Kwietnia 26, 2024, 11:28:53 pm

Autor Wątek: Back To The Roots - Ruch odnowy moralnej na rzecz czystych STR  (Przeczytany 10256 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Back To The Roots - Ruch odnowy moralnej na rzecz czystych STR
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 26, 2010, 05:11:10 pm »

Cytuj
Nie taki był ten Winter głupi, jak się dziś powszechnie wydaje.

To może przejdźmy na 2nd edition w ogóle - chyba mieszasz pewne pojęcia.

Cytuj
To Twoja opinia. A moja jest taka, że talią na discard wygrasz tylko z gościem, który się tego nie spodziewa. Według mnie jak trafisz z nawet najlepszą talią discardową na typa, który w 60-tce ma 5xZakłócenie i 5xNieudany Czar i kilka sztuk Untouchable (albo lepiej - Heroldów) to wygrasz może z fartem max. 2 partie na 10,  nawet jeśli będziesz wszystkie rozpoczynał.

You're fkn kidding me? Chyba nie grałeś z deckiem na discard :) Polecam kiedyś spróbować. A pchanie 5x Nieudany czar do talii to jakiś żart...
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Back To The Roots - Ruch odnowy moralnej na rzecz czystych STR
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 26, 2010, 05:15:17 pm »

ja w historii gier na turniejach dt wygralem raz - gralem wtedy oczywiscie na discard ;) choc wlasciwie mialem tylko dwie karty do discardu - wielka wrozba i powiew. wystarczylo by w 3 turze wiekszosc pojedynkow miec w kieszenia. 5x nieudany czar nie byl mi straszny, bo mialem... lutki  ;)
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Back To The Roots - Ruch odnowy moralnej na rzecz czystych STR
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 26, 2010, 06:45:20 pm »

Rozumiem zdanie Gothika i poniekąd je podzielam. To co nas przede wszytskim różni to podejście do ograniczeń. Dla mnie dzieki ograniczeniom każdy turniej jest inny. Za każdym razem trzeba wykombinowac inny sposób na wygranie pojedynku. Między innymi dzięki temu chyba tylko raz zdarzyło mi sie grac dwa razy ta samą talią. Zwykle lubie zaskoczyc czyms nowym przeciwnika ( czasami tylko siebie :D ) To jest dla mnie ewidentny plus ograniczeń. Druga sprawa to przyśpieszenie gry. Nie po to jadę pół Polski na turniej żeby w 10 minut wygrac lub przegrac pojedynek. Pamiętam gry z Kell expers Lapsona albo z jakimkolwiek discaredem i uwierzcie mi nie sa to miłe wspomnienia. No i trzeci argument. Ostatecznie zasady sa jednakowe dla wszystkich więc każdy ma takie same szanse na wygraną. Rzadko sie zdarza zeby na turnieju pojawiły sie identyczne talie. Mogą być podobne pomysły ale zwykle talie sa bardzo zróznicowane co tylko pokazuje że każdy z nas ma inny sposób myślenia i działania z czego sie niezmiernie cieszę.
Ps.
Jak organizator zadecyduje żeby grać tylko STR to oczywiście i tak możecie na mnie liczyć ;)
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

oan

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Back To The Roots - Ruch odnowy moralnej na rzecz czystych STR
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 26, 2010, 11:01:32 pm »


To może zamiast dyskutować czy z discardem lepiej się gra czy może gorzej?  Czy robić ban i ograniczenia na niektóre karty, zróbcie turniej na talie układane systemem dwunastkowym i  tylko zostawcie STR.

Jak zauważyłem na większości turniejów ograniczane są w głównej mierze karty wyjątkowe. Również w taliach zwycięskich około 40% to karty wyjątkowe. 12-stkowy system  wyrówna wszystkie ograniczenia i bany.

Chcesz mieć 5 x przenośną minę, 5x śmietelna rana i 5 x ujawnienie, to proszę bardzo, ale 15x12=180 kart i życzę powodzenia. Przy takim systemie zostanie również zatarta znaczna różnica pomiędzy bractwem i legionem, a korporacjami.

Tylko Skoqu, nie pisz że kolekcjonerzy dostana po tyłku, bo ich to ograniczy. To już słyszałem na turnieju. Jak się ma bogatą kolekcję, to jest z czego wybierać, tylko najwiekszym problemem może być jak tu zejść z 30 wyjątków do 6 może 7.

Na Avangardzie znalazło się kilka osób popierających pomysł zrobienia turnieju na dwunastkach. Mam nadzieję, że kiedys uda się go zorganizować i może będzie więcej frajdy w gry. Napewno bedzie więcej walki, bo jak ostatnio daje się zauważać jest jej coraz mniej, a wygrywają talię które unikaja potyczki z przeciwnikiem.

