Marca 28, 2024, 11:08:04 pm

Autor Wątek: Karty dołączone do wojownika i ich ujawnienie  (Przeczytany 9503 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

necrobutcher

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 621
    • Zobacz profil
Odp: Karty dołączone do wojownika i ich ujawnienie
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 10, 2011, 10:59:36 pm »

Czyli znajduje się w ukryciu, ale siedzi w pojeździe?? a co w momencie odkrywania pojazdu?, czy wojownika automatycznie też wychodzi z ukrycia i jakie ma to konsekwencje?? (lol ale zamotałem ;))
Zapisane
Non Serviam !

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Karty dołączone do wojownika i ich ujawnienie
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 10, 2011, 11:05:55 pm »

Odkrywasz pojazd a potem w następnej akcji woja (to chyba przymusowo nawet - ale nie jestem na 100% pewien).
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Karty dołączone do wojownika i ich ujawnienie
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 10, 2011, 11:13:28 pm »

Ok ale co z zasadą że wojowicy w pojazdach nie mogą sie ukrywać?
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Karty dołączone do wojownika i ich ujawnienie
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 10, 2011, 11:20:57 pm »

Parę razy taki error spotkałem i po prostu wychodziło się najbliższą akcją przymusowo z ukrycia, druga opcja jest taka, że nie możesz odkryć pojazdu jeśli najpierw wojownik nie wyjdzie z ukrycia - ale ja jestem za tą pierwszą... (choć zapierać się nie będę)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Karty dołączone do wojownika i ich ujawnienie
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 10, 2011, 11:35:13 pm »

Trzecia opcja mówi, że jak odkryjesz pojazd to wojownik automatycznie się odkrywa :) Ale raczej byłbym za przymusowym wyjściem - tak jak ucieczka z placówki kiedy np mamy tam ŻZ i Pojmanego legionistę - Pojmany spada i musimy uciekać kimś.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

necrobutcher

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 621
    • Zobacz profil
Odp: Karty dołączone do wojownika i ich ujawnienie
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 10, 2011, 11:40:11 pm »

Przepraszam ale nie rozumiem, proszę o wersje dla początkujących ;)
Zapisane
Non Serviam !

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Karty dołączone do wojownika i ich ujawnienie
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 10, 2011, 11:44:21 pm »

Innymi słowy - gdy do takiego erroru dojdzie, to trzeba wykorzystać najbliższą możliwą akcję by doprowadzić do usunięcia nielegalnej sytuacji - > wyjść z ukrcia / wysiąść z pojazdu lub w przypadku placówkowym uciec ŻZ lub Legionistą tak aby obaj jednocześnie na niej nie byli.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

necrobutcher

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 621
    • Zobacz profil
Odp: Karty dołączone do wojownika i ich ujawnienie
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 10, 2011, 11:46:29 pm »

dzięki Skoq :)
Zapisane
Non Serviam !

Kati

  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
Odp: Karty dołączone do wojownika i ich ujawnienie
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 14, 2011, 11:50:13 am »

Edytuję dla sprostowania

Panowie, na turnieju w grze z Nekro (z podstawki), który gra capitolem, wynikła taka sytuacja, że miał wojownika w ukryciu i dołączał do niego karty ukryte. Po dołączeniu do neigo kart w jednej turze w drugiej zadeklarował w 1 akcji atak, po pytaniu jak to możliwe, powiedział, że może (nie pokazał karty, ujrzałem ją dopiero w nast. turze przy ataku na ukrytego woja z rozkazem), nie pamiętam już czy stwierdził, że umożliwia mu to karta  czy jakoś tak. W każdym bądź razie ja wiedziałem, że wojownik ukryty ma dołączony Rozkaz Ataku, ale pokazać jej nie chciał, stwierdził iż nie musi. Mi się wydaje, że musi skoro wojownik korzysta ze zdolości tejże karty. Co w sytuacji gdyby Nekro, sorry za te słowa teraz, kłamał, albo poźniej wojownik z Rozkazem zszedł, np z fali prawości. wtedy też nie pokazałby tej karty i nie wiedizałbym czy atakował legalnie.
taka sama sytuacja w drafcie miał w ukryciu wojownika z dołączonymi kartami ukrytymi, ja zadeklarowalem ze go ostrzeliwuje, on powiedizal ze nie moge bez pokazywania kart uniemozliwiajacych mi ten atak

