Kwietnia 24, 2024, 11:37:08 am

Autor Wątek: sala obrad + embassy  (Przeczytany 3910 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

necrobutcher

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 621
    • Zobacz profil
sala obrad + embassy
« dnia: Listopada 03, 2009, 10:40:56 pm »

Jezeli dołącze ambasadę do sali obrad inego gracza, to w momencie jej anihilacji również moge wystawić do gry przywódce korporacji ze swojej kolekcji??
Pytam bo na karcie jest napisane że ja i moje wojska dostają efekt umocnienia tak jak gdybym ja je zagrał.
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2009, 06:05:46 pm wysłana przez Nekro »
Zapisane
Non Serviam !

Czysiaczek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 54
  • Umiesz liczyc, licz na siebie.
    • Zobacz profil
Odp: sala obrad + embasy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 04, 2009, 12:32:19 am »

Nie. Ambasada po prostu kopiuje kartę umocnień. Po zagraniu ambasady masz kopię dowolnego umocnienia w grze (i ambasady nie traktuje się już jako kartę specjalną, tylko jako dane umocnienie). Czyli jeśli przeciwnik użyje w danym momencie "Sali" to nie możesz wystawić u siebie dowódcy. Za to jeśli poświęcisz 3 akcje i anihilujesz ambasadę to będziesz mógł wystawić swoją fishę  ;)
Zapisane

necrobutcher

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 621
    • Zobacz profil
Odp: sala obrad + embasy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 04, 2009, 01:35:30 am »

czy ja wiem... na karcie jak byk stoi że ja i moi żołnieże/legioniści otrzymujemy efekt tego umocnienia, a nie że ambasada staje się kopia umocnienia. Przeciwnik ma w grze sale obrad a ja mam ambasade. Pozatym jest również zapis że jak odrzucana jest karta umocnień również odrzuca sie ambasade. Tak więc ambasada w grze nie powinna zostać. Ponadto wpadł mi do głowy taki pomysł że przyjmujac że przeciwnik nie odrzuci od razu sali to CHYBA za każdorazowe poświęcenie 3 akcji moge kogoś wystawiać?? Czy po jednorazowym wykozystaniu musze ją anihilować, czy tylko odrzucić?? pogubiłem sięjuz troszeczke :P
Zapisane
Non Serviam !

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: sala obrad + embasy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 04, 2009, 09:10:01 am »

Wg mnie sytuacja wygląda następująco. Ambasada kopiuje efekty dowolnego umocnienia w grze  ale wciąz pozostaje kartą specjalna ( Nie myliłbym ambasady z Jokerem tak jak to chce zrobić Czyściaczek ). Jeśli zagramy Ambasadę na Sale obrad to możemy skorzystac z "efektów" tego umocnienia, czyli możemy anihilowac kartę i wystawić Przywódce. Jeśli pierwszy dokona tego przeciwnik to Ambasada zostaje odrzucona, a właściciel Ambasady nic nie dostaje. Efektem Sali obrad jest możliwość wystawienia przywódcy, a nie jego wystawienie.   
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

necrobutcher

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 621
    • Zobacz profil
Odp: sala obrad + embassy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 04, 2009, 06:28:36 pm »

Ma to sens. Natomiast czy w momencie gdy przeciwnik poświeci 3 akcje i anihiluje sale , mogę np. zagrać inspirację i równocześnie z oponentem anihilować moją kartę??
Zapisane
Non Serviam !

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: sala obrad + embassy
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 04, 2009, 07:28:58 pm »

Jeśli przeciwnik anihilował salę to jest już musztarda po obiedzie i nic nie zrobisz. Możesz natomiast zagrać inspirację po tym jak twój przeciwnik zagra inspirację jak widzisz że coś się święci.
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2009, 06:24:42 pm wysłana przez Nekro »
Zapisane

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: sala obrad + embassy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 04, 2009, 11:12:20 pm »

Fakt, jeśli anihilował, to pozamiatane. Nie zgadzam się jednak z tym, że jeśli przeciwnik zagrał Inspirację, my też możemy zagrać swoją, żeby coś zrobić. Jeśli ktoś zagra Inspirację, a my jej nie skontrujemy, wchodzi w życie pierwsza akcja. Jeśli będzie to jedna z trzech potrzebnych do przywołania przywódcy, nasza Ambasada leci do odrzuconych.
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: sala obrad + embassy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 04, 2009, 11:48:24 pm »