Zapisane

date

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
Odp: Back To The Roots - Ruch odnowy moralnej na rzecz czystych STR
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 26, 2010, 11:40:07 pm »

na turniej 12 pisze sie w ciemno

w wlasnie w ta strone powinny isc zasady...nie ograniczac kolejne karty zeby zroznicowac decki tylko generalna zasada. Tu mala anegdota na czasie : dzis slyszalem ze pewien polak mial problem z pozwolniem na budowe domu. postanowil wiec zamiast domu wybudowac na dzialce kibel zeby problemow nie bylo...no i wybudowal kibel o powierzchni kilkuset metrow z jadalnia, sypialnia i pelnym wyposarzeniem :-)

...co i ja by nie ograniczac to i tak znajdzie sie luka

Przy systemie 12 nikt nie bedzie sobie glowy zawracal czy ograniczyc mine, smiertelna, czy inne...
a jesli chodzi odbanowanie discardu to potrzebne jest DT jak kotu buty i moim zdaniem nie ma to nic wspolnego z odnowa
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Back To The Roots - Ruch odnowy moralnej na rzecz czystych STR
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 26, 2010, 11:58:07 pm »

Oan, piszesz te same pierdoły już po raz co najmniej trzeci na tym forum, bez jakiegokolwiek pojęcia.

Jak zauważyłem na większości turniejów ograniczane są w głównej mierze karty wyjątkowe. Również w taliach zwycięskich około 40% to karty wyjątkowe. 12-stkowy system  wyrówna wszystkie ograniczenia i bany.
Ja nic takiego nie zauważyłem. 12-kowy wyrówna tylko, to że będą latali sami Mortyfikatorzy i Luterańscy. Próbowaliśmy to przecież już jakiś rok temu. Nie pamiętam gdzie dokładnie, ale talie przygotowałem tylko ja, Pret i Wybraniec. I zdziwienia nie było. Mortyfikatorzy i Luterańscy... To ja już wolę turniej w drafta niż takie coś.
Zapisane

oan

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Back To The Roots - Ruch odnowy moralnej na rzecz czystych STR
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 27, 2010, 12:30:13 am »

No odezwal się mój ulubiony krytykant !!!

Jeżeli będzie trzeba, to i 1000 razy bedę pisal o turnieju w systemie dwunastkowym. Jak widać nie tylko ja i moi koledzy z Mazur sa chętni na taki turniej.

No skoro Diabler twoja pomyslowość na dwunastkach jest tak ograniczona (tylko lutki i mortyfikatorzy), to gratulacje z mojej strony. No ja wiem że ci jest cięzko bez 5 min wygrać.

Jak robi się turniej dwunastkowy poboczny, to chetnych może być mało, bo każdy się nastawia na główny. Zróbciie 12-stkowy głowny, pisany do rankingu i bedziesz widział więcej niz trzech chętnych. Nawet lepiej, bedziesz wiedział kim kto gra już przed turniejem i odpowiednio sie przygotujesz, bo przecież każdy gra lutkami i mortami.

Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Back To The Roots - Ruch odnowy moralnej na rzecz czystych STR
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 27, 2010, 08:47:42 am »

Oan - turniej taki by się nie odbył - z braku chętnych - może 6 osób by dało radę przybyć i jednocześnie mieć chęć grania dwunastką - ja w teorii mógłbym coś takiego zagrac ale tylko pobocznie (bez rankingu) i tylko, jesli znalazłbym czas na układanie takiej talii - jako, że robię to zazwyczaj późno wieczorem tuż przed turniejem, to miałbym z tym problem... ;D (może to śmieszne, ale ostatnie 5-6 turniejów tak niestety jest, nawet CW teraz nie miałem kiedy składać - miałem swój Imperial na saperach).
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Back To The Roots - Ruch odnowy moralnej na rzecz czystych STR
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 27, 2010, 02:44:50 pm »

Złożyć możesz co chcesz, ale tylko Mortyfikatorzy i Luterańscy będą się liczyć. Po co mi 5x przenośna mina jak mogę wziąć 5x death maze - common. Chcesz złożyć Żołnierzy Zachodzącego słońca? Da sie - no problemo, tylko sobie nie pograsz. A na dwunastkowy system i tak można złożyć niezły discard, bo te karty akurat w większości do wyjątków nie należą.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

date

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
Odp: Back To The Roots - Ruch odnowy moralnej na rzecz czystych STR
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 27, 2010, 03:00:38 pm »

zdanie sa podzielone ale z tego co widze to wszystkich laczy jedno...potrzeba "odswiezenia" DT i dobrze ze Gothik rozpoczal dyskusje.