A gdyby to był gracz ktory  za bardzo nie orientuje sie w zasadach, chcialbym zaatakowac jego wojownika w ukryciu on stwierdzilby ze nie moge, a za pare tur by wyszlo ze mogłem???
Albo sytuacja, gdyby ktoś korzystal z mozliwosci jakiejs karty w ukryciu, pozniej ja zdiął ze stolu bez ujawniania co to bylo, wtedy tez nie mialbym pewnosci, że było to to co mówił, że było.
Wątpliwości można tutaj mnożyć w nieskończoność
 wszystko sprowadza się do zaufania słowu przeciwnika (a zasada ograniczonego zaufania?  :P )
Porsze o wyjasnienie mi tych zawilosci prostym jezykiem, bo mi sie to wydaje mocno naciagane kurdeee
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2011, 09:49:32 am wysłana przez Kati »
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Karty dołączone do wojownika i ich ujawnienie
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 14, 2011, 03:28:26 pm »

Jeśli z czegoś korzystasz to powinieneś pokazać. Tak samo jak z wystawianiem wojownika w ukryciu. Jeśli chcesz skorzystać z jego zdolności, to musisz w tym samym momencie go pokazać i zapłacić.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Karty dołączone do wojownika i ich ujawnienie
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 15, 2011, 10:56:38 am »

Też tak uważam - zdecydowanie trzeba pokazać to, co w danej chwili działa w jakiś sposób na grę.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Karty dołączone do wojownika i ich ujawnienie
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 15, 2011, 02:41:15 pm »

Nigdy tak nie graliśmy że trzeba komuś pokazywać co ma wojownik dołączony (przynajmniej Ja z Wybrańcem). Zresztą w zasadach jest pokazany wojownik w cieniu z zakrytymi kartami więc nie widze powodów dla których miałbym coś komuś pokazywać. Sytuacja się zmienia jeśli ten wojownik zostanie zaatakowany - należy go odsłonic. Dla pewności doczytam dziś instrukcję i jeszce się wypowiem bo oskarżenia padły konkretne.

Dla twojej informacje Kati to miałem dołaczony radar do tego archaniola w drafcie. Zresztą wyszedłem nim z ukrycia później więc mogłeś sobie pooglądać co tam ma. Poza tym wychodzę z założenia że przyjeżdzajac na turniej kazdy gra honorowo więc ... no ale nie każdy musi tak myśleć.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Karty dołączone do wojownika i ich ujawnienie
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 15, 2011, 03:44:48 pm »

Nekro - rzuć okiem na fragment o wystawianiu wojowników w ukryciu. Możliwe, ze znajdziesz tam jakieś pomocne zdanie, mówiące o tym, ze jeśli z czegoś korzystasz to należy to pokazać. Normalnie nie pokazujesz co ma wojownik, ale jeśli ukryty wojownik chce np użyć Shillelagha to musi pokazać tą kartę.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Kati

  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
Odp: Karty dołączone do wojownika i ich ujawnienie
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 15, 2011, 05:03:40 pm »

(...) to miałem dołaczony radar do tego archaniola (...)

Wiem, wiem, że miałeś
Ale (tu gdybam)  gdyby został wyfalowany, to nikt by nie wiedział co on miał, kto to był i dlaczego nie mógłbyć zaatakowany.
Nie wątpię w Twoją uczciwość Nekro, tylko chciałbym by zasady zostały jasno sprecyzowane, bez żadnych niedomówień i niedociągnięć
Zapisane

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Karty dołączone do wojownika i ich ujawnienie
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 15, 2011, 09:00:10 pm »

Dla mnie jest i zawsze bylo oczywistym to, ze musisz ujawnic karte, z ktorej korzystasz.
Gdyby bylo inaczej i wojownika nalezalo odkryc dopiero gdy zostanie zaatakowany to Date juz od dawna wystawialby ostrzalki wibracyjne w ukryciu i anihilowal je zaklocajac moje karty specjalne.
Zapisane