Kwietnia 20, 2024, 08:43:19 am

Autor Wątek: Algeroth & Transportowiec "grabieżca"  (Przeczytany 3098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Algeroth & Transportowiec "grabieżca"
« dnia: Maja 20, 2006, 08:06:59 pm »

Cytuj
koszal:
Sytuacja: Wystawiam algerotha. Daję mu samobójczą misję. Wystawiam transportowca grabieżcę. wsiadam do niego Algerothem. Odrzucam Grabieżcę (algerothem). Pytanie jest oczywiste: Czy zdobywam 20 PZ? Algeroth nie może brać udziału w walce, ale czy może zginąć?

Skoq:
No to jaaaazda... Koszal rzeczywiście algeroth chyba może zginąć w grabieżcy moim zdaniem - BOMBA sposób na punkty - ale......no włąsnie - nie wiem czy to powinno przejść normalnie - można się kłócić czy samobójcza nie powinna byc dawana wojownikom mogącym brac udział w walce? ale nie jestem pewien jak to powinno być.....hmm CO inn na to? jestem otwarty na sugestie....(Pretor szczególnie Twojego zdania jestem ciekaw...) Pozdro

pretorianstalker:
Zginąć może - mozna na przykład rzucić mu Booby trap i potem Śmiertalną ranę, albo Eat this i potem Śmiertelną - jest pare sposobów na zabicie apostoła - sam lubię ten z Owcą na rzeź, Tym, którego nie powinno się nazywać, Booby trap/Eta this i Śmiertelną  Ale nie wiem jak to dokładnie jest z samobójczą misją. Na misji tej jest zdanie, sugeruące, że musi on zginąć w walce, aczkolwiek nie jest to jasno napisane. W najbliższym czasie się dowiem co i jak

Marqwitch:
Tak nie powinno być, ale niestety tak jest.

pretorianstalker:
Combo działa, ale nie dostaje się za nie ani punktu zwycięstwa  Zgodnie z zasadą, że za zabicie swojego wojownika nie można dostać punktu zwycięstwa, za misję dostajemy tylko pukty akcji. Punkty zwycięstwa tylko wtedy gdy inny gracz zabije naszego wojownika. Podobna sytuacja tyczy się innych misji - np. Dowód odwagi - atakujemy jedym ze swoich wojowników drugiego przy użyciu telepatii, uzywamy przenośnej miny, dostajemy 3-krotność W w PA, a nie w PZ, chociaż misja przewiduje PZ. Proste??

Skoq:
Ano własnie - tak włąsnie myślałem a'propos tego combo - w końcu zabijam swojego woja jak by nie patrzeć - a odnośnie tego znamy wszyscy zasadę - za zabicie swojego wojownika tylko PA - RACJA PRETOR - i problem rozwiązany...  Pozdro

Diablerist:
Niestety akcja Owca na Rzeź -> Ten, którego... -> Eat This/Booby Trap -> Śmiertelna Rana wciąż działa. Prynajmniej trudniej wykonać to niż bajer z allegro(them)

Temat pozostawiam otwarty.
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2009, 10:12:26 pm wysłana przez Nekro »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: Algeroth & Transportowiec "grabieżca"
« Odpowiedź #1 dnia: Października 31, 2009, 11:11:57 pm »

Combo NIE działa. Misję owszem, można dać Algerothowi (choć na dobrą sprawę będzie to palenie), ale kiedy zginie, nie dostaniemy za niego nawet punktów akcji. A to dlatego, że misja nie została wypełniona, ponieważ nie zginął w walce. W angielskiej wersji karty jest napisane: "If this warrior is killed in combat, mission is completed".
Ukłony.
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Algeroth & Transportowiec "grabieżca"
« Odpowiedź #2 dnia: Października 31, 2009, 11:53:18 pm »

W angielskiej wersji karty jest napisane: "If this warrior is killed in combat, mission is completed".
Niby gdzie?
Zapisane

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: Algeroth & Transportowiec "grabieżca"
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 01, 2009, 12:10:00 am »

Taki tekst znalazłem na karcianki.pl. To nie jest skan karty drukowanej?
Fakt, czcionka trochę inna...
« Ostatnia zmiana: Listopada 01, 2009, 12:12:34 am wysłana przez Snake PL_issken »
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Algeroth & Transportowiec "grabieżca"
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 01, 2009, 09:05:45 am »

Gdyby ktos chciał wyprowadzić daleką interpretację to z ostatniego zdania "if the warrior killed another warrior in its final battle" można wywnioskowac tezę że cała sytuacja musiała miec miejsce w walce. Ale podkreślam gdyby ktos chciał... Niezależenie od tego najlepiej wg mnie sprawe wytłumaczył Pretor. Za swoich wojowników można dostać tylko PA.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)