Kwietnia 19, 2024, 06:40:57 am

Autor Wątek: Training  (Przeczytany 13057 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Training
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 28, 2006, 01:31:21 pm »

No i to jest właśnie przykład na to, że walka nie może się odbyć, a nie na to, że Trevor nie może brać udziału w walce.
Wniosek:
Wojownicy nie mogący atakować i jednocześnie nie mogący być atakowani nie chronią gracza przed atakiem.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Training
« Odpowiedź #16 dnia: Października 21, 2009, 10:31:35 pm »

Zastanawia mnie taki patent:

Mam wojownika na placówce ktoś rzuca Trening i wystawia swojego. Czy musi zejść na placówkę? Niby mam tam wojownika ale jest on nie walczący więc trochę jak przywódca korporacji...
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Training
« Odpowiedź #17 dnia: Października 21, 2009, 10:48:24 pm »

Musisz wysłać - nie musisz wysyłać niewalczącego i nie spełnia on wymogu posiadania wojownika na placówce jeśli przeciwnik ma tam swojego, ale nie znam powodu, dla którego niewalczący nie wymuszałby przenoszenia wowjoników walczących, choć może to dziwne na pierwszy rzut oka.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Training
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 18, 2010, 12:29:50 am »

Podczas ostatnich gier pojawiła się wątpliwość - czy Trening zadziała na Zhurgony/ Phishe / Grindery itd, czyli na wojów któzy są ŻZ/LC, ale są wystawiani w Placówce i nie mogą jej opuścić - mi się wydawalo, że tak, skoro Placówka jest przedłużeniem Szwadronu/Kohorty - jeśli nie, to nie można przy Zhurgonie rzucić Przekleństwa Algerotha (bo nie mamy woja w Kohorcie, tylko w Placówce), nie może on skorzystać z Triangulatora itd itp - co o tym sądzicie? Istotne przy 5x Treningu na najbliższym turnieju.... ;)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Training
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 19, 2010, 09:09:08 pm »

Uważam że trening będzie działał na wojowników takich jak wymieniłeś. Widzę tu analogię z wirusami. Wirusa można zagrać na załóżmy wyspiarza huntera tak więc analogicznie trening będzie działał na tych wojowników o których piszesz.
Zapisane

Pako

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
  • Legionista
    • Zobacz profil
Odp: Training
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 19, 2010, 09:47:05 pm »

No niezbyt analogiczna.
Hunter jest uznawany za ŻZ i dlatego działają na niego virusy.

Ja jestem za rozwiązaniem, że trening nie działa i analogicznie nie można rzucić Przekleństwa Algerotha.
Wyraźnie jest na tych wojach napisane, że muszą być na placówce, więc według mnie nie wchodzi tu w grę mowa o przedłużaniu kohorty/szwadronu, bo Ci wojownicy nie mają pojęcia o tym, że coś takiego istnieje.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2010, 10:27:50 pm wysłana przez Pako »
Zapisane
Zasady warszawskie

Cytat: Paul Beakley
Beg, borrow or steal every Manifest Destiny you can find (...)

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Training
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 20, 2010, 12:35:43 am »

Ja w przypadku takich wojowników rozumiem z automatu że są dodawani do przedłużenia a nie do właściwej placówki. Dlatego też podałem tu analogię do działania wirusów. Jeśli by jednak uważać to w pojęciu takim jak podajesz czyli dodaniu ich do właściwej placówki bez przedłużenia była by to dla mnie osobiście jakaś nowość tj. wojownik plemienny i jednocześnie żz/lc będący bezpośrednio poza przedłużeniem. Ciekawe rozwiązanie. Aczkolwiek czy wyobrażasz sobie że na karcie byłby jakiś dodatkowy zapis mówiący o tym że są na przedłużeniu? Ja sądzę że nie (tak jak tego nie podano) ponieważ (tak mi się wydaje) twórcy opierali się na znajomości ogólnych zasad podanych w instrukcji. Nie mam zamiaru upierać się przy swojej racji, aczkolwiek wydaje mi się ona rozsądna - czekam na opinie innych.
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Training
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 20, 2010, 01:02:29 am »

Zastanawiałem się nad Mistrzem Valpurgiusem i rzekłbym, że działa na niego Trening zagrany na Kohortę.
Zapisane

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: Training
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 21, 2010, 06:49:35 pm »

Jak dla mnie Training "zniknie" Mistrza V i całą jego brać :D
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Training
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 21, 2010, 10:31:08 pm »

No trzebaby założyć, że jest w jednym i drugim obszarze. Nie wiem czy ktoś inny tak potrafi :P Bo dodaje się ich do placówki i nie mogą opuścić. No więc mogą np korzystać równocześnie z umocnień z placówki i z kohorty? :) Nie wiem... Można być równocześnie w dwóch? Jeśli nie to raczej są tribalami przede wszystkim.

Myślę, że w sumie można przyjąć, że przedłużenie ich obejmuje - nie mogę znaleźć żadnego mocnego argumentu przeciwko poza takim odczuciem, które co jakiś czas się pojawia ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2010, 02:51:07 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Zimoli77

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Training
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 22, 2010, 05:42:20 pm »

Przerywając... Mistrz Valp nie jest jednoczesnie w kohorcie i placówce, tylko dołącza się go do Placówki i mimo że jest LC i może dowolnie sobie śmigać to nadal jest chyba tylko na placówce, a co do treningu to ja bym obstawiał że trening na nich nie działa tak samo jak na pozostałych placówkowiczów. bo wkońcu traning zagrywa sie na obszar. btw jak dla mnie całe przedłużenie placówki jest troche dziwne a i jeszcze bardziej udziwniamy tą zasade  :P
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Training
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 22, 2010, 07:39:39 pm »

Właśnie staramy się nie udziwniać. Bo zaczniemy kombinować - jedno się przenosi inne nie...
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

date

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
Odp: Training
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 28, 2010, 09:34:08 am »

czyli trening NIE zadziala tylko na tribali (nie uwazanych jednoczesnie za ZZ badz LC) przebywajacych na placowce tak ?

a tak na marginesie to uwazam to "przedluzenie placowki" tylko komplikuje cala sprawe. logiczne jest ze jesli wojownik przebywa w obrzarze X to nie korzystac z umocnien/ekwipunku/stref z obrzaru Y. Zasada zostala chyba wymyslona bo brakowalo pomyslow na talie z placowki
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Training
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 28, 2010, 09:36:51 am »

Na "zwykłych plemiennych" Trenig nie zadziała.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Training
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 28, 2010, 02:44:52 pm »

Cytuj
Zasada zostala chyba wymyslona bo brakowalo pomyslow na talie z placowki
Zasada wyszła razem z dodatkiem i nie wiem czy kogoś obchodzi po co jest. Jest, więc z nią gramy, bo była od zawsze.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.