Marca 28, 2024, 09:22:00 pm

Autor Wątek: Remove form the game  (Przeczytany 5059 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Remove form the game
« dnia: Października 08, 2009, 06:19:43 pm »

Chciałbym się dowiedzieć czy zwrot Remove this card form the game jest tożsamy z Annihilate? Czy można np cofnąć wojownika z Komory gdy zabił go Niszczyciel lub w każdy inny sposób gdy ma być anihilowany? Sądzę że tak ale co wy myślicie na ten temat?
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Remove form the game
« Odpowiedź #1 dnia: Października 08, 2009, 07:21:43 pm »

Annihilated = removed from the game, natomiast żeby Komora zadziałała, to wojownik musi "zostać zmuszony" do odrzucenia / zanihilowania się (na Komorze mamy - "...is forced to be...") - czyli np Odwiedzonego Ciemnością Władcy Cieni już nie weźmiemy, jeśli sami go zanihilujemy (tak mi się wydaje) ;)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

date

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
Odp: Remove form the game
« Odpowiedź #2 dnia: Października 08, 2009, 11:36:05 pm »

no nie wiem....moim zdaniem to gracz zmusza Władce do anihilacji...no bo kto by sie sam chcial anihilowac ?
pozostaje wiec pytanie : force to be...or force to be not

moze jakas ankieta z nagrodami dla tego kto bedzie bardziej miał racje ;-)

jesli bym mial strzelać to powiedziałbym ze nie ma zadnej roznicy....jak ostatnio gralem z Lechem to miał mine jakby sie własnie anihilował mimo ze tylko zdejmowal capitol ze stolu ;-)  hehe
Zapisane

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: Remove form the game
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 16, 2011, 12:32:42 pm »

Skoro na Komorze jest napisane "is forced to be killed, discarded or annihilated", trzeba to chyba zinterpretować tak, jak to zrobił Skoq. Czyli gdy gracz kontrolujący odrzuca lub anihiluje/usuwa swojego wojownika, Komora nie działa. Jeśli byłoby tak, jak napisał date, wystarczyłby napis "is killed, discarded...", no nie?
A co, gdy gracz zabije swojego legionistę? Nie robi tego z własnej woli, więc Komora działa, tak?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Remove form the game
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 16, 2011, 03:33:40 pm »

Nie wiem czy warto rozróżniać - zapis nie jest jednoznaczny moim zdaniem :) Możnaby się spierać, a możliwość, że jest forced albo dobrowolnie spowoduje, że będą potem pytania o to, co się dzieje kiedy Władca Cieni z odwiedzinami Ciemności anihiluje się potęznym wpływem :D
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Remove form the game
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 10, 2011, 10:43:54 am »

A więc na czym stanęło? Władca cieni wraca na rękę czy nie?
Zapisane

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Remove form the game
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 10, 2011, 11:08:52 am »

dla mnie nie ma watpliwosci. heretycki wladca czy dziecko z plagiatem na wladce nie wracaja na reke. niezaleznie od tego czy anihiluje ich wlasciciel czy przeciwnik po zagraniu poteznego wplywu.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Remove form the game
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 10, 2011, 02:25:56 pm »

Dla mnie wątpliwości nadal są :) Ja jestem za tym, żeby nie rozóżniać czy rodzajów bycia anihilownym.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Remove form the game
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 10, 2011, 02:31:57 pm »

moze rzeczywiscie przesadzilem co do braku watpliwosci w przypadku poteznego wplywu. natomiast nie bez powodu jest napis "forced to be...". jest chyba jasne, ze jak sam anihiluje wladce to nikt mnie do tego nie zmusza i wydaje sie, ze wlasnie po to jest ten zapis zeby wykluczyc dobrowolna anihilacje (lutka, wladcy czy kogolwiek). co do poteznego wplywu - mozna dyskutowac...
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Remove form the game
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 10, 2011, 04:37:19 pm »

A czy DIana jest forced to go into cover czy nie po leczeniu?
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Remove form the game
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 10, 2011, 06:32:05 pm »

Wg mnie nie koniecznie trzeba rozumieć zwrot "forced to be" jako działanie przeciwnika. Władca jest zmuszony do anihilacji jesli chce skorzystać ze swojej zdolnosci. Podobnie Lutek. Diana też.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Remove form the game
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 10, 2011, 06:47:26 pm »

Wg mnie nie koniecznie trzeba rozumieć zwrot "forced to be" jako działanie przeciwnika. Władca jest zmuszony do anihilacji jesli chce skorzystać ze swojej zdolnosci. Podobnie Lutek. Diana też.

Nie! Anihilacja jest istota dzialania lutka i wladcy. To nie jest tak, ze lutek zakloca karte specjalna i za kare trzeba go anihilowac, a wladca zabija wroga i przez to zostaje anihilowany. Lutek anihilujac sie zakloca karte, a wladca anihilujac sie zabija wroga.

Z Diana jest inaczej. Ona leczy wojownika, a w konsekwencji jest zmuszona do ukrycia sie. Gdyby na karcie Diany bylo napisane, ze moze sie ukryc by tym samym uleczyc wojownika to bylaby ta sama sytuacja jak w przypadku lutka i wladcy. Zreszta jaki jest problem z Diana, bo nie rozumiem co jej przyklad ma tu do rzeczy.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Remove form the game
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 10, 2011, 06:53:28 pm »

No właśnie taki, że jakby pisało, że musi się ukryć byłoby to samo co u Lutka np, a jest napisane inaczej- aczkolwiek i tak wychodzi na to samo. W grze musi się ukryć.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: Remove form the game
« Odpowiedź #13 dnia: Października 28, 2011, 02:54:56 pm »

Jaki jest ostateczny wniosek? "Is forced to be killed, discarded or annihilated" = "is killed, discarded or annihilated"?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Remove form the game
« Odpowiedź #14 dnia: Października 30, 2011, 12:01:14 pm »

Nie wiem czy jest ostateczna wersja bo nie było ankiety :) Ja nadal podtrzymuje swoje zdanie - wojownik anihilowany Anihilacją lub w wyniku np swojej zdolności jak Władca cieni jest po prostu anihilowany i nie rozróżniam bycia anihilowanym i bycia zmuszonym do anihilowania się.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.