Ostatnia zagrana inspiracja "wchodzi" jako pierwsza - czyli gracz, który zagrał inspirację ostatni, pierwszy wykonuje swoje 3 akcje z inspiracji.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: sala obrad + embassy
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 05, 2009, 10:53:10 am »

Skąd pomysł, że druga Inspiracja bierze górę nad pierwszą? Winter tak ustalił? Przez długi czas nie grałem, nie śledziłem newsów i sporo mnie ominęło. Ale logicznie rzecz biorąc, powinna wejść pierwsza, o ile nikt jej nie skontrował. Mam rozumieć, że każda następna kasuje poprzednią?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: sala obrad + embassy
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 05, 2009, 01:33:01 pm »

Logiczne jest, że ostatnia wchodzi pierwsza bo Inspiracja to karta zagrywana w dowolnym momencie i w tym samym momencie dostaje się 3 akcje, ale 3 akcje nie są już wykonywane w dowolnym momencie tylko w ściśle określonym porządku - a więc przeciwnik zagrywa inspirację i dostaje natychmiast trzy akcje, ale ja mog mu się wtrącić pomiędzy dowolnymi akcjami, albo nawet przed pierwszą akcją z inspiracji ze swoją inspiracją - była na ten temat już dyskusja.

A wracają do sali - nie wiem co się dzieje z kartą specjalną po anihilowaniu sali przez gracza kontrolującego ambasadę. Ambasada jest kartą specjalną i nie jest kopią, ta karta specjalna daje nam możliwość korzystania z danego umocnienia w taki sposób jakbyśmy to my je zagrali, więc wychodzi na to, że z Ambasady móżna wystawiać do woli Szefów, tak długo jak Sala stoi u przeciwnika.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: sala obrad + embassy
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 05, 2009, 01:43:11 pm »

A jak chcesz wystawić Przywódce nie anihilując Ambasady? Ambasada kopiuje efekt czyli działanie danego umocnienia. Żeby móc wystawić Przywódce trzeba poświęcić 3 akcje i anihilowac Salę. Rozumiem że Sali przeciwnika nie możemy anihilowac więc zostaje tylko Ambasada.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: sala obrad + embassy
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 05, 2009, 01:51:46 pm »

Ale Ambasada nie jest Salą - to karta specjalna, która daje nam takie możliwości, jakie dawałaby nam karta danego umocnienia. Więc ewentualnie druga opcja - nie można w ogóle skorzystać z Sali z Ambasady :) Bo żeby zadziałała musimy anihilować coś czego nie mamy...
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: sala obrad + embassy
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 05, 2009, 02:21:34 pm »

Co do Inspiracji - jeśli ktoś ją zagra, żeby wykorzystać Salę, to nie możemy mu w tym przeszkodzić swoją Inspiracją. Niby jak? A o to poszło w tym wątku. W innej sytuaji - masz rację, można się wtrącić.

A co do samej Sali, to rację miał chyba jednak necrobutcher. Dopiero kiedy przeciwnik anihiluje Salę, my też możemy wystawić swojego przywódcę. Sami nie możemy tego zrobić, bo nie kontrolujemy tego umocnienia, "doczepiamy się" tylko do jego efektu.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: sala obrad + embassy
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 05, 2009, 03:09:57 pm »

Co do wystawiania swojego Przywódcy jak ktoś inny anihiluje salę - zdecydowane nie :) Umocnienie możemy wykorzystać tak jak to my byśmy je zagrali - gdzie tutaj poświęcanie akcji? Jakiś dziwny efekt... Ja jestem za tym, że to w ogóle nie działa.

A co do inspiracji - wtrącasz się przed pierwszą akcją i gotowe. Jeden gracz rzuca inspirację, teraz kolej drugiego gracza - może zagrać kartę kontrującą lub dowolną inną kartę zagrywaną w dowolnym momencie. Jeśli zagra inspirację dostanie 3 akcje przed 3 akcjami przeciwnika.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: sala obrad + embassy
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 05, 2009, 04:41:04 pm »

Jeżeli uznajemy że nie można anihilowac Ambasady to równiez uważam że nie można użyć tej karty na Salę obrad. 
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)