Kwietnia 19, 2024, 03:01:41 am

Autor Wątek: Certified Operator  (Przeczytany 2601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Certified Operator
« dnia: Maja 28, 2008, 09:49:07 pm »

Czy ta karta pozwala ŻZ obejść ograniczenia inne niż przynależności? Tzn. czy można wyposażyć operatora w Szaraka, Ikara lub Anioła Śmierci?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Certified Operator
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 29, 2008, 09:24:54 am »

Tak jak sojusz i Jake Kramer moim zdaniem - pisze, że wszystkie oprócz tych z Legionu, gramy więc, że przynależnośc. Inaczej, Sojusz pozwalałbym latać z Koordynatorami i podobnie zresztą Kramer mógłby działać :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: Certified Operator
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 31, 2010, 01:44:30 pm »

Sojusz, Kramer i Operator obchodzą przynależności, ale już nie wymagania dotyczące rodzajów wojowników, tak?
Kramer nie dostanie Anioła Śmierci, dopóki nie obniży mu się W, ani trucizn, dopóki nie zostanie mortyfikatorem?

Choć gdyby trzymać się zapisów na kartach... Any non-Dark Legion Equipment to ANY non-Dark Legion Equipment.
Zawsze, cholera, pod górkę...

A co z ekwipunkiem plemiennym?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2010, 01:57:07 pm wysłana przez Snake PL_issken »
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Certified Operator
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 03, 2011, 03:41:04 pm »

Przynależność to przynależność i tak gramy - plemiona to też przynależności.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: Certified Operator
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 11, 2011, 03:31:18 pm »

Ja widzę różnicę między tym:

Operator: The affected Doomtrooper may be equipped with any VEHICLE, regardless of affiliation,
except those affiliated with the Dark Legion.


Technomanta: The Technomancer may be equipped with any Equipment cards regardless of affiliation restrictions.

a tym:
Kramer: Kramer may be given any non-Dark Legion Equipment.

Sojusz: All your Cybertronic warriors may use all Equipment and Relic cards except those restricted to the Dark Legion.



Tak jak sojusz i Jake Kramer moim zdaniem - pisze, że wszystkie oprócz tych z Legionu, gramy więc, że przynależnośc. Inaczej, Sojusz pozwalałbym latać z Koordynatorami i podobnie zresztą Kramer mógłby działać :)

Akurat z Kuratorem Kramer nie pobiega.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Certified Operator
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 11, 2011, 03:33:59 pm »

Cytuj
Akurat z Kuratorem Kramer nie pobiega.

No akurat tego nie napisałem. Widzisz różnicę w poniższych przykładach bo widocznie za bardzo się przyglądasz, a w przypadku gdzie mnie cytujesz już cierpliwości nie starczyło?:) Ogólnie to post wygląda na porowkację.

PS. A jeszcze słowo o zasadach - nie wiem czy w tym wypadku czasem ekwipunek nie będzie kartą dokładniejszą niż taki Kramer i czy zapis na Kramerze nie musiałby uwzględniać takich ekwipunków jak np Foreseeing talisman. Maledrach ma taki zapis.
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2011, 03:41:38 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: Certified Operator
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 11, 2011, 03:49:17 pm »

:) Fakt, pretor, napisałeś "podobnie Kramer mógłby działać". Mea culpa!

I drugi fakt: przyglądam się, ale nie za bardzo. Nie czytam między wierszami, a porównuję karty i próbuję
znaleźć wyjście z kolejnej niejasnej (nie tylko dla mnie) sytuacji. A robię to po to, żeby grało się łatwiej.
Zapisane

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: Certified Operator
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 11, 2011, 04:58:40 pm »

PS. A jeszcze słowo o zasadach - nie wiem czy w tym wypadku czasem ekwipunek nie będzie kartą dokładniejszą niż taki Kramer
i czy zapis na Kramerze nie musiałby uwzględniać takich ekwipunków jak np Foreseeing talisman. Maledrach ma taki zapis.

Kritana też ma podobny zapis, ale czy to znaczy, że mamy domyślać się, czego zabrakło na tej (np. Kramer)
czy innej (Sojusz) karcie? Z jakichś względów zapis na karcie jest taki, a nie inny, i chyba powinniśmy się go trzymać.

Przyznaję, że P.S. trochę bardziej mnie przekonał. Ustalmy więc - na potrzeby tego wątku, bo może tylko ja tak drążę,
a wszyscy i tak już tak grają - że rozwiązanie "any non-coś-tam" i podobne omijają tylko przynależność.
I że jeśli karta wprost czegoś nie zabrania, ale też wyraźnie na coś nie pozwala (patrz: Maledrach), to tego nie wolno i już.
Howgh.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Certified Operator
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 11, 2011, 06:24:40 pm »

Jest cała masa kart typu Valpurgius, które mogą obdarować ANY harominą, ale i tak dary dla heretyków to dary dla heretyków :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.