Kwietnia 19, 2024, 10:26:28 pm

Autor Wątek: Fizylier + Pasowanie + Pierwsza poprawka  (Przeczytany 1652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Fizylier + Pasowanie + Pierwsza poprawka
« dnia: Maja 20, 2006, 08:22:39 pm »

Cytuj
koszal:
Czy poprawka faktycznie tak dopakowuje Triadę, czy tylko mi się wydaje. Weźmy np. kilku fizylierów i dajmy im pasowanie, aby byli kawalerzystami... Wychodzi, że pochwili każdy kawalerzysta jest przypakowany czy nie, tzn czy określanie jego bazowych cech ulega zmianie, czy też nie.

Skoq:
Witam no cóż - c'est la Vie..... Ale to faktycznie działa i duuużo daje triadzie.... Pozdro

pretorianstalker:
Dajcie jakiś przykład z obliczeniami bo nie rozumiem tej kombinacji do końca - nie wiem co macie na myśli.

Skoq:
Spoko - Pretor - chodzi o pasowanie i kawalerzystów - normalka - jeden kawalerzysta dostaje bonus do ww s i p za każdego innego kawalerzystę - nawet takiego "pasowanego" - a jesli mamy pierwszą poprawkę -to taki fizylier z pasowaniem też dostaje bonus od innych kawalerzystów jesli jeden chociaż jest w grze - działanie pierwszej poprawki (dostaje specjalne zdolności kawalerzysty) i tyle..  Pozdro

pretorianstalker:
Myślałem, że chodzi o coś bardziej skomplikowanego  Triada jest własnie w tym mocna, że im jej więcej tym ciężej cokolwiek z nia zrobic - no chyba, że użyjemy Anihilacji

koszal:
Chodziło mi też o zagranie pasowania na fizyliera. Jest kawalerzystą, więc każdy kawalerzysta korzysta z zapisu na fizylierze, czyli jak mam trzech fizylierów i pięciu kawalerzystów to taki kawalerzysta ma bazowe cechy jakie? 1. Swoje własne? 2. Obliczane tak jak fizyliera czyli w tym wypadku 8 x 4?

Marqwitch:
Fizylier pakuje go na plus jeden ze względu na Pasowanie. Fizylier staje się Kawalerzystą, a nie Kawalerzysta Fizylierem.

pretorianstalker:
Pierwsza poprawka nie rozdaje zdolności z kart uważanych za coś, tylko z kart, które są tym czymś za co inne są uważane, czyli: każdy kto jest uważany za kawalerzyste dostaje zdolność z karty KAWALERZYSTA jezeli ten jest w grze, a żadne inne zdolności nie przejdą.

koszal:
Ślisko się czuję w tym temacie, więc otwarty jestem na sugestie. Nie rozumiem tego: 1. Fizylier staje się kawalerzystą dzięki pasowaniu. Czemu zatem inni kawalerzyści nie mają korzystać z tego faktu? 2. Którego z kawalerzystów, a mamy ich sporo różnych, uznamy za bazowego obdarzającego innych swoimi zdolnościami?

Skoq:
fizylier z pasowaniem daje kawalerzystom +1 do ww s i p - na kartach różnych kawalerzystów jest napisane - "za każdego innego kawalerzystę" - czyli dostaje również za pasowanego fizyliera +1 - w przypadku pierwszej poprawki - wojownicy uważani za kawalerzystów otrzymują zdolności specjalne z karty "kawalerzysta" - te zdolności dostaje też fizylier z pasowniem - więc przy np 3 kawalerzystach innych na Twojej placówce dostaje +3 do ww s i p i to tyle.....  Pozdro

koszal:
Ok.

« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2009, 11:04:54 am wysłana przez Nekro »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.