wywnioskować można, że dokonywane są zmiany w taliach turniejowych i rezerwie.

Moim zdaniem, spis kart jest jak najbardziej potrzebny. Wyegzekwować go można tym, że jeżeli nie masz ze sobą spisu kart lub nie zrobisz go za nim turniej się rozpocznie - poprostu nie grasz, albo Twoje dokonania w turnieju nie będą wziętę pod uwagę w rankingu turnieju i oczywiście ogólnym.

Co do przeglądania kart przeciwnika przed walką, to jak najbardziej NIE. Upada taktyka, a przeciwnik przygotuje się na ewentualne zaskoczenie.

Co do zastosowania spisu:

Po zakończonym pojedynku przeciwnik będzie mógł sprawdzić (jeżeli tego oczywiście będzie chciał) spis kart. Jeżeli spis nie będzie zgadzał się z użytą w pojedynku talią, to można zdyskwalifikowć "osobę nie udciwą" i mimo tego, że nawet wygrał uznać jego pojedynek za przegrany. Ponadto dodatkowo karą może być nie przyznanie mu nawet tego jednego punktu.
Oczywiśce trzeba liczyć również, że osoba przeględająca spis kart później nie ujawni go innym graczą.

W drugim sposobie można sprawdzać zgodność talii ze spisem po zakończeniu turnieju i wtedy dokonywać ewentualnych dyskwalifikacji, jeżeli coś by było nie tak.

Co do przechowywania spisów, to też można zrobic to na dwa sposoby:

Pierwszy adekwatny do zastosowanego rozwiącania: przechowywują go gracze, a na jego odwrocie organizator, a pózniej gracze z jakimi toczyło się pojedynki składaja podpisy. Zapobiegnie to ewentualnym podmianą spisów, gdy ktoś wprowadzi modyfikację i bedzie mieć zmodyfikowane spisy.

Drugi sposób: trzyma je ogranizator w kopercie (np. Lapson, który odpowiadał za Confuzję, jakby była to sytuacja przed Confuzją), którą się zaklei i gracze złożąna niej podpisy. Po zakończeniu turnieju sprawdzi się zgodność talii ze spisami i wtedy można wyciągać konsekwencji w stosunu co do nieudciwych graczy.

Podaję te dwa przykłady zastosowania ewentualnych spisów kart. Jeżeli uznacie je za odpowiednie, to można je zastosować w najblizszym turnieju lub w następnych. Oczywiście po dyskusji i ewentualnej akceptacji większości forumowiczów.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: [Propozycja] Przeglądanie talii przeciwnika przed pojedynkiem.
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 27, 2009, 12:48:35 am »

Podstawowa sprawa - nie gramy na pieniądze i nie podejrzewam nikogo o oszustwa ;) To tyle ode mnie. W sumie to nie wiem po co w ogóle pomysł ze spisem kart.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: [Propozycja] Przeglądanie talii przeciwnika przed pojedynkiem.
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 27, 2009, 01:11:24 am »

A skan siatkówki też przewidziany? :D A to słowo pisze się "uczciwy".
Zapisane

oan

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: [Propozycja] Przeglądanie talii przeciwnika przed pojedynkiem.
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 27, 2009, 02:28:38 am »

Podałem tylko przykłady jak można wyegzekwować spis kart i użycie go w praktyce. Każdy rzuca jakiś pomysł, więc i ja to zrobiłem (no może poza Diablerem, on w głównej mierze krytykuje :) ).

Nie spodobał się OK.

Nie podejrzewam nikogo o oszustwa.

Jak nie ma pomysłu jak go egzekwować, to poprzeć tylko Pretora i wogóle zrezygnować z tych spisów.
Zapisane

Roboraczek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: [Propozycja] Przeglądanie talii przeciwnika przed pojedynkiem.
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 27, 2009, 09:44:11 am »

...Może najlepszym rozwiązaniem będzie głosowanie na forum... Nekro czy inny administrator umożliwi nam głosowanie w tej sprawie ;)
Czy chcesz te spisy czy nie... proszę wypowiedz się? (propozycja pytania ;D)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: [Propozycja] Przeglądanie talii przeciwnika przed pojedynkiem.
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 27, 2009, 12:01:55 pm »

Jest ankieta. Jak ktoś chce dodać jakieś opcje do ankiety to niech napisze :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Roboraczek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: [Propozycja] Przeglądanie talii przeciwnika przed pojedynkiem.
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 29, 2009, 09:05:20 am »

Myślałem ze wszyscy uczestnicy turnieju oddadzą głoś... jeśli wyniki głosowania maja być wiążące to uznaje ze w wawie spisu kart zabraknie... (pok...korek szampana ;D)