macie racje ze system 12 przy obecnej klasyfikacji "rzadkosci" nie bylby do konca dobrym rozwiazaniem (chociazby te lutki)
Ale zamiast zakazywac/banowac poszczegolne karty mozna je poprostu przeklasyfikowac na "R" czy jako kto woli "U1" czy w druga strone
...tym sposobem jesli ktos chce koniecznie zagrac lutkami to zagra nawet x5 tylko z czego innego bedzie musial zrezygnowac.

rzucam tylko pomysl, jeszcze nie wiem czy dobry...
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Back To The Roots - Ruch odnowy moralnej na rzecz czystych STR
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 27, 2010, 03:49:14 pm »

Lapson już kiedyś rzucił - jak komuś się chce siedzieć nad wszystkimi kartami i ważyć je od nowa - przydzielać rzadkość kartom z Apocalypse i GOlgothy (przypominam, że to wszystko commony pierwszego lub drugiego stopnia, jednak ten stopień nie ma specjalnie przełożenia na moc karty) to proszę bardzo. Pewnie będzie sto tysięcy sporów czemu ta karta ma być R, a nie U i tak dalej... A gra ostatecznie nie będzie się sprowadzała do porównania wypadkowej siły umiejętności i kolekcji, tylko do tego kto wynajdzie więcej błedów w nowo przypisanych rzadkościach.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

oan

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Back To The Roots - Ruch odnowy moralnej na rzecz czystych STR
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 27, 2010, 04:11:49 pm »

Preto, nie trzeba specjanie dzielić Golgothy i Apo na P, R i W. Kiedyś wyczytałem (jak sie nie myle w jednej z MiM) o turniejach dwunastkowych i wspomniane tam było, żeby karty z tych dwóch dodatków ograniczano do max 15 sztuk na kolekcję (Golgotha - 15 i Apokalipsa - 15). My tak gramy i uwież mi, takaz zasada sprawdza się znakomicie.

Skoqu dlatego w turnieju dwunastkowym bierze udział mało osób, bo jest to turniej poboczny. Jak bedzie to turniej główny - rankingowy, to wezmą w nim udział wszyscy uczestnicy. Wtedy po jego rozeganiu mozna bedzie podjąć dyskusję czy dalej je kontynuować czy nie. Ja w duchu liczę, że Jerry zgodnie ze swoimi zapowiedziami zorganizuje następny turniej w Pruszkowie na 12-stkach.

Preto, dobrze wiem, że karty odrzucające są rzadkie, a nie wyjątkowe, ale wszystkie kary które je zblokują są powszechne, więc dużo łatwiej jest się przed nimi obronić na 12-stkowym systemie, nież na obecnych zasadach. No i nadal się z tobą nie zgodzę, że lutki i morty wygrają, bo wyskoczy ktoś placówką, która w takich pojedynkach ma dużo większe szanse na zwyciestkow, a tak taki mortyfikator nie ma szans z żołnierzami hordy.
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Back To The Roots - Ruch odnowy moralnej na rzecz czystych STR
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 27, 2010, 04:39:42 pm »

Kiedyś wyczytałem (jak sie nie myle w jednej z MiM) o turniejach dwunastkowych i wspomniane tam było, żeby karty z tych dwóch dodatków ograniczano do max 15 sztuk na kolekcję (Golgotha - 15 i Apokalipsa - 15). My tak gramy i uwież mi, takaz zasada sprawdza się znakomicie.

Łoszkur... zajebiste rozwiązanie :D Nawet Skoq w Bercie pewnie nie ma razem więcej niż 30 kart z Apo i Golg.
Zapisane

date

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
Odp: Back To The Roots - Ruch odnowy moralnej na rzecz czystych STR
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 27, 2010, 04:43:28 pm »

po 15 kart z GOL i APO to ja odrazu wsadzam do talii druga szansa, po namysle, calkowite, podaj dalej itd x 5 ;-)

jesli juz to trzeba by je przeklasyfikowac...

ps. pomijam w ogole zasady STR
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2010, 04:45:25 pm wysłana przez date »
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Back To The Roots - Ruch odnowy moralnej na rzecz czystych STR
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 27, 2010, 04:46:52 pm »

Diabler - to zależy czym gram :D ale rzeczwyiście 15 kart Golg/Apoc to zazwyczaj liczba która wystarczy śmiało normalnym taliom...
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D